Skocz do zawartości

Zdjęcie
Video

[Eagle the White] - Dream on (cover Aerosmith)

• Zaloguj się
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Radler

• Radler
    Alergia na bluesa
  • z:Wrocław

Napisany 24.05.2022 - 18:32

To już przeszłość, ale grałem w tym zespole przez siedem lat; oprócz niewydanej jeszcze płyty pozostała nam miła pamiątka, w postaci prezentowanego poniżej klipu promocyjnego. Dodaliśmy swój "smaczek" w postaci progowego groove - całkiem fajnie to wyszło i elegancko zmiksowane przez podwrocławskie Grimond Studio, także polecam:

Ten post był edytowany przez Radler dnia: 24.05.2022 - 18:36

• Karloff, DaNail, sever i 2 inni lubią to

#2 yazzgot

• yazzgot
    Weteran

Napisany 24.05.2022 - 20:00

Normalnie nie mogę tego słuchać :D
Nie, że jest źle, jest bardzo pro, ale ta stylistyka (iiihaaa metal + prog) mnie odrzucą na kilometry :)

To, że zdolny jesteś każdy wie, ale baaardzo dobrze dla świata się stało, że poszedłeś w ten nowy etap grania.
Jesteś bardzo dobrym kompozytorem/basistą i te Twoje brudne autorskie rzeczy biją na łeb tą "słodkawą" produkcję.
Tyle ode mnie :)

#3 yazzgot

• yazzgot
    Weteran

Napisany 24.05.2022 - 20:03

Normalnie nie mogę tego słuchać :D
Nie, że jest źle, jest bardzo pro, ale ta stylistyka (iiihaaa metal + prog) mnie odrzucą na kilometry :)

To, że zdolny jesteś każdy wie, ale baaardzo dobrze dla świata się stało, że poszedłeś w ten nowy etap grania.
Jesteś bardzo dobrym kompozytorem/basistą i te Twoje brudne autorskie rzeczy biją na łeb tą "słodkawą" produkcję.
Tyle ode mnie :)

#4 sever

• sever
    Nie gram bo piszę na Forum

Napisany 24.05.2022 - 20:14

Bardzo pro zrobione,  super, że coś dodane od siebie. Wszystko siedzi. Zawodowo. 

• Radler lubi to

#5 kenziner

• kenziner
    Lord
  • z:GD

Napisany 24.05.2022 - 20:33

Wokal nie razi, może delikatna maniera ale barwa fajna.

Instrumentalnie pro.

Dobra wersja.

Jedyna uwaga, mogliście spójniej się ubrać, w końcu takie wideo to jednak pamiątka.

Wokalista się fajnie przygotował w tej kwestii.

#6 DaNail

• DaNail
    Patos
  • z:ajebisty

Napisany 24.05.2022 - 21:14

Okrutnie lubię ten utwór!
Muzycznie siedzi jak trzeba, fajnie pokombinowane akcenty. Wokalista też świetny, dał radę w falsetach pod koniec.
Słuszna uwaga Kenziego - że tylko wokalista zaangażował się w wizerunek rockmana, a cała reszta bandu (bez urazy!) wizualnie jest bardziej adekwatna do tej drugiej strony sceny. 
Niemniej jednak muzycznie się bronicie BARDZO i odpalam jeszcze raz.

Nie umiem zmienić sygnaturki.

#7 Radler

• Radler
    Alergia na bluesa

Napisany 24.05.2022 - 21:44

(iiihaaa metal + prog) mnie odrzucą na kilometry :)

...że produkcja dość wygładzona brzmieniowo, prawda, ale krzty power metalu tu nie słyszę. :) Niemniej jednak fakt, że odsłuchałeś i wyraziłeś opinię jest dla mnie najważniejszy i za to dzięki!

Wokal nie razi, może delikatna maniera ale barwa fajna.

Uwielbiam barwę Filipa, zżyłem się z nią przez te siedem lat.

Jedyna uwaga, mogliście spójniej się ubrać, w końcu takie wideo to jednak pamiątka.
Wokalista się fajnie przygotował w tej kwestii.

Ech... pewnie masz rację, ale u nas każdy był z trochę innej bajki i nikt nie chciał udawać kogoś, kim się nie czuje.

Wokalista też świetny, dał radę w falsetach pod koniec.

Te falsety to jego... konik! :D

#8 sever

• sever
    Nie gram bo piszę na Forum

Napisany 24.05.2022 - 21:48

Fajna pamiątka. Falsety też czasem są fajne. 

Generalnie jednak, jak wspomniał też @Jazzgot  to co robisz teraz o wiele bardziej mi osobiście leży. I kontynuuj. 

• Radler lubi to

#9 Radler

• Radler
    Alergia na bluesa

Napisany 24.05.2022 - 21:58

Dziękuję. Jest to dla mnie zaskoczenie, bo muzyka, którą uprawiałem z EtW jest dużo bardziej przystępna. Z nowym zespołem wchodzę do studia w lipcu; gramy dość surowy black metal, ale w moich partiach staram się przemycić jak najwięcej "bujania" rytmicznego, nie unikając też melodii, bo uważam, że po to jest ten instrument. Moim zdaniem, nie ma nic gorszego niż granie na basie szesnastkami jednostajnie w tempie 200... inna sprawa, że tak nie umiem :D , ale w ogóle mnie nie kusi, żeby się nauczyć, bo dla mnie to po prostu nie ma sensu.

• sever lubi to

#10 yazzgot

• yazzgot
    Weteran

Napisany 25.05.2022 - 05:48

I bardzo dobrze. Black metal, green metal, czy vegetarian prog grindcore nie ma znaczenia, zawsze można zagrać kreatywnie. Patrz Sean Malone (Cynic), Steve DiGiorgio (różne) czy Tony Choy (Atheis)
Pamiętam jak w podstawówce usłyszałem Elememts Athesist, co tam się działo!! Te wstawki fusion/afrocuban/jazz. Albo chociażby SDG na fretlessie. Miodzio!!
3mam kciuki za nowe rzeczy.

Ps. To i tak był iihhaa metal :D :D
  • Ajot lubi to

#11 Karloff

• Karloff
    Złośliwa Menda

Napisany 25.05.2022 - 07:44

bardzo lubie ten numer, no i jak dla mnie - bomba.

fajne sa te prog-wstawki, a vocalista jest do ozlocenia.

co do wygladania, to ja wlasnie troche odwrotnie to odbieram - tzn. wiem, o co chodzi w kwestii uwag, ale przynajmniej wyszlo naturalnie, a nie jak np, w przypadku:

00075CKNHV0BKXY4-C122.jpg

• Radler lubi to

"F#CK THE SOLOS!" - Gary Holt 

#12 Johness

• Johness
    Weteran
  • z:północy

Napisany 25.05.2022 - 09:26

To, że potraficie grać to nie ulega żadnej kwestii bo to słychać. Wszystko się zgadza gitarka ładnie, basik (świetnie!) i bębny i klawisze też . Świetny wokal, może niekoniecznie mi podeszły te piski ale ogólnie jest super. Ubiór mi nie przeszkadza zupełnie, video też spoko. Jednak czegoś mi zabrakło żeby był efekt wow. To dynamika, która legła w gruzach, cały numer jest na jednym poziomie. Ten utwór jest dynamiczny, jak gitary wchodzą na przester to powinny walić się ściany. Bębny nabijają rytm na werblu po czym klops, wszystko na jednym poziomie, brak stopy, ginie to wszystko. Nie wiem czy to nie wina realizacji, bo na to mi wygląda. Ale to moje zdanie i może się nie znam.

• TTU lubi to

Grupa OUT - Blues & Rock

#13 TTU

• TTU
    Gawędziarz

Napisany 25.05.2022 - 12:02

Mam podobne odczucia. Lubie ten numer i gramy go czasem z kolegami i zastanawiałem się dlaczego w powyższym wykonie zniknęło to "pierdolniecie" w refrenie, które bardzo lubię i na ktore czekam. Rzeczywiście dynamika, a raczej jej brak, to tutaj słowo klucz.

Może i realizacja dołożyła swoją cegiełkę do braku dynamiki, ale po pierwsze w oryginale, to bębny zaczynają naprawdę grać dopiero w refrenie, wcześniej są tylko delikatne akcenciki na czubkach blach a potem wejście bębnów podkreślające zmianę dynamiki, po drugie to klawisze w refrenie, które przykryły charakterystyczny mocny gitarowy hardrockowy riff, a po trzecie to sami grający, dla których ta zmiana dynamiki w tej pieśni była nieistotna, za to niezbędne było jej "ulepszenie" prog-rockowymi wstawkami. 

A z "Dream on" jest tak jak z "Creep" Radiohead czy "Stairway to heaven", gdzie zmiany dynamiki w trakcie utworu "robią robotę" a bez nich byłyby to kolejne fajne piosenki jak setki innych.

• Johness lubi to

Also tagged with one or more of these keywords: video

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników