Skocz do zawartości

Zdjęcie
Video

Granderis Rock Opera - Wystarczy Ci Sił

• Zaloguj się
25 odpowiedzi na ten temat

#1 DaNail

• DaNail
    Patos
  • z:ajebisty

Napisany 30.04.2022 - 16:37

Dzień dobry. 
Tradycyjnie prapremierowo dzielę się z Wami moim najnowszym dzieciątkiem pt. "Wystarczy Ci Sił". Szczerze Wam przyznam, że kocham tworzyć muzykę i marzy mi się, by z tego projektu powstał pełny rockowy spektakl. Może się uda :)
A co sądzicie o samym utworze?

Ten post był edytowany przez DaNail dnia: 30.04.2022 - 16:39

• scypio, Karloff, rockfun i 7 inni lubią to

Nie umiem zmienić sygnaturki.

#2 excubitor

• excubitor
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Lublin

Napisany 30.04.2022 - 20:20

No, gitarzyście przed ścianą Engli od razu człowiek bardziej ufa. Wokale też mi się zdecydowanie bardziej podobają.

Ju siur, że wszystko z nagraniem jest ok i jutub nic nie zepsuł przy uploadzie? Na spotify brzmi zdecydowanie lepiej, tutaj klawisze są za głośno i ogólnie coś brzmi jakoś nie tak, ale nie potrafię tego doprecyzować. Porównałem z paroma starszymi kawałkami no i coś ewidentnie jest no yes i to nie z moimi słuchawkami.

Do czego by się tu jeszcze przychędożyć.. wiem, to intro intro perkusji brzmi jak weselna potupajka. I gdzie jest solo. Żadnych leadów tutaj nie ma i bez nich utwór wydaje się być taki..niekompletny, niedokończony. Wiem, ze umiesz lepiej.

Poza tym, to wiesz, ja tak sobie narzekam, a potem słucham zapętlone.

• DaNail lubi to
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

#3 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 30.04.2022 - 20:45

Rzeczywiście się różnią te wersje. Ta ze Spotify po kilku odsłuchach i porównaniu z innymi produkcjami była nieco za ciemna i zrobiliśmy nowy, jaśniejszy mastering.

Symfonia właśnie miała grać głośno, taki charakter utworu sobie wymyśliłem, żeby było symfonicznie i radośnie pod nóżkę :)
Czy umiem lepiej, to nie wiem, ale lubię różnorodność i chciałem by ten numer miał nieco inną formę, by w razie odsłuchu wszystkich (heh!) nie znudzić odbiorcy :)

Dzięki, że chciało Ci się posłuchać i napisać. Obiecuję w którymś z kolejnych kawałków wreszcie dołożyć jakieś przyzwoite solo, żeby nie dostać bana na forum, że wrzucam jakieś nie wiadomo co z gitarami w tle :D

#4 sever

• sever
    Nie gram bo piszę na Forum

Napisany 30.04.2022 - 20:52

Obrana droga, koncepcja, konsekwencja. Tylko podziwiać. Mam nadzieję, że spełnisz marzenia i powstanie  z tego ten spektakl. Trzymam kciuki. 

• DaNail lubi to

#5 Karloff

• Karloff
    Złośliwa Menda

Napisany 30.04.2022 - 21:13

jest pompa, cukier, ENGLe - APPROVED :)
  • DaNail lubi to

"F#CK THE SOLOS!" - Gary Holt 

#6 s@+@nis+@

• s@+@nis+@
    Weteran

Napisany 30.04.2022 - 21:48

Matko i córko - w czasach gdy ciężko i jednego dobrego wokalistę - ty masz ich sześciu - i w jednym numerze :D:D:D

Na taki spektakl to bym szedł w ciemno !

heavy, power, 'symfonic' metal i musical w jednym

Oby dalej się rozwijało :)

PS:

(kiedyś w moim mieście udałem się na przedstawienie firmowane hasłem 'teatr mocno rockowy' - traumę leczę do dzisiaj- nie dość że o niczym, ale za to muzyka żadna :P )

• DaNail lubi to

#7 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 30.04.2022 - 22:35

jest pompa, cukier, ENGLe - APPROVED :)

W tym nagraniu akurat skorzystałem sobie z modelu Artist Edition, czyli taki E650 Blackmore z lekkim ulepszeniem. Korzystam sobie bezczelnie z przywileju pracy w Vanaxie :)

Obrana droga, koncepcja, konsekwencja. Tylko podziwiać. Mam nadzieję, że spełnisz marzenia i powstanie  z tego ten spektakl. Trzymam kciuki. 

Dziękuję Sever. Wiem, że taka muza to nie do końca Twoja bajka, tym bardziej mi miło :)

Matko i córko - w czasach gdy ciężko i jednego dobrego wokalistę - ty masz ich sześciu - i w jednym numerze :D:D:D

Na taki spektakl to bym szedł w ciemno !

heavy, power, 'symfonic' metal i musical w jednym

Oby dalej się rozwijało :)

Akurat mam to szczęście, że kieleckie środowisko jest całkiem nielicho umuzykalnione i dali się zaprosić na udział w moim projekcie.
Nie kojarzę obecnie w Polsce jakiegoś cyklicznego rockowego musicalu w podobnym charakterze. Albo to brak zainteresowania tematem, albo można by się wstrzelić w niszę :)

#8 Karloff

• Karloff
    Złośliwa Menda

Napisany 1.05.2022 - 09:14

W tym nagraniu akurat skorzystałem sobie z modelu Artist Edition, czyli taki E650 Blackmore z lekkim ulepszeniem. Korzystam sobie bezczelnie z przywileju pracy w Vanaxie  :)

gdybys nie korzystal z dobrodziejstw zaplacza, to musialbym nazwac Ciebie czlowiekiem troche nieporadnym ;)

• DaNail and excubitor lubi to

"F#CK THE SOLOS!" - Gary Holt 

#9 Radler

• Radler
    Alergia na bluesa
  • z:Wrocław

Napisany 1.05.2022 - 11:02

Co tu pisać... należy się bezgraniczny podziw za organizację i realizację tak dużego przedsięwzięcia, bo jest naprawdę fachowo i pomimo, że gatunek nie mój, bardzo miło się słuchało. Mógłbyś z powodzeniem pracować jako kierownik muzyczny we wrocławskim Capitolu. A w ogóle, masz świetny powermetalowy głos.
  • DaNail lubi to

#10 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 1.05.2022 - 12:35

Bardzo dziękuję Radler. Wychowałem się na power metalu i nie ukrywam, że jest w mojej muzyce trochę inspiracji Avantasią czy Rhapsody :) No i rzeczywiście ogarnięcie tych wszystkich ludzi zajęło trochę czasu, ale kocham to robić i nie ukrywam, że przy zamykaniu kolejnego utworu jest duża satysfakcja!

• Radler lubi to

#11 korzo

• korzo
    Wodolejca

Napisany 1.05.2022 - 13:31

trzymam kciuki i doceniam profesjonalizm, konsekwencje, muzykalność, tych wszystkich śpiewających ludzi, całe te projekty i niech Ci sie spełni.

muzycznie to co robisz jest totalnie nie z mojej bajki.

szacun.

• DaNail lubi to

#12 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 1.05.2022 - 14:04

A bo ta moja muzyka to taka specyficzna :D
Dzięki wielkie :)

#13 Oleslav

• Oleslav
    Stary wyjadacz

Napisany 1.05.2022 - 19:31

ja prdle! czy Ty może siedzisz przed tymi englami? hyhyhy

w ogóle żal, słabo i cienizna, ni ma solo, klawisze jakieś patetyczne, przesada, sp.ie.przaj dzi.adu, nie rób już nic więcej, szkoda męczyć takich fajnych dziewczyn

garnitur w garderobie? a gdzie ramoneska? kurwiszonie telewizyjny ;)

wszystko co wyżej napisałem, to zawiść, zazdrość i nienawiść, sączę jad systemowo, tak trzymaj, kibicuję i czekam na spektakl "evening with Danail Granderis" w TVP czy gdzieś tam.

• DaNail and excubitor lubi to

#14 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 1.05.2022 - 20:24

:D :D :D 
Musiał napomnkąć o garniturze :D

Do TVP już się nie wybieram, chyba, żeby ponownie obedrzeć ich z hajsu ;)
Lubię tę Twoją zawiść Ty kurwiszonie kanapowy!

• Oleslav lubi to

#15 Oleslav

• Oleslav
    Stary wyjadacz

Napisany 1.05.2022 - 20:32

ale siedzisz czy mi się zdaje?

#16 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 1.05.2022 - 20:34

Siedzę na wzmacniaczu.

• Oleslav lubi to

#17 kenziner

• kenziner
    Lord
  • z:GD

Napisany 1.05.2022 - 21:36

:D

#18 Oleslav

• Oleslav
    Stary wyjadacz

Napisany 2.05.2022 - 08:08

Siedzę na wzmacniaczu.

hahahaha mam Cię!!! już hooy z tym na czym siedzisz, ale siedzisz! nie omieszkam tego wykorzystać jak przyjdzie moment, a wiesz że przyjdzie...

poważnie to cały ten Granderis to zayebiaszcza inicjatywa, wypas, lukier, miód malina,

jednakże muszę przyłączyć się do głosów poprzedników, że produkcja tego numeru jakaś mniej klarowna niż poprzednich hitów, ale wierzę, że jak już będzie jakieś finalne wydawnictwo, to wszystko dopracujesz

#19 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 2.05.2022 - 08:26

No masz mnie, w następnej produkcji przez Ciebie obowiązkowo wystąpię na stojąco!

A co do samej produkcji, to kurczę, nie bardzo wiem czy coś tu mógłbym poprawić. Z założenia chciałem nieco wycofać gitary na rzecz partii symfonicznych i takie też wytyczne dostał mój producent. Miał niełatwo, bo łącznie z wokalami było tu ponad 50 tracków. Jak już dostałem od niego plik wystarczy_ci_sil_final_kurwa_juz_na_pewno_ostatni_master_v24.wav to piszę mu - "A czemu waltornie są za cicho???"
No i jak pisałem wcześniej, jeszcze nieco rozjaśniłem mastering w stosunku do wersji ze Spotify, bo albo to moje zmęczone ucho, albo tamta wersja była taka "spod koca".

Niełatwe jest życie sołtysa takiego projektu :)

• scypio, kenziner i Oleslav lubi to

#20 Sol

• Sol
    Najlepsza Gitara 2018 roku
  • z:Wwa

Napisany 2.05.2022 - 12:28

Nom, coś w tym pewnie jest - ale klawisze bym jednak cofnął :)

Ale ja to ja, wiadomo na co mam alergię a na co nie.  Niezmiennie kibicuję, super projekt, dobrze napisane, fajne głosy męskie, ładne głosy żeńskie i jeszcze ładniejsze wykonawczynie - jesteś szczęściarzem.

Ty pigmeju:)

• DaNail lubi to

Russkij wojennyj koriabl - idzi na ch.uj.

#21 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 2.05.2022 - 13:21

Jestem ogromnym szczęściarzem, wiem to :) Zarówno dziewczyny jaki faceci są fantastyczni. W tym utworze specjalnie głosy żeńskie są delikatniejsze by pięknie kontrastowały z tymi męskimi "diobłami" :) 

Już mam rozgrzebane takie mocniejsze kawałki, w których gitara już będzie wiodła zdecydowany prym. Ale jeszcze w międzyczasie przydałaby się jakaś hollywoodzka ballada co by uatrakcyjnić odbiór całości.

#22 Czerwony

• Czerwony
    Weteran
  • z:WA

Napisany 3.05.2022 - 12:25

Kurcze, Daniel, wystrzelałem się z lukru przy poprzednich kawałkach, to teraz na kwaśno ci dam: a solo to gdzie? W sumie to w tym utworze by perkusyjne mogło być? Fajny ten zwierzak za garnkami.

No i taka sprawa, że jak to idzie w stronę większej całości (no bo jak inaczej), to publiczność pyta się o utwory dla solistów. Arie znaczy. No gdzie one są?

Od razu proszę o dwa bilety first minute w pierwszym rzędzie. Mogę nawet machać misiem.

#23 sever

• sever
    Nie gram bo piszę na Forum

Napisany 3.05.2022 - 14:22

Skoro to ma być jakaś większa całość, opera, to zapewne ma opowiadać jakąś spójną historię. Masz już jakiś zarys? Będą jakieś elementy teatralne? 

#24 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 3.05.2022 - 19:30

@Czerwony, oczywście, że będą. Solowe i duety. Zrobię jakąś epicką balladę a'la My heart will go on, specjalnie po to, żebyś mógł rzucić misia na scenę :D
A z solo gitarowego zrezygnowałem, bo ta symfoniczna zagrywka po II zwrotce, jakoś bardziej mi siedziała. Ale przyjdzie czas na solówki.

@sever - na razie się nad tym nie zastanawiałem czy dokładać tu jakąś fabułę. Cała tematyka Granderis to optymistyczne nastrajanie i pogoda ducha. Ale w razie występu na żywo, to wstępnie widziałbym luźną formę koncertową. Mniej więcej jak to robi Avantasia. No chyba, że zechciałby się ze mną spoufalić jakiś teatr rozrywki to wtedy musiałbym pomyśleć nad zgrabnym połączeniem poszczególnych utworów.
Obie opcje da się zrealizować :)

#25 rockfun

• rockfun
    Wodolejca
  • z:bloku obok

Napisany 5.05.2022 - 09:45

Fajne gratulacje.

• DaNail lubi to

Are You ready for a good time?

#26 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 5.05.2022 - 09:57

Dzięki Rockfun, bardzo mi miło, że Ci się podoba.

Also tagged with one or more of these keywords: video

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników