Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pierwsza gitara

• Zaloguj się
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Oskarcz

• Oskarcz
    Świeżak

Napisany 6.04.2021 - 22:17

Witam planuje kupić gitarę elektryczną ( posiadam i gram już na klasycznej ) zaznajomiłem się trochę z tematem i zdecydowany jestem na superstrata wiec poszperałem troche w necie w poszukiwaniu używek i znalazłem jacksona js32 za 700zł i ibaneza gr za 900 tylko że problem w tym że sprzedający sam nie wie co to dokładnie za model mógłby ktoś pomóc (https://allegro.pl/o...z-rg-9468623672) link do ogłoszenia
I prosiłbym też o ewentualne porady co do tych gitar a może ktoś ma na sprzedaż do tych 900zł coś wartego uwagi

#2 Oskarcz

• Oskarcz
    Świeżak

Napisany 6.04.2021 - 22:36

Ibanez rg*

#3 Śniegu

• Śniegu
    Gaduła
  • z:Szczecin

Napisany 7.04.2021 - 07:23

Po numerze seryjnym to jest Koreańczyk z 1994 roku, więc po katalogach to pewnie to

94011.jpg

Tyle ode mnie bo się nie znam na Ibanezach.

A jak masz okazję sprawnego Jacksona JS32 wciągnąć za 700zł to bierz, te gitary nówki chodzą po dwa razy tyle.

Zapraszam na mój kanał na YT i Insta ;)

#4 Szczota

• Szczota
    Gaduła
  • z:skądże

Napisany 7.04.2021 - 11:04

Wygląda na koreańskiego RG450 ze zmienionym pickupem gryfowym o ile numer serial jest oryginalny lub jeszcze coś tańszego (np z RG421 też da się wygrzebać tak wyglądającą gitarę). Serie RG 450,470, 421 są bardzo popularne na naszym rynku, bo to tanie gitary, a całkiem fajne na nową przygodę z elektrykiem.

550 to raczej nie jest, są sporo droższe w zakupie. Raczej trudno o aż taką okazję by RG550 za 4,5 koła chodził w używce za 900 plnów nawet jeśli  połamany.

Sugerowałbym zatem wzmozona uwagę przy braniu tej akurat gitary pod uwagę. dodatkowo jeśli sprzedający nie bardzo wie co ma lub nie jest pewien co do historii tego instrumentu. Jeśli to byłby faktycznie 94 rocznik, to należy założyć, że była też grzebana wielokrotnie i nie wiadomo jak był model wyjściowy.

Takie moje przestrogi, mam co prawda obecnie 2 Ibanezy, ale też się nie znam, a jestem bardzo nieufny wobec sprzedawców gitar o nieudokumentowanej historii, nazwie, detalach itd..

#5 Czerwony

• Czerwony
    Stary wyjadacz
  • z:WA

Napisany 7.04.2021 - 11:35

Nie gadam ze sprzedającymi, którzy "nie wiedzą co to za model", "nie wiedzą co tam poprzedni właściciel zmienił" itp. Dla mnie to śmierdzi. W najgorszym przypadku towar jest kradziony lub oszukany, w najlepszym przypadku sprzedawca się nie zna - co może oznaczać niewłaściwą eksploatację i konserwację.

Z tego samego powodu, odrzucam ogłoszenia w których widać deficyty w wiedzy / kulturze technicznej poprzedniego właściciela - np. źle założone struny, źle ustawione mostki itp.

Akurat oferta gitar entry level jest wystarczająco duża, aby mieć komfort zakupu: można wybierać pod względem koloru, marki, przetworników oraz "wiedzy" sprzedającego.

• Śniegu lubi to

#6 Śniegu

• Śniegu
    Gaduła
  • z:Szczecin

Napisany 7.04.2021 - 11:40

Wygląda na koreańskiego RG450 ze zmienionym pickupem gryfowym o ile numer serial jest oryginalny lub jeszcze coś tańszego (np z RG421 też da się wygrzebać tak wyglądającą gitarę). Serie RG 450,470, 421 są bardzo popularne na naszym rynku, bo to tanie gitary, a całkiem fajne na nową przygodę z elektrykiem.

550 to raczej nie jest, są sporo droższe w zakupie. Raczej trudno o aż taką okazję by RG550 za 4,5 koła chodził w używce za 900 plnów nawet jeśli  połamany.

Masz rację, nie przyjrzałem się zdjęciom w katalogu, faktycznie raczej 450.

Zapraszam na mój kanał na YT i Insta ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników