Skocz do zawartości

Zdjęcie

[pc104] Moje wypocinki

• Zaloguj się
17 odpowiedzi na ten temat

#1 pc104

• pc104
    Użytkownik
  • z:Warszawa

Napisany 1.04.2021 - 19:19

Tutaj chcę wrzucać moje wrzutki - czyli kawałki z różnych utworów, które są w kręgu mojego zainteresowania i nie chcą wyjść z głowy. A także podzielić się z innymi użytkownikami, żeby mogli mnie nieco lepiej poznać.

Na początek leci Porcupine Tree z płyty Voyage 34 - solówka z Phase I. Nie jestem do końca zadowolony :) było kilka nieczystych miejsc, ale mam nadzieję, że dla tych, którzy wysłychają nie będzie to czas stracony. Z góry dziękuje za słuchanie.

• kryho, sever, Televisaur i 2 inni lubią to

#2 Raider

• Raider
    Alergia na bluesa
  • z:Wrocław

Napisany 1.04.2021 - 22:42

Pewnie byłoby ok, gdybyś to porządnie nagrał, a tak: brzmienie - jakieś jest, artykulacji nie stwierdzono, nagrane kalkulatorem, podkład też z końca przewodu pokarmowego (albo to efekt nagrania kalkulatorem)... tak się tego już nie robi w dzisiejszych czasach; nawet jeśli nagrywasz wizję, dźwięk powinien iść w linię i potem zostać obrobiony.

• Televisaur lubi to

#3 Televisaur

• Televisaur
    Stary wyjadacz

Napisany 2.04.2021 - 08:07

podobnie jak przedmówca, ale daję lajka na zachętę,

kolega zaczyna chyba dopiero pakować się w ten kowerowy rynsztok, więc witamy!!! :D

z czasem usprawni metody wykonywania kowerków i będziemy świadkiem jego rozwoju, powodzenia!!!

edyta: "świadkami" oczywiście

Ten post był edytowany przez Televisaur dnia: 2.04.2021 - 08:07

#4 Szczota

• Szczota
    Gaduła
  • z:skądże

Napisany 2.04.2021 - 08:25

jw.;

Daję lajka też na poprawkę bloków startowych.

Bardzo cicho u mnie i w zasadzie brak punktu odniesienia, choć - widać, że grasz.

#5 pc104

• pc104
    Użytkownik

Napisany 2.04.2021 - 08:56

Dziękuję za komentarze. Dały mi do myślenia. Ogólnie wyniosłem z nich że,
- nagrywać czymś lepszym video
- audio nie z pokoju tylko po kablu
- głośniej audio
- dopracować brzmienie
- artykulacja, czyli punkt, z którym mam sporo do przerobienia. Mniemam, że ma to coś wspólnego z emocjami. Chyba zacznę od próby połączenia się z moimi emocjami, a później może to jakoś wpłynie na wydobywanie dźwięków :) Nie przepadam za emocjami, szczególnie nagłymi i impulsywnymi bo nigdy nie miałem z nich nic dobrego oprócz poczucia wstydu po ich ujawnieniu. Być może z tego powodu nie przepadam za intensywnym modyfikowaniem dźwięków. Spróbuję następnym razem przed grą zastanowić się jakie przeżycie chciałbym ukształtować w słuchaczu. Dzięki, za naukę, chętnie posłucham więcej.

#6 maciurek

• maciurek
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 2.04.2021 - 14:10

Fajna gitarrra. Co to?

#7 Czerwony

• Czerwony
    Stary wyjadacz
  • z:WA

Napisany 2.04.2021 - 14:30

chyba jakaś pacyfistyczna?

#8 sever

• sever
    Wodolejca

Napisany 2.04.2021 - 15:03

Teraz to jak nagrasz spontana na telefon i wrzucisz na Forum to nie ma co, panie.  To już passe. Musisz być pan profeska, no chociaż półprofeska. Inaczej nie ma się co wychylać  ;) 

• Czerwony and Śniegu lubi to

#9 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 2.04.2021 - 21:00

Początki zawsze trudne, jesteś na początku drogi - powodzenia!

#10 pc104

• pc104
    Użytkownik

Napisany 3.04.2021 - 08:07

No właśnie miał być spontan. Następnym razem polecę z sygnałem z kabla. W zasadzie pewnie się domyślacie ze zależało mi na feedbacku waszym, ale rzeczywiście jak audio jest kiepskie to nieco sensu traci.
Gitara to pacifica 112v. Zamieniłem pickguard z białego na czarny i pod mostem wstawiłem mocniejszy pickup tj. INF2 z ibaneza, w puszce, fajnie te modyfikacje wyszły. Ten INF2 jest z alnico V podobnie jak oryginalny, więc gitara zachowała charakter, ale mogę łatwiej osiągać duży przester
  • maciurek lubi to

#11 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 3.04.2021 - 13:41

brzmieniem się nie przejmuj na razie. Najważniejsze, że czujesz muzykę i grasz swoje motywy, a nie latasz po skali. Resztę się dorobi z czasem. Zwróć uwagę na intonację na początek, bo strasznie nie stroisz momentami, a to rozkłada wszystko. Kip rokin! jak to się mówi. Witamy na forum. 

Fajna gitara, też miałem taką kiedyś (trochę bardziej pomarańcz i lakier metalik :)

"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#12 Sieranto

• Sieranto
    Użytkownik

Napisany 4.04.2021 - 09:54

Ogólnie to grasz fajnie, dałem Ci lajka na YT :)

Kiepskie audio, jak już nagrasz gitarę to staraj się coś jeszcze poprawić w brzmieniu - jakiego programu do nagrywania używasz? Ta solówka moim zdaniem zwłaszcza na początku takie pitolenie bez sensu, jakby przypadkowy zbiór różnych zagrywek. Lepiej by było jakby solo miało jakąś melodię - powtarzalny motyw który się przewija co jakiś czas, miałoby to sens. Solówka powinna też budować napięcie, a Ty zaczynasz od szybkich zagrywek i później jakby spada energia solówki, a powinno być odwrotnie :)

#13 pc104

• pc104
    Użytkownik

Napisany 4.04.2021 - 10:16

Dzięki sieranto, oczywiście solówka wycięta z 10 minutowego utworu, więc bez wysłuchania wcześniejszego budowania napięcia brzmi niewłaściwie kompozycyjnie.

Dzięki Vladi za wypunktowanie problemów ze strojeniem. Trochę się nad tym pochyliłem i znalazłem, że pickupy były za blisko strun i jak je obniżyłem to dźwięki brzmią znacznie czyściej. Gitara brzmi o wiele lepiej po tym zabiegu, bo reszta była ustawiona dobrze. Oczywiście ćwiczenie czystości bendow też mnie czeka. Dzięki Wam zacząłem dokładniej słuchać tego co gram, więc feedback działa

#14 Szczota

• Szczota
    Gaduła
  • z:skądże

Napisany 4.04.2021 - 11:17

Ta solówka moim zdaniem zwłaszcza na początku takie pitolenie bez sensu, jakby przypadkowy zbiór różnych zagrywek. Lepiej by było jakby solo miało jakąś melodię - powtarzalny motyw który się przewija co jakiś czas, miałoby to sens. Solówka powinna też budować napięcie, a Ty zaczynasz od szybkich zagrywek i później jakby spada energia solówki, a powinno być odwrotnie :)

Sam jesteś bez sensu i masz dzisiaj nad aktywność w wielu tematach z dyskusyjną bardzo merytorycznością, ale odniosę się tylko do tego wpisu.

Gość gra to:

https://www.youtube....h?v=GR75Qv3Mv5A

od 8:56, btw

Oczekiwanie melodii od Porcupine trąci groźną potencjalnie chorobą słuchu, zaś negowanie napięcia w kompozycjach tejże kapeli, kompletną ignorancją muzyczną. Pitolenie też wydaje się być sformułowaniem nie na miejscu, ale kwestia gustu - dla mnie cytowny przez Cibie Frusciate czy jak mu tom, to własnie pitolenie i noodling, choć na wysokim poziomie technicznym.

Wiesz w ogóle co kol. @pc104 gra? Czy jesteś nieprzejednanym wielbicielem Metalikojebliwych klimatów i temu podobnych szarpidrutów? Coś jednak pozostało z uwielbienia metalu o którym wspominasz Waść w innych swoich dzisiejszych produkcjach klawiaturowych.

Niestety pierwsze kilka postów napisanych w tym wątku przez ludzi po to by ukierunkować kolegę do ogarnięcia pewnych spraw technicznych i niuansów artykulacyjnych, otworzyło też drogę do wypowiedzi pseudoznawców...i teoretyków klawiatury,.. eh te Q fora gitarowe i inne. Jebał je pies i pieski małe dwa. Alle Luja!

#15 samm164

• samm164
    Weteran

Napisany 4.04.2021 - 14:11

Ta solówka moim zdaniem zwłaszcza na początku takie pitolenie bez sensu, jakby przypadkowy zbiór różnych zagrywek. Lepiej by było jakby solo miało jakąś melodię - powtarzalny motyw który się przewija co jakiś czas, miałoby to sens. Solówka powinna też budować napięcie, a Ty zaczynasz od szybkich zagrywek i później jakby spada energia solówki, a powinno być odwrotnie :)

Sam jesteś bez sensu...

Matko kochano, ale po co t agresja? Taki fajny start na forum miałeś, a ostatnio jakiś taki niemiły się zrobiłeś dla ludzi. Większość nas tutaj na forum jest trochę pseudoznawcą i teoretykiem, na forum niemalże nie ma zawodowych muzyków, może znajdzie się dosłownie kilku, ale każdy chce coś napisać i przekazać zgodnie z jakąśtam swoją wiedzą i swoim doświadczeniem, podobnie Ty. Przecież chłop nie napisał, że w Porcupine Tree nie ma napięcia. A inna sprawa, że potencjalnie groźną chorobą słuchu to może być włąśnie niesłyszenie melodii w ich kompozycjach ;)) Piszesz jakieś rzeczy, które mają... nie wiem "obrazić" Metallicę czy Johna Frusciante... Ja za Metą nie przepadam, ale "pitolenie i noodling, choć na wysokim poziomie technicznym" to określenie, które do Johna Frusciante... no nijak nie pasuje, z której strony by nie przykładać :D No i pomijam już, że sam najpierw piszesz, że określenie nie na miejscu, a potem podajesz za przykład pitolenia gościa, który zainspirował tysiące młodych gitarzystów i napisał w życiu parę niezłych hitów.

Apeluję o troszkę więcej wyrozumiałości jednak, bo raz, że gość nic złego nie napisał, a dwa, kurde no, święta są, nie ma potrzeby się przepychać na forum gitarowym i wmawiać komuś, że moja opinia jest lepsza niż czyjaś :)

Co do zaproponowanego materiału, to, pomijając sposób nagrania komórką, dla mnie osobiście brzmi mocno "siarowato", rzeczywiście brakuje trochę dynamiki, odpuszczenia, może odrobina reverbu czy jakiegoś dobrze dobranego delaya zrobiłaby różnicę.

Całość zagrana bardzo "szkolnie", zabrakło mi troszkę luzu i dobrej artykulacji. No i podkład brzmi bardzo kiepsko, to już nawet nie kwestia telefonu, tylko chyba po prostu podkład słaby.

Ale widać, że jesteś muzykalny i kumasz tematy, więc to z pewnością kwestia ogrania i wprawy :)

Ten post był edytowany przez samm164 dnia: 4.04.2021 - 14:12

• Sieranto lubi to

#16 Rafi24

• Rafi24
    Weteran

Napisany 4.04.2021 - 14:53

jak zaczynałem to jakościowo to było 2 x gorsze od tego co nam tu podałeś, słychać muzykalność, kwestia wprawy i ogarnięcia sprzętu na tyle aby nagrywać przez kabel np, interfejs > byle jaki, nawet te po 100- 200 zł dają radę.

#17 Sieranto

• Sieranto
    Użytkownik

Napisany 4.04.2021 - 16:27

Sam jesteś bez sensu i masz dzisiaj nad aktywność w wielu tematach z dyskusyjną bardzo merytorycznością, ale odniosę się tylko do tego wpisu.

Gość gra to:

https://www.youtube....h?v=GR75Qv3Mv5A

od 8:56, btw

Oczekiwanie melodii od Porcupine trąci groźną potencjalnie chorobą słuchu, zaś negowanie napięcia w kompozycjach tejże kapeli, kompletną ignorancją muzyczną. Pitolenie też wydaje się być sformułowaniem nie na miejscu, ale kwestia gustu - dla mnie cytowny przez Cibie Frusciate czy jak mu tom, to własnie pitolenie i noodling, choć na wysokim poziomie technicznym.

Wiesz w ogóle co kol. @pc104 gra? Czy jesteś nieprzejednanym wielbicielem Metalikojebliwych klimatów i temu podobnych szarpidrutów? Coś jednak pozostało z uwielbienia metalu o którym wspominasz Waść w innych swoich dzisiejszych produkcjach klawiaturowych.

Niestety pierwsze kilka postów napisanych w tym wątku przez ludzi po to by ukierunkować kolegę do ogarnięcia pewnych spraw technicznych i niuansów artykulacyjnych, otworzyło też drogę do wypowiedzi pseudoznawców...i teoretyków klawiatury,.. eh te Q fora gitarowe i inne. Jebał je pies i pieski małe dwa. Alle Luja!

Tobie też życzę Wesołych Świąt ;)

#18 pc104

• pc104
    Użytkownik

Napisany 5.04.2021 - 07:36

Oki mniej siary. Hehe to był efekt pt. Joyo extreme metal. Jakiś reverb na to dałem ale następnym razem dam jeszcze delay przy tego typu muzyce. No i dźwięk z miksu;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników