Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

O strunach słów kilka, czyli co by tu jeszcze

• Zaloguj się
716 odpowiedzi na ten temat

#1 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 15:50

Witam panie i gitarzyści ;-)
Pomóżcie w doborze strun. Grywałem na daddario elixirach 10-46, ale to nie było to. Dla mnie brzmiały jakoś tak zbyt jazgotliwie i drucianie. Na próbę kupiłem Ernie Balla regular slinky i od razu było lepiej. Bardziej...jedwabiście, miękko... No rozumiecie-wyższość świąt wielkiej nocy nad Bozym Narodzeniem. Tyle, że jak przyszedł czas znów na zmiane, to zabrakło w całym poznaniu tych ernie balli (ballow). Więc musiałem założyć znów daddario i stąd wiem, że to nie były to audio voodoo z mojej strony, tylko rzeczywiście elixiry mi nie leżą. Bede zamawiał na allegro i stwierdziłem, że jak już mam i tak grzebać z menzurą i tak dalej, to może wypróbuje coś jeszcze inszego. Wiosło to meksykański fender na tex-mexach, z klonowym jednoczęściowym gryfem. Radźcież ludziska, co by można spróbować, żeby było właśnie bardziej...soft i sillky..:D

Ten post był edytowany przez thomx dnia: 30.12.2013 - 16:15

Fender 60th Anniversary Strat Tex Mex pups, VHT Special 6 Ultra, Hofner Shorty, Fender Mustang I, pare kóstek i kompletny brak talentu

#2 cancer

• cancer
    Spoko Gość
  • z:Namysłowa

Napisany 30.12.2013 - 15:53

Gibson Brite Wires. Najlepsze, a próbowałem wielu...

#3 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 16:02

Ooo, musze popatrzeć na allegro. A...pytanie jak najbardziej uzasagnione... Czy wiosło na F nie będzie patrzyło z nienawiścią na struny na G i czy oweż struny z czystej konkurencyjnej złośliwości nie podrapią mi siodełka i nie narobią w mostek? :D
Fender 60th Anniversary Strat Tex Mex pups, VHT Special 6 Ultra, Hofner Shorty, Fender Mustang I, pare kóstek i kompletny brak talentu

#4 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 30.12.2013 - 16:11

chyba nie :)

mi nie drapią. na wszelki wypadek przed założeniem strun - wyjmuję je z opakowania i wtedy wiosło na F nawet nie wie jakie to druty...

i polecam nie szukać na all, tylko na taniestruny.pl

ja kupuję w takich multipackach, cena wychodzi śmieszna:

http://taniestruny.p...ack-5-kompletow

#5 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 16:13

No ale struny na G widzą napis na główce :D
A tak poważnie, to to jest to, czego szukam? Czyli że mniej drutu, więcej jedwabiu w brzmieniu?

#6 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 30.12.2013 - 16:21

spróbuj. mi te struny bardzo "leżą". namówiłem do nich wielu gitarzystów i żaden nie używa teraz innych. struny brzmią super - szkliście ale umiarkowanie i co najważniejsze - nie tracą tego brzmienia po 2 tygodniach. brzmią i stroją tak długo jak długo ich nie ściągniesz. odkąd używam tych strun, zmieniam komplety z przyzwoitości, bo już wypada. nie dlatego że pękają/tracą brzmienie/przestają stroić. dlatego że uważam że już czas wymienić bo siara grać na jednym kompeacie pół roku np. :)

#7 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 16:31

Hehehe, toś mi dał link..."produkt niedostępny" ;)
Ale na allegra są komplety po 92 denary z dostawą. Na próbę zamówię set. :-)

#8 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 30.12.2013 - 16:34

Ja od dłuższego czasu mam wrażenie, że produkcja strun schodzi na psy. Przez ostatnie 15lat zakładałem do swoich gitar wyłącznie Dean Markley Blue Steel i byłem zadowolony. Jednak od jakiegoś czasu mam wrażenie, że mocno potaniała produkcja tych strun. Kilka miesięcy temu trafiłem na komplet gdzie E1, G3 były zardzewiałe.

Z miesiąc temu kupiłem 6 kompletów strun 3 producentów, w tym Ernie Balle, ale chyba do tego nigdy się nie przekonam. Dzięki Cancer za sugestie, jak zużyje zapasy spróbuje tych od Gibsona.

ps. a może teraz klepią to wszystko 2-3 fabryki w Chinach tylko w różne opakowania pakują? ;)

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#9 gregoru571

• gregoru571
    Weteran
  • z:60 bln komórek

Napisany 30.12.2013 - 17:24

Gibsony są super, ale mój pot je żre szybciej niż ja barszcz w wigilie.

GHSy Boomersy też bardzo miło wspominam, były mięciusie w dotyku i w brzmieniu.

Ale ostatnio miałem struny Thomanna z Thomanna za 5 zeta. Jak je zakładałem miałem bardzo dziwne i skrajnie negatywne odczucia, szczególnie co do ich giętkości ( dosłownie G zachowywała się bardziej jak guma niż metal). Założyłem nastroiłem i o dziwo brzmiało to nawet dobrze.

Zdjąłem je po 6 miesiącach, wyglądają identycznie jak nowe zero korozji, no może minimalnie w pierwszych pozycjach na E1 coś pod światło widać. Co prawda to prawda często to ja nie grałem ale można powiedzieć że czasowo to tak jakby 2,5 miecha normalnego codziennego 1-2 godzinowego grania miały.

Druty wyjęte tera tylko grać

"Bo z Floyd Rosem to grajo tylko szatanisty" :D

#10 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 30.12.2013 - 17:29

Hehehe, toś mi dał link..."produkt niedostępny" ;)
Ale na allegra są komplety po 92 denary z dostawą. Na próbę zamówię set. :-)

te sety niestety pojawiają się zazwyczaj tylko na chwilę. jak już będziesz wiedział że chcesz kupować po 5 kompletów, to ustaw sobie newslettera na maila. ja tak robię i jak się pojawiają na stanie to dostaję maila z informacją, wtedy szybko kupuję komplet :)

tylko że zazwyczaj nie czekało się dłużej niż z tydzień, 1,5. a tu widzę że ostatnia dostępność była 21.10 :/

no ale cena 70,75 za 5 kpl. to jest super okazja, zawsze warto było ten tydzień-dwa poczekać :)

#11 commelina

• commelina
    Branża

Napisany 30.12.2013 - 17:56

Wiesz gregoru GHS chyba nie bedzie dobrym wyborem dla tego jegomościa. To są jednak druty szkliste i druciane ;) 

Autorze wątku, jesli kiedyś wpadną Tobie w łapki struny circleK, to to jest taki jedwabisty miętki dotyk, dla mnie zbyt miętki ;) ale struny zajefajne.

#12 bln

• bln
    Gaduła
  • z:Białystok

Napisany 30.12.2013 - 18:01

A jak ja gram na zwykłych erni ballach 10-46 to jestem słaby, co?  :mellow:

Ten post był edytowany przez bln dnia: 30.12.2013 - 18:01

#13 faro889

• faro889
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 18:09

Skoro mowa o strunach to się pochwalę że założyłem strunki które dostałem od ukochanej na rocznicę, i w tej chwili przeżucam sięz ernie balli na dunlopy. Niby to samo 10-52, a jednak kompletnie inne brzmienie.

#14 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 30.12.2013 - 18:12

no

• sievr lubi to

#15 yanek

• yanek
    Stary wyjadacz
  • z:Siedlce (maz.)

Napisany 30.12.2013 - 18:15

A ja ostatnie kilka kompletów miałem Roto Sound na próbę i całkiem mi leżą brzmieniowo, też bywają w śmiesznych cenach w promocjach na taniestruny.pl. Trzeba potestować, ciężko wybrać przez internet :)  

#16 gregoru571

• gregoru571
    Weteran
  • z:60 bln komórek

Napisany 30.12.2013 - 18:28

Skoro mowa o strunach to się pochwalę że założyłem strunki które dostałem od ukochanej na rocznicę, i w tej chwili przeżucam sięz ernie balli na dunlopy. Niby to samo 10-52, a jednak kompletnie inne brzmienie.

Dla mnie manualnie Dunlopy były tragedią :D

Ale ilu gitarzystów tyle upodobań. Każdy lubi co innego.

Druty wyjęte tera tylko grać

"Bo z Floyd Rosem to grajo tylko szatanisty" :D

#17 edd

• edd
    Weteran

Napisany 30.12.2013 - 18:40

Mnie też Dunlopy nie podchodzą, kupiłem kiedyś jakieś Heavy Core(10-48) i nawet nastroić wiesła nie mogłem.

• Mooomin lubi to

#18 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 30.12.2013 - 19:03

da_prod_exl110bt_main_2.jpg

powiem tak :

kupiłem nową gitarę z ErnieBall, po czasie wymieniłem na Daddario i brzmienie super, dalej założyłem Elixiry i brzmienie pogorszyło się,

założyłem te stare ErnieBall i brzmienie mają lepsze od Elixirów,

teraz w szufladzie czeka nowość Daddario z równym naciągiem, ciekawe czy przypasują mi,

może spróbuj takie ?

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, 

#19 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 20:20

Wiesz gregoru GHS chyba nie bedzie dobrym wyborem dla tego jegomościa. To są jednak druty szkliste i druciane ;) 
Autorze wątku, jesli kiedyś wpadną Tobie w łapki struny circleK, to to jest taki jedwabisty miętki dotyk, dla mnie zbyt miętki ;) ale struny zajefajne.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Mi chodziło o brzmienie. To mi się nie podoba w daddario. A manualnie... hmmm. Wlasciwie, to za wysoki poziom wtajemniczenia jak dla mnie. Struny to...struny.. ;) Wlasciwie poza jednorazową przygodą z EB zawsze gralem na daddario. Fakt, że wiesło wydaje się troche twarde (squier affinity, ktorego miałem był mięciutki, właściwie spokojnie można było założyć grubszy set, na 10-tkach można było przy bendzie prawie owinąć gryf dookoła :D ). Więc jakby był pomył na struny bardziej miękie w brzmieniu i w dotyku, to już wogule siuper :D

#20 Daamx

• Daamx
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 20:48

Zgadza się.

Też gram na Ernie Ballach 10-46 :/

#21 bln

• bln
    Gaduła

Napisany 30.12.2013 - 20:56

Dla mnie elixiry brzmiały okropnie i źle się grało - na elektryku. Na akustyku inna bajka, były genialne.

I kosztują tyle co 2,5 kompletu innych strun. 

Ten post był edytowany przez bln dnia: 30.12.2013 - 20:57

#22 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca
  • z:Cieszyn

Napisany 30.12.2013 - 21:23

Prawie miesiąc temu założyłem set Dunlopa sygnowany nazwiskiem Zakka

DUNLOP_ZAKK_ICON_MED_ELEC.JPG

I są zajefajne, mocne metalowe brzmienie tylko nie jakieś takie zadziorne jak większość ludzi pisze w opiniach co jak dla mnie właśnie na plus bo nie lubię jazgotu w brzmieniu. Kostkuję po tych strunach co dziennie średnio godzinę i są dalej świeże i brzmią tak jak na początku. Fajna odskocznia od Ernie Ballów i Elixirów no i 17zł w Guitar Center kosztują. Mam też nowy komplet Blue Steel który założę jak "Zakki" się skończą ale co mnie zastanawia bo kiedyś parę lat temu jak grałem na Blue Steelach to były one w takim kartonowym pudełku a teraz są w takim bardziej papierku pakowane, mam nadzieję że przez oszczędzanie na opakowaniu nie oszczędzili również na produkcji i że dalej brzmią one tak fajnie jak za dawnych lat.

I am so freakin' bored, Nothin' to do today, I guess I'll sit around and medicate (medicate)...

#23 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 30.12.2013 - 21:26

Pomóżcie w doborze strun. Grywałem na daddario elixirach 10-46, ale to nie było to. Dla mnie brzmiały jakoś tak zbyt jazgotliwie i drucianie. Na próbę kupiłem Ernie Balla regular slinky i od razu było lepiej. Bardziej...jedwabiście, miękko... No rozumiecie-wyższość świąt wielkiej nocy nad Bozym Narodzeniem. Tyle, że jak przyszedł czas znów na zmiane, to zabrakło w całym poznaniu tych ernie balli (ballow). Więc musiałem założyć znów daddario i stąd wiem, że to nie były to audio voodoo z mojej strony, tylko rzeczywiście elixiry mi nie leżą. Bede zamawiał na allegro i stwierdziłem, że jak już mam i tak grzebać z menzurą i tak dalej, to może wypróbuje coś jeszcze inszego. Wiosło to meksykański fender na tex-mexach, z klonowym jednoczęściowym gryfem. Radźcież ludziska, co by można spróbować, żeby było właśnie bardziej...soft i sillky.. :D

Wypierdol przez okno wprost na allegro to co masz, gitarę i piec.

Nie osiągniesz brzmienia jakie chcesz osiągnąć od dłuższego czasu jeśli tego nie zrobisz.

Chcesz mieć miękko i soft ?

Przejdź na humbuckery + most tune o matic.

smarowanie smalcem o strunach, lampach na niewiele si"Em zda.

Kolejny temat reklama.

#24 masterunio

• masterunio
    Stary wyjadacz
  • z:Żyrardów

Napisany 30.12.2013 - 22:50

bbta.jpg

Oprócz tych to tutaj wrzuciłem przeleciałem chyba wszystkie możliwe EB oprócz Cobaltów i Daddario nie mają żadnego podejścia.

Zresztą pałowanie na kosztownymi strunami nie ma sensu, wszystkie w końcu tracą ten dzwon po paru dniach/tygodniach nie ważne ile kosztują. Jedyne co że te lepsze nie rdzewieją i nie pojawiają się na nich osady/naloty w takim tempie.

Ja za namową Economista kupiłem na próbę thomanowskie HB za -+ 5zł za komplet i odrazu po tym zamówiłem kolejne 10paczek.

Trzymaja strój nie gorzej od wszystkich EB(oprócz hybrid to była jakaś kompletna porażka) są miękkie i mogę zmieniać 4 razy cześciej dzięki czemu cały czas mam swieże i dobrze brzmiące struny.

#25 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 30.12.2013 - 22:53

podaj link do HB z Thomanna,

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, 

#26 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 30.12.2013 - 22:54

smarowanie to dopiero jest jak mówisz że hybrid są gorsze od regular albo super slinky. przecież hybrid jak sama nazwa wskazuje to tylko wymieszanie dwóch grubości - wioliny od cieńszego setu, basowe od grubszego.

produkt pozostaje ten sam!

#27 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 31.12.2013 - 00:13

Pomóżcie w doborze strun. Grywałem na daddario elixirach 10-46, ale to nie było to. Dla mnie brzmiały jakoś tak zbyt jazgotliwie i drucianie. Na próbę kupiłem Ernie Balla regular slinky i od razu było lepiej. Bardziej...jedwabiście, miękko... No rozumiecie-wyższość świąt wielkiej nocy nad Bozym Narodzeniem. Tyle, że jak przyszedł czas znów na zmiane, to zabrakło w całym poznaniu tych ernie balli (ballow). Więc musiałem założyć znów daddario i stąd wiem, że to nie były to audio voodoo z mojej strony, tylko rzeczywiście elixiry mi nie leżą. Bede zamawiał na allegro i stwierdziłem, że jak już mam i tak grzebać z menzurą i tak dalej, to może wypróbuje coś jeszcze inszego. Wiosło to meksykański fender na tex-mexach, z klonowym jednoczęściowym gryfem. Radźcież ludziska, co by można spróbować, żeby było właśnie bardziej...soft i sillky.. :D

Wypierdol przez okno wprost na allegro to co masz, gitarę i piec.
Nie osiągniesz brzmienia jakie chcesz osiągnąć od dłuższego czasu jeśli tego nie zrobisz.
Chcesz mieć miękko i soft ?
Przejdź na humbuckery + most tune o matic.

smarowanie smalcem o strunach, lampach na niewiele si"Em zda.
Kolejny temat reklama.
No toś mnie pojechał. Jednym słowem, patrzcież Państwo jakim żem tom zajefajnym wioślarzem i sprzętowcem, o tu ta śrubka mi chyba lata, to zobatrzcież jakiegoż mam pięknego stratoKastera, białego takiego, na kustomowych pikupach Texach Mexach i umiem 3 pierwsze dźwięki "hej dżoł".
Pochlebia mi madd, Twoja znajomość moich tematów. Fakt, ciągle coś mi nie teges. Tak z częstotliwością....temat rocznie. Co ludziska o mnie zapomną, to musze sie z moim stratem na tex mexach z klonowym gryfem przypominać. Nawet sygnaturkę sobie dzisiaj pojechałem byłem, co by na pewno wiedzieli co to ja nie mam za sprzecicha do zareklamowania :D
No cóż. Pozostaje mi tylko targać całą sygnaturkę na piętro, bo jak wypierdole przez okno tam gdzie stoją, to się ino pokulają po trawniku w ogrodzie...
No ale jak piec (e) wypierdole, to na czym mi te humby soft zabrzmią?? ;)
Między nami mówiąc, grałem ze 2 razy w życiu na gitarze z humbami. Humby mulą! ;) Ale co ja tam będę reklamował swoje ogranie... :P
A tak poważnie...ossochosi? Cóż takiego denerwującego jest w pytaniu o poradę dotyczącą brzmienia strun? Przypominam, że Ernie Ball załatwił mi problem drucianości brzmienia Daddario. I jak nic innego nie wymyślę, kupię te konkretnie. Ale może jak już grałem w moim dość długim życiu na 2 rodzajach strun, to na starość mógłbym i trzecie wypróbować...? A nóż-widelec coś fajnego trafię...
Więc miło, że wpadłeś, Twoje posty i zdanie - bez złośliwości - bardzo cenie. Ten również był bardzo wnikliwy i pewnie trafny. Ale nic nie wnoszący do dyskusji :)
A GBW i tak kupie i założe na próbę. Bo jak pytam, a ktoś lepszy w tym o co pytam radzi, to mam odpowiedź ;) Szczęśliwego Nowego Roku BTW :-)

Ten post był edytowany przez thomx dnia: 31.12.2013 - 00:17

#28 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 31.12.2013 - 00:28

A GBW i tak kupie i założe na próbę.

myślę że się nie zawiedziesz. daj znać  :)

Ten post był edytowany przez cancer dnia: 31.12.2013 - 00:30

#29 yanek

• yanek
    Stary wyjadacz

Napisany 31.12.2013 - 07:52

btw. Gdzieś na forum jest kod rabatowy do tanichstrun.pl jeśli dobrze pamiętam. I możliwe, że jeszcze śmiga - sprawdź.

#30 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon
  • z:Czerwińska

Napisany 31.12.2013 - 08:13

Przed Świętami działał :)

forumgitara
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#31 Viehu

• Viehu
    Moderator

Napisany 31.12.2013 - 08:45

W październiku jeszcze śmigał.

#32 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon
  • z:Czerwińska

Napisany 31.12.2013 - 09:24

Ja tu mówię o zeszłym tygodniu a ten mi z październikiem wyskakuje :P
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#33 Viehu

• Viehu
    Moderator

Napisany 31.12.2013 - 09:52

Jak pisałem posta to Twojego jeszcze nie było, a potem po półgodzinie okazało się, że jest.

Coś mnie się dzisiaj internety psujo :P

#34 masterunio

• masterunio
    Stary wyjadacz

Napisany 31.12.2013 - 10:30

podaj link do HB z Thomanna,

http://www.thomann.d..._guitar_set.htm

Co do hybridów to już po wyjęciu z opakowania były zupełnie inne niż poprzedni komplet i kompletnie mi nie podeszły. Może jakieś zlezałe albo trefne w każdym bądź razie grać się nie dało i odrazu poszła wymianka na inne.

#35 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 31.12.2013 - 12:06

Coś tego kodu nie moge znaleźć. Ale znalazłem jakieś struny Dunlopa, więc dzisiaj te na próbe założę zanim sprowadze te Żipsą. A co mi tam :D

#36 yanek

• yanek
    Stary wyjadacz

Napisany 31.12.2013 - 12:25

Jak to nie możesz znaleźc..masz kilka postów wyżej! :D  

forumgitara

#37 masterunio

• masterunio
    Stary wyjadacz

Napisany 31.12.2013 - 12:27

Kod już Ci podali:

forumgitara

#38 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 31.12.2013 - 13:16

Aaaaaa, hehehe, no głupim jak but :)
Tak to jest jak sie czyta forum na komorce jezdzac za alkoholem na sylwka :D

#39 TanieStruny.pl

• TanieStruny.pl
    Branża

Napisany 1.01.2014 - 17:45

Panowie kod jest jak najbardziej aktualny, jeśli ktoś zauważy jakikolwiek problem z działaniem to proszę pisać śmiało do nas:)

#40 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 1.01.2014 - 19:14

o o o  :) jak już jesteście tutaj, to może się dowiemy kiedy mogą być dostępne te multipacki?

http://taniestruny.p...ack-5-kompletow

co się dzieje że są tak trudno dostępne?

pozdr

#41 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 1.01.2014 - 20:35

A ja sobie pozwole zapytac co z EB M-Steel. Slyszalem, ze jednak nie wypalio i nie wejda do sprzedazy..

?

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#42 EooN

• EooN
    Weteran
  • z:Bytom

Napisany 1.01.2014 - 20:43

Tak, wycofali się na razie z wprowadzania się na rynek - jakaś grupa osób miała (ma?) zostać wyłoniona przez FB, żeby testować struny zanim znów będą miały wejść do sprzedaży.

#43 cyrulik

• cyrulik
    Stary wyjadacz
  • z:Rzeszów

Napisany 1.01.2014 - 21:19

U mnie te się świetnie sprawdzają Harley Benton Coated są tanie, nie tracą dzwonu po tygodniu, nie czarnieją/rdzewieją cały czas są błyszczące i śliskie. 

Jak ktoś ma okazje polecam zakupić paczkę na spróbowanie!

Pozdrawiam - Michał Słonczyński

#44 jackvalentine

• jackvalentine
    Świeżak

Napisany 2.01.2014 - 10:27

Skoro już pojawił się taki temat, to podłączę się z pytankiem. Pojawiło się na rynku ostatnio trochę różnych powlekanych strun, np. Cleartone za przyzwoitą zupełnie kasę. Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia, jak sprawują się w porównaniu do uznanych marek w tej dziedzinie, typu Elixir? Które warto sprawdzić? Niepowlekanym strunom niestety robię krzywdę dość szybko, jakieś 3-5 dni... :(

#45 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 3.01.2014 - 00:24

Ogólnie to ja +1 - Gibson Brite Wires, które podał Cancer, choć ostatnio miałem sugnaturkę Wylde'a którą zapodał Quatro (miałem je na mikrozloacie dla tych co grali;) ) i nie wiem czy nie była lepsza nawet od GBT. Lata temu węszyłem w temacie i Wusa na forach to panowie pałują się na przemian GBT i GHS Boomersami  http://www.ghsstring...ctric/boomers-2

... tyle że te wszytskie typy to na LP.

do strata to mi leżą tylko jakieś miętciejsze, typu właśnie Ernie Ball'e . Elixiry to fuuuuu straszne. Jedyne struny, które zdjąłem nowe z gitary, bo nie mogłem ich słuchać. 100% drut.

edyta:

niezła reklama na stronie GHS sygnatury Mustaina:  "These strings will last longer and sound better because I said so."- Dave Mustaine :)))

Ten post był edytowany przez Vladimeer dnia: 3.01.2014 - 00:29

"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#46 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 3.01.2014 - 12:48

@cancer - tych Giboli do strata uzywasz?
A tak przy okazji, założyłem Jakies stare Dunlopy. Od razu lepiej. Jest pukniecie, są dzwoneczki, a nie ma aż tak drutu. Jest bardziej miekko (nawet bez kluczy-pozdr madd :P )

Ten post był edytowany przez thomx dnia: 3.01.2014 - 13:08

#47 cancer

• cancer
    Spoko Gość

Napisany 3.01.2014 - 13:10

Tak. Używałem ich w Silhouette, używam w stracie i w ES'ie :) Mi one bardzo pasują!

#48 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 3.01.2014 - 17:11

A tak przy okazji, założyłem Jakies stare Dunlopy. Od razu lepiej. Jest pukniecie, są dzwoneczki, a nie ma aż tak drutu. Jest bardziej miekko (nawet bez kluczy-pozdr madd :P )

Jest miętko bo straciły to co miały na początku.

Kiedyś nie wyrzucałem zużytych kompletów, gdybym wiedział że takie właśnie lubisz trzymał bym to to po dzień dziś.

#49 thomx

• thomx
    Gaduła

Napisany 3.01.2014 - 17:47

Jest miętko bo straciły to co miały na początku.
Kiedyś nie wyrzucałem zużytych kompletów, gdybym wiedział że takie właśnie lubisz trzymał bym to to po dzień dziś.
Łeeee, no ale na przyszłość to pamiętaj o mnie....:(
;)
Przez stare, rozumiem struny, które kupiłem jako zapas do Hofnera Shorty. Próżniowo pakowane, zawinięte w gazetę i owinięte kokardką :)

#50 bln

• bln
    Gaduła

Napisany 3.01.2014 - 17:55

A co polecacie do akustyków? Nigdy nie próbowałem żadnych innych oprócz elixirów  :mellow:

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników