Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka gitara na początek?

• Zaloguj się
23 odpowiedzi na ten temat

#1 emka1598

• emka1598
    Świeżak

Napisany 11.10.2013 - 14:26

Cześć, chcę zacząć naukę gry na akustyku.Czy gitara akustyczna na początek to dobry wybór? Chciałabym grać na niej różne rodzaje muzyki, dlatego własnie myslałam o akustyku.Interesuje mnie model Yamaha F310.Mam tylko jeden problem,kilka osób mówiło mi, że początkujący nie może zaczynać na akustyku, ponieważ będą bardzo bolały palce:(.Co wy myslicie o akustyku na początek? Zaczynaliscie na gitarze akustycznej czy klasycznej?

• 0

#2 hrabi0

• hrabi0
    Weteran
  • z:3miasto

Napisany 11.10.2013 - 14:34

Palce będą bolały, ale to nie powód, żeby tego nie robić, bo to naturalna kolej rzeczy. Palce pobolą może przez tydzień regularnych ćwiczeń, potem naskórek się adaptuje i twardnieje, i można cisnąć do bólu (hehehe) Przy wyborze rodzaju gitary raczej kierowałbym się brzmieniem, docelowym stylem, wygodą, no i ceną. Idź do sklepu i sobie porównaj, która gitara bardziej będzie Tobie leżała.

Ja np. zaczynałem na akustyku produkcji ZSRR kupionym na bazarze...

• 1

#3 yanek

• yanek
    Stary wyjadacz
  • z:Siedlce (maz.)

Napisany 11.10.2013 - 14:49

Ja przez to, że pierwszą gitarę miałem klasyczną zniechęciłem się do gitary i start mojej gitarowej przygody został opóźniony o jakieś dobrych kilka lat. W klasykach nie lubię nylonowego brzmienia i szerokiego gryfu.

• 2

#4 brownskin

• brownskin
    Świeżak

Napisany 2.11.2013 - 16:55

Też jestem zdania, że lepiej trochę dołożyć, bo kupując tanią gitarę, szybko zniechęcisz się do gry. Najlepiej coś ze średniej półki, polecam ten model Yamahy.

• 0

#5 Tipereth

• Tipereth
    Świeżak

Napisany 5.11.2013 - 19:02

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum, ale gram już kilka ładnych lat więc "coś tam wiem" :)

Koleżanko, to od jakiego typu gitary zaczniesz grać nie ma większego wpływu na Twoją grę w przyszłych latach, ważne jest to byś grała to co lubisz na gitarze której brzmienie Ci się podoba, to czy będzie to akustyk, klasyk czy elektryk to zależy już tylko od Ciebie.Kolega @yanek poruszył bardzo istotną kwestię na temat zniechęcenia.Warto gitarę wcześniej ograć, zobaczyć jak leży w dłoni bo gitara gitarze nie równa.Jeśli chcesz zacząć od akustyka to ta Yamaha będzie dobrym wyborem, ale na wszelki wypadek polecę Ci coś więcej, te dwie gitary są ciut tańsze ale również godne polecenia.

http://bratpol.com.p...prod=1989&cat=8
http://bratpol.com.p...prod=8575&cat=8

Mialem w rękach kilka egzemplarzy tego Marrisa i był mięciutki, idealny na początek, może miałem szczeście ale z tego co zauważyłem to ta marka jest godna polecenia na początek :)

• 1

#6 marcellus

• marcellus
    Użytkownik

Napisany 5.11.2013 - 23:55

Witaj Emka plus kilka cyferek !HM z ta teoria wyzszosci klasyka nad akustykiem (lub odwrotnie) do nauki bywa roznie.Piszesz ze chcesz docelowo grac rozne style muzyki wiec uwazam ze akustyk pomimo wiekszego bolu bedzie lepszy -blues ,country,..........plus na poczatek piosneczki do ogniska.Klasyk na pewno pieknie brzmi ,ale aby cos na nim konkretnego wydlubac to trzeba cos juz miec w paluchach(ballady stinga itp.) Jest niewielu gitarmenow nie grajacych muzyki klasycznej lub flamenco jak np Kaziah Jones ktorzy na klasyki wydziobia to cos.Po za tym wielu poczatkujacych wioslarzy zaczyna rowniez od kostki a to w przypadku klasyka nie najlepsze rozwiazanie,chyba ze jest sie juz doswiadczonym gitarzysta i wypiernicza sie solowki lub gra sie technika kostka palce.(np Path Metheny).Jesli chodzi o bol opuszkow to zapewne prawda o czym wspomnieli koledzy ,ale szersza mezura to rowniez bol reki i nadgarstka.Co do wiosel to sadze ze koledzy dobrze Ci podpowiedzieli jednakze popros kogos aby pomogl Ci ograc i to nie jeden instrument z w/w marek ,gdyz w tym przedziale cenowym zdarzyc sie moze wszystko,a gitarka gitarce brzmieniowo ,wykonaniem nierowna.A Ty masz tylko zamknac oczy i sluchac i wybrac najlepsze brzmienie dla siebie(gitarzysta niech walcuje te same fragmenty utworow na roznych instrumentach)Jesli bedziecie w jakims dobrym sklepiku to moja rada ,niech koles zagra na najdrozszym wiosle w sklepie ,ale nie po to aby Cie zalamac ale po to abys miala pojecie jak powinna zabrzmiec gitara akustyczna,a pozniej znajdz chociaz maly procent barwy ,zadziornosci ktora Ci sie spodoba w wybranym przez Ciebie instrumencie.Zycze owocnych poszukiwan oraz duzej wytrwalosci w nowej przygodzie zycia -Oplaci sie uwiez ,a swiat bedzie inny (po prostu bez gitary bedzie ciezko zyc)pozdrawiam Marcellus

• 0

#7 Kether

• Kether
    Zbanowany

Napisany 6.11.2013 - 21:14

Akustyk na początek jest dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli Cię kręci jego brzmienie.Gitara o której wspomniałaś mi osobiście pasuje, nie spotkałem jeszcze wadliwej sztuki, ale warto gitarę wcześniej ograć.Masz tu spis sklepów, może znajdziesz coś ciekawego w swojej okolicy:
http://sklepymuzyczne24.pl/

@marcellus
Nie Path tylko Pat :P

• 0

#8 marcellus

• marcellus
    Użytkownik

Napisany 7.11.2013 - 19:54

no kurde widzisz stary co robi starosc i szybkie odpisywanie,nawet posiadanie prawie calej dyskografii nie pomoglo-ale wybacz mi Kether

• 0

#9 Kubax

• Kubax
    Stary wyjadacz
  • z:Kraków

Napisany 8.11.2013 - 16:09

W cenie Yamahy F310 możesz znaleźć Marrisa D220M. Miałem kiedyś jednego ale byłem zmuszony go sprzedać i teraz żałuję. Możesz też się porozglądać za Fenderem CD60, mam takiego aktualnie i chociaż nie jest taki fajny jak Marris to i tak jest godny polecenia ;)

Tak w ogóle to zaczynałem na jakimś szajsie "klasyku" z allegro za 120zł i jakoś się nauczyłem grać. Co prawda nie polecam nikomu takiego rozwiązania ale jako tako da się ogarnąć temat z taką "rozpałką" :D

Ten post był edytowany przez Kubax dnia: 8.11.2013 - 16:14

• 0

#10 ania20004

• ania20004
    Użytkownik

Napisany 12.01.2014 - 19:27

Zdecydowanie ja i moja pani od gitary może Ci zagwarantować że lepsza będzie na początek gitara klasyczna . Struny są miękkie i nie bolą tak palce . Powiem Ci jeszcze że ja mam teraz klasyczną i nie podoba mi się w niej to że ma bardzo głośny dźwięk bo brzydko na niej brzmią akordy . Ale jeśli jesteś początkującym to łatwiej ci będzie uczyć się na gitarze klasycznej . Akustyczną możesz sobie zafundować po latach nauki , ja właśnie się zastanawiam nad zmianą gitary . 

• 0

#11 gregoru571

• gregoru571
    Stary wyjadacz
  • z:60 bln komórek

Napisany 12.01.2014 - 20:16

Co za bezsensowne podejście.

W stylu chcę zjeść pizzę to kupię hamburgera.

Jak chcesz grać na akustycznej - kupujesz akustyczną,

Jak chcesz na klasycznej - klasyczną

Jak na elektryku - kupujesz elektryka,

A jak chcesz mieć akustyka i elektryka to kupujesz obie.

Po cholerę sobie utrudniać życie i męczyć się jednocześnie zniechęcając. Każda gitara ma swoje plusy i i minusy, akustyk jest twardszy, ale klasyk za to ma o wiele szerszy gryf. Ale na litość boską to wciąż jest gitara i przeskok z jednej na drugą nie jest tak skomplikowany jak nie wiem z fletu na pianino. Generalnie bardziej uniwersalną gitarą jest akustyk.

• 3

Druty wyjęte tera tylko grać

"Bo z Floyd Rosem to grajo tylko szatanisty" :D

#12 bln

• bln
    Gaduła
  • z:Białystok

Napisany 12.01.2014 - 20:22

@ania20004, przepraszam ale hahahahahaha. Po co pisać takie głupoty? 

• 2

#13 Sebastian Zimowski

• Sebastian Zimowski
    Gaduła
  • z:Poznań

Napisany 12.01.2014 - 21:08

Przecież jest całkowicie inne podejście do gry na gitarze klasycznej niż akustycznej. Co innego gra się na klasycznej, a co innego na akustycznej czy elektrycznej. Takie smarowanie smalcem że klasyczna jest na początek lepsza.

• 3

#14 Jigglypuff

• Jigglypuff
    Gaduła

Napisany 12.01.2014 - 21:19

Może chodzi o stopniowe wyrabianie mięśni lewej ręki ?!

Ten post był edytowany przez Jigglypuff dnia: 12.01.2014 - 21:20

• 0

Gitara taka elektryczna. Dźwięk taki głośny. Metal taki ostry. Przester tak bardzo. Wow. Uszanowanko.

#15 Thereminator

• Thereminator
    Wirtuoz klawiatury
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 12.01.2014 - 22:20

Zdecydowanie ja i moja pani od gitary może Ci zagwarantować że lepsza będzie na początek gitara klasyczna . Struny są miękkie i nie bolą tak palce . Powiem Ci jeszcze że ja mam teraz klasyczną i nie podoba mi się w niej to że ma bardzo głośny dźwięk bo brzydko na niej brzmią akordy . Ale jeśli jesteś początkującym to łatwiej ci będzie uczyć się na gitarze klasycznej . Akustyczną możesz sobie zafundować po latach nauki , ja właśnie się zastanawiam nad zmianą gitary . 

A jeszcze lepsze do zaczęcia gry na gitarze akustycznej będą okaryna albo flet prosty szkolny C-sopran.

• 2

Troll'em all

#16 gregoru571

• gregoru571
    Stary wyjadacz

Napisany 12.01.2014 - 22:47

Albo nauczyć się grać solówki na trójkącie :P

• 2

#17 Sebastian Zimowski

• Sebastian Zimowski
    Gaduła

Napisany 12.01.2014 - 22:49

Może chodzi o stopniowe wyrabianie mięśni lewej ręki ?

Stopniowe wyrabianie mięśni lewej ręki uzyskuje się poprzez masturbację.

Ten post był edytowany przez Sebastian Zimowski dnia: 12.01.2014 - 22:50

• 0

#18 Jigglypuff

• Jigglypuff
    Gaduła

Napisany 12.01.2014 - 23:06

Jak ktoś jest mańkutem ,ewentualnie od dłuższego czasu żyje sam ^^

Ten post był edytowany przez Jigglypuff dnia: 12.01.2014 - 23:06

• 0

Gitara taka elektryczna. Dźwięk taki głośny. Metal taki ostry. Przester tak bardzo. Wow. Uszanowanko.

#19 Sebastian Zimowski

• Sebastian Zimowski
    Gaduła

Napisany 12.01.2014 - 23:43

Jak ktoś jest mańkutem ,ewentualnie od dłuższego czasu żyje sam ^^

Albo ma kobietę zołzę :(

• 0

#20 Jigglypuff

• Jigglypuff
    Gaduła

Napisany 13.01.2014 - 00:13

Taka opcja również może wystąpić.

Żeby nie robić OT , bo zaraz moderator mnie przykładnie ukara: Sam zaczynałem na gitarze klasycznej ,bo taką dostałem i już. A co do tematu jaką gitarę na początek - jest spora ilość filmików na internecie jak to 8 , 9 czy ileś tam letni człowiek zamiata na gitarze elektrycznej. Jeśli akustyk na początek to można założyć jakieś cieńsze struny.

Ten post był edytowany przez Jigglypuff dnia: 13.01.2014 - 00:16

• 0

#21 ania20004

• ania20004
    Użytkownik

Napisany 13.01.2014 - 19:52

Przepraszam bardzo Sebastian Zimowski ale chyba te twoje teksty są nie na miejscu . A wgl. czm mnie oceniacie z góry . Wiem jak to jest , bo próbowałam na początku na akustycznej i to była pomyłka . 

• 0

#22 bln

• bln
    Gaduła
  • z:Białystok

Napisany 13.01.2014 - 19:58

Sebastian Zimowski, grabisz sobie!

• 0

#23 gregoru571

• gregoru571
    Stary wyjadacz

Napisany 13.01.2014 - 20:45

Wiem jak to jest , bo próbowałam na początku na akustycznej i to była pomyłka . 

Ale to Ty próbowałaś i to jest Twoje zdanie, mnie np. by szlag na klasyku trafił, a kupowanie takiej gitary, której się chcę i która się sprawdzi najlepiej w tym co chce się grać jest najlogiczniejszą logiką. Gitarę się kupuje pod to co chce się grać IMO.

• 0

#24 bartii10

• bartii10
    Gaduła
  • z:Kraków

Napisany 13.01.2014 - 23:11

A mi się wydaje, że Twoja pani od gitary nie umie grać na gitarze akustycznej i dlatego Ci tak powiedziała. Wybierając gitarę kierujemy się brzmieniem. Chcesz grać klasykę - bierzesz nylon, chcesz muzykę rozrywkową - bierzesz akustyka. "Whisky moja żono" na gitarze klasycznej z niższej półki zagrana kostką brzmi koszmarnieee

• 0

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników