Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub Strata

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
1659 odpowiedzi na ten temat

#1651 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany Dzisiaj, 14:31

no właśnie chodzi o te nagrania studyjne. pigmej wie czego oni wszyscy tam używają. jedno jest pewne: w większości przypadków róźnorodnego sprzętu więc to co widać na okładkach, scenach wcale nie musi być wyznacznikiem.

#1652 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany Dzisiaj, 14:34

Tak prawdopodobnie jest. W końcu z jakiegoś powodu jego kolejny strat ma humba pod mostem. Ale to opole mnie ciekawi.

#1653 rocken

• rocken
    Weteran
  • z:W-wa

Napisany Dzisiaj, 14:46

Te wywody są jednak całkiem ciekawe.
Jedną z moich ulubionych płyt jest Wojna w mieście Jana Bo. Przester idzie tam grubo w prawie każdym kawałku i gdybym miał odpowiedzieć co to za przetworniki to bez wahania uznałbym, że to hb. Natomiast na youtubie jest relacja z opola 92 bodajże i tam cały materiał jest zagrany na klasycznym białym stracie z trzema singlami.
Oczywiście może tak być, że jednak materiał na płytę był nagrywany za pomocą cieższego oręża ale mam watpliwości.

no właśnie chodzi o te nagrania studyjne. pigmej wie czego oni wszyscy tam używają. jedno jest pewne: w większości przypadków róźnorodnego sprzętu więc to co widać na okładkach, scenach wcale nie musi być wyznacznikiem.

Dlatego warto kupować płyty. ;)

Na płycie "Wojna w mieście" w książeczce z tego co pamiętam, jest napisane czego używali. Wieczorem mogę sprawdzić, ale wydaje mi się, że był też Jackson.Biały strat oczywiście w większości utworów i cleanach.

Po reaktywacji LP, Janek podarował go Andrzejowi Łabędzkiemu i używał go na koncertach podczas trasy "Nana". Z tego co pamiętam z koncertów, to był na singlach.

Ten post był edytowany przez rocken dnia: Dzisiaj, 14:48

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#1654 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany Dzisiaj, 15:17

no tak, często we wkładkach jest ze dziekujemy takim i takim producentom, ze ten i ten uses: etc. ale nigdy nie wiadomo czego konkretnie w danych utworach czy partiach.

raz przeczytałem czego np. Vai używał na poszczególnych płytach to sie złapałem za głowe ile tego. i wcale to nie były w większości ibanezy jem ;)

Ten post był edytowany przez korzo dnia: Dzisiaj, 15:18

#1655 rocken

• rocken
    Weteran

Napisany Dzisiaj, 15:27

Różnie z tym bywa. Nie raz jest całkiem dokładnie, np. przy każdym utworze jest opisane jaka gitara była użyta. Mam właśnie prz sobie płytę Buddy Guy'a "Born to play guitar" i tam są takie informację.

Na pewno nie ma co się spodziewać tego we wkładach z wydaniem "Zagraniczna płyta, polska cena". Nawiązując trochę do innego wątku,bogate wkładki mają wydania japońskie płyt, ale cena też jest odpowiednia.

Ten post był edytowany przez rocken dnia: Dzisiaj, 15:30

#1656 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany Dzisiaj, 15:43

Rocken - chętnie kupiłbym Wojnę w mieście ale to możliwe tylko z drugiej ręki i nie pojawia sie zbyt często dlatego wyjątkowo musiałem kupić mp3 z empiku.
Janek miał wtedy kilka gitar - między innymi wspomnianego przez Ciebie Jacksona więc pewnie ich użył. Ale na żywo grał tylko strat i to mnie zaintrygowało.

#1657 rocken

• rocken
    Weteran

Napisany Dzisiaj, 15:49

Jakiś czas temu było wznowienie tej płyty. Bez problemu teraz kupisz.

• Ernesto lubi to

#1658 Myxu

• Myxu
  • z:Warszawa

Napisany Dzisiaj, 16:11

jeżeli to single to i tak nie brzmią jak single więc w sumie te nasze wywody tutaj i tak nikomu niepotrzebne :P

Najprawdziwsze single i to nawet nie żadne stacki, aktywy, ani inne wynalazki.
Co najlepsze, jak sie zdejmie gain, to juz brzmią jak typowe single.
Strasznie tego mostkowego flat 50 polubiłem, co śmieszne, szukam teraz czegoś bezszumowego co by brzmiało jak najbliżej tego pipaka i kurna no jakoś z próbek nic mojej uwagi nie potrafi przykuć :D
No talent, no musical ability... No musical training required...

#1659 wielkiblues

• wielkiblues
    Weteran

Napisany 19 minut temu

Jak Janek zacxyna jako Jan Bo to wlasnie byl ten kremowo bialy stracik na singlach, potem byly czerrwony z lace sensorami bodajze..ale to juz pozniejsza sprawa ...

Jest tez koncert z Wawy z Torwaru ..pare numerow w tv w tamtych latach ledzialo i tez byl ten sam bialy strat 

Dokladnie ten co jest na okladce plyty 

Stawiam na niego i piece marshalla 

https://www.youtube....h?v=HU_B7gVfFcI

https://www.youtube....h?v=C1ISrAd4TNI

Ten post był edytowany przez wielkiblues dnia: 16 minut temu

#1660 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 12 minut temu

Chyba muszę spojrzeć na kilka teledysków z okresu nany i łowców głów bo kojarzę tę białą i potem tego czerwonego lonestara ale jeśli Łabędzki grał na tej białej to w miedzyczasie Jan musiał mieć jeszcze jakąś inną.

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników