Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzoof - kurs1

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 odpowiedzi na ten temat

#1 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 25.11.2012 - 13:57

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów bierze aktualnie udział w XVI edycji kursu rzoofa ?
Chciałbym się dowiedzieć czy miewacie ostatnio tak jak ja np. opóźnienia z wysyłaniem przez Maćka lekcji ?
W moim przypadku powinienem być już na 9 z 16 lekcji a zostałem przy 7... Piszę do Maćka, ale niestety nie odpowiada na maile... Czy ktoś miał z Was podobny przypadek ?
Kurde powiem szczerze kurs jest bardzo wyśmienity i można się tylu rzeczy nauczyć jak i dowiedzieć, że szkoda to tak po prostu zostawić i nic z tym dalej nie robić...
Pozdrawiam.

#2 OnlyToFly

• OnlyToFly
    Gaduła

Napisany 25.11.2012 - 14:05

Przeszperaj maila, może gdzieś przeoczyłeś info, ze wyjeżdża czy coś.

#3 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.11.2012 - 14:28

Miałem coś takiego, poprostu przypadkiem mnie wyłączył z kursu, ale po napisaniu wróciłem na dobre tory, dość długo już czekam na lekcję 12, kiedy do niego napisałeś?

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#4 skygge

• skygge
    Weteran

Napisany 25.11.2012 - 15:04

Ja biorę udział właśnie. Dziś odsyłam mu zadanie domowe z lekcji 10 (uzgodnione z nim opóźnienie bo tydzień byłem na wyjeździe i nie miałem czasu).
Natomiast faktycznie kilka dni muszę poczekać na odpowiedź czy dobrze czy źle. Z reguły odpowiada i od razu przysyła nową lekcję. Raz specjalnie wysłałem mu złą odpowiedź żeby zobaczyć czy zareaguje szybciej, ale nic z tego.

edit: poszła odpowiedź, zobaczymy jak długo tym razem zajmie Maćkowi wysłanie nowej lekcji (o ile odpowiedź będzie dobra).

Ten post był edytowany przez skygge dnia: 25.11.2012 - 15:55

Mój AVATAR jest większy i dokopie Twojemu!

Kramer Assault 220 (Hellfire + Legend Ceramic), Peavey Vypyr 30 (Eminence Legend V12), Samick D7CE

#5 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 25.11.2012 - 17:04

Ostatnią pracę domową wysłałem dwa tygodnie temu... Była odrobiona w terminie. Nic nie odpisał do tej pory... Później zapytałem czy coś się dzieje, czy ma brak wolnej chwili i, że moim zdaniem powinien świecić przykładem i stosować się do własnej teorii czyli do tego, iż w tym przypadku mówił, że kolejne lekcje będą wysyłane co czwartek wieczorem. Oczywiście z uprzejmością napisałem a nie z arogancją. Czekam na odpowiedź...

Ostatnią pracę domową wysłałem dwa tygodnie temu... Była odrobiona w terminie. Nic nie odpisał do tej pory... Później zapytałem czy coś się dzieje, czy ma brak wolnej chwili i, że moim zdaniem powinien świecić przykładem i stosować się do własnej teorii czyli do tego, iż w tym przypadku mówił, że kolejne lekcje będą wysyłane co czwartek wieczorem. Oczywiście z uprzejmością napisałem a nie z arogancją. Czekam na odpowiedź...

Nie przeoczyłem niczego na pewno :) Sprawdzam maila codziennie bardzo dokładnie głównie skupiając się na tym czy coś odpisał Maciek.

#6 majras

• majras
    Gaduła

Napisany 26.11.2012 - 09:16

mnie też raz nie zaznaczył, ze odpowiedziałem, po 2 tygodniach sie przypomniałem i wysłał mi kolejną lekcje.
teraz czekam na lekcje nr 9

#7 Myxu

• Myxu

Napisany 26.11.2012 - 13:24

I Ja również robię wyżej wymieniony kurs, dzisiaj odesłałem pracę domową z materiału nr. 10. Opóźnienie również uzgodnione, miałem przykrą sytuację że onet przy wysyłaniu listu wykasował mi jego treść, a potem odpowiedź Maćka przeniósł mi do spamu... Dlatego też polecam sprawdzać swój folder spam, co by uniknąć nieporozumień :)

Swoją drogą - jak sobie chwalicie kurs? Ja traktuję go raczej jako wstęp niż kompletne kompedium, potem pewnie zajmę się gruntownie czymś w stylu Aebersolda. Chociaż na kurs 2 też planuję się zapisać - mimo wszystko forma kursu chyba lepiej działa na moją motywację :)

Ten post był edytowany przez Myxu dnia: 26.11.2012 - 13:27

No talent, no musical ability... No musical training required...

#8 hrabi0

• hrabi0
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 26.11.2012 - 13:43

Kurs wydaje mi się nieco niekompletny. Moim zdaniem brakuje w nim konkretnych ćwiczeń na ogarnięcie materiału, szczególnie na ćwiczenie słuchu (z tego powodu padłem przy lekcji 11) Sam Maciek mówił, że chętnie rozbudowałby kurs, bo ma dużo pomysłów, tylko możliwości brak ...

#9 skygge

• skygge
    Weteran

Napisany 26.11.2012 - 14:16

Swoją drogą - jak sobie chwalicie kurs? Ja traktuję go raczej jako wstęp niż kompletne kompedium, potem pewnie zajmę się gruntownie czymś w stylu Aebersolda. Chociaż na kurs 2 też planuję się zapisać - mimo wszystko forma kursu chyba lepiej działa na moją motywację :)

Dla mnie fajna rzecz, do tej pory w ogóle nie miałem pojęcia o tych rzeczach. Tzn. niby wiedziałem, że są jakieś skale, tonacje, kwinty i dominanty ale nie miałem pojęcia jak się w tym poruszać, co od czego zależy, na jakiej zasadzie się buduje akordy. Mi to dużo daje i z pewnością zapiszę się na dalsze lekcje. Forma kursu i to jeszcze z batem nad grzbietem (nie odrobisz zadania nie dostaniesz nowej lekcji) działa motywująco. Co mogę powiedzieć jeszcze, to że żaden póki co materiał w sieci nie wyjaśnił mi tych zagadnień tak jak Rzoof.
Większość materiału w różnych poradnikach jest pisana tak, jakby autor zakładał, że czytelnik i tak wie o co chodzi. A kurs rzoof wyjaśnia jak dla debili co skąd się bierze. Dopiero po jego kursie rozkminiłem o co chodzi z tymi kołami kwartowo-kwintowymi, jak dobierać skale do podkładu, dla mnie super rzecz. Tylko jak odsyłam zadanie to zawsze czekam z niecierpliwością czy dobrze czy źle z reguły po 4-5 dni. :( Ale rozumiem, że jak Maciek ma tych kursów i kursantów w pigmej to może tego trochę nie ogarniać :)

Kramer Assault 220 (Hellfire + Legend Ceramic), Peavey Vypyr 30 (Eminence Legend V12), Samick D7CE

#10 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 26.11.2012 - 17:23

Ja dokładnie myślę podobnie jak skygge. Bez kursu rzoofa nigdy bym tego nie ogarnął tak...tzn. nie zrozumiał. Kurs moim zdaniem jest bardzo dobry. Uczy. Ale to już zależy od naszych chęci jak się do tego przyłożymy. Jeżeli kurs z każdej lekcji kończy się na odrobieniu pracy domowej i nie robienia nic po za tym no to niestety nie zajdziemy tak daleko jakbyśmy chcieli. To trzeba powtarzać, ćwiczyć. Mieć własne pomysły, próbować układać własne riffy i solówki w określonych tonacjach, wiedzieć o dźwiękach na gryfie, rytmie itp. itd. Dużo tego, ale na pewno się opłaca. Teoria z praktyką czyni mistrza.

#11 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 27.11.2012 - 16:43

Maciek się odezwał :) Chodziło o nie zgodność ponieważ gdzieś zagubił moją pracę domową i twierdził, że mu nie wysłałem. Udowodniłem to zrzutami ekranu z datą i godziną maila i wysłałem zdjęcia i już wszystko jest w porządku :)

#12 skygge

• skygge
    Weteran

Napisany 30.11.2012 - 09:47

Kurs wydaje mi się nieco niekompletny. Moim zdaniem brakuje w nim konkretnych ćwiczeń na ogarnięcie materiału, szczególnie na ćwiczenie słuchu (z tego powodu padłem przy lekcji 11) Sam Maciek mówił, że chętnie rozbudowałby kurs, bo ma dużo pomysłów, tylko możliwości brak ...

Akurat lekcja 11 bardzo mi się podobała, bardzo praktyczne podejście do tematu. No i rozwiązanie rozkminiłem szybko i w zasadzie bez problemu.
Bidon88ldz, dobrze ze udało się wyjaśnić sytuację.

#13 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 11.12.2012 - 00:07

Słuchajcie mam problem. Czy ktoś z Was był by w stanie pomóc mi z pracą domową z lekcji 8 [kursu 1] ? Chodzi o pytanie co to za skala przedstawiona na pięciolinii.. I ewentualnie wytłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej ? Moja pierwsza odpowiedź do Maćka padła taka:
-(ja) Odnośnie dźwięków G, A ,B, C#, D, E, F#, G. - Z koła kwintowego wynikało by, że jest to skala G-dur gdyby nie dźwięk C#. Ale, że w jednej z lekcji, a mianowicie supporcie 7 była zawarta informacja, że krzyżyki i bemole mogą posłużyć nam po zdefiniowaniu skali do opisania dźwięków z poza tonacji tak też przy tym pozostanę dopóki Pan nie wyprowadzi mnie z błędu :) A więc na chwilę obecną moja odpowiedź brzmi, że jest to skala G-dur z podwyższonym dźwiękiem C o pół tonu (C#) z poza tonacji :)

-(Maciek) A jak się podwyższy C do C# to jaka skala wychodzi?
Jakie są interwały między kolejnymi stopniami skali?

-(ja) Wychodzi skala Db-dur, a więc moim zdaniem jest to skala G-dur z transpozycją do skali Db-dur..

I tak źle.... Kurde nie mogę tej pracy domowej zrozumieć...
Będę wdzięczny za pomoc :) Dzięki z góry :)

#14 Myxu

• Myxu

Napisany 11.12.2012 - 00:52

Rozpisz sobie interwały w zadanej skali i przyjrzyj się jeszcze raz ostatniemu diagramowi w podsumowaniu :)
No talent, no musical ability... No musical training required...

#15 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.12.2012 - 07:52

Podpowiem, że to nie skala jońska

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#16 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 11.12.2012 - 11:04

Maciek zadał mi takie o to ostatnie pytanie: Jeżeli w skali G-dur dźwięk C podwyższymy do C# to co wyjdzie ? Jakie taka skala ma interwały ?

Moja odpowiedź: Skala D-dur. Interwały tej skali to: D, E, F#, G, A, B, C#, D. Ale tylko na jeden takt bo krzyżyk jest umieszczony przy dźwięku C, a nie przy kluczu wiolinowym.

No i co tak to powinno wyglądać waszym zdaniem ?

#17 hrabi0

• hrabi0
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.12.2012 - 11:09

Źle.

Podpowiem, że to nie skala jońska

Pójdę z podpowiedzią dalej - poszukaj wśród modusów skali G.

#18 thornag

• thornag
    benevolent dictator of life

Napisany 11.12.2012 - 11:09

Mysle, ze powinienes wrocic kilka lekcji do tylu i zorbic je raz jeszcze.

Olej pieciolinie i wypisz sobie dziweki Gdur wraz z interwalami

Pozniej wypisz to samo z podniesionym C i dopisz interwaly.

Popatrz na te interwaly i zobacz jaka to moze byc skala (posluguj sie interwalami a nie krzyzykami/pieciolinia)
Brick Top: Do you know what "nemesis" means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.

#19 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 11.12.2012 - 11:13

Ok dzięki Wam. Dzisiaj wieczorem pokombinuję dalej bo teraz muszę uciekać zarabiać na następne gitary :P

#20 krzysiek9

• krzysiek9
    Gaduła

Napisany 11.12.2012 - 15:43

Skale różnią się między soba poszczególnymi interwalami, ale tonike mają wspólną z akordem. Ty znalazles dźwięki-jeśli nie masz podanej tonacji? To przyjmij najniższy dźwięk.

#21 W.T.M.D

• W.T.M.D
    Stary wyjadacz

Napisany 11.12.2012 - 19:02

Spróbuj sam rozwiązać zadanie.
Podawanie rozwiązań może zaszkodzić, bo każdy ma nieco inne podejście do sprawy i nawet nie wiadomo czego się tak dokładnie uczysz. Ja nie wiem, czy koła kwintowego i rozpoznawania skal dur- moll, czy skal modalnych.
Ale podpowiem.
"...-(ja) Wychodzi skala Db-dur, a więc moim zdaniem jest to skala G-dur z transpozycją do skali Db-dur..."
To zła odpowiedź.

"...Moja odpowiedź: Skala D-dur. Interwały tej skali to: D, E, F#, G, A, B, C#, D... "
Tu dobrze kombinujesz (nie interwały tylko dźwięki ;) tak na marginesie )
a od dźwięku G do G to skala modalna. Jaka?

Ale jak piszę nie wiem na jakim etapie jesteś, więc nie musisz się sugerować i najlepiej próbuj rozwiązać wg kursu i po swojemu.

#22 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 12.12.2012 - 00:36

Podawanie rozwiązań może zaszkodzić, bo każdy ma nieco inne podejście do sprawy i nawet nie wiadomo czego się tak dokładnie uczysz. Ja nie wiem, czy koła kwintowego i rozpoznawania skal dur- moll, czy skal modalnych.
Ale podpowiem.
"...-(ja) Wychodzi skala Db-dur, a więc moim zdaniem jest to skala G-dur z transpozycją do skali Db-dur..."
To zła odpowiedź.

"...Moja odpowiedź: Skala D-dur. Interwały tej skali to: D, E, F#, G, A, B, C#, D... "

Ale jak piszę nie wiem na jakim etapie jesteś, więc nie musisz się sugerować i najlepiej próbuj rozwiązać wg kursu i po swojemu.

Od dźwięku G do G to skala modalna miksolidyjska, ale to była już moja pierwsza odpowiedź do Maćka, która okazała się błędna...
Mi cały czas zawraca głowę ten dźwięk C#, który jest |V stopniem skali...

Ale podpowiem.
To zła odpowiedź.

Od dźwięku G do G to skala modalna miksolidyjska, ale to była już moja pierwsza odpowiedź do Maćka, która okazała się błędna...
Mi cały czas zawraca głowę ten dźwięk C#, który jest |V stopniem skali...

Jestem zupełnie zmieszany teraz. Nie wiem, w którą stronę pójść, aby gdzieś dojść :)

#23 rzooff

• rzooff
    Weteran

Napisany 12.12.2012 - 00:55

Po pierwsze przerobić jeszcze raz lekcję z gitarą w ręku. I nie pisać na forum, tylko do mnie - tu bardzo dziękuję, że nikt nie podał gotowej odpowiedzi :)
Jak przepiszesz skład skali D-dur od dźwięku to nie wyjdzie Ci skala miksolidyjska. W tej drugiej nie ma ani dźwięku C# ani F#.

pozdrawiam, Maciek

[ rzooff ] Internetowe kursy muzyki - dla gitarzystów, basistów i nie tylko!

Podstawy teorii: akordy, interwały, skale, improwizacja, artykulacja, technika, rytm, harmonia jazzowa...

#24 bidon88ldz

• bidon88ldz
    Użytkownik

Napisany 12.12.2012 - 01:40

Haha, ale jaja :D Cześć Maciek ! :D

Haha, ale jaja :D Cześć Maciek ! :D

Właśnie wysłałem do Ciebie mam nadzieję ostateczną wersję odpowiedzi :D Po przypomnieniu sobie poprzednich lekcji ;)
Ps. Ja nie oczekiwałem poprawnej odpowiedzi od ludzi z forum tylko małego nakierowania w którąś stronę, a że byli tacy mili to chyba mi nawet pomogli trochę :P Ale tak to doszedłem do wszystkiego sam :D