Skocz do zawartościZdjęcie

Regulamin działu "Giełda"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Leswar

 • Leswar
  Strażnik Teksasu
 • Postów: 4672
 • Dołączył: 29.01.2012

Napisany 29.01.2012 - 20:54

Zasad regulaminu należy przestrzegać. W przeciwnym razie zastosujemy odpowiednie represje :)


Regulamin ogólny giełdy

1. Dział "Giełda" dostępny jest tylko dla stałych użytkowników naszego forum. W związku z tym ustanawia się minimalną ilość postów: 50 lub minimalny staż: 31 dni

Takie rozwiązanie ma za zadanie ograniczenie liczby użytkowników, którzy rejestrują się na forum tylko po to, żeby skorzystać z giełdy. Spamerzy natomiast zostaną uznani za nabijaczy postów i odpowiednio za to ukarani.

2. Dział "Giełda" jest jedynym działem w którym można się ogłaszać.

3. Ogłoszenia muszą zawierać:

- Nazwę przedmiotu,
- Opis,
- Cenę,
- Na samym końcu zdjęcia,

4. Link do serwisów aukcyjnych lub innych portali z ogłoszeniami może być tylko uzupełnieniem ogłoszenia. Niedopuszczalne jest tworzenie ogłoszenia z samym linkiem.

5. W wypadku podania linku do zewnętrznego serwisu obowiązkowe jest podanie upustu dla forumowiczów. Cena dla forumowiczów powinna być niższa niż w ogłoszeniu. Zniżkę można zastąpić dodatkowym gratisem, o którym nie ma mowy na aukcji.

6. Podbijanie ogłoszeń bez istotnej zmiany treści ogłoszenia jest możliwe tylko raz na 7 dni. W wypadku częstszego podbijania ogłoszeń niezbędna jest wcześniej już wspomniana istotna zmiana treści. Wszelkie odstępstwa od tej reguły są niezgodne z regulaminem.

7. W dziale tym obowiązuje zakaz offtopowania, wszystkie posty mogą dotyczyć jedynie sprzedawanych przedmiotów albo istotnych kwestii związanych ze sprzedającym lub z obiektem sprzedaży.

8. Zabronione jest komentowanie ceny. Cena, za jaką sprzedający wystawia przedmiot jest tylko i wyłącznie jego sprawą(bo przecież nie musimy nic od niego kupować). Wszelkie uwagi odnośnie ceny najlepiej kierować poprzez prywatne wiadomości. Jedyną dopuszczalną formą komentowania ceny jest sytuacja, w której sprzedający ewidentnie próbuje oszukać potencjalnych klientów.

9. Zamieszczanie ogłoszeń przez jednostki prowadzące działalność gospodarczą, jest możliwe jedynie po otrzymaniu zgody od administracji forum.

10. Do zgłaszania niepoprawności w czyimś ogłoszeniu służy tylko opcja "raportuj". Nie walczymy sami, od tego są moderatorzy, których należy powiadomić o łamaniu regulaminu. Moderatorzy nie są wszechwidzący, mogą nie dostrzec każdego przewinienia i będą wdzięczni za współpracę forumowiczów.

11. Zarówno władze forum jak i właściciel serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za zamieszczane ogłoszenia, przebieg transakcji i wiarygodność użytkowników działających na Giełdzie.

Działy "Sprzedam/Zamienię", "Kupię"

1. Ogłoszenia w tych działach mogą dotyczyć jedynie szeroko pojętego sprzętu muzycznego. Niedopuszczalne jest natomiast sprzedawanie przedmiotów niezwiązanych ze sprzętem muzycznym, na przykład telefonu, roweru, czy płetw.

2. Nazwa tematu z ogłoszeniem musi określać to, co sprzedajemy. Niedopuszczalne są ogłoszenia z tytułem typu: "WEJDŹ TU", "WYPRZEDAŻ" lub "ZOBACZ JAK TANIO". Po nazwie tematu użytkownicy powinni móc domyślić się, co jest sprzedawane. Treść ogłoszenia musi być zgodna z regulaminem i zawierać wszystkie informacje o których regulamin wspomina(patrz: pkt 3.).

Przykład:

Nazwa tematu:

[S/Z] Gibson Les Paul Custom - nówka

Treść:

Treść ogłoszenia może być dowolna, aczkolwiek musi zawierać informacje podane powyżej, tj:

- Nazwa przedmiotu,
- Opis,
- Cena,
- Zdjęcia.

Treść musi także być zgodna z regulaminem.


Zakończenie ogłoszenia

Gdy ogłoszenie przestanie być aktualne konieczne jest powiadomienie o tym użytkowników po uprzednim zaraportowaniu swojego tematu. Napisanie pod tematem: nieaktualne bez powiadamiania moderacji nie jest mile widziane. Chcemy porządku w tym dziale, raportowanie ma na celu jego utrzymanie.


Działy "Szukam zespołu" i "Szukam muzyka"

1. W tych działach obowiązuje pełna dowolność uwzględniając zasady kulturalnego wychowania.


Jakby regulamin się komuś nie podobał, to zachęcam do zwrócenia nam na to uwagi w dziale Forum>Propozycje i uwagi.

Pozdrawiamy serdecznie,
redakcja

#2 Leswar

 • Leswar
  Strażnik Teksasu
 • Postów: 4672
 • Dołączył: 29.01.2012

Napisany 14.03.2012 - 23:48

W dniu dzisiejszym regulamin giełdy uległ zmianie zgodnie z wolą użytkowników.

Zmienione zostały punkty:

- 6 działu ogólnego giełdy,
- 8, został dodany, a następujące po nim punkty zostały przesunięte o 1.

Pozdrawiam,
Strażnik Teksasu

#3 Leswar

 • Leswar
  Strażnik Teksasu
 • Postów: 4672
 • Dołączył: 29.01.2012

Napisany 27.05.2012 - 20:36

Dzisiaj zmianie uległ regulamin działów "Sprzedam/Zamienię", "Kupię".

Zmiana dotyczy punktu drugiego:

Tak było:
2. Temat należy odpowiednio nazwać. Nazwa powinna być prosta i zrozumiała, ma określać przedmiot, który sprzedajemy. Treść ogłoszenia musi być zgodna z regulaminem i zawierać wszystkie informacje o których regulamin wspomina(patrz: pkt 3.).

Tak jest:
2. Nazwa tematu z ogłoszeniem musi określać to, co sprzedajemy. Niedopuszczalne są ogłoszenia z tytułem typu: "WEJDŹ TU", "WYPRZEDAŻ" lub "ZOBACZ JAK TANIO". Po nazwie tematu użytkownicy powinni móc domyślić się, co jest sprzedawane. Treść ogłoszenia musi być zgodna z regulaminem i zawierać wszystkie informacje o których regulamin wspomina(patrz: pkt 3.).

Pozdrawiam,
Strażnik Teksasu