Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC Nova System vs Line 6 M9

• Zaloguj się
4 odpowiedzi na ten temat

#1 rockfun

• rockfun
    Wodolejca
  • z:bloku obok

Napisany 8.04.2021 - 11:24

Sprawa.

Mam M5 line6 i do tej pory mi w zupełności starczał ale zmienił się zespół i trochę inne brzmienia kręcę i potrzebuję czasami więcej jak 1 efektu.

Pytanie porównywał ktoś te 2 efekty? Trochę czytałem i takie mam wątpliwości bo M9 to M5 z większymi możliwościami i tu temat jasny.

Tyle że M9 w zasadzie nie ma, a nowy dość sporo i to w bardzo atrakcyjnych cenach ( czy są awaryjne jakoś czy juz nie pro?)

Z Nova piszą, (może źle zrozumiałem)  że jak masz ustawionych np 5 różnych ustawiań pod jakiś kawałek to jest problem z przełączaniem między tymi bankami (jak nie ma się oddzielnego sterownika midi) ? Czyli że w praktyce stepowanie ....

2 rzecz to, że jest jakiś problem w związku z tym że jest analogowy przester to jakoś to źle bangla w pętli?

I czy w Novie jest coś takiego jak ma L6 (by pass chyba się to nazywa u nich)  że efekt/ efekty po wyłączeniu jeszcze brzmią do zmiany dźwięku?

Generalnie chodzi mi o prosty multi tylko do efektów podpiętych w petli albo w lini (tak na salce wpinam m5 bo mi się nie chce bawić z kablami). Jeśli macie jakieś inne propozycje to przeglądnę (bo zatrzymałem się na multi jakies 10 lat temu :P ).

Nie chcę wydać więcej ja 600 700zł jakość efektów na poziomie M5 jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

Ten post był edytowany przez rockfun dnia: 8.04.2021 - 11:28

Are You ready for a good time?

#2 TTU

• TTU
    Gawędziarz
  • z:Wrocław

Napisany 8.04.2021 - 17:12

Z Novą to jest tak,że ona ma różne tryby pracy do wyboru.
Pierwszą alternatywa jest praca w trybie kostkowym albo w trybie presetowym. W trybie kostkowym przyciski włączają lub wyłączają poszczególne efekty w presecie. Natomiast w trybie presetowym przyciski służą do przełączania presetów z danego banku-strony - wtedy już nie można włączyć ani wyłączyć danego efektu w używanym presecie. Rozwiązaniem które zapewnia pracę w trybie kostkowym z możliwością przełączania presetów wykorzystuje przełącznik midi. TC Electronic ma też w ofercie swoj wynalazek, mini-switch, który pozwala zmienić preset w górę lub preset w dół.

Problem analogowych przesterów w pętli to również jest kwestia trybu - Nova na tryb pracy w pętli lub tryb w pracy na wejściu wzmacniacza. W trybie w pracy w pętli przestery analogowe są odłączane i po prostu nie pracują.

Wybrzmiewanie poglosow lub delayow można włączyć lub wyłączyć w konfiguracji.

Ten post był edytowany przez TTU dnia: 8.04.2021 - 17:15

• rockfun lubi to

#3 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 8.04.2021 - 18:17

Z Novą to jest tak,że ona ma różne tryby pracy do wyboru.
Pierwszą alternatywa jest praca w trybie kostkowym albo w trybie presetowym.

M9 również ma taką opcję. Ja wybrałbym M9 - miałem oba - w TC kompletnie nie leżą mi chorusy, przynajmniej tu i w G majorach. Płaskie i bez wyrazu, dużo lepiej spisuje się detuner w tej funkcji. Poza tym M9 ma, o ile pamiętam, sporo więcej efektów.

• rockfun lubi to

#4 rockfun

• rockfun
    Wodolejca
  • z:bloku obok

Napisany 8.04.2021 - 18:50

Czyli żeby przeskakiwać swobodnie z presetami trzeba dokupić ten mini swich. No bo jak już idę w taki kombajn to chciałbym sobie przeskakiwać własnie całymi presetami, a nie bawić się w stepowanie jak na kostkach np piosenka a intro, A ZWROTKA, A REFREN, A SOLO. Tym bardziej, że jeszcze i tak muszę postepować po przesterach.

Właśnie same  chorusy z M5 powodują, że ta kość jest dla mnie bezcenna, a reszta to wartość dodana. Chyba w takim razie muszę spokojnie polować na M9 (jak pierwotnie zakładałem).

Dzięki Panowie.

• kryho lubi to

Are You ready for a good time?

#5 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 8.04.2021 - 19:20

Mx music - oni mają M9.
  • rockfun lubi to
Squier CV50 strat red metallic, Yamaha THR10 kremowa, Yamaha FG820-12 strun, Yamaha F310,

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników