Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Sol][odtwórczość] The Flat Smiths

• Zaloguj się
20 odpowiedzi na ten temat

#1 Sol

• Sol
    Najlepsza Gitara 2018 roku
  • z:Wwa

Napisany 21.03.2021 - 20:05

Historia jest krótka i polega na tym, że przeczytałem gazetę.

Tzn. najpierw przeczytałem ten temat http://forum-gitara....hnny-marr-solo/

Wiedziony typowym odruchem gorliwego wyznawcy boga BPM-a chciałem go odesłać w odmęty zapomnienia, w towarzystwie Hammer Smashed Face czy innej ballady.

Potem przypomniałem sobie, że mam w katalogu kilka krążków Suede i że je o zgrozo całkiem lubię.

I że Franz Ferdinand też mam i całkiem całkiem.  I The Jam mam i też całkiem całkiem, a szczerze mówiąc bardzo całkiem.

A potem potknąłem się o wspomnianą gazetę idąc do lodówki o 2 w nocy.  

Był to zeszłolipcowy numer Guitar Techniques, a w nim - no proszę - kolumna poświęcona The Smiths i kawałek w ich stylu.

Uznałem że to znak i że mam przyzwolenie boga BPMa na pogranie na wiolinach, tudzież czegoś więcej niż dwudźwięki w odległości kwinty.  I że zostało mi wybaczone te całe Suede ...

No to zagrałem i nagrałem.

I powiem szczerze, dawno się tak dobrze nie bawiłem coś opracowując.  No bo moim zdaniem kawałeczek jest świetny.  Świetny jest też Johnny Marr, który zasłużenie dorobił się kolumny w GT.

Mam nadzieję, że wam też się spodoba.

P.S. specjalnie nagrałem na Ibanezie żeby podkurwić Nobody89 :)

• scypio, Karloff, DaNail i 7 inni lubią to

I'm a fifty years old man who still plays black metal and grindcore, 'cause I don't give a f...k - Dan Lilker

Najlepsze wiosło 2018

#2 Rysiek O.

• Rysiek O.
    Stary wyjadacz

Napisany 21.03.2021 - 21:07

Powiem tam , bo drink już za mną. Koszulka bomba. Dlaczego jeszcze nie mam tiszertu ACDC.

Ostatnio włączyłem metronom i jeśli tylko możliwe ćwiczę riffy do uderzeń na dwa.

Musimy dalej ćwiczyć, bo gramy nierówno... niby na koniec opowieści się mieścimy ale groovu nie będzie, bo są opóźnienia/przyspieszenia.

Nie mamy predyspozycji - trzeba to wyćwiczyć (10tys godzin ;) )

Ogólnie fajnie płynie muzyka

Ten post był edytowany przez Rysiek O. dnia: 21.03.2021 - 21:18

• Sol lubi to

#3 scypio

• scypio
    Last Action Hero
  • z:Poznań

Napisany 21.03.2021 - 21:08

fajne, fajne... ale czy myślałeś żeby to na jakiejś gitarze zagrać? :P 

• Sol lubi to

Mam za dużo gitar a chciałbym jeszcze parę || tu gram: Pyrion FB

#4 Eclipse

• Eclipse
    Miszcz klawiatury
  • z:Głogowa

Napisany 21.03.2021 - 21:23

Fajne to takie odprężające odprężające.

• Sol lubi to
Moja muza i nie tylko: Youtube

#5 Sol

• Sol

Napisany 21.03.2021 - 21:30

@scypio - oczywiście, że myślałem, ale żadna nie zabrzmiała tak dobrze :)

@Rysiek - może pływać, bo za rzecz zabrałem się wczoraj wieczorem, a takie granie jest mi z gruntu obce.  Tak że ten, może nie 10 tys. h, ale z tydzień.

Chociaż nie wiem, ja mam w genach pływanie :)  Aha, wrażenie pływania może być też stąd, że nagrywałem dźwięk Tascamem DR-22 i trochę go za blisko ustawiłem, a on ma funkcję automatycznego zbijania o vol. o 12dB gdy zbliża się do poziomu przesterowania.  Dlatego raz jest głośniej, raz ciszej i trochę mnie to wkurzyło.  Ale i tak jest lepiej niż z komórki.

@Eclipse - no tak, na filmie nie widać, ale padał śnieg, tak se paczałem i samo się trochę grało.  Aczkolwiek Morrisey pewnie by strzelił nad tym jakiś depresyjny tekst, więc całe szczęście że go tu pominęli :)

I'm a fifty years old man who still plays black metal and grindcore, 'cause I don't give a f...k - Dan Lilker

Najlepsze wiosło 2018

#6 sever

• sever
    Wodolejca

Napisany 21.03.2021 - 21:33

Jest w wojskowej koszulce z demobilu, tylko napis se nadrukował, i w kalesonach z demobilu też. 

Fajnie że Ci się chce coś zrobić, nagrać, wrzucić. Jednak robienie czasem jakiegoś covera zawsze jest kształcące. Coś nowego, zamiast podążania ciągle własnymi tymi samymi ścieżkami. Robię ostatnio covery, bo granie z ludźmi mnie do tego zmusiło, i przyznam, że nie jest łatwo, bo to czynność nie praktykowana przeze mnie grubo ponad 20 lat. 

• Sol lubi to

#7 BartoLLL

• BartoLLL
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 21.03.2021 - 21:36

Ibanez ftw!!!

Acz ciekaw jestem jakby zabrzmiało na tele..
  • Sol lubi to

Chcesz coś ode mnie kupić? 

#8 Sol

• Sol

Napisany 21.03.2021 - 21:47

Oczywiście, że słabiej, sprawdzałem :)

@sever - to nie kalesony, prawilne spodnie od garnituru, zawsze tak chodzę w niedzielę!

Ten post był edytowany przez Sol dnia: 21.03.2021 - 21:49

Najlepsze wiosło 2018

#9 Rysiek O.

• Rysiek O.
    Stary wyjadacz

Napisany 21.03.2021 - 21:52

Robię ostatnio covery, bo granie z ludźmi mnie do tego zmusiło, i przyznam, że nie jest łatwo, bo to czynność nie praktykowana przeze mnie grubo ponad 20 lat.

Dokładnie tak.

Mam jakieś swoje pomysły ale gdzie mi do kompozycji Krzesany..

Ostatnio próbujemy wokalistę przekonać do piosenki Motorhead.. może to go przekona/sorki za oFftop]

https://youtu.be/U4WYG26xZ_w
  • sever lubi to

#10 Ernesto

• Ernesto
    Najlepsza Gitara 2019 roku

Napisany 21.03.2021 - 21:56

W takim tempie to nie ma opcji żeby utrzymać równowagę i się nie przewrócić. Analogicznie z rowerem - spróbuj się zatrzymać i nie przewrócić ;)
Moja rada- musisz grać z przesterem, szybciej i z przesterem.
  • Sol lubi to

#11 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 21.03.2021 - 23:06

zaraz, czy to z tym gosciem z wrzutki bedzie (chyba) fraszowane w sobote??? ;)

kolejny raz propsy za otwarta glowe na rozne stylowki.

• Sol lubi to
Arek jestem.

#12 kenziner

• kenziner
    Lord
  • z:GD

Napisany 21.03.2021 - 23:57

Sol, fajna....
...budowa za oknem :)
  • scypio and Sol lubi to

#13 Szczota

• Szczota
    Gaduła
  • z:skądże

Napisany 22.03.2021 - 08:43

Fajne, fajne! Lajcik a jak brzmi.

Jaka tam budowa...

Zaczyna się jak dobry western wielkomiejski, typu '50 twarzy Sola'. Świta i brzask poranka oświetla okno sąsiadki. Też się już przebudziła i rozgrzana jeszcze nocą w kusej koszulce, idąc do lodówki zauważyła falliczny kształt gryfu Ibaneza w oknie na przciwko. Pomyślała, ten już gra jak co dzień, a ja Q do roboty, jak co dzień.

Pewnie znowu wsiądzie do mojego tramwaju i mnie nie zauważy. Tak jakby choć raz nie mógł jechać bez tego wiosła i je..nego pieca. No bo kto zwraca uwagę na motorniczą? Czy ja jakaś koślawa jestem? No nie ale ten j..b..ny uniform robi swoje. Sie Q przekwalifikuję na pielęgniarkę, siostry na każdym robią wrażenie i ładnesom, ale zaś teraz te j..b..ne przyłbice i tak Q kupę widać. Ja smaruję smalcem, jak żyć. Fajnego sąsiada mam, ale chyba zajęty już jak każdy tera. Za rok jak już będę na emeryturze, to mu się lepiej przypatrzę jak gra, a tera tylko fotkę se jebne i koleżankom pokażę w robocie bo i tak kupę słychać przez te szybe.

• Sol lubi to

#14 Sol

• Sol

Napisany 22.03.2021 - 09:39

Nom, cały sekret brzmienia to dobry rig.

b950a4cb7671c00f675457623f1bc1b6.jpg

I oczywiście Ibanez :)

Niestety, póki co najczęściej widuję spoconego robotnika, ale mam nadzieję na jakąś pielęgniarkę ... może być tylko w przyłbicy, nie będzie mi przeszkadzać :)
  • scypio and kenziner lubi to

Najlepsze wiosło 2018

#15 Czerwony

• Czerwony
    Stary wyjadacz
  • z:WA

Napisany 22.03.2021 - 09:40

@Szczota

w doomach zbetonu... niemawolnej miłości...

Ten post był edytowany przez Czerwony dnia: 22.03.2021 - 09:43

• Sol and kenziner lubi to

#16 Szczota

• Szczota
    Gaduła
  • z:skądże

Napisany 22.03.2021 - 10:22

Joł @Czerwony, Martyna Jakubowicz - kocham do dziś! Co za muza!  A jeszcze Ela Mielczarek z tej bajki. Cudowne wokalistki. Ta druga bodaj w Niemczach obecnie i została, a raczej zawsze była fizjoterapełtką duszy i ciała.

>w doomach zbetonu... niemawolnej miłości...

No nic wypiję zatem - całkiem spokojnie trzecią kawę .. też super wokalistka swego czasu.

• Czerwony lubi to

#17 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 22.03.2021 - 12:36

Numer niełatwy, zagrane bez kiksów, może czasem są lekkie rozjazdy z tempem, ale ja, z moim poczuciem rytmu absolutnie nie jestem tym, który powinien o tym wspominać :)
Polubiam. 

Aha. Ibanezy są super!

• Sol lubi to

Nie umiem zmienić sygnaturki.

#18 Sol

• Sol

Napisany 22.03.2021 - 13:07

Thx man, miło że ktoś zauważył, że ten numer to trochę gimnastyka ... Nie ukrywam, że parę jobów padło :)

Są kiksy, a konkretnie parę sąsiadów i jakichś jeszcze drobiazgów, ale już zostawiłem.  Ile można bluzgać ...

Najlepsze wiosło 2018

#19 DaNail

• DaNail
    Patos

Napisany 23.03.2021 - 13:07

Thx man, miło że ktoś zauważył, że ten numer to trochę gimnastyka ... Nie ukrywam, że parę jobów padło :)

Są kiksy, a konkretnie parę sąsiadów i jakichś jeszcze drobiazgów, ale już zostawiłem.  Ile można bluzgać ...

Jak ja Cię rozumiem.. :D

Nie umiem zmienić sygnaturki.

#20 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 23.03.2021 - 14:22

Dlatego ja nie nagrywam takich długich rzeczy, bo prawdopodobieństwo zagrania całości bezbłędnie jest bliskie 0. :)

Spoko granie. pamiętaj tylko że muzyka to melodia i też groove. Tak apropos równego grania. Ja jak usłyszę rytm w utworze to nie muszę w ogóle skupiać się timingu. Samo idzie. Taki hint. :) poczuj flow to nie będziesz musiał się pilnować. :)
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#21 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 23.03.2021 - 14:37

ja mam dziwnie z tajmingiem...

zdarzalo mi sie (sporadycznie) zagrac na THR do podkladu samych bebnow, np. "Battery" Metalliki.

kiedy byl za cicho, momentalnie sie rozjezdzalem.

moze to brak ogrania lajw z zywa sekcja i nieznajomosc metronomu.

natomiast podklad moze byc zupelnie wylaczony, ja bede grac do tego, co nuce sobie w glowie i moze sie okazac, ze gram prawie w punkt, w tempie.

odpalam kawalki po prostu z ucha, jak je slysze w glowie.

w chacie, solo, moze to zadzialac czasami u mnie.

podczas nagrywek juz pewnie kaplica.

Ten post był edytowany przez Karloff dnia: 23.03.2021 - 14:47

• DaNail lubi to
Arek jestem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników