Skocz do zawartości

Zdjęcie
Audio

nowy kawałek - Chasing Mr K by Vladi

• Zaloguj się
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 20.11.2020 - 18:40

Siemanerko,

drugi utwór w tym roku skończony (także idę jak burza w 2020 :) ), zapraszam do posłuchania i oczywiście wszelkie komentarze mile widziane (też negatywne).

https://soundcloud.c...di/chasing-mr-k

namordowałem się niemiłosiernie w trakcie miksowania ze względu na różnicę głośności i dynamiki między pierwszą i duga częścią. Wszelkie korekty były bardzo czasochłonne. Jak słychać mało tu trashu, poszedłem trochę bardziej w elektronikę, ale żeby nie było gitary są. Niektóre bardziej przetworzone, niektóre mniej ale są :)

[plik: http://soundcloud.com/vlodi/chasing-mr-k]

Ten post był edytowany przez Vladi dnia: 20.11.2020 - 18:46

• rockfun, Piotr_Soton88 i yazzgot lubi to
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#2 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 20.11.2020 - 18:44

Bardzo fajne!
  • Vladi lubi to

#3 scypio

• scypio
    Last Action Hero
  • z:Poznań

Napisany 20.11.2020 - 18:53

Posłuchałem i... jasny gwint, jakie to nierówne. W zasadzie wszystko jest super oprócz głównego motywu granego na synthach. 

Wszędzie gdzie go nie ma jest albo fajnie, albo bardzo fajnie, albo rewelacyjny klimat. A jak wchodzi główny motyw (?????) to cały kawałek kładzie się na łopatki. Aż sprawdze co to jest... 

D E... D E F E D. Nie, no kurde po prostu nie. Weź to wypieprz w kosmos, Zrób radio edit bez tego syntha. Normalnie aż trudno mi uwierzyć, że tyle świetnych patentów użyłeś w tym kawałku a na wierzch przypieprzyłeś czymś takim. Normalnie jakbyś tort polał najtańszym keczupem z przeceny. Ugh. 

• Vladi lubi to

Mam za dużo gitar a chciałbym jeszcze parę || tu gram: Paradox Harvest FB

#4 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 20.11.2020 - 19:04

Hmm, trochę było na odwrót, zagrałem sobie ten motyw na klawiszu (rzeczywiście prosty) grając sobie to arpegio lewą ręką i mnie to zainspirowało i do tego dorobiłem resztę. Fajnie mi to brzmiało i kojarzyło się muzą w filmach Kieslowkiego. Ale może w tym kontekście tego nie słychać teraz. Nagrałem do tego 100 różnych gitar i trochę synthów i wszytsko wywaliłem. Jakoś mi się nie kleiło. Jak to wywalę to to nic nie zostanie :)
No nic jest jak jest. I tak trochę urozmaiciłem ten motyw :) są dwudzwieki etc. Dzięki że chciał Ci się posłuchać i napisać
"Use the Fork, Luke..."

#5 TTU

• TTU
    Gawędziarz
  • z:Wrocław

Napisany 21.11.2020 - 00:13

Podkład pod czołówkę jakiegoś serialu, bardziej kryminał lub sci-fi niż historie familijno-romansowe.Temacik zapada w pamięć, ma w sobie napięcie, smaczki. Napięcie nie ulega rozwiązaniu lub rozwinięciu, ma klimat - IMO ta muzyka nie opowiada, ale coś zapowiada..

• rockfun and Vladi lubi to

#6 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 21.11.2020 - 13:41

Dzięki TTU, fajnie to ująłeś :) dyplomata z Ciebie :)  Tak analizując rzeczywiście jest nierozwiazane bo się kończy D czyli na czwartym stopniu skali, choć w dwóch miejscach (w tym na końcu) jest rozwiązanie bo gra pryma czy tonika (nie wiem jak to się nazywa po polsku - root note). Ale to taka analiza teoretyczna paru nut, które mi fajne brzmiały, oczywiście nie myślałem o tym to sobie gając. Po prostu mi żarło wtedy. 

Nie wiem, gdzie problem tego utworu jeśli jest. Używają słów Scypia, może dlatego, że najpierw powstał ketchup, a potem dorobiłem tort :) I chyba te konwencje się nie zlały. Co innego mi brzmiało w ketchupie co na torcie wygląda żle. Ten ketchup to i tak w sumie jest bardziej skomplikowne niż duża część (jeśli nie większości) linii melodycznej wokali współczesnej muzyki rozrywkowej. Zresztą sa piosenki który były jeszcze prostsze i sa świetne (mp. Satisfaction Stonesów). Także chyba nie w prostocie jest problem. Może bardziej w braku konsekwencji co do konwencji. Pewnie, gdybym byl pianistą jazzowym to bym to rozwinął dobrze, w sumie często w jazzie jest jakiś prymityny hook powtarzany tylko pomiędzy jest pirdyliard nut. A może lepeij było zostac w kowencji eletroniki , zmienhić brzmienia, wywalić arpegio i to urpościć jeszcze. A może po prostu to jest do końca przewodu pokarmowego? :) no nie wiem, nie mam dystansu do tego numeru, bo słuchałem go kilkadziesiąt godzin przy produkcji i miksie i nucę sobie ten motyw, ale to pewnie mózg mi się zaorał już. 

W pewnym sensie musiałem się uwolnic od tego utworu i czuję ulgę że to już za mną :)  NIe wiem czy też tak macie. 

"Use the Fork, Luke..."

#7 cthsqd

• cthsqd
    Gaduła
  • z:Rzeszów

Napisany 21.11.2020 - 19:30

To chyba normalne ;)
Podpisuję się pod tym co Scypio napisał, wszystko super, tylko motyw przewodni męczy, Gdyby go urozmaicić, lub złamać jakimś solo, to myślę że byłby znacznie łatwiejszy w odbiorze. Poza tym klasa.
  • Vladi lubi to

#8 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 22.11.2020 - 00:15

Dzięki !

...
Przez chwilę chciałem sprzedać wszystkie graty, ale już mi przeszło :) lubię to, nawet jak mi nie wychodzi. Może jeszcze pokombinuję z tym jak znajdę moc. Choć już mentalnie odciąłem pempowinę. O , Chyba że remix zrobię :) to jest pomysł.
"Use the Fork, Luke..."

#9 DaNail

• DaNail
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 22.11.2020 - 01:51

Początek skojarzył mi się z muzyką do Settlers 2. Zabrakło tylko odgłosu piłowania drewna i kucia kamieni :)

Jednak im dalej w las tym większy niepokój. Interesujący klimat, tak jak TTU wspomniał, trąci to starą muzyką filmową.

• Vladi lubi to

Nie umiem zmienić sygnaturki.

#10 Televisaur

• Televisaur
    Stary wyjadacz

Napisany 23.11.2020 - 08:34

Interesujące, lubię ten temat po 4 minucie, całość ma klimacik

Danail, muzyka z setlersów aż się prosi o jakąś gitarową wersję, hahaha

• Vladi lubi to

#11 yazzgot

• yazzgot
    Weteran

Napisany 23.11.2020 - 10:24

@Vladi mi się podoba, może rzekomy problem z głównym motywem to samo brzmienie syntha. Można zmienić na bardziej eteryczne i zobaczyć, ale ogólnie super. Mroczny klimat3.
Polecam do posłuchania ostatnie Ulvery albo The Black Queen
  • Vladi lubi to

#12 rockfun

• rockfun
    Dużo gada, mało gra
  • z:bloku obok

Napisany 23.11.2020 - 10:47

Zgadzam się w 100% z TTU.

Oczywiście lajkuję bo lubię takie klimaty ;)

• Vladi lubi to

Are You ready for a good time?

#13 yazzgot

• yazzgot
    Weteran

Napisany 23.11.2020 - 11:28

...
Przez chwilę chciałem sprzedać wszystkie graty

Chyba Cie pogięło :D

Also tagged with one or more of these keywords: audio

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników