Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co mają wpływ kondensatory

• Zaloguj się
3 odpowiedzi na ten temat

#1 roberthd79

• roberthd79
    Świeżak

Napisany 16.10.2020 - 23:03

hej, czytam forum wiele lat i wkoncu się zarejestrowałem :)
Mimo że temat bardzo ogólny, ale może się rozwinie. Wymieniałem wiele setów pikapów w stratach, przeważnie się to odbywało na przekładkach całego kompletu, nigdy nie kombinowałem z kondensatorami, a że dojście problematyczne to nie chce kombinować w ciemno. Teraz mam dwóch pacjentów układ sss alnico od Arteca i kondensator 0.22 ale przeglądając rożne schematy na stronie fendera znalazłem bliźniacze połączenia różnych modeli różniące się np.kondensatorem 0.1 co uzyskamy i czy wogóle wychwycę taką rożnicę w brzmieniu?
Drugi pacjent to ssh dwa single ceramiczne mexa z lat 90 i humb ceramiczny o wysokim sygnale, a chciałbym grubo i tłusto mieć bez dźwięcznej góry jaki kondensator zastosować?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#2 fabber

• fabber
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Sieradz

Napisany 16.10.2020 - 23:28

Wlutuj różne z przełącznikiem i wybierz najlepszy ;)

#3 kenziner

• kenziner
    Weteran
  • z:GD

Napisany 17.10.2020 - 00:55

Kondensatory, w układzie z potencjometrem tworzą filtry i w zależności od tego jakie będzie połączenie szeregowe czy równoległe to będziesz miał albo górno albo dolno przepustowy. Czyli albo wytniesz basy albo treble.
Można też uwypuklić środek, tylko trzeba odpowiednio dobrać układ.
No ale z głowy to ci nie powiem jakie wartości masz podobierać, trzeba by się pobawić, albo poszukać w necie sprawdzonych rozwiązań. Niestety duży wpływ na efekt końcowy ma sam przetwornik, ogólnie to czy jest low/mid/high output.

#4 Mad220V

• Mad220V
    Wodolejca

Napisany 17.10.2020 - 09:33

Nie tak dawno wymieniałem elektrownie w SG .... i najogólniej kondensator o większej liczbie np.: 0.44 przy skręceniu potencjometru da większą ciemność od 0.22

Do P-90 w formacie humba dałem 0.44 i mam szeroki wachlarz, aż po prawie gasnący dźwięk na mostkowym w wysokich pozycjach kiedy potkiem na maxa zjadę.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników