Skocz do zawartości

Zdjęcie

Born in 80's - czyli wreszcie coś nagrałem

• Zaloguj się
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Pawelt

• Pawelt
    Gaduła

Napisany 17.07.2020 - 14:56

https://youtu.be/xlYVkkNHR5I

Cześć i czołem!

Nareszcie coś nagrałem i wrzuciłem na youtuba. Historia jest taka, że na jesieni 2018 roku wróciłem do grania.  W tym czasie jednak bardzo wiele się działo u mnie gitarowo. Znalazł się jako taki fajny sprzęt do grania i nagrywania. Jestem grajkiem kanapowym i samoukiem. Przygodę z gitarą (i forum) zacząłem w 2003 roku, ale jakoś tak nigdy nie miałem na to tak wiele czasu aby nauczyć się nie wiadomo czego.

Napisałem sobie coś prostego - w przypływie chwili czasu. Chciałem aby było "ejtisowe" bo bardzo lubię muzykę z tamtych lat.

Co jest zrobione i jak:

- perkusja to Hydrogen H2 (mocno leciwy automat na PC) - pojęcia nie mam o grze na perkusji :D

- bas Squier CV70's jest nagrany ze wzmacniacza Fender Rumble 25 mikrofonem SM57 (mikrofon pod kątem, skierowany na kopułkę). Użyłem też Boss Limiter/Enhancer-a bo nie obczajam kompresji w programach a z tym urządzeniem bas brzmi równiej, bez skoków głośności.

- gitary - obie (rytm i solo) nagrane są na wzmacniaczu Marshall 2525C mikrofonem SM57 w klasycznej pozycji na krawędzi kopułki głośnika, prostopadle do grilla

- gitara rytmiczna to SG Standard z pickupami 490 R i T, sygnał jest dopalony TS9 i oczywiście gram na kanale lead wzmacniacza (gain na 7)

- gitara solowa to Les Paul Faded z pickupami 490 R i T, sygnał też jest dopalony TS9, kanał lead, gain na 8. Dodatkowo włączony jest Delay Boss DD-3 w pętli. 

Używam interfejsu M-Audio M-Track 2x2 i dołączonej do niego darmowej wersji Pro Tools First.

Jest prosto - zwłaszcza od strony technicznej. Nie przekonałem się jeszcze do symulacji i nagrywania w linię i zwykle nagrywam sobie swoje brzmienie, które używam. Nagranie wykonane jest na blokowej - wyższej głośności około 80dB.

Kompozycja też jest prosta. Tonacja a-moll/C-dur. Trochę pentatoniki, skali eolskiej, parę akordów na krzyż. To pierwszy kawałek w którym zastosowałem akordy durowe i susy na przesterze oprócz power chordów :D

Dajcie znać co myślicie :D Kawałek to efekt zamysłu, że co roku na urlopie będę coś nagrywał i chcę aby było to coraz lepsze. Chętnie przyjmę uwagi co do kompozycji, błędów w grze, czy tego, że np. wyszła kicha brzmieniowo.

Pozdrawiam!

• Mayo, jjhop i maciurek lubi to

#2 maciurek

• maciurek
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 17.07.2020 - 16:03

Super fajnie! Czuć radość z gry. Brakuje mi tylko w tym kawałku wokalu Roba Halforda. Chcesz kontakt?

#3 Pawelt

• Pawelt
    Gaduła

Napisany 17.07.2020 - 17:46

Ha ha.

No wokalu nie mam. Mam w szafce SM58, ale to nie wystarcza aby mieć dobry wokal...(próbowałem, może kiedyś się nauczę)

Dzięki! :D

BTW moja fotka z YT pamięta mniej więcej czasy oryginalnych Marshalli Silver Jubilee :D

Ten post był edytowany przez Pawelt dnia: 17.07.2020 - 17:57

#4 Ajot

• Ajot
    Stary wyjadacz

Napisany 17.07.2020 - 17:50

Gitary super, bas ok, ale ta perkusja strasznie psuje odbiór.

#5 Pawelt

• Pawelt
    Gaduła

Napisany 17.07.2020 - 18:43

No dzięki - to cenna uwaga. Ja też nie jestem dumny z tej perkusji.

A bardziej przeszkadza Ci w niej to jak jest napisana, czy sztuczne brzmienie? Tu do przyszłego roku i kolejnego urlopowego projektu chętnie bym coś mocno poprawił. Może ktoś mi coś poleci co będzie współpracować z pro tools, będzie darmowe i będzie łatwe (wręcz debilne) do nauczenia się.

;)

#6 Ajot

• Ajot
    Stary wyjadacz

Napisany 17.07.2020 - 18:49

Sam jestem słaby w te klocki, ale warto to poprawić. Mi przeszkadza wszystko, brzmi jak automat bez grama humanizera 😛.
Sam używam Addictive drums, są spoko....z darmowych Steven Slate Drums free, może zobacz.

#7 edd

• edd
    Weteran

Napisany 18.07.2020 - 11:59

Dobrze się tego słucha, ale tak jak już napisano trochę słabe bębny.

#8 Televisaur

• Televisaur
    Stary wyjadacz

Napisany 20.07.2020 - 17:45

mnie tam się podoba, wszystko siedzi

#9 Raider

• Raider
    Gawędziarz
  • z:Wrocław

Napisany 20.07.2020 - 23:14

Fajny kawałek. Gitary rytmiczne dość wąsko w panoramie, czy mi się wydaje? - dałbym szerzej i jakiś reverb na nie, żeby było bardziej "stadionowo" - coś bliższego brzmieniu solówki. Te bębny bym olał - ten automat chyba nie przystaje do dzisiejszych czasów. Na Steven Slate Drums słyszałem fajne osiągnięcia, sam robię na Addictive Drums 1.5.1 - jak posiedzieć nad nimi, da się osiągnąć cuda.

#10 Pawelt

• Pawelt
    Gaduła

Napisany 22.07.2020 - 17:15

Dzięki - cenne uwagi.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników