Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gitara klasyczna i looper.

• Zaloguj się
21 odpowiedzi na ten temat

#1 micx

• micx
    Świeżak

Napisany 14.04.2019 - 16:45

Taką piosenkę zagrałem na pokazie w szkole. Utwór jest grany z looperem.

https://youtu.be/KgMnYDcL3RU

Napiszcie czy wam się podoba.

Ten post był edytowany przez micx dnia: 14.04.2019 - 18:11

• Eclipse, jjhop i grzesiekgregory lubi to

#2 killahpl

• killahpl
    Użytkownik

Napisany 14.04.2019 - 17:13

Cześć,

wyszło bardzo fajnie, może tylko jedna mała uwaga, że trochę przykrótko.

Przede wszystkim zazdroszczę Ci tego, że zaczynasz od tak młodego wieku :)

• micx lubi to

#3 micx

• micx
    Świeżak

Napisany 15.04.2019 - 07:25

Cześć,

Chodzi Ci o to, że trzeba wydłużyć piosenki które gram? Miałem jeszcze taki pomysł, by wrzucić poradnik jak to grać. Dobry pomysł?

#4 killahpl

• killahpl
    Użytkownik

Napisany 15.04.2019 - 13:15

Cześć,

Chodzi Ci o to, że trzeba wydłużyć piosenki które gram? Miałem jeszcze taki pomysł, by wrzucić poradnik jak to grać. Dobry pomysł?

Nie rozpoznaję tego utworu, więc nie wiem, czy to jest jakiś cover czy nie. Jeśli to Twoja kompozycja, to tak - sugeruję by to troch wydłużyć i będzie bardzo fajnie. Z poradnikiem - jak najbardziej dobry pomysł, bo każdy taki poradnik może się komuś przydać :)

• micx lubi to

#5 Televisaur

• Televisaur
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 19:31

nie marnuj czasu na żadne poradniki, nikomu to tutaj raczej nie jest potrzebne, po prostu rób to co robisz, ćwicz, graj, nagrywaj, jeśli komponujesz to też nie odpuszczaj,

uważam że jeśli nie braknie Ci zapału to jesteś na dobrej drodze i idzie Ci nieźle,

możesz tu wrzucać swoje twory, poddawaj je ocenie, krytyce i uważnie z pokorą (bez zbytniej przesady oczywiście) czytaj co Ci napiszą starsi koledzy,

tak trzymaj!!!

#6 motherfunker

• motherfunker
    Stary wyjadacz

Napisany 16.04.2019 - 19:38

Zdolny z Ciebie chłopak, fajnie grasz :)

#7 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury
  • z:EPPL

Napisany 16.04.2019 - 19:40

I pamiętaj że jak się gra na gitarze to dziewczyny się ustawiają w kolejce...

PS.

Uważam że limit "poradników" na ten rok został już wyczerpany ;-)

Pozdr!

"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#8 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 16.04.2019 - 19:51

Powiedz mi czy to twoja kompozycja?

#9 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła
  • z:Dublin

Napisany 16.04.2019 - 19:55

I pamiętaj że jak się gra na gitarze to dziewczyny się ustawiają w kolejce...

... no ale jak sie gra, a nie udaje granie  ;)   

#10 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.04.2019 - 20:10

^ o co chodzi ?

"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#11 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 20:18

Nic do Ciebie Delaa.   Poprostu na filmie widze rzeczy, ktorych nie slysze i slysze dzwieki, ktore nie przekladaja sie na gryfie. To tyle 

#12 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 16.04.2019 - 20:19

Bo tam jest podkład z loopera.

#13 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 20:24

26s... widze slide, a nie slychac.  1.16 slychac slide a nie jest wykonany... i jeszcze pare momentow. 

#14 Televisaur

• Televisaur
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 21:00

hahaha Grzesiu, nie chcę Cię urazić ale uważam, że się mylisz

#15 killahpl

• killahpl
    Użytkownik

Napisany 16.04.2019 - 21:05

PS.

Uważam że limit "poradników" na ten rok został już wyczerpany ;-)

Doskonały suchar, Milordzie!

#16 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 21:14

hahaha Grzesiu, nie chcę Cię urazić ale uważam, że się mylisz

Wlacz to na yt i spowolnij 50%, a teraz uwaznie sluchaj dzwiekow i obserwuj palce na gryfie. Caly kawalek i dokladnie... Dzieki sobie, palce sobie  :)  

#17 yogge

• yogge
    Weteran

Napisany 16.04.2019 - 21:27

A potem puść spowolnione Stairway to heaven od tyłu na gramofonie i usłysz modlitwę do Szatana.

Młody, generalnie pytanie jest jedno, uwagi dwie ode mnie.

Pytanie brzmi (już zadane wcześniej) - czy to Twoja kompozycja?

Uwagi dwie:

W tym biznesie to się liczy, żeby grać, a nie pisać farmazony po forach. Już grasz, zamiast pisać farmazony, więc na dobrej drodze jesteś, tylko się tego trzymaj. Albo innymi słowy, rób dalej to co robisz, ćwicz, i będzie git.

Druga uwaga: zwróć uwagę na dokładność w graniu. W szczególności, jeśli go nagrywasz, w szczególności, jeśli to nagranie z video, w szczególności, jeśli chcesz nagrywać tutorial o tym utworze. Choćby dlatego, żeby ktoś nie wypisywał później farmazonów, że ściemniasz bo nie widzi glissa, który po prostu Ci nie wyszedł.

#18 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła

Napisany 16.04.2019 - 22:08

Widzisz,yogge... ja wiem, ze takie czasy, ze takich udawanek jest pelno na yt, jak i tutaj...  ja tego nie kupuje i to moja opinia. Dla Ciebie jest wszystko w porzadku i tez spoko...

Peace

#19 kenziner

• kenziner
    Weteran
  • z:GD

Napisany 16.04.2019 - 22:28

Hmm, jak dla mnie to młody to nagrał bez żadnego ściemniania.

Słychać wszelkie zawahania i to że jeszcze nie wyćwiczone na setkę.

Ogólnie całkiem przyjemne, może odrobinę trąci nutą parafialną i zakończenie urwane w stylu "na dzisiaj wystarczy, brzdęęęęę".

W swojej kategorii wiekowej, to bardzo fajny wykon i obsługa instrumentu na 4-.

• delaa lubi to

#20 samm164

• samm164
    Stary wyjadacz

Napisany 17.04.2019 - 08:56

Gratulacje, że w tak młodym wieku zaczynasz :) Nie strać tego, bo widać, że masz już super podstawy i całkiem dobrze wyrobioną rękę (ja mam 30 lat, gram od 13 i tak nie gram).

Z rzeczy, nad którymi musisz popracować to flow.groove, czyli taka swego rodzaju lekkość grania. To, co zaprezentowałeś jest mocno "kwadratowe", takie trochę szarpane, brakuje temu lekkości i płynności. Momentami też rytmicznie jest dość dziwnie, ale to chyba właśnie z tego wynika, że nie czujesz się jeszcze na 100% komfortowo :)

Ćwicz, graj, twórz, bo wygląda na to, że jesteś do tego stworzony :) Słuchaj dużo różnej muzyki, inspiruj się różnymi artystami, nie zamykaj się tylko na gitarę klasyczną, rozwijaj się. Taka garść porad :)

#21 micx

• micx
    Świeżak

Napisany 17.04.2019 - 15:57

Zauważyłem, że na pytanie o poradnik wszyscy powiedzieliście NIE (oczywiście nie wprost)

Mówiliście, że udawałem granie. Powiem wam, że nie udawałem, ale udawałem

Grałem sam ale w programie do montowania wyciszyłem gitarę i włączyłem ścieżkę z loopera. Zrobiłem tak bo był ładniejszy dźwięk (tu mi tata pomagał). Poza tym film jest z dwóch ujęć, a mam jedną kamerę, więc montaż był konieczny. W innym temacie radziłem się wcześniej, jakiego programu użyć ( w ostateczności użyłem shotcut). Piosenka zosała przygotowana (przez mojego tatę) na szybko na pokaz talentów w szkole. Chodziło o to aby była krótka fraza na looper. Czasem jak mi się nudzi to dorabiam jakiś dźwięk do piosenek, które umiem, ale to jeszcze nie jest komponowanie . Dzięki za rady i słowa krytyki.

#22 grzesiekgregory

• grzesiekgregory
    Gaduła

Napisany 17.04.2019 - 21:08

Powiem wam, że nie udawałem, ale udawałem

Grałem sam ale w programie do montowania wyciszyłem gitarę i włączyłem ścieżkę z loopera. 

Nie przejmuj sie tym, co napisalem. Poprostu pytajac o jakies porady, czy oceny grania, powinienes wstawic oryginalny film, jak grasz. W tym wypadku, to ciezko sie do tego odniesc. 

Sam utworek jest bardzo przyjemny i trafia w moje gusta.  Gitarze trzeba poswiecic duuuzo czasu, ale intensywnie cwiczac, mozna ten czas znacznie skrocic. Piszesz, ze dorabiasz jakies dzwieki do piosenek i to jest jak najbardziej prosta i przyjemna droga do komponowania. Baw sie dobrze, wymyslaj, kombinuj.... no i wrzuc tutaj cos Twojego, od czasu do czasu  :) Nie przejmuj sie potknieciami. Ja wole nie do konca doskonaly utwor, niz patrzec na reke robota, jezdzaca po gryfie, nagrana klatka po klatce, z obrazem montowanym z wielu zlepkow. 

Swoja droga, to duzy plus dla Ciebie i Taty, za kawalek i montaz, bo jak widzisz, nawet na forum gitarowym nie wszyscy sie polapali. Tylko nie zapominaj o tych dziewczynach, bo na ognisku to nie wypali. Sam wiesz najlepiej...  :D

Powodzenia zycze i pozdrawiam serdecznie!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników