Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwsze dzwieki w tym roku...

• Zaloguj się
22 odpowiedzi na ten temat

#1 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 30.01.2019 - 16:12

Ehh... niestety czasu na granie brak ale ostatnio dorwalem 3 godziny w grafiku i stworzylem... sam nie wiem co ale nagralo sie :D Mam postanowienie, ze jak nawet cos mi sie nie podoba to koncze, odsluchuje i wyciagam wnioski. Zapraszam!

• Przemeok, sever, Piotr_Soton88 i 1 inny lubią to

#2 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 30.01.2019 - 18:42

Co prawda wszedłem do tego wątku, bo zaintrygował mnie mylnie odczytany tytuł "Pierwsze dziwki w tym roku", ale nagranie mi się spodobało - dobra robota, a jak na 3 godziny pracy to wręcz świetna. IMO warto to dokończyć, bo słuchając czeka się na jakiś muzyczny "zwrot akcji", który jednak nie następuje pomimo narastającego napiecia.

• greg87 lubi to

#3 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 30.01.2019 - 20:55

Spoko. Fajne , zwłaszcza te smyki czy deciaki na początku fajnie zrobione.
  • greg87 lubi to
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#4 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 30.01.2019 - 21:35

Ladne
  • greg87 lubi to

#5 Tarrant

• Tarrant
    Gaduła
  • z:Polska

Napisany 31.01.2019 - 00:09

Bardzo fajne. Jak robisz bębny?

• greg87 lubi to

#6 sever

• sever
    Gawędziarz

Napisany 31.01.2019 - 08:29

Świetne, te dźwięki od 1.20 to klawisze?
  • greg87 lubi to

#7 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury
  • z:EPPL

Napisany 31.01.2019 - 10:19

Fajnie się słucha, zazdroszczę sprawności, ja trzy godziny to zakladam projekt w kiełbasie.

Zazdroszczę też umiejetności powiedzenia sobie "nie" i ciagnięcia konsekwentnie motywu niezmiennie przez więcej niz minutę,

mi sie zawsze wydaje że słuchacz po 4 taktach juz zaśnie i kombinuję jak koń pod górkę.

Bardzo bliskie mi post rockowe klimaty,

fajnie działasz chłopie.

Pozdr.

DeLaa.

• greg87 lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#8 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Metropolia GZ

Napisany 31.01.2019 - 10:41

:)

• greg87 lubi to

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, Traveler Ultra-Light Acoustic Brown,

#9 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 13:16

Hej! Dziekuje wszystkim za fajny, pozytywny odbior! Fajnie, ze moglem komus umilic kilka minut zycia! :)

(...)"Pierwsze dziwki w tym roku"(...)

:D

IMO warto to dokończyć, bo słuchając czeka się na jakiś muzyczny "zwrot akcji", który jednak nie następuje pomimo narastającego napiecia.

Przede wszystkim dzieki za odzew! Zamysl utworu polegal wlasnie tylko na zapetlaniu i dodawaniu kolejnych elementow, takze rozwiazania nie planowalem ale... nie wykluczam, ze moze kiedys w wolnej chwili pociagne to dalej :)

Spoko. Fajne , zwłaszcza te smyki czy deciaki na początku fajnie zrobione.

Dzieki! Te smyki to akurat jeden z gotowych presetow z wtyki Prism od Native Instruments, konkretnie nazywa sie Stringy

Bardzo fajne. Jak robisz bębny?

Hmm...ale ktore? :D Tzn te bity od 0:51 to Halion Sonic - zestaw Electro Kit1 z nalozonym reverbem i drum enchanerem z paczki Mastering do EZmixa2. Bit nabilem sam na klawiaturze midi - Akai LPK35. Natomiast perkusja od 1:50 to EZdrummer 2 a konkretnie to preset Velvet Tone (Paczka Made Of Metal) + Drum Room z EZmix2 (group bus) + Moje wlasne EQ ale tylko na kick, snare i OH. Mapa midi pochodzi z paczki Metal Machine do EZdrummera ale tez modyfikowalem po swojemu :) Pozdrawiam!

Fajnie się słucha, zazdroszczę sprawności, ja trzy godziny to zakladam projekt w kiełbasie.

Zazdroszczę też umiejetności powiedzenia sobie "nie" i ciagnięcia konsekwentnie motywu niezmiennie przez więcej niz minutę,

mi sie zawsze wydaje że słuchacz po 4 taktach juz zaśnie i kombinuję jak koń pod górkę.

Bardzo bliskie mi post rockowe klimaty,

fajnie działasz chłopie.

Pozdr.

DeLaa.

Dziekuje :) No wlasnie zamysl polegal na zapetlaniu i dokladaniu elementow do prostej progresji. W sumie zabieg prosty bo i dzwieki te same ale w kolejnych taktach pojawialy sie juz inwersje (I i II), melodie o tercje wyzej, nakladanie, generalnie naprawde nic odkrywczego i szczerze to jest to wersja skrocona bo pierwotnie bylo ok7 minut, motywow jest wiecej ale co za duzo to niezdrowo :)

Ale dlaczego tyle projekt zakladasz? Ja robie np.tak... jak juz nagrasz swoj utwor w zrobionym projekcie to skopiuj go sobie, wyczysc tylko zawartosc sciezek i zostaw sobie tzw.pusty projekt ale juz z przygotowanymi sciezkami (gotowe vst, eq, i inne bajery). Pozniej tylko kopijuesz to znow x5 w osobne foldery... Otwierasz kazdy z nich na max godzine i grasz cp pierwsze przyjdzie Ci do glowy - max 5 taktow w kazdym co innego. Po 5 godzinach masz Panie 5 utworow! ;) To tak w skrocie oczywiscie... ale metoda jest dobra... 

Ten post był edytowany przez greg87 dnia: 31.01.2019 - 13:19

• Slowguitar lubi to

#10 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 31.01.2019 - 13:32

Preset mam ;-) ale zawsze zamiast grac to piszę głupoty na forumie... i tak jakoś zejdzie.

• greg87 and Tarrant lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#11 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 14:39

Preset mam ;-) ale zawsze zamiast grac to piszę głupoty na forumie... i tak jakoś zejdzie.

Kiedys tez mnie sporo rzeczy rozpraszalo i wiadomo no najczesciej cos na necie... Ale i z tym sobie poradzilem. Jak nagrywam to wylaczam w kompie wifi :) Wtedy po prostu koncentruje sie w 100%a graniu...

Świetne, te dźwięki od 1.20 to klawisze?

yyy no wlasnie o nie klawisze ;) To moj Fender / pickup przy gryfie / grane na presecie Marka Lewisa z paczki do EZmixa2 - Dirty Rotary Clean + reverb Replika z Native Instruments + Moje EQ :D  

#12 Tarrant

• Tarrant
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 14:51

A jaką masz metodę układania perkusji? Dla mnie to jest zawsze najbardziej problematyczna rzecz, w ogóle się na tym nie znam i tego nie ograniam. Robiłem najczęściej tak, że układałem jakiś bit w guitar pro (ew. sobie kawałki bitów perkusyjnych podglądałem w innych kawałakach w GP), export do midi, następnie to midi samplowałem jakimś tam VST do perkusji takim dość prymitywnym i wychodziło to, powiedzmy może, że była dzięki temu perkusja. Ten Ezdrummer mocno jest trudny do ogarnięcia?

• greg87 lubi to

#13 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 15:04

A jaką masz metodę układania perkusji? Dla mnie to jest zawsze najbardziej problematyczna rzecz, w ogóle się na tym nie znam i tego nie ograniam. Robiłem najczęściej tak, że układałem jakiś bit w guitar pro (ew. sobie kawałki bitów perkusyjnych podglądałem w innych kawałakach w GP), export do midi, następnie to midi samplowałem jakimś tam VST do perkusji takim dość prymitywnym i wychodziło to, powiedzmy może, że była dzięki temu perkusja. Ten Ezdrummer mocno jest trudny do ogarnięcia?

Ja bez EZdrummera nie wyobrazam sobie nagrywac :) Uzywam go od lat. Plusy? Jest zwyczajnie prosty, oferuje duzo w stosunku do ceny, swietnie brzmi (aczkolwiek to kwestia gustu), jest baaardzo duzo paczek z instrumentami i gotowymi mapami midi, rowniez w dosc przystepnych cenach. Np. ja kupuje od nich zawsze na Black Friday lub podczas swiat i tak czesto kupuje wtyki za 30% wartosci. Malo co mam od Toontracka za 100% ceny a mam juz nie przesadze ale chyba wiekszosc rzeczy od nich :D Metoda ukladania perkusji? Kazda dobra byle dobrze brzmiala i midibylo sensowne. Ja w 80% korzystam z gotowych map od Toontracka i ewentualnie je modyfikuje. Jak potrzebuje czegos.... szczegolnego to sobie sam ,,stukam'' w klawiature midi, pozniej wklejam todo specjalnego paska w EzDrummerze i on mi sam wyswietla sugerowane, najbardziej zblizone midi do tych, ktore ja sam stworzylem. W EZdrummerze masz podzielone midi na intra, versy, chorusy bridge itd, masz tez song creator, ktory pomaga Ci w konstrukcji utworu... Generalnie temat rzeka i konca nie ma :) Ja polecam...

Kuknij sam zreszta https://www.toontrac...ct/ezdrummer-2/

• Tarrant lubi to

#14 Tarrant

• Tarrant
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 16:32

Ja bez EZdrummera nie wyobrazam sobie nagrywac :) Uzywam go od lat. Plusy? Jest zwyczajnie prosty, oferuje duzo w stosunku do ceny, swietnie brzmi (aczkolwiek to kwestia gustu), jest baaardzo duzo paczek z instrumentami i gotowymi mapami midi, rowniez w dosc przystepnych cenach. Np. ja kupuje od nich zawsze na Black Friday lub podczas swiat i tak czesto kupuje wtyki za 30% wartosci. Malo co mam od Toontracka za 100% ceny a mam juz nie przesadze ale chyba wiekszosc rzeczy od nich :D Metoda ukladania perkusji? Kazda dobra byle dobrze brzmiala i midibylo sensowne. Ja w 80% korzystam z gotowych map od Toontracka i ewentualnie je modyfikuje. Jak potrzebuje czegos.... szczegolnego to sobie sam ,,stukam'' w klawiature midi, pozniej wklejam todo specjalnego paska w EzDrummerze i on mi sam wyswietla sugerowane, najbardziej zblizone midi do tych, ktore ja sam stworzylem. W EZdrummerze masz podzielone midi na intra, versy, chorusy bridge itd, masz tez song creator, ktory pomaga Ci w konstrukcji utworu... Generalnie temat rzeka i konca nie ma :) Ja polecam...

Kuknij sam zreszta https://www.toontrac...ct/ezdrummer-2/

Zachęciłeś mnie do kupna Ezdrummera 2. 

O tej wersji mówimy: https://audiostacja....ck-ezdrummer-2/ ?

Ten post był edytowany przez Tarrant dnia: 31.01.2019 - 16:33

• greg87 lubi to

#15 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 16:55

Zachęciłeś mnie do kupna Ezdrummera 2. 

O tej wersji mówimy: https://audiostacja....ck-ezdrummer-2/ ?

Tak to ta wersja natomiast jesli moge cos doradzic to jesli chodzi o produkty Toontracka to kupuj tylko od nich z oficjalnej strony. Powod? Po prostu praktycznie na 100% zawsze dostajesz cos duzego w gratisie! Np teraz gdy kupisz EZdrummera (badz inna platforme np EZKeys lub EZmix) dostajesz tzw. sound expansion za... no wlasnie... za darmo. Czyli np dostajesz caaaaaly zestaw powiedzmy.. no nawet wspomniany Made Of Metal o wartosci bodajze 69 euro za darmo no to wiesz... :)

Masz tu link do promo:

https://www.toontrac...uy-one-get-one/

tu przykladowa biblioeka. Dostajesz taka za darmoche ;)

https://www.toontrac...rogressive-ezx/

Ten post był edytowany przez greg87 dnia: 31.01.2019 - 16:57

• Tarrant lubi to

#16 delaa

• delaa
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 31.01.2019 - 18:08

Aha - Sławek - nigdy nie pisz na tym kolekcjonerskim forum, że nagrałeś coś szybko, byle jak i z doskoku, i że to takie tam.

Tu 85% i tak się pigmeja zna na nagrywaniu i muzyce w ogóle, a pozostałe 15% nic nie napisze bo pęka z zazdrości że robisz fajne rzeczy.

Wszystko co nagrasz i wrzucisz tu kiedykolwiek podpisujesz jako "moja nowa koncepcyjna produkcja" albo jakoś tak.

Wtedy się zgadza, a  tak to zaraz Ci będą komentować a to werbel ainfachowy a to wokal za głośno i w dodatku bez akcentu - tak że wiedz to.

Pozdr.

Ten post był edytowany przez delaa dnia: 31.01.2019 - 18:08

#17 Przemeok

• Przemeok
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 18:27

dobre, fajny klimat, dalem suba

tez korzystam z ezdrummer, tez polecam. Kiedys uzywalem addictiv i myslalem ze jest super, ale jednak ezdrummer jest duzo prostszy i brzmi lepiej ;) pozdro

P K R Z

#18 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 20:23

Aha - Sławek - nigdy nie pisz na tym kolekcjonerskim forum, że nagrałeś coś szybko, byle jak i z doskoku, i że to takie tam.

Tu 85% i tak się pigmeja zna na nagrywaniu i muzyce w ogóle, a pozostałe 15% nic nie napisze bo pęka z zazdrości że robisz fajne rzeczy.

Wszystko co nagrasz i wrzucisz tu kiedykolwiek podpisujesz jako "moja nowa koncepcyjna produkcja" albo jakoś tak.

Wtedy się zgadza, a  tak to zaraz Ci będą komentować a to werbel ainfachowy a to wokal za głośno i w dodatku bez akcentu - tak że wiedz to.

Pozdr.

Hmm... Masz absolutna racje. No szczerze to moze nigdy tego sam z siebie tutaj nie napisalem ale no musze sie z Toba zgodzic :) okresliles cala ta "filozofie" tworczosci szczegolnej specyfiki odbioru tutaj. Po prostu ja staram sie robic swoja robote... tyle. Ja naprawde i tak malo sie udzielam na forach itd. Sam nie wiem... moze to zle? Po prostu w zyciu mam niewiele czasu na inne rzeczy, spacer z Zona, poczytac ksiazke itd. a co dopiero o graniu mowic... Dlatego staram sie kazda chwile, ktora mam z gitara wypelnic dobrze (np.teraz przerwalem cwiczenia inwersji zeby to napisac :D). 

Lubie krytyke ale juz kiedys to napisalem... konstruktywna krytyke, a nie krytyka na zasadzie jst ok ale i tak skrytykuje. Kiedys pod jednym z moich watkow nawet afera o to wybuchla wiec czasem strach juz cos napisac :) 

Do Twojej rady sie zastosuje... bo masz po prostu absolutna racje..

Pozdrawiam!

dobre, fajny klimat, dalem suba

tez korzystam z ezdrummer, tez polecam. Kiedys uzywalem addictiv i myslalem ze jest super, ale jednak ezdrummer jest duzo prostszy i brzmi lepiej ;) pozdro

Dziekuje! Tez ladnie skladasz dzwieki.. wlasnie sluchalem. Podobaja mi sie te filtry, ktore stosujesz np. w  PKRZ - C18 w okolicach 0:44 Czego dokladnie tu uzywasz?:)

Pozdrawiam!!

#19 Przemeok

• Przemeok
    Gaduła

Napisany 31.01.2019 - 21:18

TAL filter, darmowy, fajna prosta zabawka :) https://tal-software...ucts/tal-filter

• greg87 lubi to

P K R Z

#20 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 1.02.2019 - 16:38

TAL filter, darmowy, fajna prosta zabawka :) https://tal-software...ucts/tal-filter

Podziekowal Dobry Czlowieku :) Juz sciagniete, na pewno wyprobuje :) Pozdrawiam!!!

• Przemeok lubi to

#21 SlawB

• SlawB
    Stary wyjadacz

Napisany 8.02.2019 - 22:47

dla mnie super - lubię to :D

• greg87 lubi to

#22 Slowguitar

• Slowguitar
    Stary wyjadacz

Napisany 9.02.2019 - 00:07

Bardzo fajny numer, forma się ładnie rozwija i nic bym już nie dodawał.
Jedyne co mi się rzuciło to nienaturalne voicingi smyków... jakby „fortepianowe” zwarte układy. Ale to szczegół. Gratulacje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • greg87 lubi to

#23 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 11.02.2019 - 12:40

dla mnie super - lubię to :D

Dziekuje bardzo :) Cieszy mnie to i motywuje! 

Bardzo fajny numer, forma się ładnie rozwija i nic bym już nie dodawał.
Jedyne co mi się rzuciło to nienaturalne voicingi smyków... jakby „fortepianowe” zwarte układy. Ale to szczegół. Gratulacje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To prawda z tymi smykami i dopadles mnie... :) Istotnie to midi fortepianowe, ktore wkleilem w osobna sciazke i nalozylem tam massive od native stad zwarty uklad. Zrobilem to troche z pospiechu... mialem bardzo malo czasu na nagranie wiec... stad sie to wzielo :) Ale mam zamiar nastepnym razem do tego solidniej sie zabrac...

Swoja droga nie spodziewalem sie, ze tak krotki i szybki, wrecz pisany na kolanie utwor sie moze tak spodobac... ;)

Dziekuje raz jeszcze!!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników