Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miks utworu do oceny. Proszę Was o rady. Dziwna muzyka ;)

• Zaloguj się
4 odpowiedzi na ten temat

#1 HerrJakub

• HerrJakub
    Świeżak

Napisany 30.12.2018 - 23:46

Chciałbym przedstawić Wam do oceny miks utworu. Co prawda nie pierwszy, ale można powiedzieć, że stawiam pierwsze kroki w tej dziedzinie i zdaję sobie sprawę, że przy aktualnych warunkach nie będzie to profesjonalna jakość.

Mam jednak nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się doprowadzić moją pracę do w miarę przyzwoitego poziomu*, a przynajmniej uda się wyeliminować największe błędy. Będę brał pod uwagę Wasze rady i umieszczał tutaj sukcesywnie kolejne wersje miksu.

Jak już wspomniałem, nie mam profesjonalnych warunków sprzętowych. Nagrywam w domu na laptopie (MacBook Air), karta dźwiękowa Audiotrack Maya U5, soft: Garageband (wiem, że to może i zabawne…, ale postanowiłem skorzystać z niego, zwłaszcza że mam go jakby w prezencie), Guitar Rig 5 (przesterowane gitary), do basu i czystych gitar użyłem wtyczek dostępnych w GarageBand, perkusja MT Power DrumKit2, bębny UnEarthed SiegeDrums oraz VSCO Orchestra (instrumenty smyczkowe). Używam słuchawek.

Kompletnie nie wiem jak ugryźć bębny (nie perkusję).

Jaka to muzyka? Trudno jednoznacznie określić, są tu elementy folku, rocka, metalu. Eksperymentuję. Wszelkie uwagi mile widziane.

Link do utworu: https://soundcloud.c...o-oceny/s-saxvg

*oczywiście możliwe do osiągnięcia w tych warunkach, nie oczekujmy cudów ;)

• scypio lubi to

Mój projekt muzyczny Orbis Exterior (folk / rock / metal / experimental / homerecording):
YouTube | Facebook | SoundCloud
Będzie mi miło, jeśli ocenicie mój miks, tutaj link do tematu: [url=http://forum-gitara....-dziwna-muzyka/[/url]

#2 janswi

• janswi
    Użytkownik

Napisany 31.12.2018 - 00:19

Mi się podoba :)

#3 Przemeok

• Przemeok
    Gaduła

Napisany 8.01.2019 - 18:29

To są pierwsze kroki? :D Brzmi to bardzo estetycznie, poprawnie, nic nie kuje w uszy. Gitara na klinie bardzo ładna, bass również wery gut. Ale oczywiście można trochę poprawić. Miks ogólnie ma słabą panoramę, blachy rozciągnąłbym na boki, hi-hat trochę w lewo lub w prawo. Gitary też bardziej na boki, ja ustawiam zazwyczaj okolo 92L/P. Gitara na przesterze grała na środku, to najbardziej mi nie pasowało, nagrałbym dwie ścieżki i rozstawił na boki. Brzmienie przesteru można by poprawić, chyba brakuje mu troszkę dołów (200-300hz?) i ma za dużo góry (2-3khz). Perkusja ogólnie brzmi dobrze, ale słychać że jest sztuczna, mogłaby być lepsza jeśli zależy Ci na profesjonalnym brzmieniu, także proponuję wymianę VST :) Używałem Addictive drum i Ezdrummer (ten drugi aktualnie) polecam oba.

Kawałek ogólnie bardzo mi się spodobał, jest klimat, jest ciekawie. Masz tego więcej? ;)

Pozdro!

P K R Z

#4 HerrJakub

• HerrJakub
    Świeżak

Napisany 10.01.2019 - 23:51

Dziękuję. Nie do końca pierwsze kroki, bo już wcześniej zmagałem się nagraniami, jednak skutek tych zmagań był różny ;) Teraz trochę bardziej się postarałem i zaczerpnąłem wiedzy z Internetu. Cieszę się, że bas i czyste gitary się podobają :)

Przestery są w sumie trzy: 100% lewa, 100% prawa i jedna na środek - może to jej wina, że całość brzmi jak wyśrodkowana. Spróbuję pokombinować z equalizerem i wezmę pod uwagę twoje rady, choć zakres 200-300 chciałem zostawić dla pozostałych instrumentów (sprawdzę to jeszcze). W jaki sposób blachy rozciągnąć na boki? Poustawiać je na lewo prawo czy chodzi o coś bardziej skomplikowanego? Dawno temu miałem jakieś demo Addictive Drums i były niezłe i pewnie w przyszłości przerzucę się na nie. Teraz myślę, że powinienem wyciągnąć najwięcej z tych co mam - ze względu na brak funduszy. Jak myślisz, da radę trochę polepszyć te garki?

Jeśli chcesz śledzić moją muzykę, to polecam soundcloud albo youtube, ale tam są starsze kawałki dużo gorzej zmiksowane. Niektóre z nich nagram jeszcze raz, inne sobie daruję. Mam też kilka do nagrania, najpierw jednak musiałem zaczerpnąć rady odnośnie miksu i nagrywania.

https://www.youtube....w_as=subscriber

https://soundcloud.com/orbis-exterior

Mój projekt muzyczny Orbis Exterior (folk / rock / metal / experimental / homerecording):
YouTube | Facebook | SoundCloud
Będzie mi miło, jeśli ocenicie mój miks, tutaj link do tematu: [url=http://forum-gitara....-dziwna-muzyka/[/url]

#5 Przemeok

• Przemeok
    Gaduła

Napisany 11.01.2019 - 14:44

"W jaki sposób blachy rozciągnąć na boki?"

Chodzi mi o panoramę, lewo, prawo.

"Jak myślisz, da radę trochę polepszyć te garki?"

Nigdy z tą wtyką nie pracowałem, więc nie mam pojęcia czy coś więcej można z niej wycisnąć.

Nie brzmi tragicznie, jest całkiem ok, ale jak mówiłem może być lepiej :)

Dałem suba, czekam na więcej ;) Pozdro!

P K R Z

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników