Skocz do zawartości

Zdjęcie

szybkozłączka w Gibsonie

• Zaloguj się
9 odpowiedzi na ten temat

#1 jozi

• jozi
    Świeżak

Napisany 5.12.2018 - 10:40

Panowie, postanowiłem wymienić pikap w moim SG. Gitara ma płytkę pcb na której zamontowana jest cała elektronika a humby są na złączkach. Jedzie do mnie nowy 498t i z tego co się orientuję posiada gołe przewody bez tego całego quick connect. Z racji braku doświadczenia, sprzętu i czasu wywalenie pcb i rewiring odpada niestety. Czy ktoś z Was wie, jak (i czy w ogóle) zaadoptować złączkę ze starego pickupa do nowego? Jakieś rady?  

Ten post był edytowany przez jozi dnia: 5.12.2018 - 10:41

#2 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 5.12.2018 - 13:46

Wrzuć jakieś zdjęcia tych złączek i tej płytki.

#3 czarny83

• czarny83
    Gaduła

Napisany 5.12.2018 - 13:52

Ja to robiłem siebie, też montowałem 498T w Gibsonie na tej płytce. Jak będę w domu to rzucę okiem, jak to u siebie mam zrobione, nie pamiętam dokładnie. Wydaje mi się, że uciąłem kabelek od złączki i zlutowałem z kabelkiem od montowanego przetwornika i działa. Problem tylko był z tym, że ten Classic 57 który tam siedział miał dość krótki kabel i trzeba było tak uciąć na tyle dużo by dało się zlutować ale nie za krótko, bo na sprzedaż poszedł.

#4 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 5.12.2018 - 13:55

Albo jakiś gotowiec :

https://www.ebay.co....refLoc=3&_oac=1

albo w jakimś serwisie komputerowym poprosić o dobranie złączki i połączenie jej z przewodami od nowego pickupa.

#5 jozi

• jozi
    Świeżak

Napisany 5.12.2018 - 14:54

@tomo34  standardowe pcb i złączki w niektórych Gibsonach

33epz5c.jpg

foto nie moje, ale takie to jest.

@czarny83 - będę Ci wdzięczny jak zerkniesz i dasz znać. 

Ten post był edytowany przez jozi dnia: 5.12.2018 - 14:55

• tomo34 lubi to

#6 theremin

• theremin
    Gawędziarz
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 8.12.2018 - 15:41

Czy ktoś z Was wie, jak (i czy w ogóle) zaadoptować złączkę ze starego pickupa do nowego? Jakieś rady?  

Kwestie adopcji rozstrzyga sąd rodzinny.

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

Na gitarze grasz jak zero - kup kontroler Guitar Hero

#7 jozi

• jozi
    Świeżak

Napisany 8.12.2018 - 16:18

Kwestie adopcji rozstrzyga sąd rodzinny.

Wysoki Sądzie - ja z pikapami miałem tyle wspólnego co z mercedesami....

A na poważnie to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie to uciąć wtyczkę ze starego picka i polutować kabelki z przewodami nowego. Zobaczymy w praniu jak już dotrze przesyłka (tak btw to sie rnr nie śpieszy)

Ten post był edytowany przez jozi dnia: 8.12.2018 - 16:19

#8 theremin

• theremin
    Gawędziarz
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 8.12.2018 - 18:54

Jak już, to złączki są przeważnie rozbieralne, tylko trzeba nacisnąć szpilką  wypustkę sztyftu w otworku na boku wtyczki, wówczas sztyft powinien dać się wyjąć wraz z  kabelkiem. Sztyfty są niestety z reguły zaciskane na przewodach, więc i tak trzeba stary przewód obciąć i przylutować do sztyftu ten od nowego pickupa, analogicznie postępując z każdym przewodem, po czym każdy ze sztyftów wcisnąć  z powrotem do korpusu wtyku. Jak się przyłożyć do roboty, to w rezultacie mamy przełożony wtyk do nowego pickupa, a wygląda jak fabryczna robota. Niemniej najpierw bym poszukał takiego wtyku, a nawet kupił kilka na zapas, żeby w razie potrzeby móc przekładać pickupy bez konieczności  przelutowywania oryginalnego wtyku z jednego do drugiego. 

• jozi lubi to
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

Na gitarze grasz jak zero - kup kontroler Guitar Hero

#9 jozi

• jozi
    Świeżak

Napisany 8.12.2018 - 19:36

O widzisz! to jest cenna informacja. Dziękuję Ci theremin. Nomenklatura fachowa i człek wie od razu o co chodzi.

Jednocześnie obiecuję, że się przyłożę.  

• tomo34 lubi to

#10 jozi

• jozi
    Świeżak

Napisany 14.12.2018 - 17:53

No i gotowe. Tak jak obiecałem Thereminowi przeróbka odbyła się fachowo, choć specjalnie łatwe to nie było z uwagi na fakt, że to wszystko takie malutkie jest i aż się w oczach mieni. Łapy też nie są jak u chirurga stabilne. Ale poszło i to najważniejsze.

Jednocześnie Gibson nie był by sobą jak by tego dodatkowo nie skomplikował bardziej :blink: . Otóż po wsadzeniu picka sam mostowy grał okej, sam gryfowy także, ale w pozycji środkowej było sporo ciszej i jak by słabiej. Poczytałem w sieci i okazało się że to odwrócona faza. Gibson w swej nieskończonej wspaniałości inaczej koloruje kabelki na potrzeby szybkozłączki a inaczej jak ma być klasycznie lutowane. Więc trzeba było rozebrać jeszcze raz i pozamieniać kolorki. Na szczęście teraz jest jak trzeba.

Dzięki za pomoc Panowie.

• tomo34 lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników