Skocz do zawartości

Zdjęcie

Interface średnia półka

• Zaloguj się
58 odpowiedzi na ten temat

#51 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 8.11.2018 - 14:37

Przynajmniej świadomy zakup. To się chwali ! :)
  • Vladi lubi to

#52 VaM

• VaM
    Weteran
  • z:Rzeszów

Napisany 8.11.2018 - 14:52

FF400 uzywałem chwilę, fizycznie jest to starsza konstrukcja niż BF/UC/UxX.

UC może na raz obsłużyć więcej IO, bo chyba jak pamiętam SPDIF i ADAT jednocześnie, pozawala również pracować z niższą latencją. 

Nie wiem jak UC, ale BF w miał nowsze przetworniki niż FF400, zakładam że na 99% jedyne co je łączy to obudowa i funkcjonalność do pewnego stopnia. 

Ja do puki nie kupiłem Access Virusa piłowałem BF na 32 samplach buforu, niestety virus nie ogarniał i musi być 128, inaczej trzeszczy. 

Co do preamów się specjalnie nie wypowiem ^^ dla mnie jest jeden parametr na który patrzę, mianowicie szumy, resztę i tak idzie oszlifować w DAW.

Ale tego audienta ma kilka osób które znam i są bardzo zadowolone, mi się nie podoba rozmiar i forma, fajnie to ogarnięte, ale taka pseudo konsola jest średnio wygodna dla mnie. 

#53 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 8.11.2018 - 14:52

U mnie stery gryzly sie z antywirusem AVG. No ale neta uzywam tylko do updatu subskrypcji softwaru raz na miecha. Nie ma neta, nie ma antywirusa.

Ten post był edytowany przez Piotr_Soton88 dnia: 8.11.2018 - 14:58

#54 VaM

• VaM
    Weteran

Napisany 8.11.2018 - 16:48

U mnie to virus, po prostu większość pluginów, syntezatorów i takich klimatów, było projektowane do pracy z normalnymi buforami, a takie sportowe wartości są potrzebne typowo dla realtimowych rzeczy jak symulacje. 

O ile np. Logic X i jego elementy radzą sobie zawodowo, to już z pakietem komplete od ni, już tak nie jest, sama maschine 2 jest niezłym mułem i poniżej 128 sampli też nie czuje się tak super. Bo w sumie do niczego to potrzebne nie jest. 

Najgorsze problemy latencją i buforami miałem na UAD-2 satellite FW, kurde przez to FW tak to ciążyło, w czasie szlifowania było super, ale live nie.

Prawdę mówiąc lepiej do tego nadawał się TC Powercore, tubiflex na tym pomykał całkiem fajnie. 

Ale połączenie PC i UAD-2 na FW = kataklizm, nawet na oddzielnych kontrolerach FW, jeszcze interfejs miałem na FW i ogółem, działa, działa .... piiiii, jeb leży wszystko na FW ^^

Moje boje z FW i audio, to całkiem niezły kawałek walki z wiatrakami, nie lubię FW za to i to bardzo.

Zwłaszcza upierdliwe były miksery audio w wielokanałowymi interfejsami alesis multimix 16, łapało to poszczególne kanały w DAW, ale jak to okropnie się buntowało.

Przy okazji znalazłem drania co mi bruździł w macOS, winny był Razer Synapse, się składa że jak sobie kupisz fajną mysz jaką jest Razer Ouroboros (swoją drogą naprawdę fajna mysz), to oprogramowanie producenta mimo braku aktualizacji, na nowszym macOS sabotowało pracę całego systemu jak mysz była w okolicy. 

Ręce opadają, soft do myszy.

• tomo34 lubi to

#55 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 8.11.2018 - 16:54

trochę się oczytałem ostatnio prywatnych opinii na "zagramanicznych" serwisach i jak tak czytam to jak ktoś jęczał o stabilność driverów to 80% albo więcej to Applowcy. Szukałem negatywnych opinii i zarówno na Audient, UAD, RME zwykle byli to applowcy że coś im tam się gryzło. Ciekawe, zawsze myślałem, że jest na odwrót.   

Ten post był edytowany przez Vladi dnia: 8.11.2018 - 16:55

"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#56 VaM

• VaM
    Weteran

Napisany 8.11.2018 - 21:28

Ogółem bardziej tu winił bym mentalność użytkowników, nie ujmując nikomu, ale apple to dość mało wymagająca dla użytkowników platforma, więc kiedy magiczne "just works" jakimś sposobem przestanie być prawdą w danej sytuacji, jest panika, szok i niedowierzanie. 

Gdzie na windowsie masz fajne poradniki, co ustawić, co zmienić, gdzie co wyłączyć, z serii optymalizacja windowsa pod pracę z audio. 

Druga sprawa że ktoś kto już chwilę siedzi z windowsem, jakiś tam elementarny zakres "know how" w końcu załapie i sobie jakoś poradzi. 

Miałem sytuację z jedną klientką, której monitor się zepsuł, no HDMI nie działało w macbooku, akurat byłem niedaleko, to podszedłem i w sumie nie działa. 

Patrzę na uptime, a tam prawie rok, laptop bez restartów, baterii się nie umarło, "myślałam że macbooków się nie resetuje", reset i hdmi działa ^^

Inna sprawa że w wielkim świecie do apple przyczepiła się łatka sprzętu do audio i się za nim ciągnie, co przy pewnych modelach było prawdą, często ludzie łapią się na tym że na najtańszym air, odpalają normalny soft i nagle niskonapięciowy intel zdycha. 

Miałem tak na swoim starym MBAir, pobrałem paczkę rising crescent, przy okazji zrobiłem upgrade maschine, odpalam demo tracki i trrrrrrrrr, prędkość 1/2 wolnie niż trzeba. NI skopało maschine więcej mocy jadło, paczka była ciężka, a demo projekty były srogo rozbudowane.

Problemem był CPU, na mocniejszej maszynie śmigało aż miło.

Prawdą też jest że oglądając tutoriale i materiały z YT odnośnie muzyczno/produkcyjnych tematów, stosunek macos do win, jest ku przewadze apple. 

Audient, UAD, RME i negatywne opinie, to trochę konflikt znaczeń ^^

#57 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 9.11.2018 - 20:13

A mi dziś kurier przyniósł Claretta. Takie najbardziej pierwsze spostrzeżenia? Jest po prostu pikny designersko. Jeśli nie jest to zakupowy hype to wydaje mi się, że muza słuchana na nim brzmi delikatnie lepiej, oczywiście na monitach studyjnych. Na razie mało co mogę o nim napisać.  Świeci się jak psu jajca, a ja sobie na niego patrzę i serce się raduje. ;)

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 9.11.2018 - 20:23

• tomo34 lubi to

#58 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 9.11.2018 - 20:32

Najważniejszym po pewnym czasie jak sobie go obsłuchasz, będzie pytanie jak to gra i czy warto jest to kupić zamiast Scarletta i czy faktycznie jest to półka czy może tylko półeczka wyżej.

#59 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 9.11.2018 - 20:46

Zrobiłem na razie test funkcji air na najgorszym z posiadanych instrumentów. Stało się to co przypuszczałem, uwydatniło tylko wady tego pigmejowatego sprzętu. Myślę, że szczególnie z mikrofonami, a i sprzętami gitarowymi to będzie miało swój profit, oczywiście nie zawsze, ale w zależności od potrzeb.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 9.11.2018 - 20:54

• Vladi lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników