Skocz do zawartości

Zdjęcie

Struny do gitary akustycznej

• Zaloguj się
3 odpowiedzi na ten temat

#1 123abc

• 123abc
    Użytkownik

Napisany 9.10.2018 - 10:50

Dobierając struny podobno dobrze sprawdzic jakie maksymalne napiecie jest w stanie wytrzymac mostek gitary albo jakie struny poleca producent, moze ktos wie jak tego poszukac i gdzie?

#2 DaNail

• DaNail
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 13:49

Dobierając struny podobno dobrze sprawdzic jakie maksymalne napiecie jest w stanie wytrzymac mostek gitary albo jakie struny poleca producent, moze ktos wie jak tego poszukac i gdzie?

Że co???  :huh:

Jest tak, że im grubsze struny założysz, tym lepiej gra gitara, ale trudniej się łapie akordy. Przy grubszych strunach akcja może się nieco podnieść, ale masz pręt w gryfie i możesz skorygować akcję. Niemniej jednak mostek ma się nie odklejać. NIGDY  ;)

Will Is The Power!

#3 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz
  • z:Olszewo-Borki

Napisany 10.10.2018 - 13:00

123abc jaką masz gitarę i co grasz (tylko nie pisz akustyczna).

Albo inaczej: za każdym razem jak zmieniasz struny zakładaj grubszy set. Możesz stwierdzić że np brzmienie pasuje ale komfort gry mocno siadł i zmienisz na cieńsze z powrotem, a może stwierdzisz że wioliny zostawiasz cienkie za to basy grubsze /vice versa. Ja mam teraz w 1 aku 13-62 martiny bronze i chwalę sobie, choć gra się trudno jeśli odstawię na dłużej. W 2 które niedawno do mnie zawitało (na przetrzymanie raczej) jest 10-46 i mięciutko się gra, ale bzyczą bardziej niż brzmią, cienko z pudła idzie. Nie mam umiejętności i okazji żeby sprawdzić to samo na nagłośnieniu z prawdziwego zdarzenia ale na sucho jest jak wyżej. 

Mostkiem się nie przejmuj, jeśliby miał się odkleić to gitara jest faktycznie nic nie warta i nie ma co sobie nią zawracać głowy

Ten post był edytowany przez Intoxicated dnia: 10.10.2018 - 13:01

Inspirujący cytat

#4 Nimfoman

• Nimfoman
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 12.10.2018 - 06:20

Dobierając struny podobno dobrze sprawdzic jakie maksymalne napiecie jest w stanie wytrzymac mostek gitary 

to sprawdź 

Ten post był edytowany przez Nimfoman dnia: 12.10.2018 - 06:28

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników