Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brumienie po dotknięciu obudowy

• Zaloguj się
2 odpowiedzi na ten temat

#1 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 11.09.2018 - 14:53

Orientuje się ktoś z Was co może być przyczyną tego, że jeśli dotknę obudowy kontrolera (Mackie) to jeżeli mam podpiętą gitarę do procesora, słyszę brumienie. Jeżeli volume w gitarze dam na zero, to brumienia oczywiście nie ma.

Wszystkie urządzenia podpięte są do jednego przedłużacza. Zasilacz kontrolera jest "bez bolca" i zastanawiam się, czy tutaj nie tkwi problem.

#2 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 11.09.2018 - 23:24

Masz moc, o której jeszcze nie wiesz. Midichloriany są silne u Ciebie. Dołącz do Rebelii!

Pętla masy? Próbowałeś?

Ten post był edytowany przez Vladi dnia: 11.09.2018 - 23:32

"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#3 tomo34

• tomo34
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Polska

Napisany 12.09.2018 - 07:47

No właśnie nie wiem gdzie byłaby ta pętla masy. Generalnie "pierwsze gniazdko" do którego podłączone są dwa przedłużacze, jest bez bolca. We wtyczce z przedłużaczy która idzie do tego gniazdka, połączyłem "bolec" z minusem, czyli zrobiłem "polskie uziemienie". No ale podobno ok, dzwoniłem do elektryka i powiedział, że instalacja w moim mieszkaniu pozwala na taki zabieg.

Niestety brum podczas dotknięcia obudowy kontrolera nadal pozostał. Wyłączyłem więc z gniazdek wszystko w mieszkaniu i wszystkie pozostałe wtyczki z przedłużacza "studyjnego", pozostawiając tylko komp, monitor, procesor i kontroler. Brumienie jest nadal takie samo.

Niestety nie mam innego zasilacza stabilizowanego do kontrolera, który miałby uziemienie. Mam wolne laptopowe zasilacze, ale te z kolei mają po 16V a Mackie chce 7,5V i 4A.

Z kolei w puszce która łączy kabel zasilający z gniazdka z dwoma przedłużaczami, też chyba jest wszystko ok, no nie da się tego wszystkiego tam inaczej podłączyć - po prostu zrobiłem to na złączkach wago i spiąłem masy z masami, ujemne z ujemnymi i uziemienie z uziemieniem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników