Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wzmak, kolumna aktywna do POD HD500X ?

• Zaloguj się
11 odpowiedzi na ten temat

#1 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca
  • z:Cieszyn

Napisany 18.07.2018 - 19:00

Przesiadłem się niedawno z XT LIVE na HD500X i no cóż...jestem zachwycony możliwościami tego procesora. O ile brzmienia fabryczne wypadają średnio na jeża, to jak już podłączymy to do komputera i edytujemy sobie brzmienie czy też stworzymy coś od podstaw to po prostu można zbierać szczękę z podłogi. WOW! Z początku chciałem HELIXA LT, ale ogrywałem w sklepie  i poza różnymi udogodnieniami typu wejścia/wyjścia i impulsami, nie za bardzo brzmieniowo różnił się od HD500X, za to cenowo już niestety tak. To przeważyło o tym, że kupiłem raz tańszego HD500 i bawiąc się nim od kilku dni zastanawiam się do czego by to podłączyć, żeby korzystać z tego na próbach i w przyszłości być może na koncertach.

W internetach polecili mi aktywne kolumny:

https://www.thomann...._active_cab.htm

https://www.thomann....ive_monitor.htm

https://www.thomann....lto_ts_218s.htm

https://www.thomann....er_cab_plus.htm

Jak widać rozrzut cenowy jest raczej średni, ten od Line6 powyżej 3 k, a tak to średnio około 2 k można kupić.

Ten Laney ma tak jak wszystkie 12' calowy głośnik z symulacją 4x12, więc może to by było najlepszym rozwiązaniem?

Napiszcie swoje doświadczenia, czy PODy dobrze gadają na takich aktywnych kolumnach?

I am so freakin' bored, Nothin' to do today, I guess I'll sit around and medicate (medicate)...

#2 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 19.07.2018 - 16:12

Jak chcesz najlepsza przyjemnosc z grania to wylacz symulacje kolumny. Dorwij kolumne gitarowa i koncowke mocy.

A jak zalezy ci tylko, zeby sie uslyszec i zeobic robote to kolumna aktywna bedzie ok. Zalezy od bandu.

Jak grasz remizowe potupaje (nic do halek nie mam, szanuje) to styknie. Albo w bluesowej kapeli, czy funka.

Jak grasz full metal, a kolega ma kolumne 4x12 to wypadniesz blado. Wtedy biesz koncowke i kolumne, tylko wylacz wtedy symulacje caba.

Ten post był edytowany przez Piotr_Soton88 dnia: 19.07.2018 - 16:16

• maciurek lubi to

#3 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 19.07.2018 - 16:58

Wepnij PODa w Return pętli efektów tego Marshall'a lampowego, co tam ostatnio pokazywałeś. To da brzmienie gitarowe, a nie tam jakieś przebasowione szerokopasmowe ciamciaramcia:-)

Tylko wyłącz symulacje kolumny, jak kolega wyżej słusznie pisze.

Ten post był edytowany przez maciurek dnia: 19.07.2018 - 17:51

Jak działa jamniczek?

#4 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 19.07.2018 - 18:44

Jak chcesz najlepsza przyjemnosc z grania to wylacz symulacje kolumny. Dorwij kolumne gitarowa i koncowke mocy.

A jak zalezy ci tylko, zeby sie uslyszec i zeobic robote to kolumna aktywna bedzie ok. Zalezy od bandu.

Jak grasz remizowe potupaje (nic do halek nie mam, szanuje) to styknie. Albo w bluesowej kapeli, czy funka.

Jak grasz full metal, a kolega ma kolumne 4x12 to wypadniesz blado. Wtedy biesz koncowke i kolumne, tylko wylacz wtedy symulacje caba.

Śliczne dzięki za odpowiedź! Będę miał na uwadze aktywną kolumnę, chociaż paczka 2x12 i końcówka mocy korci mnie jeszcze bardziej, ale....

Wepnij PODa w Return pętli efektów tego Marshall'a lampowego, co tam ostatnio pokazywałeś. To da brzmienie gitarowe, a nie tam jakieś przebasowione szerokopasmowe ciamciaramcia:-)

Tylko wyłącz symulacje kolumny, jak kolega wyżej słusznie pisze.

....no właśnie! podłączyłem PODa w pętlę efektów metoda 4 kabli do tego lampowego Marshalla i gaci mi z dupy spadły. Brzmi to zajebiaszczo!!! Dzięki wielkie!

I am so freakin' bored, Nothin' to do today, I guess I'll sit around and medicate (medicate)...

#5 slash1

• slash1
    Weteran
  • z:Turza

Napisany 19.07.2018 - 18:46

Żadnych wzmacniaczy, kup porządną kolumnę aktywną. Ja używam Yamaha DBR10 ze względu na drugi kanał i małe gabaryty. Rozejrzyj się za FBT Xlite na np 12calowym głośniku. Ewentualnie EV też ma bardzo dobrą kolumnę w okolicach 2000zł. Z tych podanych to odradzam Alto. Typowa budżetówka. Najlepiej idź do sklepu i posłuchaj co jak gada i za ile pieniążków.

#6 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 19.07.2018 - 18:48

Żadnych wzmacniaczy, kup porządną kolumnę aktywną. Ja używam Yamaha DBR10 ze względu na drugi kanał i małe gabaryty. Rozejrzyj się za FBT Xlite na np 12calowym głośniku. Ewentualnie EV też ma bardzo dobrą kolumnę w okolicach 2000zł. Z tych podanych to odradzam Alto. Typowa budżetówka. Najlepiej idź do sklepu i posłuchaj co jak gada i za ile pieniążków.

Dzięki. A jak to jest z aktywnymi kolumnami? W przypadku grania koncertu, nagłaśnia się ją mikrofonem na przody, czy np. wpinasz PODa bezpośrednio w linię miksera pana realizatora?

#7 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 19.07.2018 - 20:02

Poda jeden kanal w mikser, a drugi w twoj odsluch.

Pan realizator bedzie cie kochac...

Tylko jak sie na to zdecydujesz ukrec porzadne brzmienie z miejscem na bas i inne instrumenty. To jest generalnie super rozwiazanie jak w ogole nie uzywacie cabinetow na scenie.

Rozwiazanie numer 3 to maly mikser i kazdy odsluchy w uszach. To juz jak dla mnie mega profeska.

Ten post był edytowany przez Piotr_Soton88 dnia: 19.07.2018 - 20:14

#8 slash1

• slash1
    Weteran
  • z:Turza

Napisany 20.07.2018 - 02:13

Jak wyżej, jedno wyjście do kolumny a drugie na przody. Jesteś wtedy wszędzie, nawet w odsłuchu u reszty ekipy

#9 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 20.07.2018 - 09:56

Quatro luknij se jeszcze takie rozwiązanie. Na OLX czy tam Alle widziałem ostatnio DT25 Line6 za chyba 1500zł czyli tyle co średnie aktywne monitory normalnie po 2tys chodzą. Podobno jest te kombo stworzone do grania z PODem. Miałem je ale bez poda i piecyk gada świetnie, jest mały i poręczny no i lampa ;)

o proszę

https://www.olx.pl/o...51-IDu6X3r.html

Ten post był edytowany przez rockfun dnia: 20.07.2018 - 10:14

Are You ready for a good time?

#10 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 20.07.2018 - 22:51

Quatro luknij se jeszcze takie rozwiązanie. Na OLX czy tam Alle widziałem ostatnio DT25 Line6 za chyba 1500zł czyli tyle co średnie aktywne monitory normalnie po 2tys chodzą. Podobno jest te kombo stworzone do grania z PODem. Miałem je ale bez poda i piecyk gada świetnie, jest mały i poręczny no i lampa ;)

o proszę
https://www.olx.pl/o...51-IDu6X3r.html

Dzięki! Ten wzmacniacz podobno jest stworzony specjalnie do Podow. Muszę go koniecznie ograć bo jeśli znniin Marshallem ten pod gada tak fajnie to myślę że z tym Line 6 powinno być jeszcze lepiej.

#11 Myxu

• Myxu
  • z:Warszawa

Napisany 21.07.2018 - 08:49

Nie testowałem PODa w takim scenariuszu, ale zarówno Kemper jak i Atomic Amplifire brzmiały mi kilka klas lepiej puszczone w koniec mocy pieca/lampową końcówkę mocy i gitarową paczkę niż w nagłośnienie typu FRFR.
No talent, no musical ability... No musical training required...

#12 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.07.2018 - 08:57

Quatro, możesz u mnie ograć DT50 (head) jeśli masz ochotę. Mieszkasz dość blisko, więc może warto.
Ode mnie takie info:
1. DT25, DT50 świetne, choć mają drobny mankament (trochę szumią na jednym z voicingów),

2. DT nie będą rozwojowe jak przeskoczysz z czasem wyżej na  Helixa, porzucili koncept sterowania wzmacniaczem przez procesor, 

3. Interesujące rozwiązanie - miałem okazję posłuchać przez dłuższy czas - to Line6 Power Cab. Szczególnie wersja plus by Ci podpasowała, można do nei9j wgrać impulsy i POD odezwie się o niebo lepiej. 

4. kolumna aktywna FRFR może wydać się brzmieniowo dość twarda i sterylna dla gitarnika przyzwyczajonego do paki gitarowej.

O ile wpadniesz możesz sobie przetestować PODa w różnych konfiguracjach nagłośnienia: 
- w linię i na przody,

- końcówki mocy i paki gitarowe,

- na cztery kable z wzmakiem lampowym, 

- z kolumną FRFR,

- DT50 z pakami gitarowymi.

Ten post był edytowany przez spawel dnia: 21.07.2018 - 09:00

• sebjus lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników