Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc przy budowie irish hurley stick guitar

• Zaloguj się
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Grzegorz

• Grzegorz
    Świeżak

Napisany 26.06.2018 - 20:33

Witam wszystkich użytkowników forum. Na imię mam Grzegorz i jest to pierwszy mój post na forum. Gram na instrumentach klawiszowych oraz dętych. Od dłuższego czasu szukam informacji na temat budowy " Irish hurley stick guitar ". Być może jest na forum osoba która budowała własnoręcznie taki lub podobny instrument . Przeglądając sieć znalazłem kilka informacji ale to za mało by rozpocząć projekt.. Oczywiście instrument chcę zbudować ( czytaj wystrugać) własnoręcznie. Prosił bym o pomoc przy wyborze gatunku drewna, przetworników jakie można zastosować oraz menzury i osprzętu. Poszczególne etapy pracy wraz z opisem i zdjęciami zamieszczę na forum. Każda sugestia mile widziana. Dla jasności nie robię tego w celach zarobkowych nie jestem lutnikiem. Gram muzykę elektroniczną, chciał bym ten instrument wykorzystać w przyszłych projektach.i być może kilku zapaleńców będzie mogło sobie wystrugać takie wiosło. Każda odpowiedz będzie mi bardzo pomocna. Pozdrawiam     .

#2 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 27.06.2018 - 11:13

Drewno to klon, osprzęt kupiłbym używany, w przypadku gdyby wyrób okazał się niewypałem, sprzedasz go za podobne pieniądze, bo jako klawiszowiec raczej tego nie wykorzystasz.

Wszystko co potrzebne do zrobienia gitary znajdziesz tu :

https://guitarprojec.../lutnictwo.html

#3 Grzegorz

• Grzegorz
    Świeżak

Napisany 27.06.2018 - 18:41

Dzięki serdeczne. Postaram się tego nie zepsuć. Co do nauki, uczymy się całe życie, może coś z tego będzie. Zobaczymy. A jakie przetworniki by Pan zaproponował? Ja znalazłem humbucker EMG HZ (H3) w cenie 190 zł -brać go, sprawdzi się? 

#4 theremin

• theremin
    Gawędziarz
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 27.06.2018 - 19:01

https://www.cbgitty....parts-hardware/

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

Na gitarze grasz jak zero - kup kontroler Guitar Hero

#5 Grzegorz

• Grzegorz
    Świeżak

Napisany 27.06.2018 - 19:07

Super Będzie pomocna. Dziękuje

#6 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.06.2018 - 19:32

Przetwornik to powinien być dobrany pod kątem muzyki - nazwa tej konstrukcji sugerowałaby coż z szeroko-pojętego folka - jeżeli tak, to poszedłbym w stronę singla na Alnico. A jak jakieś przestery-experymenty-ambienty to rzeczywiście humbucker. Ale zakupem wstrzymałbym się, do momentu jak gitara będzie prawie gotowa, tylko przewidział miejsce na pickup tak, by mozna było zamontować dowolnego pickupa - humba lub singla. Jak projekt będzie gotowy i udany to rozważyłbym piezo (o ile jakieś akustyczne klimaty też wchodzą w grę).

Wbrew pozorom to zbudowanie gitary nie jest takie proste ani banalne - sam bym się za to nigdy nie zabrał - nabijanie progów, montaż pręta napinającego - o ile ma być takowy, lakierowanie, itp.itd. Jak dotąd nie zabrał głosu  żaden forumowy lutnik (a kilku tu się przewinęło), któryby trochę naświetlił podstawowe problemy..

Ten post był edytowany przez TTU dnia: 27.06.2018 - 19:33

#7 Grzegorz

• Grzegorz
    Świeżak

Napisany 27.06.2018 - 20:12

Zdaje sobie sprawę że porywam się z wiosłem na księżyc. Co do klimatów to bardziej w stronę bluesa oraz folka. Kij będzie bez progowy, 3- strunowy, bez pręta napinającego, coś podobnego do tego z filmu   https://www.youtube....h?v=nEGlfEYCi04   . Raczej na pomoc profesjonalisty nie mogę liczyć, więc pozostaje sieć oraz forum. Mam czas który chętnie poświęcę na ten projekt. Jak coś dobrego z tego wyjdzie inni napaleńcy będą mieli z górki. Dziękuje za sugestie i pomoc . 

#8 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.06.2018 - 21:12

Wiem, że ludzkość może stracić nowego lutnika, ale może coś takiego gotowego :

https://www.thomann....r_b_stock_2.htm

używkę można upolować za +/- 350 zł

#9 Grzegorz

• Grzegorz
    Świeżak

Napisany 27.06.2018 - 21:26

Muszę zrobić to własnoręcznie. Ale na początek kupię jakąś gitarkę (używaną), Będą miał coś namacalnego w dłoni. Kurcze najprościej  kawałek kija, przetwornik i jedna struna 

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników