Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

pickupy w stylu Srv w fenderze mim

• Zaloguj się
210 odpowiedzi na ten temat

#51 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła
  • z:Mazowsze

Napisany 27.04.2018 - 08:19

To coś podobnego:

#52 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 08:22

Bo grając takie licki ,,stievie podobne'' czuje że te struny jakieś takie luźniejsze jak agresywniej uderzam.

#53 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 08:26

Myślę, że bez dołożenia sprężyn będziesz miał problem z wyregulowaniem mostka przy takiej grubości strun. A co do samych strun to też mają bardzo duży wpływ na brzmienie. Ostatnio się o tym przekonałem, gdy strzeliła mi struna b po tym jak moja córeczka zaczęła się bawić Floyd Rosem. Miałem założony świeżutki komplet, a akurat miałem jakąś pojedynczą strunę b tylko że grubszą i innego producenta. Pomijając, że mostek poszedł mocno do góry i musiałem na nowo wyregulować to ta cholera brzmi zupełnie inaczej niż reszta strun co mnie aktualnie potwornie irytuje i chyba założę nowy komplet.

#54 BartoLLL

• BartoLLL
    Gaduła
  • z:W-wa

Napisany 27.04.2018 - 08:34

Ten temat jest dobrym kandydatem na kolejną forumową gównoburzę tybpu tone-wood, ale.... wypowiem się - co mi tam :)

Jest kilka podstawowych rzeczy, o których nie każdy wie, albo nie każdy chce wiedzieć :)

1. Choćbyś nawkładał tam diamenty do tego mexa to nie zabrzmisz jak SRV, bo on i na twoim stockowym mexie zabrzmiałby tak jak on. Wziąłby do ręki twoją gitarę, podłączył do tubescreamera i do rozkręconego lampiaka i pojechałby z koksem. Wtedy ty byś zrobił duże oczy i stwierdził, że:
a. nie musisz nic zmieniać w swojej gitarze
b. practice cures most tone issues ;)

2. Sławek THR ma w pewnej mierze rację. Jest takie miejsce - taka granica, że dane wiosło już nie zagra lepiej i zmienianie pickupów nic nie wnosi. Przerobiłem to kilkanaście (co najmniej) razy na różnych gitarach - Epiphone'y, Fendery, japońskie Les paule, chibsony, a nawet Gibsony itd. Po prostu albo gitara gada, albo nie gada. Pickupy to tylko część brzmienia - powiedzmy.... 30% :)
Najdotkliwiej to zrozumiałem gdy kiedyś przełożyłem całą płytkę z elektroniką z Custom Shopa, który brzmiał genialnie do zwykłego strata, który brzmiał zwyczajnie. I co? I zwykły strat nadal brzmiał zwyczajnie. Może trochę inaczej, może trochę lepiej, ale wciąż daleko było mu do CS'a. Drewno moi drodzy. Niestety.... Choć próbowałem to wyprzeć i zaprzeczać - tak niestety jest.

3. Pickupy w Fenderach MiM nie są najgorsze. Niektórzy je lubia. Bardzo fajnie grają na przesterach (być może do brzmień SRV się właśnie świetnie nadają). Ale to jednak są pickupy ceramiczne i mają w związku z tym swoje ograniczenia. Wymiana ich na lepsze, jakieś AlNiCo na pewno będzie słyszalna. Też to przerabiałem np. z pickupami Tone Rider.
Mexy mają spory potencjał i warto spróbować je dopieścić - mogą się okazać świetnymi instrumentami. (patrz temat: http://forum-gitara....exican-project/). Pickupy najliższe temu na czym grał SRV to Fender Texas Special. Za 600 zł powinieneś dostać cały set. To świetne pickupy. Jak wiosło jest ok, to Texasy mogą pomóc mu stać się jeszcze bardziej ok.

4. Jeśli już masz Fendera MiM i lubisz to wiosło to absolutnie nie zamieniaj go na Japońca. Gdybyś jeszcze nie miał strata to inna rozmowa, ale jeśli lubisz się ze swoim MiMem to trzymaj go, zmień mu pickupy i napierdalaj. No i (jeśli jeszcze nie masz) kup TubeScreamera koniecznie. Joyo (Harley Benton) Vintage Overdrive, czyli klon TS 808 za grosze. Ostatnio widziałem za 80 zł na fejsie. Żadnych maxonów, Ibanezów i innych TSów za 400-800 zł. Tutaj akurat naprawdę nie warto przepłacać.

No! Rozpisałem się, ale mam nadzieję, że trochę pomogłem :)

No to jak się ma punkt 2 do tematu wątku i punktu 4? ;)

Kapsel ma MiMa, który jest z założenia dobra baza do rozbudowy, chyba ze jakiś bublowaty egzemplarz.

Picki w gitarze elektrycznej to zasadnicza sprawa, co w setce wątków na tym forum tez zostało potwierdzone. Natomiast wydaje mi się ze powtarzane „chce zabrzmieć jak xxx” jest pewnym skrótem myślowym, bo, tak jak napisałeś, graty to raz, a skill to dwa. Chce wierzyć, ze każdy jest świadom iż zmiana przystawek/efektu/wzmaka na taki którego używał xxx sprawy nie załatwi :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zbieram na Pensa Suhr.

#55 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 08:43

BartoLLL a merliny hot overwound ? Słyszałem, że są ciekawe i też tańsze trochę a nie stać mnie na nową gite do grania little wing.

Przecież na tym Fender-ku co masz spokojnie zagrasz little wing.

:D

#56 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 27.04.2018 - 09:00

Kapsel ja mam 11-48 ale nie po to by zmienić barwę. Zrobiłem to bo orzy mocniejszym przyciśnięciu strun dziesiątki mi się rozstrajają (nawet jeśli tylko trochę to mi to przeszkadza).

#57 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury
  • z:3city

Napisany 27.04.2018 - 09:02

2. jest taka granica, że dane wiosło już nie zagra lepiej i zmienianie pickupów nic nie wnosi.

4. jeśli lubisz się ze swoim MiMem to trzymaj go, zmień mu pickupy i napierdalaj.

No ma się tak, że pewnej granicy nie przeskoczy, ale zmiana pickupów oczywiście może zmienić brzmienie a nawet je poprawić. Do pewnego momentu to działa, a potem już nie.

Wydaje mi się, że dość jasno to opisałem :)

Teraz druga rzecz - drewno. Otóż daleki jestem od twierdzenia że RODZAJ (w znaczeniu GATUNEK) drewna ma zasadniczy wpływ na brzmienie. I te naukowe eksperymenty które na aparaturze pokazują, że nie ma praktycznie różnicy mnie nie dziwią. Natomiast zdecydowanie twierdzę, że to jakie drewno zostało użyte do produkcji instrumentu ma i zawsze będzie miało kluczowe znaczenie dla brzmienia gitary. I nie ważne czy to olcha czy jesion, tylko jakie ma właściwości dany kawałek drewna jeśli chodzi o rezonowanie, przenoszenie drgań itp.

Przy czym w dużo mniejszym stopniu dotyczy to korpusu gitary, a w znacznie większym GRYFU.

Mówię to na podstawie przeprowadzonych doświadczeń :)

I podsumowująć - od pewnego poziomu gainu wszystko powyższe nie ma żadnego znaczenia :)

• Karloff lubi to

#58 Sławek2012

• Sławek2012
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 09:07

Wystarczy posłuchać Lutników na You Tube;czyli co wpływa na brzmienie gitary.Odpowiedź jest; Wszystko nawet lakier.

Nawet te same drogi egzemplarze mogą brzmieć inaczej,gdyż drewno było ucięte z innego kawałka itp.

Znawcy tematu właśnie tak kupują gitary,czyli sprawdzają nawet kilka tych samych egzemplarzy.

W Polsce to mało możliwe,ale w USA sklep to hala sportowa i można próbować/testować do woli.

...

Jeszcze nie słyszałem,aby po wymianie tylko skrzyni biegów od mercedesa do opla nagle mamy mercedesa.

Tak samo jest z gitarami.

Ten post był edytowany przez Sławek2012 dnia: 27.04.2018 - 09:11

#59 BartoLLL

• BartoLLL
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 09:27

2. jest taka granica, że dane wiosło już nie zagra lepiej i zmienianie pickupów nic nie wnosi.

4. jeśli lubisz się ze swoim MiMem to trzymaj go, zmień mu pickupy i napierdalaj.

No ma się tak, że pewnej granicy nie przeskoczy, ale zmiana pickupów oczywiście może zmienić brzmienie a nawet je poprawić. Do pewnego momentu to działa, a potem już nie.
Wydaje mi się, że dość jasno to opisałem :)

Teraz druga rzecz - drewno. Otóż daleki jestem od twierdzenia że RODZAJ (w znaczeniu GATUNEK) drewna ma zasadniczy wpływ na brzmienie. I te naukowe eksperymenty które na aparaturze pokazują, że nie ma praktycznie różnicy mnie nie dziwią. Natomiast zdecydowanie twierdzę, że to jakie drewno zostało użyte do produkcji instrumentu ma i zawsze będzie miało kluczowe znaczenie dla brzmienia gitary. I nie ważne czy to olcha czy jesion, tylko jakie ma właściwości dany kawałek drewna jeśli chodzi o rezonowanie, przenoszenie drgań itp.
Przy czym w dużo mniejszym stopniu dotyczy to korpusu gitary, a w znacznie większym GRYFU.
Mówię to na podstawie przeprowadzonych doświadczeń :)

I podsumowująć - od pewnego poziomu gainu wszystko powyższe nie ma żadnego znaczenia :)

Biega mi o to, ze odradzanie wymiany pickow w mim, jak to miało tu miejsce, było imo nie na miejscu. Tak samo jak rady aby szukający brzmienia zbliżonego do x kupił dedykowana do tegoż gitarę.

Ja się zgadzam z treścią Twojej wypowiedzi, tylko jej część, podobnie jak Slawka, nie do końca mi pasuje do kontekstu jakim jest pytanie autora tematu. Sam nie chciałeś rozwijać tematu w głąb a poniekąd tak się stało

No, Bartol vs Seg starcie nr 1 - done.

Zbieram na Pensa Suhr.

#60 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 09:30

Ale my tu nie porównujemy Ukulele z Les Paulem.

Porównanie Strata MiM ze stratem MiA, można by bardziej przyrównać do porównania Astry z małym silnikiem benzynowym składanej w Polsce do Astry GT z porządnym motorem składanej w Niemczech. Jak w tej Made in Poland zmienisz skrzynię, motor, hamulce itp. to prawie będziesz miał tą niemiecką GT. :P

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 27.04.2018 - 09:31

#61 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 10:09

Bartolo, więc ja właśnie nie odradzam wymiany pickupów. Tylko przestrzegam, żeby nie spodziewać się bóg wie czego, bo (i tu się zgadzam że Sławkiem) reszta instrumentu stawia pewne granice, których pickupami się nie przeskoczy.

Btw. Widziałeś mój temat "Pimp your MiM"?

#62 Sławek2012

• Sławek2012
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 10:30

Rozmawiałem ostatnio z Wykładowcą muzykiem.Gość ma kilka gitar i każda sporo ponad 10 koła kosztuje.Samochód za nie można spokojnie kupić i to nowy.

Po prostu Gość wie co ma dobre brzmienie.Skoro go stać to kupił,a nie "sztukował" z przetwornikami i udawał greka.

Zresztą o tym mówił.Jak chcesz mieć musisz zapłacić.

..

Dawniej ludzi nie było stać na gry komputerowe to sztukowali piraty.Teraz Ukraińcy się w to bawią.

Dla większości polaków kupienie gitary za ponad 10 tys.zł. to ta sama śpiewka,a co dopiero kilku.

Jak  nie ma co robić i brak mu kasy to wymienia przetworniki i wierzy w cuda.

Ten post był edytowany przez Sławek2012 dnia: 27.04.2018 - 10:39

#63 BartoLLL

• BartoLLL
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 10:35

@Seg

Tak, widzialem, mega Sam tez mam doświadczenia i tak jak napisałem - zgadzam się z treścią Twojej wypowiedzi.

To z czym się nie zgadzam to dość kategoryczny sprzeciw Slawka w pierwszej części wątku, który z jednej strony obalasz a z drugiej popierasz.

Żeby nie było - widzę różnice między „wymień ale nie spodziewaj się rewolucji” a „nie wymieniaj bo nie ma sensu”. Ja po prostu uważam ze ze różnica między ceramikami w MiM a CS TS jest tak duża, ze w ogóle bym nie dyskutował tylko wymieniał, jeśli charakter TS pasi. :-)

Ten post był edytowany przez BartoLLL dnia: 27.04.2018 - 10:35

• Segoy lubi to

Zbieram na Pensa Suhr.

#64 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 10:45

Z techniką nie najgorzej , pytanie było czy warto w niej wymienić pickupy :) brzmienie już mam dosyć podobne, ale wiem że można ulepszyć,texasy a ceramiki z mexa xd no sorry. Będą texasy a jakie to drewno to mi różnicy nie zrobi, bo zamiast zastanawiać się nad tym które drewno lepsze wole grać :) dużo mi to nie da pozdro

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 27.04.2018 - 10:50

#65 Sławek2012

• Sławek2012
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 10:59

Przepraszam za to;

Polski Dziad jedzie z beczką smoły i lepi dziury po mieście.Mechanicy mają robotę z zawieszeniami w Polsce.Drogi w miastach to kocie łby.

Tak samo jest z gitarami.Jak nie stać to cuduje.

Niemiec idzie i kupuje kolejną gitarę oraz nie smołuje dziur tylko robi kawałek nowej drogi. :D

.

Takie mamy zarobki i nic na to na razie nie poradzimy.Trzeba cerować skarpety. :)

Ten post był edytowany przez Sławek2012 dnia: 27.04.2018 - 11:03

#66 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 10:59

Rozmawiałem ostatnio z Wykładowcą muzykiem.Gość ma kilka gitar i każda sporo ponad 10 koła kosztuje.Samochód za nie można spokojnie kupić i to nowy.

(...)

Niesamowite!

• rollingstone lubi to

#67 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 11:02

Haha beka

#68 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 11:11

:lol:

#69 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 11:21

Witam, mam meksykańskiego strata w układzie SSS. Gitara fajnie gada, uwielbiam tę wiosło, ale chce wstawić do niej nowe, lepsze pickupy.Aktualne to ceramiczne stockowe. Interesuje mnie brzmienie w stylu srv, takie brudne, bluesowe. Myślałem nad tex mex, ale ostatnio przesłuchałem parę nagrań merlinów hot overwound i też jest bardzo ciekawe. Co proponujecie ? Mój budżet na 3 single to 6 paczek. Pozdrawiam

Texas Special będzie ok. To zabójcze pipaki aczkolwiek charakterystyczne więc ciemnota wiesza na nich psy. Mają wyjący środek, pierdzący dół i strzelającą górę.

Do brudnego bluesa będą bardzo dobre (jak i pewnie wiele innych).

SRV chyba właśnie na Texasach Special grał, gdzieś ostatnio widziałem,

SRV z tego co wiem, nigdy nie grał na Texasach. To pipaki które zaprojektowano zdaje się do jego sygnaturowego strata.

#70 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 11:21

Noooo :) i gitara

#71 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 11:50

Januszowe te porównania twoje Sławek xd nie mogę się doczekać jak zaceruje ceramiczne skary na te z u.es.a w mexie.

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 27.04.2018 - 12:22

#72 Sławek2012

• Sławek2012
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 12:33

Chłopy grać,a nie gadać jak z kawałka kija zrobić extra gitarkę :wub:.

#73 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 14:06

To ci chłopaki podsumowali instrument, kup taki za 10k a nie cerujesz dziury kawałkiem drutu i magnesu :P

#74 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 14:16

Haha no już lecę, akurat mam odłożone, a może i nawet nowy samochód kupię 🤣🤣🤣
Będę miał mexa na podpałkę do grilla

#75 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 27.04.2018 - 14:18

Ja nie wymieniam pipakow. Kupuje gitary, ktore od razu mi leza, itd...

Z drugiej strony, nie obrazcie sie drodzy koledzy, temat z dupy.

Wyjasniam czemu.

W studiu nagraniowym posadzicie dobrego muzyka, dacie mu do lapy np. strata lub tele squiera z dobra elektrinika i amerykanca to na obydwu zabrzmi wysmienicie. W miksie na 1000% po obrobce i tak nikt sie nie skapnie.
Wniosek trza wyciagnac sami...

Probujecie osiagnac brzmienie SRV, a zadnej z Was nie slyszal go nigdy na scenie stojac obok niego lub nie sluchal golych gitarowych sladow z nagrania, na ktore i tak mial wplyw mikrofon, preamp, jakis dobry kompresor, konsola, a na koncu tasma i jeszcze cholera wie co. :)

Zejdzcie na ziemie. Grac! A nie gadac o rzeczach nieistotnych.

Liczy sie, zeby wioslo bylo ladne, podobalo sie plci przeciwnej, wygodne, stroilo i w miare brzmialo. Nigdy sie idealu nie osiagnie. ;)

Ten post był edytowany przez Piotr_Soton88 dnia: 27.04.2018 - 14:19

#76 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 14:22

Pierniczysz tam. Chcesz brzmieć dobrze musisz wybulić!... ;)

#77 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 14:27

Się ma kasę , się kupuje, proste, a jak się nie ma to sie ma. Nie każdy jest prezesem Orlenu. Temat dobry, bo dowiedziałem się dużo zaj**istych za i przeciw na temat wymieniać czy nie :)

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 27.04.2018 - 14:27

#78 IrekB

• IrekB
    Weteran

Napisany 27.04.2018 - 15:06

Nie ze wszystkimi tezami czy też wnioskami się zgadzam, ale myślę, że warto obejrzeć.

Moje typy wpływu na brzmienie gitary elektrycznej podpiętej do pieca:

- gitarzysta

- piec

- kolumna

- środowisko akustyczne, w którym odbieramy dźwięk

- przetworniki

- struny

- ustawienie gitary

- gryf

- no i najważniejsze - logo na główce

- reszta pomijalna

• Karloff and maciurek lubi to

"Ze wszystkich dóbr rzadkich rozum jest dobrem najsprawiedliwiej podzielonym, bowiem nikt nigdy nie uskarża się na brak rozumu" - M. Montaigne

"Wszystko, co zgadza się z naszymi życzeniami, jest prawdą. Wszystko inne doprowadza nas do wściekłości." - Andre Maurois

#79 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 15:20

I kolor!!!

#80 Sławek2012

• Sławek2012
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 15:27

Miałem fender squier vintage '70 niezła gitara,ale po kupnie Fendera mexico sprzedałem Squier-a.

Fender we wszystkim lepszy.Różnica 1tys.zł.

#81 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 15:50

Moja babcia chorowała, zjadła loda wyzdrowiała.
  • Kris Gee and Ernesto lubi to

#82 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 27.04.2018 - 16:28

Po lodzie, to wszystkie kobiety rewelacyjnie się czują... .  :rolleyes:

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#83 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 16:36

Takie kobiety trzeba szanować i pielęgnować jak takiego mexa xd

#84 meszka

• meszka
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 20:20

Dlaczego nikt nie mówi o emocjach, wrażliwości, spokoju mentalnym itp.,  które mają olbrzymi wpływ na to co słyszymy, nawet słuchając siebie.

Przecież każdy ma tak, że są dni, w których po prostu muzyka spod palców płynie i nie można oderwać się od instrumentu, a są też dni, że się badyl nie klei do ręki, brzmienie to same a męczy, a gramy na tym samym sprzęcie i umiejętności też z dnia na dzień nie poszybowały przecież w górę...dusza, spokój, emocje.....

Ten post był edytowany przez meszka dnia: 27.04.2018 - 20:21

#85 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 20:21

są dni kiedy mówie dość...

#86 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 20:51

Żyje chyba sobie sam na złość , wrażliwość , otóż to . Tonerider classic blues, miał ktoś ?

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 27.04.2018 - 20:57

#87 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.04.2018 - 21:27

Tak. Montowałem je w MiM i było ok. Quattroo był też nimi zachwycony.
Ale Pribora wychodzą taniej :)

#88 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 27.04.2018 - 21:31

Paribora taniej, które lepsze ?

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 27.04.2018 - 21:32

#89 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 28.04.2018 - 00:33

Kurcze ciężko powiedzieć... nie porównywałem ich side by side.

Miałem je w różnych wiosłach i w sporym odstępie czasu. Toneridery zapamiętałem jako delikatniejsze.

Chyba teraz wziłąbym Pribory albo od razu Texasy. Wielkiej różnicy nie usłyszysz :)

#90 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 28.04.2018 - 07:34

Paczaj na to! AlNiCo z gotową płytką! Brałbym jak Polonez olej;-)

https://www.olx.pl/o...51-IDtuNYh.html
Jak działa jamniczek?

#91 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 28.04.2018 - 07:58

Też uważam że warto eksperymentować z przetwornikami. Uważam też że warto brzmieć jak "ja" a nie jak "ktoś"  ;) .

Wg mnie największą robotę robi wzmacniacz. Viper zły nie jest, wiem bo miałem, zresztą sporo różnych wzmacniaczy miałem, ale tylko wzmaki Fendera grają jak Fender, szeroko pojmując. Rozumiem że chcesz zabrzmieć "grubym bluesem"... Jak będziesz miał jakąkolwiek okazję, podłącz swojego strata do fenderowskiej lampy, wtedy zrozumiesz co mam na myśli. 

#92 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 28.04.2018 - 10:28

Wiadomo, chciałoby się mieć swoje brzmienie , swój styl, ale srv jest dla mnie inspiracją. Dlatego celuje w tym kierunku. Poprostu chce mieć dosyć dobre pupy, bo nie oszukujmy się, ale te mexy nie kopią dupska. Będę miał okazję to na pewno podłączę :) BTW, Seg widziałem twój temat Pimp your MiM. Kozak artykuł, rozjaśnił mi dużo na temat różnic pomiędzy ferdkami 👍

Ten post był edytowany przez Kapsel dnia: 28.04.2018 - 13:13

#93 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 28.04.2018 - 22:44

Zamówiłem Paribora blues classic. Segoy, długo czekałeś na przesyłkę?

#94 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 29.04.2018 - 00:54

Nie pamiętam, ale tak do 1,5-2 tyg. Około.

#95 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 29.04.2018 - 06:26

To spoko, nie za długo, prawie tyle co pociągiem do nich xd
  • aciek_l lubi to

#96 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 29.04.2018 - 09:15

Pewnie o tym wiesz, ale odległość magnesów od struny przyciśniętej na ostatnim progu jest szalenie ważna. Im bliżej tym bardziej bogate brzmienie w harmoniczne i twang fenderowski. Granicą przybliżania magnesu do struny jest moment, kiedy gitara przestaje stroić, od zbyt mocnego przyciągania struny przez magnes. Fender nawet sugeruje odległości na swojej stronie. No i wiadomo, aby zachować równowagę pomiędzy strunami basowymi, a wiolinowymi należy oddalić nieco bardziej przetwornik od basowych, bo tam jest zwyczajnie więcej metalu.
Jak działa jamniczek?

#97 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 29.04.2018 - 12:29

Pozwolę się nie zgodzić z prawie wszystkim co napisałeś. :)
  • Kapsel lubi to

#98 Kapsel

• Kapsel
    Gaduła

Napisany 29.04.2018 - 12:54

A ja pozwolę się cieszyć, że wybór dokonany, zapłacone , i tylko czekać :)
BTW, za tą kasę xd

#99 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 29.04.2018 - 13:48

I pomyśleć, że taka okazja przeszła Ci koło nosa, znaczy ucha...;-)

Jak działa jamniczek?

#100 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 29.04.2018 - 14:02

Ooooo, da się zagrać SRV na Squierze - wbrew temu co wieszczy Sławek (4:40)  ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników