Skocz do zawartości

Zdjęcie

Transmisja internetowa eliminacji do Jarocina

• Zaloguj się
4 odpowiedzi na ten temat

#1 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 14.04.2018 - 13:56

Dzisiaj o 16:00 na facebookowej stronie Festiwalu w Jarocinie

https://www.facebook...stiwalOfficial/

będzie dostępna transmisja z koncertu kilku zespołów, z których Jury wybierze jeden, który zagra w Jarocinie. Dziś wystapią : Wasabi, atem, Monika Kowalczyk, NOŻE i Agata Karczewska

#2 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 15.04.2018 - 11:19

A zwycięzcą tych eliminacji jest:

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#3 samm164

• samm164
    Stary wyjadacz

Napisany 15.04.2018 - 11:20

Agata jest spoko, miałem okazję poznać :)

#4 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 15.04.2018 - 11:24

Kibicowałem, jej w Idolu, ale chyba nie pasowała tam... .

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#5 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 15.04.2018 - 13:45

Za to do Jarocina świetnie pasuje - Jury chce zrobic z Jarocina festiwal poezji śpiewanej - miesiąc temu wybrało barda z gitarą i dużym zespołem wspierającym z akordeonem i trąbką, wczoraj Agata Karczewska - owszem głos może i ciekawy, ale całość zdecydowanie dla koneserów śpiewów i zawodzeń przy akompaniamencie plumkającej gitarki. Może jej angielskie (wczoraj wyłącznie) teksty są perłą poezji - nie wiem, anglistą nie jestem, a wczoraj słuchałem transmisji jako podkładu do prac domowych - zarejestrowałem taki strzęp "Joe Strummer śpiewa London calliing i nikt nie wie o co mu chodzi" (o ile dobrze zapamiętałem) -obawiam się, że pasuje to bardziej do samej artystki niż do Strummera,

Piszę to, bo wczorajszy werdykt Jury mnie zbulwersował - wczoraj nie było słabych zespołów, ale Karczewska byłaby moim  ostatnim wyborem do Jarocina. Najbardziej podobała mi się Monika Kowalczyk z zespołem, do Jarocina też srednio pasuje, bo stylistyka piosenkowa, taki troche country-folk-rock, trudno określić. Dojrzałe, dobre teksty przykuwające ucho - na osłodę Monika Kowalczyk została zaproszona do zagrania koncertu w Trójce w Studiu Agnieszki Osieckiej. Podobało mi się też Wasabi - na takich eliminacjach zespoły często brzmią jakby przez 20-30 minut grały tę samą piosenkę w kilku różnych wersjach - wczoraj to właśnie Wasabi i Kowalczyk byli tu wyjątkami.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników