Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bas + wzmacniacz dla żony :)

• Zaloguj się
48 odpowiedzi na ten temat

#1 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła
  • z:Mazowsze

Napisany 6.04.2018 - 13:43

Drodzy Koledzy,

jakiś czas temu sprawiłem Żonie ukulele, a ostatnio napomknęła mi że chętnie wzięłaby się za basik. :D

W związku z powyższym mam w planie zakupić jej jakąś ładną pierdziawkę + mały wzmacniacz do grania w domu. Oczywiście jak większość kobiet jest estetką więc wszytko musi być nowe/ ewentualnie wyglądać jak nowe i najlepiej w jakimś nietuzinkowym kolorze. Zatem wzmacniacz nie może być po prostu czarną skrzynką. Wystarczy że o moim dawnym wzmacniaczu się nasłuchałem..... "Weź wyczyść, tudzież gdzieś przesuń te swoje wstrętne czarne pudło, ewentualnie grzmot/grat ....... bo ja się do tego nie dotykam" Dlatego na razie faworytem jest VOX Adio Air BS, aczkolwiek trochę to drogie. Myślę, że np. taki Laney by jeszcze uszedł w tłoku:

http://allegro.pl/la...40.html#thumb/1

Jakby tego było mało Moja Ukochana kiedyś stwierdziła, że gdyby miała mieć bas to tylko Rickenbackera ....... no dobra Rickenbacker odpada ze względu na cenę. Poza tym nie może to być żaden klasyczny burst .... Ona nie znosi takiego malowania, czarny raczej też odpada. Squiery/Fendery Jazz jej się nie podobają ze względu na tą wielką główkę. Przez chwilę zastanawiałem się nad zamówieniem Rickenbackera z Chin, ale grom wie co za instrument do mnie dotrze. Może to być strzał w dziesiątkę lub kompletna porażka za 300-400 USD. Następnie odpadają też wszystkie nowoczesne linie w stylu Ibanezów itp. Musi być klasyczny kształt korpusu. Np. wszelkiego rodzaju PRS itd. Moja Kochana określa mianem "ohydnych mydelniczek". Także .... łatwo nie będzie. W chwili obecnej to moi faworyci:

https://guitarcenter...swamp-ash-4-bmr

https://guitarcenter...-swamp-ash-4-wb

Gorąca prośba o jakieś wskazówki i ewentualne opinie o wspomnianym przeze mnie sprzęcie. Bardzo chciałbym aby była zadowolona, więc za fajnym wyglądem musi iść w parze dobra jakość wykonania i równie dobre brzmienie ...... oj tak Moja Żona lubi gdy coś brzmi. :)

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 6.04.2018 - 13:55

#2 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 6.04.2018 - 14:23

Ja bym nie brał nowych basów z guitarcenter.

Za podobną cenę można mieć wiekowy japoński bas, rozegrany i świetnie wykonany. Jakby co, mogę pomóc.

#3 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 6.04.2018 - 15:48

Wiem tylko znalezienie wiekowego, rozegranego basu w stanie sklepowy będzie problemem. To kobieta.... dla niej kwestie estetyczno - higieniczne wykluczają takie opcje. To co dla Ciebie będzie mega klimatyczne i wartościowe dla niej będzie wyświechtanym starociem nad którym latami zapacał się jakiś obleśny grubas, a jego pot i kapiący z gęby majonez przez lata wsiąkały w ten kawałek drewna, który ona teraz ma macać.
Trochę hiperbolizuję, ale.... to raczej nie przejdzie.

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 6.04.2018 - 15:49

• kenziner, Król Julian, Piotr_Soton88 i 1 inny lubią to

#4 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 6.04.2018 - 18:33

Dokładnie - kup ładny, pachnący nowością basik - te Millery, które wrzuciłeś powinny być idealne.

Swoją drogą, ciekawe dlaczego tak mało firm kopiuje wzór Rickenbackera, podczas gdy p-basów, j-basów zalew... Na kopie Ricka znaleźliby się chętni.

Ten post był edytowany przez Raider dnia: 6.04.2018 - 20:19

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"
Waldemar Łysiak

#5 przemak

• przemak
    Wirtuoz klawiatury
  • z:nagrywamy.com

Napisany 6.04.2018 - 22:41

Zoba ten:

RAY4-BK-M-Horizontal-md-500x500.png

Niedrogi i bardzo dobry. Czy ładny - mi się podoba ;)

#6 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 7.04.2018 - 16:25

Dzięki za sugestie Panowie. Ten Sterling całkiem fajny, ale wydaje mi się że Żonie Millery bardziej podejdą pod względem wizualnym. Czy ktoś z Was ogrywał kiedyś jakiś egzemplarz ? Generalnie opinie jakie znalazłem na ich temat w internecie są bardzo pozytywne.

Co do wzmacniacza to mielibyście jakieś sugestie ? Oczywiście poza wspomnianym VOX-em.

#7 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 7.04.2018 - 17:39

Mam Rolanda Micro Cube Bass RX i bardzo sobie chwalę - do domu idealny i ma wszystko, czego potrzeba: wejście na empecz, wyjście słuchawkowe, różne symulacje brzmień, wbudowany stroik, metronom i różne rytmy perkusyjne do ćwiczeń. Jak nie chce się certolić z kablem, gra na baterie. Generalnie brak słabych stron - ideał.

https://www.google.p...La6_wrdL4T_FGM:

Ten post był edytowany przez Raider dnia: 7.04.2018 - 17:40

• Piotr_M lubi to
Waldemar Łysiak

#8 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 7.04.2018 - 19:14

Nad tymi Rolandami też się zastanawiałem. Konkretnie nad tym, który masz i ewentualnie Cube 20XL. Ten Micro Cube ma chyba więcej przydatnych bajerów na pokładzie.

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Postawię chyba na tego czerwonego Millera + Roland Micro Cube/VOX Adio BS.

Za VOX-em przemawia fakt, że może spełniać rolę głośnika Bluetooth, a moja lepsza połowa prosiła żebym takowy głośnik zakupił w najbliższym czasie.

#9 przemak

• przemak
    Wirtuoz klawiatury
  • z:nagrywamy.com

Napisany 7.04.2018 - 20:33

wydaje mi się że Żonie Millery bardziej podejdą pod względem wizualnym.

Te basy mają tak samo dużą główkę jak fendery, tylko brzydszą ;)

Klasyczny jest również EB, w dodatku krótkoskalowy, co może mieć znaczenie. Tylko to niestety tani badziew jest, choć wygodny:

POP_EB0-CH.jpg

#10 Pirx

• Pirx
    Gaduła
  • z:Kraków

Napisany 8.04.2018 - 11:02

Posłuchaj na żywo  jak brzmi bas na takim małym wzmacniaczu. Z moich doświadczeń wynika, że o ile do gitary wystarczy do grania w domu nawet 1W mocy, to żeby napędzić basiwo potrzeba więcej watażu, polecam jakiś piecyk 15-20 W na głośniku minimum 8 cali.

Flying V

#11 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 8.04.2018 - 11:35

Oj nie z tym basem w stylu SG to by mnie żona pogoniła  :D Kompletnie nie jej klimat.

A co do główki to właśnie ten kształt Fenderowej jej nie pasuje, w tych Millerach jest smuklejsza i o to właśnie chodzi. 

Co do brzmienia basu pod różnymi wzmacniaczami to właśnie nie bardzo mam doświadczenie w tek kwestii. Mój współlokator z czasów studenckich grał na jakiejś malutkiej pierdziawce Laneya (chyba 10W jeśli dobrze pamiętam) i całkiem sensownie do brzmiało z tym że miał bas Jacksona na aktywnych przetwornikach.

#12 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 8.04.2018 - 12:38

Posłuchaj na żywo  jak brzmi bas na takim małym wzmacniaczu. Z moich doświadczeń wynika, że o ile do gitary wystarczy do grania w domu nawet 1W mocy, to żeby napędzić basiwo potrzeba więcej watażu, polecam jakiś piecyk 15-20 W na głośniku minimum 8 cali.

Gdybym rozkręcił tego Micro Cube na 2/3 w domu, sąsiedzi pogoniliby mnie precz. Brzmi bardzo przyzwoicie, także nie zgadzam się.
Waldemar Łysiak

#13 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 9.04.2018 - 06:29

Poczytałem trochę opinii na sweetwaterach, reverbach i innych thomannach. Co do tego VOX-a to rzeczywiście większość z osób które go zakupiły narzeka, że dla basu to jednak za mała moc. Ale nad tym Rolandem wszędzie same zachwyty. I rzeczywiście ma na pokładzie wszystko co potrzebne.

Wielkie dzięki Raider za tą sugestię. Zatem postanowione poluję na jakąś używkę Micro Cube Rolanda i do tego jakiś pachnący nowością Millerek. Jeszcze powiedzcie mi czy lepszy będzie ten Precision, czy Jazz. Jak tak sobie myślę, że miałbym zobaczyć Moją Żonkę w samym basie to zdecydowanie ten czerwony Jazz, no ale nie samymi perwersjami człowiek żyje. :P

Co do jej upodobań muzycznych to tak właściwie wszystko od Portishead do Death :D Na pewno jakiś klasyczny Jazz oraz Blues, tudzież przesadnie grzeczne plumkanie nie będą wchodziły w grę.

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 9.04.2018 - 06:31

#14 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.04.2018 - 08:19

Nie ma za co. Nie zawiedziesz się na Rolandzie. Co do Jazz Bass'a, zagra wszystko - to bezpieczny wybór.

Waldemar Łysiak

#15 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 9.04.2018 - 08:33

No i super, teraz tylko muszę odłożyć trochę grosza i upolować tego Rolanda w ładnym stanie. Mam czas do wrześnie, więc myślę że spokojnie ogarnę temat.

Może nie ma za co, ale jeszcze raz dzięki za pomoc.  :) 

#16 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 10.04.2018 - 10:21

U nas na forumie jest jedna Pani basistka i kupiła coś takiego

http://forum-gitara....nity-jazz-bass/

fakt, że głupio małpować ale bas to nie sukienka więc może się żonie spodoba ;)

Are You ready for a good time?

#17 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 10.04.2018 - 10:34

A wiem, wiem. Już kiedyś zerkałem na ten wątek  ;) 

Co do basu to akurat kolorystyka, która mojej żonce by nie podeszła. Ale co do wzmaka to tak się składa, że mam okazję wyrwać Fendera Rumble 25 za 300 zł. Generalnie stan jak nówka i ma jeszcze ponad rok gwarancji. Chyba go łyknę.

#18 Amadella

• Amadella
    Weteran
  • z:Poznań

Napisany 13.04.2018 - 23:30

U nas na forumie jest jedna Pani basistka i kupiła coś takiego

http://forum-gitara....nity-jazz-bass/

fakt, że głupio małpować ale bas to nie sukienka więc może się żonie spodoba ;)

Pani Basistka, awww Rockfun :-)

Dla mnie kolor się liczył i fakt, że to jazz bass i on wszystko zagra. Duża główka - tym bardziej (bez skojarzeń!). 

Pierdziawka moja się super sprawuje, ale fakt, że ja lubię podłączyć do niej tego overdrive'a, którego mam od małżyka, bo lubie takie chropowate, zniekształcone dźwięki. Ale póki co, to mogę podpowiedzieć, że jednak struny do wymiany i akcja strun niżej, ciągle się z tym bujam, bo to jednak uniemozliwia mi wydobywanie czystych dźwięków, słysze to i mnie denerwuje.

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

#19 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 14.04.2018 - 20:01

Ja mam cos takiego w studyjku

https://www.anderton...t-pack-in-black

Moj to jakis starszy model z 4 kurkami zamiast 3. Aktywy i preamp. Bardzo fajnie gada. Uzylem go na prawie kazdym nagraniu, ktore di tej pory robilem.

Podstawa to nowe struny. Nawet daje rade dostrojony do b na grubszych strunach DAEB zamiast GDAE. Musialem tylko delikatnie rowki poszezyc. Ale na poczatek bylby super.

Mega wygodny.

Ten post był edytowany przez Piotr_Soton88 dnia: 14.04.2018 - 20:02

#20 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 16.04.2018 - 09:27

No dobra, piec ogarnięty. Fender Rumble 25 czeka w depozycie u braciszka.

@Amadella z tego co widzę po rozstawie potencjometrów to masz wersję 15W, ta 25 ma w miarę sensowny overdrive na pokładzie. Myślę, że na początek styknie :)

A co do wymiany strun i regulacji ich akcji to jest to naprawdę prosta sprawa i sądzę, że z pomocą małża spokojnie ogarniecie temat w domowym zaciszu. W internecie jest mnóstwo poradników, a w razie jakichś wątpliwości pisz na priv,a postaram się pomóc.

Najpierw kup jakiś komplet strun, osobiście polecam D'Addario. Wydaje mi się, że rozmiar 45-100 lub 45-105 będzie optymalny. Załóżcie nowy secik, nastrójcie i sprawdź akcję strun. Możliwe, że struny będą nieco cieńsze niż te oryginalnie montowane, co za tym idzie będą miały słabszy naciąg więc i gryf inaczej się ułoży.

#21 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 16.04.2018 - 12:10

Kurcze muszę przyznać, że ten Start Pack Ibaneza całkiem fajny. Sporo różnych, potrzebnych gratów w przyzwoitej cenie. Szkoda, że tylko w czarnym kolorze <_<

#22 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 16.04.2018 - 12:15

Basik dam do lutnika, małż nie ma czasu, niestety :(

Ja kupowałam piecyk sama, poczytałam i kupiłam. Nie wiedziałam, że są takie z overdrivem, ale też nie spodziewałam się, że mąż mi to kupi, więc tak czy siak jest git.

Nazwa Rumble zobowiązuje, trzeba rozkręcać i się bawić :)

#23 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 16.04.2018 - 12:38

To niegrzeczny małż, toż to sama radocha takie rzeczy z żonką robić.  :D  No, a przy okazji sama mogłabyś się czegoś nauczyć i w przyszłości już ogarniać temat po swojemu.

Gdybyś zupełnie przypadkiem kręciła się po Mazowszu to zapraszam z zimnym browarkiem i ogarnę temat na poczekaniu + podpowiem co i jak na przyszłość. Oczywiście bez podtekstów i bezinteresownie ...... pomijając tego browarka  ;) 

#24 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 16.04.2018 - 13:35

Z racji, iż żona uwielbia Megadeth korci mnie jeszcze taka opcja :

https://www.olx.pl/o...51-IDqBneL.html

Tylko tu mam takie mieszane odczucia. Na dwoje babka wróżyła, czy podejdzie jej taka estetyka basu, czy niet.

#25 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 16.04.2018 - 13:36

Trzeba sobie radzić, ale faktem jest, że warto takie rzeczy umieć, na pewno się przydaje.

Chętnie bym wpadła, ale Mazowsze dalekooo.

BTW, kolor basu ładny, ale kształt już niekoniecznie ;)

Ten post był edytowany przez Amadella dnia: 16.04.2018 - 13:37

#26 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 16.04.2018 - 13:40

No właśnie też tak się mnie zdaje. Kolor na pewno by jej podszedł, ale ten kształt już chyba gorzej :rolleyes:

#27 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz
  • z:Olszewo-Borki

Napisany 17.04.2018 - 09:24

Piotr, kup a jak nie podejdzie to masz miodzio basik. Jak nie lubię basówek tak ta jest wybitnie ładna. IMO ;D

Inspirujący cytat

#28 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 17.04.2018 - 09:51

Hehe, właśnie myślałem że sam bym na takim popykał. Kupując tego Fenderka miałem przyjemność chwilę popierdzieć na P-basie i kurcze ...... fajnie było. Ostatnio grałem na studiach, na Jacksonie mojego współlokatora kilkanaście lat temu :) Od razu przypomniała mi się linia basu z "Dorosłych dzieci" Turbo, którą kiedyś lubiłem sobie ogrywać dokładając różne niuansiki.

Zobaczę jak gość mi zejdzie z ceny na jakieś 1300-1400 z wysyłka to może go wezmę. ;)  W razie czego na Thomannie jest identyczny B-Stock z pełną gwarancją za jakieś 1500-1530 zł.

#29 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 17.04.2018 - 10:23

Spróbuję wyczuć żonę w któryś z nadchodzących weekendów. W późniejszych godzinach dość często u nas różne koncerciki na tapecie. Poszukam wcześniej odpowiedniego koncertu Megadeth i zarzucę w trakcie tekścik, że Dawidek na całkiem sympatycznym basiku pomyka i zobaczę jaka będzie reakcja ;)

#30 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 17.04.2018 - 11:19

Super maż z Ciebie! Powodzenia!

#31 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 17.04.2018 - 11:45

Staram się, a jak ma się super żonę to w sumie sama przyjemność :)

#32 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz

Napisany 17.04.2018 - 12:02

Pomyślałem przez chwilę że moja żona mołaby lubic Megadeath.

Buahahahahaha  :D  :lol: Jej przeszkadza jak AlterBridge na słuchawkam słucham, na słuchawkach

Nasza styczność muzyczna wyraża się przez Radiohead. Ja lubię KidA, ona Amnesiac. Aczkolwiek ja mnie wymęczyła żebyśmy razem poszli na The Dumplings to się zaskoczyłem pozytywnie.

Ale Megadeath, stary. Zazdroszczę tyćkę malutką.  

Inspirujący cytat

#33 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 17.04.2018 - 12:02

To ja chyba jestem niedobrą żoną bo wszystko sobie sama kupiłam.

Zaraz mi ktoś wytknie, że małża wykastrowałam.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • maciurek lubi to

#34 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 17.04.2018 - 12:17

Oj .......  Megadeth to nie wszystko :D Uwielbia na przykład Death, koncert z L.A. po prostu ubóstwia. Na liście uwielbianych jest jeszcze Van Halen, Black Sabbath, Journey, Toto, Rush, Alice in Chains, Procupine Tree, Days of the New ....... i długo by jeszcze wymieniać kończąc na Portishead, Dave Matthews Band, Tori Amos czy rodzimych kapelach jak Micromusic i Coma. Generalnie kocha muzykę,a na co dzień jest piękną nauczycielką angielskiego i rosyjskiego oraz cudowną żoną i matką trójki naszych dzieci. A ja mimo, iż znamy się od liceum, a po ślubie jesteśmy już naście lat ciągle kocham ją jak nastolatek, więc prezencik zawsze musimy być dobrze wyselekcjonowany :lol:

• Amadella lubi to

#35 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 17.04.2018 - 12:31

@Intoxicated

*Megadeth ;)

Piotrze, tez zazdroszcze troche ;)

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#36 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz

Napisany 17.04.2018 - 12:38

@Intoxicated

*Megadeth ;)

Piotrze, tez zazdroszcze troche ;)

Dziękować, widać że ze mnie słaby fan zespołu :D

Inspirujący cytat

#37 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 17.04.2018 - 12:41

Dzięki.  Muszę przyznać że rzeczywiście patrząc na związki z najbliższego otoczenia trochę czuję się szczęściarzem, ale może po prostu mam ch..... znajomych  :D

@Amadella ...... wiesz .... może to ja jestem wykastrowany :P

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 17.04.2018 - 12:42

#38 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 18.04.2018 - 08:22

Motyla noga ..... Dawidek na wszystkich koncertach pyka na tym czarnym lub białym Jacksonie CBX

#39 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 29.05.2018 - 11:49

No dobra, wszystko klepnięte i w drodze. Finalnie Fender Rumble poszedł w dalszy obieg i stanęło na czymś mniejszym, i pewnie bardziej urodziwym z kobiecego punktu widzenia. Co do basu to po ograniu kilku w Saloon-ie stwierdziłem, że chyba Jazz Bass to nie do końca to. Z reguły z moją lepszą połową zgadzamy się w kwestiach muzycznych, także poszedłem za ciosem opierając się na własnych odczuciach i stanęło na preclu PJ. Wrzucę foty zestawu jak będzie na miejscu :P

#40 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 6.08.2018 - 11:05

Z racji nauczycielskiego zawodu żoncia ma sporo wolnego czasu w okresie wakacyjnym, więc postanowiłem podarować prezent urodzinowy ze sporym wyprzedzeniem ;)

Oto finalny zestaw :

- Orange Crush Bass 50

- Squier Modified Precision Bass w kolorze Candy Apple Red

- Skórzany pasek Liszko (Rali) plus stylowe straplocki Grolsha

- Warwick GigBag

Żona bardzo zadowolona, a ja tym bardziej. Mamy już za sobą pierwszy duecik, a mianowicie "Rockin in the Free World" :D

a1eda55211360f4b.jpg

5eeb7733d2315830.jpg

Ten post był edytowany przez Piotr_M dnia: 6.08.2018 - 11:23

• sebjus lubi to

#41 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 6.08.2018 - 12:17

Elegancki zestaw

#42 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 6.08.2018 - 13:05

Piękny prezencik. Udanych duetów!

#43 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz

Napisany 6.08.2018 - 13:09

Gratulaziones 😃

Inspirujący cytat

#44 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 7.08.2018 - 07:24

Wielkie dzięki za cenne wskazówki  :)

No i Amadella do tej pory mi głupio, ale niestety już nie mogę edytować starego posta. W każdym razie tam na samym początku winno być ,,Drodzy Koledzy i Koleżanki...." . No ale obiecuję, że następnym razem się poprawię i już nie będę taką szowinistyczną świnią  ;) 

#45 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 7.08.2018 - 10:04

Spoko luz Piotr.

Ja mam mentalne jaja:)

#46 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 7.08.2018 - 10:17

OK, to mi ulżyło. Tylko za bardzo ich nie demonstruj przed małżem (zwłaszcza nieogolonych) bo się jeszcze przestraszy i nawet drugi Gibons na otarcie łez nie pomoże :D 

#47 Amadella

• Amadella
    Weteran

Napisany 7.08.2018 - 10:27

Wiem, wiem, ale dobre męskie rady zawsze na propsie. "zwłaszcza nieogolonych" hahaha, made my day!

#48 Nimfoman

• Nimfoman
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 8.08.2018 - 21:40

Myślałem, że będzie niebieski brokat, albo przynajmniej niebieski metalik .... rozczarowany żem jest.

#49 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła

Napisany 9.08.2018 - 07:19

Oj przecież od początku pisałem, że niebieski to nie kolor dla mojej żony. Jest seksowny czerwony, aby w samym basiku wyglądała palce lizać ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników