Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blackstar HT miał ktoś?

• Zaloguj się
13 odpowiedzi na ten temat

#1 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 3.04.2018 - 16:00

Miał ktoś do czynienia? Chodzi mi o serię HT ale od 40  w górę, a najlepiej o head 50 lub 100. Kiedyś grałem w sklepie na chyba na 60 i był dosyć fajny ale to było dawno no i w sklepie :D

Myślałem żeby sobie takie coś sprawić, na youtubach ludzie chwalą i fajnie brzmi, a na naszym forumie cisza nie licząc tych 1 czy 5. Jedynie co to głośno o ich pseudolampowości. A jak z awaryjnościa, no i jak się sprawiają w grze z zespołem? Kusi mnie ich uniwersalność od marshalla po mesę. Jak ktoś miał to proszę o opinie w ww temacie.

• ngregory97 lubi to

Are You ready for a good time?

#2 Charvee

• Charvee
    Gaduła

Napisany 4.04.2018 - 21:48

Mnie osobiście Blackstary nie zachwyciły. Ani w osobistym obcowaniu, ani w obcych rękach zarówno w sytuacjach koncertowych, studyjnych czy domowo-sypialnianych. Ta uniwersalność mocno nijaka taka. Nie ukręciłem na nich niczego dla czego chciałbym te wzmaki mieć. Miałem wrażenie takie "manualne" (reakcja wzmaka na atak, artykulację czy choćby czyszczenie drive'a gałą volume w wieśle) małej lampowości tych wzmaków. Sztywne było to jakieś. Natomiast rozważam inną opcję: Randall Diavlo. Nie jestem fanem high gainowych konstrukcji ale w tej serii udało im się połączyć naprawdę zgrabnie i użytecznie opcje cleanowo-cnrunchowe po moim zdaniem doskonałe leady. 

#3 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 5.04.2018 - 01:14

swego czasu kumple mieli te blackstary i troche na nich grałem. niezbyt mi sie podobają. słabo reagują na artykulacje i w brzmieniu nie czułem tej "lampy" tylko jak przeciętny tranzystor. nie dla mnie one.

#4 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła
  • z:Mazowsze

Napisany 5.04.2018 - 07:16

Jakiś czas temu ogrywałem Blackstara Club HT-40 i w porównaniu z innymi lampiakami rzeczywiście brzmiał płasko. Jak już koledzy napisali słabo reagował na artykulacje i brakowało mu tej lampowej głębi. Może do szatanów by się nadał bo na kanale overdrive można ukręcić całkiem fajne metalowe brzmienia, ale kanał clean jest dość mizerny. Aczkolwiek to była starsza wersja, teraz jest dostępna wersja MKII w której podobno przeprojektowali czysty kanał.

#5 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 5.04.2018 - 08:10

Hmm czyli wychodzi, że kiszka :D ? Myślałem o tym jako alternatywa dla Marshalla DSL ale chyba jednak nie ma dla mnie alternatywy :D

#6 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 5.04.2018 - 08:32

sam sie przekonaj, a nie na forum pytasz, od wczoraj tu jestes? :P

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#7 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 5.04.2018 - 09:23

Hehe Karloff jak zwykle można liczyć no Twoją merytoryczną odpowiedź  ;) Przekonałeś mnie :D

#8 Kris Gee

• Kris Gee
    Najlepsze Gitary 2015 i 2016 roku
  • z:Zimno i mokro

Napisany 5.04.2018 - 09:29

Series one 45 obczaj. HT sie przy nich chowaja. No i pelna lampa. Redukcja mocy tyz jest.

#9 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 5.04.2018 - 09:29

po prostu to jest pointless. zaraz ktos by napisal "co Wy mówicie wulgarnie, zacny sprzet" i co wtedy, bedziesz sie sugerowal licznikiem postow kto ma racje? :P

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#10 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 5.04.2018 - 10:05

Hehe no przekonałeś mnie żeby nie tracić czasu na pierdoły tylko ostać przy Marshallku i tyle ;) Chcesz brzmienie marshalla kup Marshalla. :P

Opinie chodziło mi głównie o awaryjność i granie w zespole. Ograć u kogoś w domu czy w sklepie to kupa, a nie ogranie. Ale widzę, że Ci co mieli kontakt raczej wypowiadają się niezbyt więc to mi wystarczy. Raczej opinie na temat określonych sprzętów wypowiadane na tym forum powielają się z moimi ocenami więc teraz też skorzystam z tego koła ratunkowego :D

Series One poza zasięgiem cenowym (2 razy droższe od HT no i mało na rynku wtórnym).

Dzięki

#11 Kris Gee

• Kris Gee
    Najlepsze Gitary 2015 i 2016 roku
  • z:Zimno i mokro

Napisany 5.04.2018 - 10:18

A ile chcesz wydac? Na ebay uk one ida srednio w granicach £500, wysyl jakies dodatkowe 20. Funt nisko stoi ;)

#12 s@+@nis+@

• s@+@nis+@
    Weteran

Napisany 5.04.2018 - 10:27

Kumpel ma to: 

https://www.thomann...._combo_mkii.htm

Chwali sobie / do brzmienia też doczepić się specjalnie nie można.

Miałem okazję chwilę grać - było ok.

Konkluzja taka....    ... ograj :P

Ten post był edytowany przez s@+@nis+@ dnia: 5.04.2018 - 10:27

#13 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 5.04.2018 - 10:51

Tzn tak. Ja mam teraz Classika 50 + cała masa efektów na podłodze. Teraz na salce na której gram mam do dyspozycji świetne wzmacniacze DSL, Rockverb, H&K (czyba z 4 kanałowy nawet nie pamiętam jaki) czy VOX 50. No i w sumie najlepiej mi się gra na Marshallu sam zresztą Classika przerobiłem na marshalla za pomocą kostek.

Wpadłem na pomysł, że skoro gram na "Marshallu" to kupię Marshalla zrobię porządek z case ograniczając się do kaczki i TSa no i M5 lub wymiana na M9 do modulacyjnych (w zasadzie głównie korzystam z chorusa więc nawet 5 wystarczy). No i tak se jeszcze ogrywam na Youtubie :D No i wpadł mi w oczy ten Blackstar, a że i na OLX też akurat coś tam widziałem w okolicy, że nowsze i tańsze i fajny look to pytam (wcześniej szukałem opinii ale bardzo mało) - kto pyta nie błądzi, podobno ;) no ale chyba zbłądziłem i wracam do Marshalla :P

Przesilenie wiosenne brać się do roboty, a nie gonić króliczka :D no ale w sumie ciekawe bo o tych BS cicho, a wydają się bardzo ciekawe z tym co oferują i za jaką cenę.

#14 Piotr_M

• Piotr_M
    Gaduła
  • z:Mazowsze

Napisany 5.04.2018 - 12:38

No cóż życie to sztuka wyboru :) Ja szukając lampy idealnej wyszedłem z założenia, że wybiorę tą z najfajniejszym cleanem bo w razie czego łatwiej zrobić kostkami fajny drive niż piękny pełny czysty dźwięk, no i po długich poszukiwaniach wybrałem Laneya Lionheart (wersja z 2012, jeszcze Made in UK z głośnikiem Greenback), który w porównaniu z wszelkimi Marshallami, Orangeami, Blackstarami itd. był w mojej subiektywnej ocenie bezkonkurencyjny.

No i teraz od prawie roku poszukuję przesteru który da mi to czego szukam :D Aczkolwiek nie żałuję bo ten czysty kanał + ewentualnie kopia TS to dla mnie ideał.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników