Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wspomaganie tłumienia strun

• Zaloguj się
1 odpowiedzi

#1 Beemeup

• Beemeup
    Świeżak

Napisany 2.04.2018 - 15:54

Czołem gitarowe świry!

Mam do was pytanie - 
mam u prawej ręki tylko 3 palce (tak wyszło), ale kostkowanie i generalnie granie wychodzi mi bez problemu. Strasznie mnie natomiast irytuje, że trudno, a właściwie w ogóle nie wychodzi mi palm mute, kiedy dochodzi do cięższych brzmień. Nie mogę wygiąć dłoni na tyle, żeby naraz zasłonić struny i kostkować, bo niestety nie dosięgam wtedy kostką do strun. 

Próbowałem kupić pazurka na kciuka, tłumić struny ręką i zasuwać samym kciukiem, ale ten bardzo łatwo się zsuwał i średnio zdawał egzamin.
Wpadło mi do głowy, żeby może wykombinować jakąś wajchę, która byłaby zakończona miękkim materiałem (może cienką gąbką?) i przymocowałbym ją nad strunami. Gdybym chciał tłumić struny, zwyczajnie dociskałbym ją dłonią i odpuszczał, żeby skończyć. 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Myślicie, że zdałoby egzamin? Taki pomysł po prostu wpadł mi do głowy, może za bardzo kombinuję?  ;)

#2 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 2.04.2018 - 23:29

Tłumi się krawędzią dłoni. Tzn że dłoń masz wezszą? Czy nie możesz trzymać we wskazującym ?

Może zamiast wajchy jakaś nakładka /rękawiczka dodająca szerokości na rękę. Kurczę ciężko radzić. Inna sprawa za pm to tylko pozornie prosta rzecz. Nie łatwo jest ręką dobrze grać a nie wiem jak struny się zachowają z pracy z jakimś innym materiałem. Trzeba kombinować. Powodzenia.
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników