Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy w dobie Internetu fizyczne nośniki mają jeszcze sens?

• Zaloguj się
164 odpowiedzi na ten temat

#151 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 20.03.2018 - 19:54

Ale to w jakiś chałturzasto-interwizjowo-festynowych klimatach.

Jak kapela gra srogą elektroniczną muzę to takie rzeczy na prawdę działają na plus.

#152 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 20.03.2018 - 19:55

trudno uwierzyć ale kiedyś znajomy mi opowiadał jak jeden DEBIL, IDIOTA (czy jak tam zwał bo inaczej nie można) podszedł do niego jak kumpel stał na scenie i grał sobie coś na bassie do puszczonej muzyki, tak po prostu przed występem sobie coś plumkał do jakiegoś puszczonego kawałka. no więc ten półgłówek podszedł do niego i zapytał czy jego kolega to wszystko co leci właśnie teraz gra i że pełen szacun jak tak można zajefajnie grać, że basista miszcz itd. :D

p.s. też po raz kolejny nie rozumiem o co dokładnie biega koledze @Klawiszowiec. jak o jakieś wesela, festyny itd. to sorry ale nie wiem po co to rozkminiać. my tu piszemy o muzyce.

Ten post był edytowany przez korzo dnia: 20.03.2018 - 19:58

#153 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 20.03.2018 - 19:56

No bo @Klawiszowiec pisze przez pryzmat takich właśnie klimatów, bez szerszego spojrzenia na sprawę.

#154 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 20.03.2018 - 19:59

a kto by sie tym przejmował? piszemy o muzyce, koncertach, wykonawcach, nagraniach, albumach etc. a nie jakichś chałturach i wiejskich przytupajkach.

• sever lubi to

#155 Mayo

• Mayo
    Weteran
  • z:okolice Olsztyna

Napisany 25.03.2018 - 09:07

Kupiłem wczoraj gramofon. Poprzednia wypasiona Unitra zaginęła gdzieś w akcji. Wykopałem wszelkie możliwe analogi. Nie znalazłem niestety pierwszych najlepszych Accept, Scorpions i całej masy innych, ale znalazła się Metallica- "Kill'Em All"- nie pamiętałem że mogę mieć oryginał zachodni, wprawdzie bez okładki, ale wkładka została ;),  Slayer- "Live Undead", Wilczy Pająk- "Wilczy Pająk", jakieś Turbo , dwie płyty Dragona, Dezerter, Beatlesi, Steve Wonder, polski jazz, polskie country, i mnóstwo złomu. Wśród tych płyt także dwie płyty Madonny- chyba pierwsza, ruskie wydanie, i wyglądające na zachodnie "Like a Prayer". Szczególnie tej brzmienie mi się spodobało. Może to efekt placebo, ale bass, talerze, ogólnie cała sekcja rytmiczna brzmi naprawdę wierniej od CD. Płyta brzmi tak, że kopara opada.  Kiedy to teraz piszę leci Anesthesia i Whiplash. Rewela, mimo że trochę płyta trzeszczy ;) Tak jak to brzmienie zapamiętałem przed laty. A, jeszcze singiel Lady Pank się znalazł- "Zamki na piasku"- dynamika rewelacyjna. Analog- bas to jest wyrazisty bas, jak trzeba to punktowy, kontrabas to prawdziwy kontrabas, hi-hat prowadzi utwór, czuć przestrzeń.

Ten post był edytowany przez Mayo dnia: 25.03.2018 - 09:09

• cebix lubi to

#156 theremin

• theremin
    Wirtuoz klawiatury
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 25.03.2018 - 11:44

Stąd się pewnie wzięło powiedzenie "Za moich czasów". Prababka jak jeszcze żyła mówiła mi, że ono istniało już przed wojną. Dla starych pierdzieli młodzież jawiła się zawsze jako rozpasana, nieporadna banda nieuków i ciamajd. My stare pryki nie musimy tego do końca rozumieć, ale myślę że młodzi się ogarniają we własnej teraźniejszości.

Co najwyżej mają poczucie ogarniania swojej rzeczywistości ograniczonej rozmiarami ekranu telefonu.

l_1421043a17a743dmodernworldcaricatur.jp

• secondtribe and sever lubi to
Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

Na gitarze grasz jak zero - kup kontroler Guitar Hero

#157 cebix

• cebix
    Weteran

Napisany 25.03.2018 - 13:43

Tylko ci się wydaje. To samo mówili 20 lat temu, że tylko przy komputrach siedzo zamiast grać na boisku. I jakoś sobie dzisiaj radzą i zmieniają świat, czy się komuś to podoba czy nie.

#158 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.03.2018 - 14:00

tylko, że wtedy to było odkrywanie nowego a dzisiaj to jest siedzenie przed tym ekranikiem dla samego siedzenia i czytania/przeglądania głupot. już pisałem jak 10 letnia dziewczynka powiedziała mi, że jej zdaniem pokolenie do którego należy będzie leniwe, mało ciekawe i generalnie tą drogą zmierza świat przyszłości. troche mnie to wprawiło w osłupienie.

• Raider and sever lubi to

#159 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.03.2018 - 14:00

A to się okaże @cebix. XX w też miał być wiekiem szczęśliwości ze względu na postęp i światłość ludzkości, wyszła największa rzeźnia w dziejach. Miejmy nadzieję, że nie dadzą sobie zamienić tych smartfonów na karabiny.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 25.03.2018 - 14:01

#160 excubitor

• excubitor
    Weteran
  • z:Lublin

Napisany 25.03.2018 - 14:12

korzo, a ile wcześniej miałeś ludzi, którzy po zrobieniu swojej zmiany w fabryce wracali do domu, prali żonę i siedzieli z piwem przed telewizorem. Zmieniła się tylko forma zabijania czasu. Od zawsze było tak, że świat napędzała nieliczna grupka takich, którym się chciało. Teraz różnica jest taka, że dzięki postępowi technologii, dostęp do podstaw potrzebnej wiedzy z każdej dziedziny ma prawie każdy. Czy to dzięki kursom MOOC, wikipedii, czy darmowym książkom. To, że nielicznym chce się z tego korzystać, to inna sprawa, dla mnie lepiej, mniejsza konkurencja.

sever, akurat z postępem się udało. Nic chyba nie napędziło rozwoju technologii tak jak wszelkie odmiany wojny w XX wieku. Wojna na karabiny? Po co, to już chyba tylko marzenie Macierewicza. Skoro można zebrać małą grupkę zaawansowanych technicznie specjalistów od bezpieczeństwa, sieci i programowania i całkiem sprawnie sparaliżować wroga unieruchamiając niezbędne do funkcjonowania systemy - elektrownie, gazownie, wodociągi, media czy infrastrukturę sieciową. Stuxnet był tego doskonałym przykładem. Ale w tym temacie są chyba tylko 4 mocarstwa - Rosja, Chiny, USA i Izrael.

"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

#161 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.03.2018 - 14:27

No fajnie, wojna napędziła postęp. To rzeczywiście brzmi dumnie, że rasa ludzka systemowo unicestwiała milionami przedstawicieli własnego gatunku, i to głównie cywilów.

Masz rację, dziś wystarczy prąd wyłączyć na kilka tygodni, a wrócimy do dżungli niemal natychmiast. Samounicestwienie społeczności.

Kiedyś pewien myśliciel, czy uczony, nie pamiętam nazwiska skomentował rozwój kolei żelaznych, że to bardzo zły pomysł, gdyż ludzie będą jeździć, spotykać się i dzielić, wymieniać swoją głupotą.  Czyż FB, YT,  nie są właśnie tym? Tylko nie trzeba nigdzie jechać, żeby wymieniać się głupotą.  Im głupsza wrzutka, tym więcej wyświetleń. Mam poważne wątpliwości co do przyszłości.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 25.03.2018 - 14:28

• Slowguitar lubi to

#162 excubitor

• excubitor
    Weteran
  • z:Lublin

Napisany 25.03.2018 - 14:35

Wojna od zawsze napędzała postęp. To nie jest tak, że dopiero 100 lat temu tak się ruszyło. Większość dokonywanych udoskonaleń miało umożliwić skuteczniejszą inwazję na sąsiada lub obronę przed atakiem. Taka już nasza biologia.

Fakt, teraz łatwiej jest "dzielić się głupotą". Kiedyś można to było robić tylko lokalnie, trzeba było wyjść do ludzi i robić to bezpośrednio. Jednak, powtórzę, uważam że ludzie nie zrobili się głupsi, mają jedynie większy zasięg.

• cebix lubi to
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

#163 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.03.2018 - 14:41

ale zrobili sie bardziej leniwi, bierni itd. to co kiedyś nie było jakimś wielkim problemem dzisiaj urasta do rangi czarnej magii i trzeba posługiwać sie internetem żeby coś zrobić. nawet nie chce sie próbować, główkować. ot nawet zwykłe czynności, naprawy, wymiana czy co tam. nie wspomnę, że młodzi to już mają niewielkie pojęcie co i jak należałoby/wypadałoby zrobić. trzeba pokazywać palcem i tłumaczyć.

#164 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.03.2018 - 14:42

Głupsi nie. Właśnie o ten zasięg chodzi. Mi się tam ten postęp podoba. Mogę brać to, co uważam za przydatne, a resztę olewać. Lepiej mieć wybór, niż go nie mieć. Wiem to, bo dorastałem w latach 80's.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 25.03.2018 - 14:46

#165 cebix

• cebix
    Weteran

Napisany 25.03.2018 - 15:05

@excubitor ma rację, wojna i przemysł wojskowy napędza postęp technologiczny, to po prostu fakt. Nikt nie pompowałby kasy w przeróżne badania, gdyby nie miały uzasadnienia militarnego, bo nie widziałby zwrotu inwestycji. Czy rakiety, które latają w kosmos zostały wymyślone w celu badań naukowych? Nie, zostały wymyślone po to, żeby razić wroga na odległość bez ryzyka utraty życia swoich żołnierzy.

@korzo również się nie zgodzę. Ten, kto się miałby nauczyć "wtedy", tak i teraz się nauczy - musi chcieć. Mało znasz ludzi "starszych", co mają też dwie lewe ręce? Nie widzę korelacji. 

• GameBoy lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników