Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Nowy album] JAROCY - "Divided" w całości do odsłuchu + 10x(!) wideo

• Zaloguj się
56 odpowiedzi na ten temat

#1 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 7.03.2018 - 05:13

Pozwolę sobie wrzucić fragment postu z FB... zapraszam do słuchania i oglądania!

https://www.youtube....h?v=XLj27KRh93M
No to moi drodzy... DZIŚ JEST WIELKI DZIEŃ! PREMIERA mojej najnowszej płyty! JAROCY "Divided" to owoc wielomiesięcznych wyrzeczeń, absurdalnej wręcz ilości pracy (zaczynając od kompozycji, poprzez nagrania studyjne, dojazdy, logistykę, teledyski, montaże, na rozpisywaniu utworów w nutach i wyborze miksów kończąc - tysiąc godzin pękł na pewno), ogromnych nakładów finansowych, wielu bardzo trudnych decyzji do podjęcia i czasochłonnego zarządzania całym projektem. Do tego dochodziła nie raz walka z nieprzewidywalną rzeczywistością. Tym bardziej jestem szczęśliwy, że ta mordercza robota dobiegła końca (przynajmniej na etapie wydania płyty), a ja mogę oddać moje dziecko w Wasze ręce! Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu taka muzyka się spodoba - i bardzo dobrze, pop nie był tutaj moją ambicją. Moją ambicją było natomiast zrobienie płyty i całej oprawy na najwyższym, światowym poziomie (bez dziesiątek milionów dolarów na koncie), tak, żeby nikt nie mógł odmówić przynajmniej jakości! 
Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zespół wspaniałych fachowców, którzy dali z siebie wszystko! 
Łukasz Klat - kręcenie klipów i obróbka wideo, a także część scenariuszy - SETKI GODZIN!
Szymon Grodzki z Invent-Sound Studio: nagrania audio, mix/master + zaangażowanie producenckie.
Rafał Pietrusiński - projekt okładki
Warto wspomnieć też o muzykach, którzy mi towarzyszyli (najwyższa półka)
Grzesiek Kosowski - wokal (myślę, że niejeden jego tekst zmusi Was do przemyślenia pewnych spraw)
Łukasz Usydus - bas (Znamy się z Kore z Wawy <obecnie Soul Skeleton> bardzo dobrze się dogadujemy. Nie wyobrażałem sobie w sumie nikogo innego na basie, choć z powodzeniem mogłem sam dopisać wszystkie partie i je wbić. Teraz mój bas napisany jest tylko w 3 numerach a wbity przeze mnie w jednym)
Luke Tomzak - Łukasz Bolo Tomczak - perkusja. Dobry znajomy ze starych czasów, tworzyliśmy razem The Nameless. Po różnych spięciach w końcu się pogodziliśmy i zaprosiłem go do nagrania bębnów na mojej płycie. Mało tego! 90% motywów w 2 kompozycjach (a nawet trochę w trzeciej) jest jego! Wiedziałem, że te numery się zmarnują, a moim zdaniem są super, dlatego zgodził się mi je udostępnić. Mogłem zrobić swoje, pomysłów mi nie brakuje ale fajnie dodać trochę innych "przypraw" do "potrawy".
Specjalne podziękowania dla Lootnick Custom Guitars - wszystkie gitary nagrałem po raz pierwszy na całej płycie na JEDNYM instrumencie! 
Pod filmem na YouTube macie też link do wsparcia Pawła (klip Light In The Dark). To naprawdę przejmująca historia... 
Dziękuję też moim przyjaciołom, którzy zgodzili się zagrać w klipie do "Divided"! - Andrzej JujkaKatarzyna PokoraMonika TomczakDona BiskupMichał Biskup
Wszystkie materiały wideo były nagrywane w 99% przepięknym Pałac Malina (dzięki Łukasz Kowacz).
Dzięki dla Pellumb Qerimi za gościnne solo w The War Is Coming, za pomoc Michał Kęsik i Kuba Górski

Całość udostępniam za free 100% - muzyka jest najważniejsza, jeśli chciałbym kręcić biznesy to powinienem W OGÓLE tego nie tykać... Musiałby zdarzyć się cud, żeby to się choćby zwróciło. W każdym razie jeśli lubicie moje filmy, doceniacie pracę i możecie sobie na to pozwolić - zachęcam do zakupu fizycznej kopii, koszulki i wielu innych rzeczy! Jakich? Oferuję pełne opracowanie nutowe/taby do wszystkich kawałków (gitara, bas, perkusja w drodze) pisane bezpośrednio przez nas! Myślę, że można się bardzo dużo nauczyć. Żeby to ułatwić, oferuję dodatkowo ścieżki (wyłączacie jakąś partię i gracie jakbyście byli z moim bandzie! Fajne nie?) Do tego możecie zmiksować cały album po swojemu - możecie zaopatrzyć się w kompletne tracki z całej sesji!).

• Dog, scypio, kenziner i 3 inni lubią to

technika-gry-na-gitarze.pl

#2 Dog

• Dog
    Najlepsza Gitara 2017 roku
  • z:Czechowice-Dziedzice

Napisany 7.03.2018 - 09:02

Full profeska.

Jak wrócę z roboty do domu, to muszę obsłuchać na czymś lepszym, niż te głośniczki z olinłana.

Kurde dziewiąta... muszę lecieć na naradę w sztabie i kończyć headbanging za biurkiem.

Będzie na CD?

#3 scypio

• scypio
    Last Action Hero
  • z:Poznań

Napisany 7.03.2018 - 09:18

Nie wyobrażałem sobie w sumie nikogo innego na basie, choć z powodzeniem mogłem sam dopisać wszystkie partie i je wbić. 

Nie wyobrażam sobie nikogo innego ale w sumie mógłbym być ja ;) 

Masz gdzieś teksty? Bo głównie słychać takie "buerrrgh raaghh raaghh wwrrupth" i teraz nie wiem czy to znaczy "znów chleb spadł mi na dywan posmarowaną masłem stroną" czy co... ale podejrzewam że tak, bo wokalista bardzo groźne miny robi. 

Fajne granie :D

• jjhop, surnol i Amadella lubi to

Mam za dużo gitar a chciałbym jeszcze parę || tu gram: Paradox Harvest FB

#4 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 7.03.2018 - 10:17

ja na baszie też zapierdalam całkiem sprawnie.....

• Amadella lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#5 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 7.03.2018 - 11:35

Full profeska.

Jak wrócę z roboty do domu, to muszę obsłuchać na czymś lepszym, niż te głośniczki z olinłana.

Kurde dziewiąta... muszę lecieć na naradę w sztabie i kończyć headbanging za biurkiem.

Będzie na CD?

Jest na CD - linki w opisie :)

I dzięki! Zapraszam do wielokrotnego odsłuchu!

Nie wyobrażałem sobie w sumie nikogo innego na basie, choć z powodzeniem mogłem sam dopisać wszystkie partie i je wbić. 

Nie wyobrażam sobie nikogo innego ale w sumie mógłbym być ja ;)

Masz gdzieś teksty? Bo głównie słychać takie "buerrrgh raaghh raaghh wwrrupth" i teraz nie wiem czy to znaczy "znów chleb spadł mi na dywan posmarowaną masłem stroną" czy co... ale podejrzewam że tak, bo wokalista bardzo groźne miny robi. 

Fajne granie :D

Dzięki :) Tekst masz na koniec każdego utworu, poruszają dość istotne tematy jak sądzę ;) A stylistyka wokalu - jest jaka jest, taka konwencja. Ja chcesz to w numerze nr 3 masz moje waginosceptyczne chórki :D

#6 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 7.03.2018 - 11:44

poslucham, Jarku. z randomowych odsluchow jest srogo, pro, na swiatowym poziomie instrumentalnym.

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#7 scypio

• scypio
    Last Action Hero
  • z:Poznań

Napisany 7.03.2018 - 11:46

mnie przekonuje to granie, przesłuchałem całość, można się wkręcić. Faktycznie, pod koniec utworu jest sekunda gdy widać tekst :D

Mam za dużo gitar a chciałbym jeszcze parę || tu gram: Paradox Harvest FB

#8 IrekB

• IrekB
    Weteran

Napisany 7.03.2018 - 16:49

Podziwiam za mega fajną robotę!

Żeby jednak nie słodzić jak wszyscy, napiszę, że w przeciwieństwie do większości zamieszczanej tu twórczości forumowiczów, tym razem wolałbym materiał bez wokalu. Muzycznie się wiele i ciekawie dzieje, a z takim wokalem nie mogę sobie puścić albumu przy nikim z mojej rodziny czy znajomych. Szkoda, bo gitary i bębny robią świetną robotę. Oczywiście to wyłącznie kwestia mojego gustu muzycznego i gustów moich znajomych. Jest jakieś radio, które mogłoby puścić takie kawałki? Pewnie tylko jakieś internetowe?

Żeby jeszcze trochę się popastwić (choć z naprawdę z ogromnym szacunkiem do wykonanej pracy,płodności autorów i ich umiejętności), to po pierwszym przesłuchaniu całego materiału nie pozostał mi w głowie, żaden z utworów, który mógłbym nazwać przebojowym, takim który mógłby być lokomotywą całego albumu. Szkoda, bo w większości kawałków są kozackie motywy, które z przyjemnością sobie puszczałem po kilka razy. Domyślam się, że tak to odebrałem, tylko ze względu na rodzaj muzy, który nie jest z "mojej bajki".

Jarku, poza tymi dwoma kwestiami o reszcie mógłbym pisać tylko dobrze i bardzo dobrze. Serio uważam, że materiał jest ogólnie mega PRO!

Bardzo mocno gratuluję!

Ten post był edytowany przez IrekB dnia: 7.03.2018 - 16:51

"Ze wszystkich dóbr rzadkich rozum jest dobrem najsprawiedliwiej podzielonym,
bowiem nikt nigdy nie uskarża się na brak rozumu" - M. Montaigne

#9 yazzgot

• yazzgot
    Stary wyjadacz

Napisany 7.03.2018 - 17:21

Kiedyś pisałem. Muza, na dzis dzień, nie moja bajka, ale podziwiam i szanuje zarówno działania edukacyjne jak i twórcze. Dla mnie akurat wokal i muza zgrywają się idealnie. Nie trawie tych melodyjnych gejowskich wokali w tym nowym metalu. Pamietam jak w liceum zachwycalem sie Carcass :) tak 3mać jest ogień.

• Dog lubi to

#10 Dog

• Dog
    Najlepsza Gitara 2017 roku
  • z:Czechowice-Dziedzice

Napisany 7.03.2018 - 17:27

Dla mnie akurat wokal i muza zgrywają się idealnie. 

No właśnie - At The Gates, stare In Flames itd. to były zajefajne wokalizy i tutaj jest podobnie.

#11 yazzgot

• yazzgot
    Stary wyjadacz

Napisany 7.03.2018 - 18:01

Czyli coś mi tam we łbie zostało ze starych lat!! ATG to był band!! Carcass też!!
Ale na dzień dzisiejszy 2-3 kawałki i mi wystarczy!! :D

#12 Ajot

• Ajot
    Gaduła

Napisany 7.03.2018 - 20:12

Gratulacje, dobrze się słucha i ogląda choć to nie do końca mój klimat, intensywność Twojej muzy może przytłaczać od nadmiaru techniki :lol:.

Podziwiam za ogrom włożonej pracy, umiejętności i chęci, trzymam kciuki za sukces !

Wokalista dobrze siadł i ma charyzmę ^^

#13 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 8.03.2018 - 09:50

wokalizer jest jakis przynajmniej ;) dzisiaj polsucham dokladniej.

Panu kilka postow wyzej znowu co sie styki popalily i szyfr jest niezrozumialy.

#14 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 8.03.2018 - 11:23

Dzięki wielkie Panowie! Wiadomo - każdemu się z gustem nie dogodzi w 100% :) Fajnie, że się z grubsza podoba!

#15 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 8.03.2018 - 11:40

Muzyka wzbudza emocje, a to już duży plus, i nieważne czy pozytywne czy negatywne... .

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#16 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 8.03.2018 - 15:21

Słucham. Podoba mi się. Bardzo mi się podoba. Płyta zamówiona. Trzeba z tym pojechać w trasę, sugerowałbym z Decapitated albo Vaderem.  Fajnie, że nie ma zbędnego pi...nia, utwory o idealnej długości, nic się nie nudzi. Dla mnie bomba! Będzie w samochodzie ze mną jeździć :) No i mogę powiedzieć wszystkim, że poznałem gościa, który to nagrał :)

** rozsiewacz półprawd i manipulator a co gorsza korwinista! fuj! **

#17 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 8.03.2018 - 20:13

@jjhop.

Nie no, zamówienie płyty to już poważny kaliber - dzięki! Wysyłka pójdzie w srode-piatek najpóźniej- czekam na spóźniona tłocznie. Starałem się nie rozwlekac za bardzo jak kiedyś na płycie The Nameless. A traska z takimi zawodnikami? Jak najbardziej. Choć warto zdawać sobie sprawę, że to kosztuje grube pieniądze, nie mówiąc już o tym że nie każdy ma taka możliwość :) Natomiast myślę, że będzie się działo:)

#18 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon
  • z:Czerwińska

Napisany 8.03.2018 - 20:23

A propo fizycznych CD. Fajny pomysł zrobiłeś z tymi pakietami - CD+ bonus. Dla mnie osobiście niektóre wersje są za drogie :D ale bardzo pomysłowe. I mam nadzieję, że będą schodzić. Jak się trochę poogarniam to też zamówię bo muza przednia :)  

PS. 

A CD The Nameless jeszcze masz? Znam od dawien dawna z jutuba a żałuję, że gdy była okazja kupić to nie kupiłem :P 

Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#19 kenziner

• kenziner
    Stary wyjadacz
  • z:GD

Napisany 8.03.2018 - 22:20

Bardzo fajna realizacja.

Przy pierwszym odsłuchaniu "klimat" jak dla mnie nawiązuje do Kreator'a z płytki Phantom Antichrist, którą bardzo lubię.

Jest pro, jest wyczynowe granie, mastering świetny, wszystko elegancko w mixie siedzi jak dla mnie.

Generalnie sam jestem fanem takiego stylu grania jeżeli chodzi o instrumentarium.

Wokal może nie do końca mój gust, ale tutaj pasuje idealnie do koncepcji, gość "wyje" zacnie :)

Gratuluję świetnego materiału, możecie w trasę ruszać.

#20 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 8.03.2018 - 22:29

The Nameless ostatni egzemplarz poszedł niedawno, a raczej nie planuję wznowienia :/ Na sklepie jeszcze nie ma wszystkich pakietów. Dziś w nocy pojawią się z kompletnymi ścieżkami z płyty w formie stemów :) A na przykład nuty/taby - wychodzi poniżej 5zł za kawałek - nie sądzę, że to dużo przy tym absurdalnie precyzyjnym opracowaniu (na przykład samo SOLO gościnne Pellumba w The War Is Coming transkrybowałem 11 godzin). Poza tym, szczerze powiem, że jak mi się 1/3 zwróci tego co wydałem na płytę to będę mega-szczęśliwy. O żadnym zarobku nie ma mowy, ale jak pisałem w poście na górze - jeśli miałbym to robić dla pieniędzy, to powinienem W OGÓLE tego nie robić :D No ale to jest silniejsze ode mnie - muszę :D

@kenziner

Daj złapać parę oddechów... będę myślał czy wpompować kolejną górę pieniędzy na trasę z jakimś większym bandem. A w ogóle to dzięki!

W ogóle w niedzielę będzie LIVE na moim kanale, gdzie będę opowiadał o płycie - czujcie się zaproszeni :)

• jjhop and Noel Morrison lubi to

#21 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 8.03.2018 - 22:52

Już wiem co mi ta płyta przypomina ;) -> Act of Defiance! :) Trzecie przesłuchanie leci właśnie :):):)

• JaroGuitarPlayer lubi to

#22 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 9.03.2018 - 07:55

Swietna sprawa. Mi sie podobaja wokale.

#23 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 9.03.2018 - 08:58

Powiem tak...

Dawno, ale to dawno, a może nigdy nawet, nie słyszałem takiego grania Made in Poland. Dla mnie absolutna rewelacja!!! Jestem bardzo pozytywnie zszokowany wręcz. Jestem Twoim fanem!!!

Twoje granie to wypisz wymaluj mój styl i to co lubię najbardziej. Ja lokuję to na półce Met Core obok Bullet for my Valentine, z którymi to kojarzę ten styl. 

Jedyne co mi średnio siedzi to wokal. Spróbujcie może wokal przyodziać w "bulletową" pelerynkę tak jak Matt śpiewa, byłoby dla mnie perfekto. Kolejna sprawa to miks i perkusja. Czasami instrumenty znikają w miksie, czasami perkusista przesadza.

Jarku, technicznie mało kto Ci podskoczy.

Jak ruszycie na trasę, melduję że na mnie pod sceną możesz liczyć!!!

Tak trzymać.

aha CD tez bym poprosił. 

• kenziner and jjhop lubi to

#24 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 9.03.2018 - 10:19

Wow, aż mnie przytkalo po takim komencie - Dzięki!!!

#25 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 9.03.2018 - 10:51

Spójrz w lustro... jemu podziękuj, bo to jego ciężka praca teraz przy albumie, a wcześniej noce zarwane z gryfem w dłoni. Brawo Ty!
  • JaroGuitarPlayer, kenziner i jjhop lubi to

#26 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 9.03.2018 - 12:04

mike bordin chyba zrozumial i sie nawrocil ;)

#27 surnol

• surnol
    Użytkownik

Napisany 9.03.2018 - 12:09

Gratulacje Jarku, widać ogrom włożonej pracy, zawodowe granie, chętnie zobaczył bym jak spuszczasz łomot live!

#28 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 9.03.2018 - 15:27

Dzięki! Będzie tez live w swoim czasie:)

#29 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 9.03.2018 - 22:05

Rewelacja, bardzo mi się podoba, poziom światowy.

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"
Waldemar Łysiak

#30 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 9.03.2018 - 22:07

Danke!

#31 Mayo

• Mayo
    Weteran
  • z:okolice Olsztyna

Napisany 9.03.2018 - 22:20

Bardzo konkretne, gratulacje.

#32 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon

Napisany 10.03.2018 - 00:10

The Nameless ostatni egzemplarz poszedł niedawno, a raczej nie planuję wznowienia :/ Na sklepie jeszcze nie ma wszystkich pakietów. Dziś w nocy pojawią się z kompletnymi ścieżkami z płyty w formie stemów :) A na przykład nuty/taby - wychodzi poniżej 5zł za kawałek - nie sądzę, że to dużo przy tym absurdalnie precyzyjnym opracowaniu (na przykład samo SOLO gościnne Pellumba w The War Is Coming transkrybowałem 11 godzin). Poza tym, szczerze powiem, że jak mi się 1/3 zwróci tego co wydałem na płytę to będę mega-szczęśliwy. O żadnym zarobku nie ma mowy, ale jak pisałem w poście na górze - jeśli miałbym to robić dla pieniędzy, to powinienem W OGÓLE tego nie robić :D No ale to jest silniejsze ode mnie - muszę :D

Nie zrozum mnie źle. Na tyle wyceniasz swoją robotę i to jest ok. Dla mnie po prostu pakiet CD + taby od - broń Boże tylko nie obraź się za to słowo - "amatora", bo jednak nie grasz i koncertujesz codziennie :)  w cenie 100 zł to jednak dużo. Ale jak pisałem - wyceniasz tak swoją robotę i pigmej mi do tego, trzeba zapłacić to się zapłaci :) Tym bardziej, że człowiek wie, że płaci za kawał solidnej łupanki na światowym poziomie :) 

A o tabach do perkusji nie myślałeś? Część bębniarzy też z GP korzysta :) Jest to też fajna kwestia podkładów, bo mając gotowego taba w GP, zmieniam sobie tempo na swoje i mogę sobie ćwiczyć powoli. A mając Twój podkład w mp3 już raczej nie spowolni się tego bez straty jakości. Czy też może się mylę? :)

I mam nadzieję, że finansowo zwróci Ci się chociaż połowa. Może to będzie jakaś motywacja do nagrania następnego albumu :D

#33 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 10.03.2018 - 02:00

Nie zrozum mnie źle. Na tyle wyceniasz swoją robotę i to jest ok. Dla mnie po prostu pakiet CD + taby od - broń Boże tylko nie obraź się za to słowo - "amatora", bo jednak nie grasz i koncertujesz codziennie :)  w cenie 100 zł to jednak dużo. Ale jak pisałem - wyceniasz tak swoją robotę i pigmej mi do tego, trzeba zapłacić to się zapłaci :) Tym bardziej, że człowiek wie, że płaci za kawał solidnej łupanki na światowym poziomie :)

A o tabach do perkusji nie myślałeś? Część bębniarzy też z GP korzysta :) Jest to też fajna kwestia podkładów, bo mając gotowego taba w GP, zmieniam sobie tempo na swoje i mogę sobie ćwiczyć powoli. A mając Twój podkład w mp3 już raczej nie spowolni się tego bez straty jakości. Czy też może się mylę? :)

I mam nadzieję, że finansowo zwróci Ci się chociaż połowa. Może to będzie jakaś motywacja do nagrania następnego albumu :D

"amatora" vs "na światowym poziomie" to jest bardzo interesujące zestawienie ;) Zespół Weekend koncertuje w sezonie często codziennie. Czy to stawia ich na wyższym poziomie profesjonalizmu niż mnie? Ja nie zajmuje się muzyką dorywczo, a na pełen etat, czyli profesjonalnie. I nie używam tego określenia po to by powiedzieć jaki jestem wspaniały, tylko po to, że jest to moja profesja - nie robię nic innego :) Nie raz miałem propozycje od różnych projektów/gwiazdek by właśnie grać "profesjonalnie" (jako wyrobnik klasyczny). Odmawiałem. Interesuje mnie 1000 trudniejsza droga czyli robienie swojego i ewentualnie gościnny temat czasami. Teraz można będzie powoli myśleć o koncertach, o trasach itd. To oczywiście wymaga kolejnych potężnych inwestycji. 

Co do drum taba - perkusista musiałby się pofatygować. Miałem to na uwadze, ale tymczasem temat ucichł.

Co do zwolnienia ścieżki - fakt trochę jakość idzie w dół, ale spokojnie 60-70% oryginału można by sobie pograć.

... a jeszcze co do ceny - płytę masz za free w necie jak Cię nie stać - wtedy za znacznie mniej możesz sobie kupić gitarowe taby i grać :) 

• scypio, Raider i yazzgot lubi to

#34 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon

Napisany 10.03.2018 - 09:15

Mówiłem żebyś do siebie tego nie brał a wywód zrobiłeś na 3 strony ;-)

A płyty z youtube nie postawie na półce :)

#35 ice

• ice
    Użytkownik
  • z:Kielce

Napisany 10.03.2018 - 12:41

Kwik, nie to, że się przypie*dalam - opcjonalnie "nie bierz tego do siebie" - ale no aż skomentuje ;).

Jak zatem widzisz profil "profesjonalisty"?

JaroGuitarPlayer nietęgo smaruje smalcem, robi porządną robotę (btw, spoko album. zajefajny pomysł z ubraniem tego wszystkiego w - de facto - 'film'), zapewne zarabia na tym jakieś pieniądze itd, dla mnie spokojnie można nazwać to profesjonalnym zajęciem. Ani to mój przelot muzyczny, ani ideologiczny, ale gołym okiem widać, że włożona praca (nie tylko rzeczony album, ale też stos filmików zrobionych dobrze etc etc) nie byłaby możliwa przy "amatorskim" podejściu do tematu ;).

Odnośnie częstotliwości grania koncertów - no obawiam się, że nawet Bruno Mars, czy my personal favourite Meshuggah nie grają stricte codziennie ;). Thordendal odpuścił nawet ostatnią trasę w USA - amatorka! :D

I powtórzę - żaden to przytyk z mojej strony, ale no aż mnie to rozbawiło :).

EDIT

pani negocjowalnego afektu, kiedyś ta autocenzura działała chyba lepiej, teraz muszę ciągle edytować posty. Albo mniej przeklinać ;).

Ten post był edytowany przez ice dnia: 10.03.2018 - 12:42

• JaroGuitarPlayer and jjhop lubi to

http://facebook.com/ninjasyndrom | http://youtube.com/wavesonsolaris

-

Dziwne gitary, cyfrowe brzmienia, nie dozbierałem :(

#36 Ajot

• Ajot
    Gaduła

Napisany 10.03.2018 - 15:30

"Thordendal odpuścił nawet ostatnią trasę w USA - amatorka! :D" - bo pracuje nad ukończeniem Special Defects 2 - mam taką cichą nadzieje :P...

Kwikowi chodziło chyba o to że w porównaniu z bardziej popularnymi band'ami to trochę drogo za płytę.

Ten post był edytowany przez Ajot dnia: 10.03.2018 - 15:31

#37 Noel Morrison

• Noel Morrison
    Gaduła

Napisany 10.03.2018 - 15:41

37.99pl to drogo? za CD

#38 cebix

• cebix
    Weteran

Napisany 10.03.2018 - 19:29

Pewnie, że drogo, skoro na YT jest za darmo i to nie jako pirat, tylko oficjalnie wydany przez autora. Rynek muzyczny jest jaki jest - ja się dziwię, że ktoś jeszcze kupuje w ogóle płyty.

#39 Noel Morrison

• Noel Morrison
    Gaduła

Napisany 10.03.2018 - 19:56

No tak, przecież wszystko można mieć za darmo. No nic może ja stary i sentymentalny jestem, ale zamówiłem u Jarka komplet cd + taby i nie szkoda mi było wydać za komplet 100pl. Jeszcze dojdą tracki.

Raz ze mi się to podoba, a dwa z czystego szacunku dla autora, aby docenić Jego pracę.

• jjhop lubi to

#40 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon

Napisany 11.03.2018 - 00:12

Kwik, nie to, że się przypie*dalam - opcjonalnie "nie bierz tego do siebie" - ale no aż skomentuje ;).

Jak zatem widzisz profil "profesjonalisty"?

JaroGuitarPlayer nietęgo smaruje smalcem, robi porządną robotę (btw, spoko album. zajefajny pomysł z ubraniem tego wszystkiego w - de facto - 'film'), zapewne zarabia na tym jakieś pieniądze itd, dla mnie spokojnie można nazwać to profesjonalnym zajęciem. Ani to mój przelot muzyczny, ani ideologiczny, ale gołym okiem widać, że włożona praca (nie tylko rzeczony album, ale też stos filmików zrobionych dobrze etc etc) nie byłaby możliwa przy "amatorskim" podejściu do tematu ;).

Odnośnie częstotliwości grania koncertów - no obawiam się, że nawet Bruno Mars, czy my personal favourite Meshuggah nie grają stricte codziennie ;). Thordendal odpuścił nawet ostatnią trasę w USA - amatorka! :D

I powtórzę - żaden to przytyk z mojej strony, ale no aż mnie to rozbawiło :).

EDIT
pani negocjowalnego afektu, kiedyś ta autocenzura działała chyba lepiej, teraz muszę ciągle edytować posty. Albo mniej przeklinać ;).

Z cenzorem są ostatnio problemy :)

Oczywiście nie biorę tego do siebie. Z tym amatorem trochę poleciałem :) ale specjalnie wziąłem to słowo w cudzysłów, bo doskonale wiem jakie Jarek ma dokonania. Miałem okazję też go posłuchać live oraz zamienić z nim kilka słów na łódzkim zlocie kilka lat temu. Kanał na jutub oglądam od zawsze i złego słowa o samym kanale ani jego autorze nie powiem. 

Ajot dobrze ujął to czego sam nie potrafiłem napisać po polsku :) 

Kwikowi chodziło chyba o to że w porównaniu z bardziej popularnymi band'ami to trochę drogo za płytę.

Ale też nie do końca, bo cena samej płyty jest po prostu normalna jak na polski rynek. Tylko, że za podobną a czasami niższą cenę można dostać albumy topowych polskich grup, które są znane w kraju i na świecie. Więc Jarek wygląda przy nich trochę amatorsko, bo jak sam napisał nie chciał pchać się na afisz tylko dojść do tego ciężką pracą. Jest za mało rozpoznawalny po prostu :)  

I dlatego porównałem Jarka do amatora :) Po prostu w nieprzemyślany sposób dobrałem słowa. Także przepraszam Jarka oraz tych, którzy poczuli się urażeni. Pokój :)

Aaa i do ceny samego albumu się nie przyczepiam. Tylko do cen pakietów, które osobiście uważam za bardzo fajne ale zbyt drogie, właśnie ze względu na to, że Jarek nie jest rozpoznawalny jak Budka Suflera czy inna Metallica :)  No ale tak jak też pisałem wyżej - Jaro tak wycenił swoją robotę i pigmej mi do tego, szanuję to po prostu. 

37.99pl to drogo? za CD

Jak na nasz rynek to po prostu normalna. Ja się czepiam cen pakietów :)

Pewnie, że drogo, skoro na YT jest za darmo i to nie jako pirat, tylko oficjalnie wydany przez autora. Rynek muzyczny jest jaki jest - ja się dziwię, że ktoś jeszcze kupuje w ogóle płyty.

Wszystko idzie w cyfrę, takie czasy. Ale fizyczne albumy mają się dobrze. Ja dla przykładu płytę  Ghosta kupiłem :) 

@JaroGuitarPlayer

A ja tak technicznie jeszcze z ciekawości mam 2 pytania :)

Myślałeś może o Spotify lub iTunes? Ja korzystam z tego pierwszego i naprawdę super sprawa z perspektywy słuchacza. Z tego co wiem, zarobek dla muzyka jest tam tragiczny ale idzie jakaś promocja w świat.

Pamiętam, że chyba na grupie FB pisałeś kiedyś o promocji płyty w Empiku. Ja Ci podrzucałem dane kosztów takiego przedsięwzięcia. Będziesz jednak próbować sprzedać coś poza swoją stroną? Czy definitywnie rezygnujesz?

#41 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 12.03.2018 - 09:28

tylko fizyczne kopie. to zupelnie inne przezycie odsluchu albumu kedy wezmie sie w lapy booklet z tekstami i info o albumie :)

e: Jarku, to zadna uszczypliwosc z mojej strony, ale juz mialem to dawno napisac (przy okazji wywiadow z chlopakami z imprezy JP), ale ostatecznie mnie wzielo po obejrzeniu nowego "making of". jak juz zdecydowales sie na gadke po angielsku, to popracuj troche nad wymowa, bo strasznie nie trafiasz akcentow momentami, juz nie czepiam sie wpadek gramatycznych, bo na koniec dnia i tak zostaniesz w miare zrozumiany, ale niepoprawna wymowa mocno dziobie po uszach. sluchaj sobie moze podcastow i ogolnie obcuj z jezykiem ile wlezie, efekt przyjdzie szybko ;) no gitarze jestes na tyle dobry, ze musisz gdzies oczywiscie byc slabszy, padlo na gadke ;)

Ten post był edytowany przez Karloff dnia: 12.03.2018 - 09:51

• jjhop lubi to

#42 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 12.03.2018 - 16:45

Kurde, byłem na filologii... mi się wydaje że wymowa jest w miarę ok. Ale cóż, może faktycznie jesteś jak native :)

#43 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt

Napisany 12.03.2018 - 17:49

w miare ok to moze i jest ;)

#44 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon

Napisany 12.03.2018 - 22:23

Trochę zrobił się dość interesujący offtop więc główne posty dotyczące fizycznych albumów przeniosłem do nowego wątku

http://forum-gitara....ą-jeszcze-sens/

#45 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 18.03.2018 - 00:07

Jakbyście byli ciekawi, to zostawiam Wam świeży filmik o kulisach powstania płytki! 

https://www.youtube....h?v=PCT4VbzEb3I

• kenziner lubi to

#46 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon

Napisany 19.03.2018 - 20:58

Dziś dotarła :)

sPQ6mK2.jpg

173ZN5N.jpg

YsbtcXW.jpg

Samo wydanie jest ekstra. Okładka klimatyczna, raczej dobra jakościowo :) I co dla mnie ważne - jest książeczka :D A w temacie o wyższości Internetu nad CD pisałem, że ubolewam nad tym, że coraz rzadziej książeczki są dodawane do albumów. Jakby ktoś się jeszcze wahał to polecam :)

#47 JaroGuitarPlayer

• JaroGuitarPlayer
    Gaduła

Napisany 19.03.2018 - 23:18

Mega!

#48 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 19.03.2018 - 23:58

Do mnie także dotarła. Jutro wpada do auta i jedzie ze mną w trasę. We środę pomoże mi się rozgrzać przed koncertem BLS :)

Wydanie jest świetne. Uwielbiam książeczki, płyty ciągle kupuję, mamy ich w domu ileśtamset... wiele ;) mp3 to sobie mogę z telefonu posłuchać - w domu to jednak wolę CD/Vinyl. Jak się pojawi vinyl w sprzedaży to także kupię :)

• kenziner lubi to

#49 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz

Napisany 20.03.2018 - 09:52

Po 1 utworze jestem - słuchać autentyczność, i mnie to pasuje. Muzycznie 1 liga, chciałbym tak swobodnie zapierdylać po gryfie, niekoniecznie tak samo tylko tak bezwysiłkowo. Ogromna praca na pewno, szacunek za podjęcie wysiłku i gratulacje za rezultat. Komu się nie podoba niech #$%.. no dobra nie wszystkim musi, mnie się podoba. Ważna rzecz to na pewno to że wokal i brzmieniem i manierą spasowany jest z gitarą i basem imo, to nie jest takie łatwe i oczywiste do osiągnięcia.

• jjhop lubi to

#50 kenziner

• kenziner
    Stary wyjadacz
  • z:GD

Napisany 20.03.2018 - 23:04

Chyba też sobie kupie :)
  • jjhop lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników