Skocz do zawartości

Zdjęcie

MEASURE OF ABSTRACT (Full Album + Download)

• Zaloguj się
18 odpowiedzi na ten temat

#1 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 21.02.2018 - 11:58

Witam ponownie!

Tym razem cos grubszego. Zapraszam wszystkich do zajzenia na moja strone internetowa https://www.slawomirrataj.com i odsluchania mojego albumu MEASURE OF ABSTRACT. Wszystkie utwory do sciagniecia za darmo. Zachecam rowniez do odwiedzin powiazanych portali, na ktorych takze mozna posluchac utworow z tego albumu. Wszystkie utwory zaaranzowalem, nagralem, zmiksowalem i zmasteringowalem sam. Grafika i strona to rowniez moje dzielo. Mam nadzieje, ze podejdzie! Przyjemnego odsluchu! P.S. Pozwole sobie w tym temacie linkowac od czasu do czasu po jednym utworze, dla tych co temat przegapia ;) Moze znajdzie sie choc jeden fan... :) Pozdrawiam!

https://www.slawomirrataj.com

• Piotr_Soton88 lubi to

#2 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 21.02.2018 - 13:37

No fajnie mi się tego słuchało. Co prawda nie jestem jakimś wielkim fanem typowo solowych albumów gitarowych. Puściłem sobie później 2 i 3 raz siedząc przy kompie, coś robiąc i dobrze mi się przy tym pracuje. :) Oczywiście to tylko moja opinia, ale jak dokooptujesz do tego wokal to prawdopodobnie możesz mnie kupić tak żeby ta muzyka stanowiła centrum. :)

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 21.02.2018 - 18:52

• greg87 lubi to

#3 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 21.02.2018 - 20:29

Jestem na słuchaniu 5 utworu, i jak na pierwsze przesłuchanie, nie mam ochoty przełączyć na cos innego. 

Eclipseale w tym przypadku to gitara "robi" za wokal !?

• greg87 lubi to

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#4 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 21.02.2018 - 20:53

Robi zamiennie za wokal, ale nic nie poradzę, że nie jestem fanem muzyki typowo solówkowo-gitarowej.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są różne gusta stąd jest wyraźnie napisane "Oczywiście to tylko moja opinia".

Zresztą jak już wcześniej napisałem, płytę przesłuchałem 3 razy i bardzo dobrze mi się przy niej spędzało czas. Na pewno jeszcze dzisiaj przed spaniem zapuszczę. Riffy i przestrzenie klawiszowe są bardzo fajnie przemyślane. Kompozycyjnie też.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 21.02.2018 - 21:29

• greg87 lubi to

#5 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 21.02.2018 - 21:19

Bardzo fajne - wszystko mi się zgadza - super robota!

TS9mO6k.jpg

Słucham sobie od wczesnego popołudnia i z przyjemnością.

Pozdr.

• greg87 lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#6 kenziner

• kenziner
    Stary wyjadacz
  • z:GD

Napisany 21.02.2018 - 21:59

Fantastyczna robota.
Granie przyciąga, realizacja i strona www profesjonalna.
Gratuluję talentu, mega kreatywne.
  • greg87 lubi to

#7 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 21.02.2018 - 22:09

^ stronka faktycznie spoko. Nie miałem pojęcia że takie fajne "gotowce" można znaleźć - maksymalny efekt przy braku zawracania sobie głowy stroną właśnie że tak powiem internetową. Wygląda jak milion dolców i działa co ma działać.

Pozdr.

• greg87 lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#8 Amadella

• Amadella
    Stary wyjadacz
  • z:Poznań

Napisany 21.02.2018 - 22:15

Mega! Bardzo mi się podoba, mimo że są momenty, których nie cierpię w grze na gitarze, to całość robi bardzo dobre wrażenie.

• greg87 lubi to

Błogosławione niech będą moje porażki!  Zawdzięczam im wszystko, co wiem.

#9 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 22.02.2018 - 12:59

@Sarmata, @kenzinger, @Amadella

Wow wow I jeszcze raz wow! Nie spodziewalem sie tak pozytywnego odbioru. Ciesze sie, ze Wam sie podoba :) Udostepnilem te utwory na stronie internetowej za namowa Zony… zawsze mialem problem z upublicznianiem mojej muzyki, sam nie wiem dlaczego ale wlasnie dzieki temu, ze ta strona istnieje, beda sie na niej pojawiac czesciej cale, kompletne albumy. Chocby nawet na 100 wyswietlen znajdzie sie jedna osoba, ktora kliknie w to ponownie to bedzie to dla mnie niewyobrazalny sukces, gratyfikacja i stan swiadomosci, iz mimo, ze komponuje to glownie dla swojej przyjemnosci to jednak… ma to naprawde jakis glebszy sens. Dziekuje raz jeszcze! :)

^ stronka faktycznie spoko. Nie miałem pojęcia że takie fajne "gotowce" można znaleźć - maksymalny efekt przy braku zawracania sobie głowy stroną właśnie że tak powiem internetową. Wygląda jak milion dolców i działa co ma działać.

Pozdr.

Odnosnie strony internetowej to… postanowilem wydac to wlasnie w takiej formie gdyz latwiej jest w ten sposob dotrzec do szerszej grupy odbiorcow. Grafiki wykonalem sam z uzyciem zdjec i ilustracji dostepnych na wielu stronach za darmo lub za niewielka oplata. Okladka wykonana w aplikacji canva z mozliwoscia eksportu gotowych prac w wysokiej rozdzielczosci. Strone postanowilem zrobic sam przy uzyciu wzornikow z wix.com. Mimo, ze wzory sa gotowe to przygotowanie calosci itd, okazalo sie trudniejsze niz mi sie wydawalo ale zaznaczam, z robieniem stron www nigdy nie mialem nic wspolnego. wix.com wydawal sie dla mnie najlepsza opcja zarowno pod katem grafiki jaki i ceny, ktora zaplacilem za domene i konto premium. Uwazam, ze konkurencyjnie i stosunek ceny do jakosci jest nie do pobicia i serdecznie polecam zrobienie u nich strony kazdemu!! :)

No fajnie mi się tego słuchało. Co prawda nie jestem jakimś wielkim fanem typowo solowych albumów gitarowych. Puściłem sobie później 2 i 3 raz siedząc przy kompie, coś robiąc i dobrze mi się przy tym pracuje. :) Oczywiście to tylko moja opinia, ale jak dokooptujesz do tego wokal to prawdopodobnie możesz mnie kupić tak żeby ta muzyka stanowiła centrum. :)

Wiem, ze sa wtyczki i strony gdzie mozna pobrac sciezki wokalne do projektow i szczerze... mam cos takiego zaszczepione w zanadrzu w glowie i pewnego dnia odpale cos z wokalem :) Bedziesz jednym z pierwszych, do ktorego powedruje nagranie :) Dzieki za przesluchanie! :)

Generalnie.... Na pewno nie spoczne na laurach i jestem bardzo zmotywowany do jeszcze ciezszej pracy, a mam cos w zanadrzu do udostepnienia ale to za jakis czas… nie chce wszystkiego na raz :)

#10 Vladi

• Vladi
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 22.02.2018 - 14:59

Świetne jeśli chodzi o produkcję numerów (aranż etc.), realizacja. Granie też świetne i ogólnie dobre kompozycję. Jedyne, mogę powtórzyć za kolegami, brak albo wokalu albo momentami instrumentu, który poprowadzi melodię. I ogólnie momentami prosi się o melodię (piątka jest najlepsza pod tym względem). Ale np numer 3 to świetnie zagrany kompletny kawałek ze zwrotkami i refrenami, który prosi się o wokal. Albo jakiś motyw. zresztą czwórka podobnie.

natomiast granie i kompozycje super. Oczywiście może to wylądować w kategorii muzyka ilustracyjna i też jest ok. Jeśli taki jest zamysł.  choć  byłoby szkoda, bo kawał roboty, kupa dobrych riffów, progresji jest, brzmień.  Można by się pokusić, żeby była to pełnoprawna niezależna muza, która nie potrzebuje nic więcej (obrazu np. )k, którą można by wykonać lajf. czyli być czymś, czymś więcej niż  muzyka do puszczania w poczekalni Spa:) 

Ja jak coś próbuję klecić, to mam taki kryterium publikacji - czy to leciałoby w recepcji SPA?, czy jest w tym coś więcej?:)

Instrumentaliście jest ciężko przejść ten próg. Na pewno tak dobremu jak Ty łatwiej, ale wciąż jest to czelendż. Dlatego mimo, że nie słucham to mam szacunek np ala Satcha, bo in głupi się uaprł, że będzie grał bez wokali (w większości przypadków) i rzeźbi skubany. Tam zawsze jest melodia. 

E; Teraz jestem przy Nr 6 - jest lepiej pod tym kątem:) jest motyw. mam takie przemyślenie własne jeszcze od dawna, że starając się zrozumieć ludzi słuchających ambitną elektronikę zastanowiam się co oni w tym widzą ( a wiem że mają niektórzy których znam świetny gust muzyczny i nawet talent). I druga kategoria, to brzmienia, pordukcja klimat. Można się w takim czymś zanurzyć mimo braku wyraźnej melaodii. I Ty masz potencjął do tego, ale pewnie musiłoby byc zdecydowanie mniej gitar, a dużo więcej elektroniki. 

uff, ale nasmarowałem?:) pozdro,

świetne granie nie odbieraj postu negatywnie, jestem pod wrażeniem, dzielę się po prostu przemyśleniami i wyzwaniami ze swojego podwórka też. 

keep rocking! jak to  mówią

"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#11 Sarmata

• Sarmata
    Weteran
  • z:Wychowanek Forum

Napisany 22.02.2018 - 15:23

Kompakty zabiły muzykę instrumentalną, na winylach, jak brakowało 2-3 minuty do końca, to kapele wrzucały jakieś instrumentale, i nie raz stawały się hitami.

"Czy jest jeszcze na świecie honor i rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"

#12 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 22.02.2018 - 20:57

Swietna robota!

#13 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 23.02.2018 - 00:02

Przede wszystkim dziekuje za poswiecony czas na odsluchanie i odzew! Duzo to dla mnie znaczy. Nie odebralem absolutnie Twojej wiadomosci negatywnie, po prostu cenie opinie innych i kazdemu daje prawo do oceny, z samej racji iz udostepniam muzyke do publicznego odbioru :)

natomiast granie i kompozycje super. Oczywiście może to wylądować w kategorii muzyka ilustracyjna i też jest ok. Jeśli taki jest zamysł.  choć  byłoby szkoda, bo kawał roboty, kupa dobrych riffów, progresji jest, brzmień [...] Można by się pokusić, żeby była to pełnoprawna niezależna muza, która nie potrzebuje nic więcej (obrazu np. )k, którą można by wykonać lajf. czyli być czymś, czymś więcej niż  muzyka do puszczania w poczekalni Spa:)

:) Hmm.. jednak musisz wiedziec iz glowna idea i przeslanie, ktore towarzyszylo mi podczas procesu tworczego to bynajmniej nie tworzenie melodii, linii pod wokal czy klasycznej kompozycji z chwytliwym motywem typu ,,hook’’ uzywanego w terminologii anglojezycznej. Nie uwazam, zeby utwor musial miec melodie aby sie go dobrze sluchalo i do niego wracalo. Napisales, ze byloby szkoda bo tyle dobrych riffow i progresji ale… szkoda czego? :) Jest tu sporo riffow bo mialo ich byc sporo i taki byl zamysl :) Jezeli pojawily sie elementy melodyczne czy chwytliwe to dlatego iz zostaly zagrane pod wplywem emocji, ktore poprzez gitare w danym momencie przekazalem, glownie pod wplywem bodzcow, ktore na mnie dzialaja, a sa to glownie obrazy, zapachy, brzmienie. Naturalne nie tyle mozna sie pokusic aby to byla pelnoprawna muza bo ona nia zwyczajnie jest :) Jest masa albumow zaprojektowanych w oparciu o riffy i tylko o riffy, z sladowymi ilosciami melodii. Posluchaj chocby Keitha Merrowa w Alluvial w The Deep Longing for Annihilation z 2017 lub projektu EYON naszego uzdolnionego rodaka ;) Tam to dopiero melodii brak ,a ile dobrych kompozycji ;) Mozna w ten sposob okreslic ile jest dobrych riffow zepsutych przez wokal ;) Generalnie nie zrozum mnie zle… ilu muzykow tyle muzyki :)

Ja jak coś próbuję klecić, to mam taki kryterium publikacji - czy to leciałoby w recepcji SPA?, czy jest w tym coś więcej? :)

Instrumentaliście jest ciężko przejść ten próg. Na pewno tak dobremu jak Ty łatwiej, ale wciąż jest to czelendż. Dlatego mimo, że nie słucham to mam szacunek np ala Satcha, bo in głupi się uaprł, że będzie grał bez wokali (w większości przypadków) i rzeźbi skubany. Tam zawsze jest melodia. 

Ja natomiast robie calkiem ale to calkiem odwrotnie… Piszac muzyke nigdy nie zastanawiam sie czy nada sie to do SPA, poczekalni dentystycznej czy wizualizacji kreskowi, byloby to absolutnym zaprzeczeniem idei, z ktora wszystko tworze. Muzyke tworze dla siebie i dla mnie jest dobra gdy mnie samemu sie podoba i spelnia moja wizje, a nie wizje kogos. Zwyczajnie nie interesuje mnie gdzie ktos bedzie tego sluchal, czy co sobie wizualizowal podczas jej sluchania. Gdybym tworzyl ja z mysla o celu zwiazanym nie ze mna, to nie moglbym tego robic, nie sprawiloby mi to zwyczajnie radosci :) Natomiast gdy komus to co robie dla siebie rowniez sie spodoba to ciesze sie jeszcze bardziej! Srednio trafione jest robienie czegos np. do wspomnianego SPA, w ktorym bywaja ludzie o roznych gustach, czyz nie? ;) ... i kolo sie zamyka...Nie chodzi o to, ze Satch sie uparl.... on to robi, poniewaz styl i sposob w jaki to robi spelnia JEGO wizje artystyczna... on by sie uparl wtedy gdyby robil utwory z wokalami, ktore pragne wspomniec, ze mu sie zdarzaja. Taki moze troszke samolubny i lekko filozoficzny wywod ale lubie pisac i mowic o swojej tworczosci w ten sposob i mam nadzieje, ze rozumiesz co w tym wszystkim mam na mysli :)

Ten post był edytowany przez greg87 dnia: 23.02.2018 - 00:11

#14 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 26.02.2018 - 13:37

Zapraszam do odsluchania utworow z MEASURE OF ABSTRACT na youtube!!! Mam nadzieje, ze wyglada choc w polowie tak dobrze jak na mojej stronie. Dla przypomnienia https://www.slawomirrataj.com

Pozdrawiam!!!

#15 Waldi

• Waldi
    Gaduła
  • z:New Sącz

Napisany 26.02.2018 - 17:59

Bardzo fajna muza. Super się słucha. Jestem zakręcony na punkcie brzmienia i sprzętu audio więc dodam jeśli można swoje trzy grosze. Brzmienie perkusji bym poprawił. Jest jakby przykryta kocem. Jak będziesz miał nowe kawałki to chętnie posłucham.

• greg87 lubi to

#16 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 27.02.2018 - 13:34

Dzieki za komentarz, bardzo milo, ze podeszlo. Nad perkusja pracuje caly czas, zmieniam uklady itd. Generalnie finalne brzmienie w tym projekcie bardzo mi sie podoba. Odsluchiwalem jednak kawalkow na roznych sprzetach i sluchawkach i brzmi to roznie... wiadomo zreszta. Cokolwiek nagrywam zawsze odsluchuje na Bose QuietComfort 35 II Noise Cancelling i gdy na nich brzmi mi dobrze to tak zostawiam. Naturalnie wciaz eksperymentuje i nad brzmieniem bede wciaz pracowal. Jak cos tylko nowego nagram to dam znac ;) Tymczasem zapraszam do odsluchania moich dwoch innych nagran w podobnym, wszak czasem calkiem roznym klimacie... ;) Pozdrawiam!!!

#17 Waldi

• Waldi
    Gaduła
  • z:New Sącz

Napisany 27.02.2018 - 14:14

U mnie brzmi to jakby wszystko grało 2 metry za kolumnami (Rotel RA 1070 + kolumny Studio 16 Hertz minas. Talerze perkusji brzmią trochę dziwnie ale muzyka mi się naprawdę podoba. Powodzenia.
  • greg87 lubi to

#18 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 28.02.2018 - 13:10

U mnie brzmi to jakby wszystko grało 2 metry za kolumnami (Rotel RA 1070 + kolumny Studio 16 Hertz minas. Talerze perkusji brzmią trochę dziwnie ale muzyka mi się naprawdę podoba. Powodzenia.To

To przestaw kolumny 2 metry do przodu :D Zartuje oczywiscie... przeanalizuje i bede eksperymentowal...Wkrotcenowe wypusty i wrzuce tam juz inny zestaw garow,wtedy zobaczymy ;) Pozdrawiam!!!

#19 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 13.04.2018 - 17:07

Troche odkopie ale coz... mam ku temu wystarczajacy powod ;) Wielki dzien! Otoz pragne oglosic z wielka duma, ze moj debiutancki album Measure Of Abstract znalazl sie w oficjalnej dystrubucji pod skrzydlami wytworni FFM Records Ltd. Album jest dostepny w sprzedazy na platformie iTunes, Amazon oraz Spotify!!!

Po wszystkich latach tworczosci, opuchnietych palcow, przemyslen nad progresjami, fuzjami, kluczami podczas wykonywania nawet tych najprostszych domowcyh czynnosci, lub wykonywania swojej pracy nagle… uswiadamiasz sobie, ze warto. Nigdy nie robilem muzyki dla pieniedzy, ani dla wyswietlen tylko dla stania sie kims lepszym poprzez przelewanie emocji na instrument. Teraz dzieki oficjalnej dystrybucji bede mogl dotrzec do szerszej grupy odbiorcow, na co goraco licze.
Takze.. jak nie macie co zrobic, ze swoimi ciezko zarobionymi pieniedzmi to album dostepny za 7.92 £ czyli za niecale 40 zl ;) Przyjemnego odsluchu!!!

https://www.amazon.c...e4b2088515db74c

https://itunes.apple...ract/1371063012

https://open.spotify...dJ5MZCxjG1Scjok

• Piotr_Soton88 lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników