Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mam pomysła na Telecastra

• Zaloguj się
438 odpowiedzi na ten temat

#51 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 9.10.2018 - 17:12

Rozpakowałem, ograłem. Nie będzie żadnych fotek i próbek. Bo zwyczajnie płakać mi się chce.

Z rozpaczy?

#52 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 17:14

Tak, niestety.

#53 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 9.10.2018 - 18:19

What? :(

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#54 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 9.10.2018 - 18:34

??? Dawaj szczegóły..
** rozsiewacz półprawd i manipulator a co gorsza korwinista! fuj! **

#55 Sol

• Sol
    Magister kanapy, w trakcie doktoratu
  • z:Wwa

Napisany 9.10.2018 - 18:50

Yep, również poproszę.  Coś pizgło w transporcie?  Źle spasowana? Krzywo nabita? Nie ten lakier? Cokolwiek.

I’m practically afraid of my amp it’s so fucking loud - Vinnie Stigma

#56 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 19:29

Z transportem wszystko ok. Nie wiem, czy tak pisać oficjalnie. Nie wiem w ogóle co jest grane. Znam się na gitarach dość. Grałem ostatnio na Tele JJ-a, i byłem zachwycony. Oprócz tego, że profil gryfu był trochę nie mój- kwestia indywidualnych upodobań, wszystko się tam zgadzało. Bardzo wysoki poziom i świetne brzmienie. W mojej profil gryfu, wygoda, ogólny wygląd, lakier, wszystko ok. Ale pewne szczegóły wykończenia jak w tanim epifonie drażnią,  a już elektronika to jest po prostu jakiś koszmarny sen. Pikapy DiMarzio DP421 T Hot pod mostem, Gibson P90 pod gryfem. Pozycje środkowa i neck bezużyteczne, totalny muł, po nawet lekkim skręceniu potka vol w gitarze cicho, głucho i jeszcze większy muł. NIGDY się z czymś takim nie spotkałem, nawet w chinolach za 600 zł. Chcecie więcej szczegółów to mogę napisać na priv. Po tylu miesiącach oczekiwania jestem totalnie załamany. 

#57 s@+@nis+@

• s@+@nis+@
    Weteran

Napisany 9.10.2018 - 19:31

może coś żle zlutowane?

#58 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 19:34

Jak gra z samej dechy? Masz kilka gitar, jak na tym tle wypada i oceniasz?

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#59 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 19:42

To jest świeża gitara, musi się to wszystko"uleżeć". Trzeba to zrozumieć, że bendy powyżej 12 progu na wiolinach gasną . Ale szczegóły wykończenia się nie uleżą, wady w elektronice też nie. W tej chwili po podłączeniu do pieca jest jest bezużyteczna.

#60 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 9.10.2018 - 19:49

E tam się musi uleżeć. Squire schodzący z meksykanskiej linii produkcyjnej nie musi się uleżeć, a gra. A jakby nie było jest to produkcja taśmowa.
Współczuję.
Takie sytuacje zawsze mnie powstrzymywały przed zamówieniem czegoś u lutnika.
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#61 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 9.10.2018 - 19:57

Daj jej czas do jutra, jutro obejrzyj krzywiznę gryfu etc... temperatura teraz jest tak, że drewno ma prawo zapracować.

#62 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 19:59

Proszę , nie dobijaj leżącego. W tej chwili mam ochotę zaproponować wymontowanie hardwaru który kupiłem sam i odesłanie drewana za zwrotem kasy. Ale to raczej nie przejdzie.

@JJ- krzywo wykończona podstrunnica miedzy siodełkiem a pierwszym progiem przy strunie E6, krzywo zamontowany mostek i pikap gryfowy, krzywo zamontowane tulejki do strun z tyłu korpusu- te dolegliwości nie "przejdą " do jutra, czy pojutrza. Elektronikę można poprawić, tego nie.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 9.10.2018 - 20:06

#63 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 9.10.2018 - 20:01

Po prostu napisz do Tomka, podziel się swoimi wątpliwościami. On nie pozostawia nikogo niezadowolonego.

#64 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.10.2018 - 20:17

Rozmawiałem dziś. Odsyłam do poprawek. Tylko to jest dla mnie dodatkowy problem, czas,  a życie mam nie łatwe. Po tylu miesiącach oczekiwania, przekładania terminów, i z tym finałem mam już zwyczajnie dość. Po wielu doświadczeniach z "polskimi zajefajnymi kopiami kostek"  nie będę już więcej eksperymentował z "zajefajnymi polskimi gitarami lutniczymi" bo to trochę za drogie, w porównaniu z kostkami. Najebałem się z tego wszystkiego, dobranoc.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 9.10.2018 - 20:18

#65 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 9.10.2018 - 20:25

Kilka gitar produkcji tej samej osoby przez moje ręce przeszło, dwie są aktualnie. Powiem Ci @sever, że aż oczy przecieram ze zdumienia. Szczegółów nie znam, nie wiem co i jak, dlaczego i w ogóle, ale bądź dobrej myśli. Może zaszło jakieś małe "nieporozumienie" podczas składania elektrowni, co się zdarza, sam kilka potków zepsułem. 

Oczywiście masz pełne prawo być zawiedziony, jak okazało się że wyczekiwany teleś nie jest taki jak się spodziewałeś, Odeślij do poprawki i staraj się o tym na razie nie myśleć, szkoda zdrowia. Myślę że jak wróci, będzie już wszystko OK, czego Ci życzę!

#66 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Poznań

Napisany 10.10.2018 - 00:42

Wrzuć fotki. Lutnik wiedział, co puszcza w świat.

#67 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 10.10.2018 - 02:24

Dokladnie, "najlepszych" trzeba tym bardziej zjebac no chyba że Sever sie napierdolil z radośći A później zaczął rozpakowywac....i krzywo widzi 😁

#68 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 10.10.2018 - 02:27

No żal i smutek :(. Współczuję, że tak wyczekana gitara okazała się takim rozczarowaniem.

Pytanie co powiedział lutnik na twoje zastrzeżenia ? Czy da się to naprawić ?

Trochę za dużo tych problemów - gdyby gitara brzmiała świetnie, to co się da,  można naprawić, a na detale, których się nie da, przymknąć oko i zażadać zwrotu części pieniędzy za estetyczne partactwo. Idąc dalej jeżeli gitara brzmi z dechy i rezonuje, to być może błąd popełniono w doborze pickupów do drewna, za małe wartosci potencjometrów dla humbów lub coś źle polutowano ? Tu można powalczyć by pozbyć się mułu. Tylko czy ma o sens dla Ciebie ? Czy może po prostu zażądać zwrotu pieniędzy - jeżeli to w ogóle możliwe ?

Tak, czy owak lutnik powinien zadbać by ostateczne rozwiązanie było dla Ciebie, klienta zadowalające (ze zwrotem pieniędzy włącznie). Jeżeli tak się nie stanie, to będzie "spalony" na tym Forum i nie tylko, bo potencjalni klienci szukając informacji o jego gitarach znajdą w Google'u ten wątek, który pewnie jeszcze rozrośnie się o kilka stron dyskusji o każdej niedoróbce. Na razie zanim odeślesz gitarę zrób szczegółowe zdjęcia gitary.

#69 rollingstone

• rollingstone
    Weteran

Napisany 10.10.2018 - 05:25

Hu hu. Nie podoba mi się taka sytuacja. Sever reklamuj temat. Cholera najgorsze jest to że widziałem naocznie tyle prac i wszystkie były super. Sam serwisuje wszystkie gitary i nigdy przenigdy nie było wtopy. Zrób fotki.

#70 aAngel

• aAngel
    Wirtuoz klawiatury
  • z:harmonizowany

Napisany 10.10.2018 - 06:04

Kurczę wspolczuje, mam nadzieje ze albo dzisiaj inaczej spojrzysz na te gitare (inaczej uslyszysz) albo bedzie mozliwosc zwrotu z uwagi na to co napisales.

ps. nie denerwuj sie - szkoda zdrowia (wiem, latwo powiedziec)

REGIPS - płyta gibsonowo-kartonowa

#71 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 10.10.2018 - 07:32

a właśnie, kto tak robi gitary?

#72 BartoLLL

• BartoLLL
    Stary wyjadacz

Napisany 10.10.2018 - 07:49

OMG, a mialem sie pytac wczoraj czy juz masz i jak wyszlo. niefortunnie :(

Zbieram na Pensa Suhr.

#73 Intoxicated

• Intoxicated
    Stary wyjadacz
  • z:Olszewo-Borki

Napisany 10.10.2018 - 09:54

Sever, wierzę że elektronika jest do poprawy - w najgorszym wypadku wymienisz, przelutujesz. Ja wiem że nie taki był deal i miało grać *pod klucz* ale jest jak jest.

Mam tylko takie nieśmiałe podejrzenie, że pan lutnik ma grubszy projekt z którym się nie wyrabia i żeby nie przedłużać odzlecił *po znajomości, i etraz efekty wychodzą. Nie oskarżam o celowe zaniedbanie i nie pierwszy raz słyszy się o uznanym lutniku że coś nie tak poszło, ale miałoby to sens jeżeli do tej pory wszystkim robił dobrze, a teraz nagle nie halo. Najbardziej w tym wszystkim współczuję Tobie bo zawód musi być wprost proporcjonalny do oczekiwań, tym niemniej wierzę że wyprostuje się temat i będziesz zadowolony mimo wszystko.

Inspirujący cytat

#74 samm164

• samm164
    Stary wyjadacz

Napisany 10.10.2018 - 11:38

Jeśli gitara nie spełnia Twoich wymagań i jest po prostu kiepsko wykonana, to masz prawo domagać się zwrotu albo konkretnych poprawek.

No nie robi się tak po prostu. Domyślam się, że to nie tylko o to chodzi i sam mówiłeś, że po prostu Ci siadła motywacja, ale nie można się poddawać, bo patrząc na tzw. duży obrazek ta sytuacja może się okazać jedną z lepszych rzeczy, jakie Cię spotkały, chociaż teraz możesz tego kompletnie nie dostrzegać. I to nie tak, że "łatwo mi powiedzieć", bo nie jestem w tej sytuacji i nie wiem jak się czujesz. Z doświadczenia mówię, że czasami największe wtopy życiowe okazują się po latach być prawdziwym błogosławieństwem :)

Uszy do góry i działaj, możesz tylko zyskać :)

#75 Sol

• Sol
    Magister kanapy, w trakcie doktoratu
  • z:Wwa

Napisany 10.10.2018 - 12:01

Jakby co, wykonanie gitary to umowa o dzieło.  Z umowy o dzieło masz taką samą rękojmię jak z umowy sprzedaży, czyli możesz np. żądać obniżenia ceny, usunięcia wad albo wymiany gitary na nową, wolną od wad.  Możesz też odstąpić od umowy i zażądać zwrotu kasy, jeżeli wady są istotne i wykonawca niezwłocznie ich nie usunie.

Generalnie prawo jest za tobą.

Co nie zmienia faktu, że to wkurwiająca sytuacja. Współczuje.

I’m practically afraid of my amp it’s so fucking loud - Vinnie Stigma

#76 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 10.10.2018 - 12:21

Elektronika zmienną jest. Znaczy wymienną. Kiedyś chciałem być Gilmourem i wstawiłem SSL-2 pod most. Ani to fajnie nie grało, ani nie łączyło się fajnie z Fenderami. Myślę, że trzeba zwyczajnie poeksperymentować, coś podmienić w układzie, spróbować różnych opcji. To jest nawet fajna zabawa i edukacja w jednym. Jak drewno dobrane prawidłowo, to reszta jest do zrobienia we własnym zakresie. Wcześniej już grałeś na takiej parce pipaków, czy sobie taki set wymyśliłeś?
Jak działa jamniczek?

#77 exigus

• exigus
    Stary wyjadacz

Napisany 10.10.2018 - 14:56

Po prostu napisz do Tomka, podziel się swoimi wątpliwościami. On nie pozostawia nikogo niezadowolonego.

Hu hu. Nie podoba mi się taka sytuacja. Sever reklamuj temat. Cholera najgorsze jest to że widziałem naocznie tyle prac i wszystkie były super. Sam serwisuje wszystkie gitary i nigdy przenigdy nie było wtopy. Zrób fotki.

Mogę się tylko podpisać. Myślę, że Tomek jest ostatnim lutnikiem w Polsce z którym nie można się dogadać.

• Vladi lubi to

#78 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 10.10.2018 - 19:44

Dobra dobra, więc dlaczego wysyła produkt niedorobiony? (Pomijam przetworniki) A ch, no tak, by sie pozniej dogadywać .... a raczej zakrawa na reklamę.

#79 rockfun

• rockfun
    Dużo gada, mało gra
  • z:bloku obok

Napisany 10.10.2018 - 20:34

O to głupio wyszło sever. Czyli klasyka przy lutniczych opcjach w wersjach ni pies ni wydra. :(

Are You ready for a good time?

#80 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 10.10.2018 - 21:03

@sev pokaż zdjęcia, bo gadamy o czymś, czego nikt nie widział

#81 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 10.10.2018 - 21:18

Słuchajcie, tych rzeczy na pierwszy rzut oka nie widać. To są szczegóły, ale w wymarzonej gitarze lutniczej ich nie oczekiwałem. Np. struna E6 na pierwszych 2-3 progach jest na samej krawędzi, odległości pomiędzy strumami nierówne. Pomiędzy G3 i D4 lecą markery- kropki, tak? I te kropki powinny znajdować się dokładnie pomiędzy tymi strunami. A G3 włazi na kropki, a D jest od nich dalej. To mnie zawsze doprowadza do szewskiej pasjiło strasznie w gitarach- jak struny idą wzdłuż gryfu w nierównych odległościach. Pikap P90 gryfowy jest zamontowany pod lekkim skosem. No drażni mnie to, to moja wymarzona lutnicza gitara, którą sam wymyśliłem, a nie jakiś chiński Squier. I takie tam inne. 

Co do wyboru pikapów- P90 znam świetnie. Poszedł pod gryf. Pod most wybrałem DiMarzio DP 421 Hot T. Singiel w stylu noislessa. Charakterystyka coś pomiędzy P90 a PAF. Zbliżony output- ok. 8,9,  i ok. 9,3.  Dlaczego miało by to nie zgrać? U Kotzena jest ceramiczny Chopper z outputem ok 15, i TwangKing nie wiem, ale ma pewnie z połowę tego. Graja, i to jak.

Dziś wziąłem gitarę na próbownię, coby rozkręcić piec i uderzyć. Potwierdziło się. O ile na mostku jakoś daje radę, choć czyszczenie potkiem vol jest gorsze niż w moim Gibsonie na P90, czy Squierze J. Mascis, to na pozycjach środek i gryf masakra. Na full jest muł, zero góry, brzmi jak bym potek tone do zera skręcił, a czyszczenie powoduje jeszcze większy muł, i ścisza sygnał drastycznie. Kurde, na Gibolu- ten sam pikap pod gryfem już na 2-3 na odkręconym wzmaku mogę sobie pomykać, a tu jak ściszę do połowy skali to się już nie da słuchać- cicho i muł. Potek vol jest 250, ponoć taki najlepiej pasował. A chodzi on tak luźno, że jeszcze takiego nie widziałem.

Ma koniec mogę powiedzieć, że gitara pracuje, bo wczoraj bendy powyżej 12 progu zupełnie gasły, dziś jest lepiej, choć dźwięk jest jeszcze nie ten. Gaśnie, ale trwa dłużej, bo wczoraj to go nie było właściwie. No i jak gram solo powyżej 12 progu sustain bardzo słaby, szczególnie na przesterze. Tu Gibson i Mascis biją ją na głowę.

Reasumując- nie wiem co mam robić. Nawet jak tą elektronikę da się poprawić, nie wiem, czy zniosę te detale wykończenia. Widzę, że może z rozstawem strun da się coś zrobić- wymiana siodełka, bo nacięte rowki są chyba w nierównych odległościach.

Czasem czuję, że może i ta gitara ma potencjał, ale trochę przy niej zrobić trzeba. 

@Rockfun- nie wiem czy klasyka, grałem na zlocie na Tele JJ-a, to znakomity instrument, dla mnie lepszy niż kilka drogich znanych brandów, które też tam miałem w łapie.

@JJ- nie mam czasu na zdjęcia, poza tym nie wiem jak się wkleja. Może podeślę jutro w  linkach.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 10.10.2018 - 21:27

#82 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury
  • z:3city

Napisany 10.10.2018 - 22:43

Z tymi strunami za blisko krawędzi i markerami niewycentrowanymi.... Mam wrażenie że trzeba nieco gryf przesunąć po prostu. Bez odkręcania - pociągnij go po prostu w odpowiednią stronę.... Trochę tak jakbyś chciał złamać ale w płaszczyźnie gitary. Tak się robi ze przykręcanymi gryfami.... Standard rzekłbym...

#83 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 10.10.2018 - 22:48

@sever spojrzałem na moje gitary (te które mam w domu).. faktycznie każda ma trochę te dziurki z tyłu krzywo... spojrzałem na fendera mexa - jest prosto... czyli no da się, ale przyznam, że nie zwróciłem na to uwagi...

@sebjus @bizkit spójrzcie proszę jak to wygląda w tych gitarach, które są u Was

co do kropek na gryfie...jest to absolutnie nierówno w każdej mojej gitarze... serio...  w wielu nie mam w ogóle kropek, bo mnie też to zawsze wkurza...

#84 Raider

• Raider
    Gawędziarz

Napisany 10.10.2018 - 22:50

Potek vol jest 250, ponoć taki najlepiej pasował.

Zmień na 500 - muł zniknie. Miałem kiedyś identyczny problem z muleniem, w dodatku również w gitarze lutniczej. Potencjometr 500 dał jej nowe życie.

Z tymi strunami za blisko krawędzi i markerami niewycentrowanymi.... Mam wrażenie że trzeba nieco gryf przesunąć po prostu. Bez odkręcania - pociągnij go po prostu w odpowiednią stronę.... Trochę tak jakbyś chciał złamać ale w płaszczyźnie gitary. Tak się robi ze przykręcanymi gryfami.... Standard rzekłbym...

"Standard"? Jeśli się ruszy, to będzie znaczyć, że kieszeń gryfu jest luźna - słabo trochę...
"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"
Waldemar Łysiak

#85 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury
  • z:3city

Napisany 11.10.2018 - 06:07

No coś ty Raider. W każdym KAŻDYM Fendera się ruszyć gryfem. I się rusza, żeby wycentrować.

#86 Raider

• Raider
    Gawędziarz

Napisany 11.10.2018 - 07:16

Ok, nie miałem nigdy fendera. W moim RG550 jest ciasno.
Swoją drogą, trochę lipa z tymi fenderami - nie dość, że jakieś tilt-necki, to jeszcze luźna kieszeń w celu centrowania... tak jakby nie chciało im się po prostu zrobić tego solidnie, żeby wszystko do siebie pasowało.

Ten post był edytowany przez Raider dnia: 11.10.2018 - 07:20

Waldemar Łysiak

#87 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 11.10.2018 - 07:59

Wkładają w fabryce co popadnie do kieszeni, aby ustawić poprawnie gryf. Ja już widziałem skrawki kostek, kawałki takiej taśmy do zabezbieczania paczek, itp. Generalnie prowizorka, ale działa to, więc czym się przejmować? Takie czasy. Leci masówka i tyle. Nikt z tego strzelać nie będzie.
Jak działa jamniczek?

#88 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 11.10.2018 - 08:38

A nie mówiłem że reklama? Zaraz będzie że tak ma być bo jak będzie prosto to znaczy że podróbka haha.... tosciepsnywpisydali....

#89 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.10.2018 - 09:06

Ale lutnicza gitara to nie masówka.

#90 kilgore.trout

• kilgore.trout
    Gitarzysta z poszetką
  • z:Kraków

Napisany 11.10.2018 - 09:39

Ja nie wiem jak w Fenderach, nigdy Fendera nie miałem, ale w moim Squierze gryf nie miał luzów, nie latał na boki, drąg był sztywny niczym płonący konar!
no pain, no gain

#91 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 11.10.2018 - 10:08

Racja. Piszę tylko, że jak są luzy to tak sobie z tym radzą nawet w fabryce. Wiadomo że lutnik powinien to zrobić na tip top.
Jak działa jamniczek?

#92 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.10.2018 - 10:53

Lutnik chyba przyjął za duzo zamówień lub jest na jakims życiowym "zakręcie" skoro wysłał taka niedopieszczoną gitarę do klienta.

#93 Raider

• Raider
    Gawędziarz

Napisany 11.10.2018 - 12:08

Nie no, panowie - wyspałem się wreszcie, sprawę przemyślałem i nie kupuję tego "centrowania gryfu" - gryf nie może mieć luzów, ma wchodzić w kieszeń z lekkim oporem i wszystko ma być równo i prosto. Jeśli fender robi inaczej i sprzedaje to potem z "made in USA", to jest to gruba żenada. O tym, co przeczytałem a propos "podkładek" wolę nawet nie myśleć.
  • Stach lubi to
Waldemar Łysiak

#94 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 11.10.2018 - 12:35

Bo tu są dwie reklamy. Ta fajna dla dziadostwa jakie spotkać można niejednokrotnie do 10 tyś zł. A ta druga....może wypali i się dogadają ;) i bedzie: oj, jaki to wspaniały, mily, wyrozumiały czlowiek....

#95 sebjus

• sebjus

Napisany 11.10.2018 - 13:10

Mam trz boltony, Fender Kotzen, ltd sn-1000, Jay Turser w teleśstajlu, we wszystkich kieszeniach gryfy siedzą tak ciasno że nie ma opcji zmiany położenia, trzeba by było coś podszlifować.

JJ sprawdzę wieczorem i dam znać.

#96 mareq

• mareq
    Gaduła
  • z:Bielsko-Biała

Napisany 11.10.2018 - 13:28

Nie wsuniesz nawet kartki papieru pomiędzy gryf i korpus?

#97 aciek_l

• aciek_l
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.10.2018 - 13:32

W większości bolt-on, które miałem, kartka nie wchodziła.

#98 motherfunker

• motherfunker
    Stary wyjadacz

Napisany 11.10.2018 - 13:33

Miejsce gdzie gryf łączy się z korpusem to serce gitary, nic tam nie powinno się ruszać, kieszeń powinna być idealnie dopasowana do gryfu. Nie zmienia to faktu, że w wielu gitarach te dwa elementy nie są idealnie spasowane i faktycznie stosuje się różne "wkładki". Miałem np. G&L-a z Indonezji - bardzo fajny Strat za ponad 2000 zł, gdzie gryf nie był idealnie spasowany z kieszenią i lutnik Skałba przy wymianie progów włożył mi tam bodajże drewnianą podkładkę.

#99 Ernesto

• Ernesto
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.10.2018 - 13:41

Jaka kartka papieru? O czym Wy tu ten tego? Kieszeń w stracie jest po brzegi wypełniona gryfem.

Ten post był edytowany przez Ernesto dnia: 11.10.2018 - 14:02

#100 sebjus

• sebjus

Napisany 11.10.2018 - 14:53

Tylko tyle, dalej/głębiej to może tylko włosy ;).

LTD SN-1000 i Fender Richie Kotzen strat.

Spoiler

Wieczorem wrzucę info o dwóch instrumentach tej samej marki co Severa.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników