Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mam pomysła na Telecastra

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
454 odpowiedzi na ten temat

#451 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 20.12.2018 - 23:33

(....) Jeśli pickup jest wadliwy, albo nie pasuje do koncepcji, to powinienem zostać o tym poinformowany. (...)

Tego kompletnie nie kumam. Koncepcja jest Twoja i tylko Twoja. Dostarczasz stuff i jak coś nie pasuje do konceptu to jednak bierzesz to na siebie. Serio. Zawsze tak zamawiam sprzęt. Kupuję wtedy pickupy po 200zł na allegro zamiast po 350 w sklepie. Ryzyko biorę na siebie. Normalnie jak zlecasz kupowanie lutnikowi to on na takie okazje (że coś "nie pasuje do koncepcji") powinien robić sobie marżę i brać ryzyko na siebie. Ja ktoś prosi mnie o rozwiązanie jego problemu to podaje wysoką cenę i problem rozwiązuję. Raz na kilka razy jest problem i ta moja wysoka marża jest po to, żeby w takich sytuacjach nie brać od klienta pieniędzy (chociaż muszę zapłacić programistom - tu sporo).

(...) jest on ofiarą własnego sukcesu- robi dobre wiosła za tanio (...)

to napisałeś kilka postów temu... dodaj jedno do drugiego.

Co do pickupu - jak Ci nie pasuje to go wywal i spróbuj innego. To przecież jest element zabawy. Jeśli moje zdanie Cię interesuje to do koncepcji nie pasuje skala a nie pickup :) wywal tę p90 i zapodaj SH1 albo SH2 i będziesz zadowolony, albo jak muł (25" to drobna różnica, ale wciąż różnica) to zamów u MerlinPickups PAF'a na ceramiku.

Trzymam kciuki, bo gitara wygląda zajefajnie. Gra pewnie też.

** rozsiewacz półprawd i manipulator a co gorsza korwinista! fuj! **

#452 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 20.12.2018 - 23:35

Na tyle na ile Severa zdążyłem poznać to SH-1 powinien bez problemu trafić w jego gust, SH-2 raczej nie bo za dużo dołu. 

#453 sever

• sever
    Gawędziarz

Napisany 20.12.2018 - 23:50

@JJ- nie załamuj mnie- skala a muł pikapu :D :D

Mam i miałem gitary z P90 pod gryfem w różnych skalach, i czegoś takiego nie było. Tu ewidentnie jest problem ze zrobieniem elektroniki, której wykonawca  nie ogarnął, bo  mu się nie chciało, nie miał czasu idt. Wysyłając specyfikację podkreśliłem, że jeśli w czymś nie mam racji, albo trzeba coś skorygować,  to proszę o sprostowania i sugestie. To była prośba do FACHOWCA. Jeśli uważał, że to co chcę jest do bani- powinien po mojej prośbie zareagować. Ale najwyraźniej miał to w końcu przewodu pokarmowego.  Tak, że nie ma sensu kwitować sprawy w ten sposób- klient chce, klient ma.

E: Tak, kupiłem na Allegro dwa pickupy P90 Gibsona. Wysłałem oba, z prośbą o sprawdzenie, który jest ewentualnie lepszy. A nawet jeśli oba były do bani- to chyba profesjonalny wykonawca powinien to wyczaić, i powiedzieć- sorry, ale pikapy które mi pan dostarczył są zepsute.  

Ten post był edytowany przez sever dnia: 21.12.2018 - 00:09

#454 jjhop

• jjhop
    Weteran

Napisany 21.12.2018 - 00:06

nie napisałem, że skala -> muł.. napisałem, że skala nie pasuje do koncepcji :) ale tylko moim zdaniem... a ja jestem niepoprawnym fanem 25.5" więc to bardzo bardzo subiektywna opinia :)

** rozsiewacz półprawd i manipulator a co gorsza korwinista! fuj! **

#455 sever

• sever
    Gawędziarz

Napisany 21.12.2018 - 00:16

Naprawdę, te 7 mm nie robi żadnej różnicy, oprócz kwestii manualnych. Miałem wiosła z P90 pod gryfem w skali 25,5", i 24,75" różnica była praktycznie żadna w brzmieniu. A w moim tele to wciąż brzmi, jakby potek tone skręcić na zero, i piec jeszcze kocem nakryć. Dobra, tak czy siak, nie zostało to ogarnięte, i będzie kupa śmiechu, jak mój braciak to zrobi, a pewnie zrobi :D

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników