Skocz do zawartości

Zdjęcie

Projekt okladki do albumu - ktos? cos?

• Zaloguj się
19 odpowiedzi na ten temat

#1 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 12.02.2018 - 10:31

Jezeli umiescilem temat w zlej kategorii to z gory przepraszam, zasugerowalem sie nizym innym jak tworczoscia ;) Ale do sedna... czy znajduje sie tutaj ktos, to projektuje a najlepiej zna osobe, grafika komputerowego lub studenta, ktory by sobie chcial dorobic? Chodzi mi nie tylko o projekt okladki ale calej oprawy graficznej na drukowana koperte lub digipacka, z tytulami, logiem itd. + wrzucenie grafiki na szablon danej drukarni (jak pewnie wiedza niektorzy kazda drukarnia ma swoj). Grafika ma byc w klimacie post rock, ambient, przyroda + architektura, generalnie dzialka szeroka i gleboka do artystycznej eksploracji. Ma to byc zrobione... naprawde dobrze, technika dowolna, z cena na pewno sie dogadamy. To jak.... pomozecie? :) 

#2 Amadella

• Amadella
    Weteran
  • z:Poznań

Napisany 12.02.2018 - 10:43

Greg,

jaki masz budżet, jak nie chcesz tutaj to napisz na priv.

Chociaż słowo studęt + "naprawde dobrze zrobione", to często się wyklucza.

Termin jakiś jest?

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

#3 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 12.02.2018 - 14:23

@Amadella

Terminu nie ma. Budzet? Odpowiem uczciwie... zaplace tyle na ile ceni sie ktos, kto to wykona :) W granicach rozsadku oczywiscie. Czy masz jakies swoje portfolio? ;) Jak tak to wyslij linka. Dziekuje

#4 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 12.02.2018 - 16:31

Ja tez sie podepne pod temat. Gdzie mozna szukac grafikow do takich prac - moze jest jakas grupa na fejsie?

#5 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 14.02.2018 - 11:56

hmm.... chyba jednak nikt tu nie projektuje ;) Ale zeby naprawde nikt i nic? 

#6 Amadella

• Amadella
    Weteran
  • z:Poznań

Napisany 14.02.2018 - 12:03

Przekazałam koledze, odezwie się do Ciebie jak będzie miał wolne moce przerobowe.

Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.

#7 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 14.02.2018 - 12:14

hmm.... chyba jednak nikt tu nie projektuje ;) Ale zeby naprawde nikt i nic? 

Przecież pisałem do ciebie na priv.

Piszcie do mojego znajomego. On jest grafikiem, artystą, rysownikiem. Głównie klimaty si-fi, ale naturę i inne rzeczy na luzie ogarnie.

bartol.metelson@o2.pl

#8 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 14.02.2018 - 13:00

Ok spoko mate looz 🤣 mam to w zanadrzu, tym niemniej rzecza ludzka jest szukanie innych alternatywnych rozwiazan, a zeby takich szukac trza miec wybor, a z tym ciezko bo albo nisza w temacie albo nikt nie chce zdradzic dobrego zrodla 😉
  • Paul_Black lubi to

#9 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 14.02.2018 - 13:49

No wlasnie. Nie ma gdzie sie zapoznac z szersza oferta.

W grafice jak w muzyce - jest diskopolo i defmetal. I do tego mnostwo posrednich estetyk.

Ten post był edytowany przez Paul_Black dnia: 14.02.2018 - 13:50

#10 BBB

• BBB
    Stary wyjadacz
  • z:Wroc

Napisany 14.02.2018 - 16:06

Uprawiam bardziej ilustrację i 3D niż dizajnerstwo, ale jakby co zapraszam na 
Niedługo dodam serię która by się nadała na okładki dla metaluchów ;)

Mój stary też robi okładki, ma sporo doświadczenia w ogólno-projektanckich zagadnieniach; robił między innymi kilka okładek Kapeli ze Wsi Warszawa.
Jak kto chętny, zdobędę namiary.

W post rocku to chyba dalej dominują okładki z rodzaju weź zdjęcie, wjeb w to kawałek drugiego zdjęcia, zdesaturuj i nałóż brązowy/niebieskawy/zielonkawy filtr, dodając trochę grunge'u z pędzli i tekstur? I biała typografia kursywą : D
Szkoda że nie mam takich rzeczy w portfolio bo to banały straszne. Ale żeby nie było, nie sugeruję że należy płacić mało.

------------
Piszecie że ciężko znaleźć?
Jak ktoś szuka polskiego studenta z zajefajnym i różnorodnym portfolio, skłonnego robić za 100pln za projekt to owszem, może być problem.
Ale na Behance jest masa designerów, i często widzę okładki płyt w portfolio.
Idziecie na stronę tego typu (taką gdzie są projektanci), wpisujecie w wyszukiwarce "cd cover", albo "cover art","okładka płyty", "album" itp, i na bank znajdą się ludzie.

W zasadzie, jak ktoś chce pod nos to też są portale gdzie przedstawiasz fuchę i 20 zdesperowanych ziomków bije się kto taniej zrobi, podsyłają ci linki i przebierasz sobie ile chcesz...

Ten post był edytowany przez BBB dnia: 14.02.2018 - 16:07

• Amadella lubi to

#11 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło

Napisany 14.02.2018 - 19:53

W post rocku to chyba dalej dominują okładki z rodzaju weź zdjęcie, wjeb w to kawałek drugiego zdjęcia, zdesaturuj i nałóż brązowy/niebieskawy/zielonkawy filtr, dodając trochę grunge'u z pędzli i tekstur? I biała typografia kursywą : D

Trend w progresywno/artorckowych jest też taki, bardziej we wkładkach niż na okładkach, że idziesz sobie w Kobydłowie Dolnym lasem. Patrzysz o słup energetyczny na tle jakiś chabazi, a w tle łąka po horyzont. Albo idziesz miastem i widzisz komin. Komin jak komin, ale zebrały się nad nim chmury. W domu natomiast kaloryfer, czy coś ogólnie samo w sobie bez sensu artystycznego. Cykasz najlepszą fotę jaką potrafisz, może z jakiegoś kąta ciekawego, taką żeby może to zdjęcie dało się pod coś podciągnąć. Później obrabiasz to tak by nabrało to jakiegoś sensu, uroku, lekkiej tajemniczości, może odhumanizowania. Voila! Zdjęcia jak u Stevena Wilsona. ;)

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 14.02.2018 - 20:10

• Amadella lubi to

#12 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 14.02.2018 - 21:46

Swietny link! Dzieki!

Moze jeszcze inne warte zainteresowania?

#13 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 16.02.2018 - 11:42

Nie spodziewalem sie takiej lipy w temacie :D Tu nie chodzi o pisanie w stylu ,,idziesz sobie, trzasnij zdjecie, dodaj efekt i voila''... nie mozna bowiem byc dobrym we wszystkim zwlaszcza, gdy ktos komponuje, nagrywa, miksuje itd...to jeszcze zeby grafikiem i wydawca byc? ;) To troche jak z Panem Tadziem z ogloszenia co jest gazownikiem, glazurnikiem, hydraulkiem, malarzem, murarzem i tynkarzem... nic dziwnego, ze lipa z praca w PL, gdzie kazdy od wszystkiego ;) Plyt od c...a, ale grafikow widac malo. No coz... trudno. Moze czas bedzie uderzyc rowniez na fora zagraniczne albo znalezc kontakt przez pinteresta bo tam okladek i grafik sporo...

#14 BBB

• BBB
    Stary wyjadacz

Napisany 16.02.2018 - 12:07

Pinterest jak najbardziej tak. 

Grafików nie jest mało, po prostu mało kto robi -tylko- okładki albo głównie okładki.

Zawsze możesz przejrzeć albumy których okładki ci się podobają i sprawdzić kto je robił.

Btw, masz jakieś przykładowe grafiki pokazujące o jaki poziom i styl ci chodzi?

Swietny link! Dzieki!

Moze jeszcze inne warte zainteresowania?

No dobra: wspomniany ojciec i jego digipack dla KzWW:
(sorry że z fb ale nie mogłem znaleźć okładek na jego stronie a net mi ledwo zipie)

Ten post był edytowany przez BBB dnia: 16.02.2018 - 12:12

#15 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło

Napisany 16.02.2018 - 13:59

A ja ci nie pisałem, że masz sobie iść i samemu zrobić. Natomiast wskazuję pewien art-rockowy, czy też progresywny trop, w których zdjęcia, nad którymi człowiek się zastanawia, są często tak na prawdę bezsensu. Natomiast podawane są w ten sposób, by człowiek właśnie ich sens rozkminiał.. Ot taka dygresja. :)

Aczkolwiek polecam, bo to fajna zabawa w przerwie od grania i z tych iluś cykniętych zdjęć przeważnie zawsze coś nawet totalny amator jest w stanie uchwycić w fajny sposób. ;) Próba uchwycenia, czy oddania czegoś więcej zdjęciem szalenie wpływa na własną wyobraźnię. :)

Możesz też poszukać gotowych w internecie na sprzedaż. Profesjonalnych grafik, także całych konceptów jest całkiem sporo. Kapele nawet te pro często tak robią, że biorą parę/naście pomysłów, wybierają ten który się wszystkim podoba i za ten właśnie płacą artyście.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 16.02.2018 - 14:57

#16 dirtystrat

• dirtystrat
    Stary wyjadacz
  • z:ZST

Napisany 17.02.2018 - 10:08

Jak Eclipse pisze, szukaj grafik

Proponuję deviantart. I pisz do ludzi, których prace Ci się podobają, może z kimś się dogadasz.

Sutenerstwo, kontrabanda, rock and roll

#17 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 17.02.2018 - 10:36

No właśnie, najważniejsza jest wizja, jakiś pomysł, myśl przewodnia.

Jak projektuję sobie grafikę na efekty które sam robię, to właśnie chyba najwięcej czasu z tego wszystkiego zajmuje poszukiwanie i to nie samej grafiki a koncepcji. Tak sobie przeglądam różne grafiki, podsuwają one jakieś pomysły, przez co łatwiej wybrać jakąś "myśl przewodnią" po czym wpisuję w google hasła w oparciu o tą myśl i dalej przeglądam co google wypluwa.

Jak już mam wybrane, to sobie ściągam rzeczy które mi pasują i upycham je za pomocą Corela na grafice którą później nanoszę na efekt.

Może właśnie tak zrób, a jak znajdziesz koncepcję, będzie łatwiej o efekt końcowy. Grafik który będzie miał zlecenie na okładkę Twojej CD też musi wiedzieć jaka jest Twoja "myśl przewodnia" pomnik cmentarny, trumna, zombi czy teletubisie  ;)

#18 BBB

• BBB
    Stary wyjadacz

Napisany 17.02.2018 - 12:21

Przede wszystkim pamiętajcie że grafik to dość debilne określenie, wrzucające do jednego wora ludzi zajmujących się różnymi rzeczami. 
Na okładki płyt lądują prace ludzi ze skrajnie różnych kręgów, z innym backgroundem; Od fotografów przez fotomanipulatorów, wektoro-centrycznych designerów, ilustratorów, digital painterów aż do artystów używających tradycyjnych technik.

Czy zrobiłyby sensowną okładkę w swoim stylu i projekty na merch - jestem pewien że tak. Ale nie pojawią się w wyszukiwarkach bo się tym nie zajmowały.
Więc jak komuś zależy na ciekawej okładce to trzeba się zwyczajnie poświęcić czas na research, a nie marudzić że nie ma ludzi.

• IrekB lubi to

#19 greg87

• greg87
    Gaduła

Napisany 20.02.2018 - 00:34

Dzieki wszystkim za pomoc! Na pewno skorzystam, chociaz... posiedzialem troche na canvie i posklejalem sobie sam kilka fajnych projektow, dodalem tytuly i... moze nawet cos z tego bedzie! Kwestia tylko wrzucenia grafiki na szablon ale to jest rowniez mysle temat dla kogos z drukarni... 

#20 BBB

• BBB
    Stary wyjadacz

Napisany 6.05.2018 - 08:10

Jakby co, mogę namalować okładkę jakimś metalurgom:

Dodałem właśnie całą serię takich grafik do portfolio  :)

https://www.behance....48409/ALTAR-I-V

144c4565248409.5aeda47c0cfe8.jpg

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników