Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dziwnie brzmiące struny.

• Zaloguj się
6 odpowiedzi na ten temat

#1 kodzak

• kodzak
    Świeżak

Napisany 24.01.2018 - 15:55

Cześć wszystkim.

Mam pytanie. Jestem gitarowym noobem ("gram" od ok. tygodnia) i dzisiaj wymieniałem pierwszy raz struny we Floyd Rose. Wydawało mi się, że wszystko fajnie ustawiłem, floyd jest równo z korpusem. I coś dziwnego się dzieje ze strojeniem w dwóch górnych strunach (ustawiam sobie standard tuning). Mianowicie, mimo tego, że tuner pokazuje poprawny strój to dźwięki E i A brzmią jakoś dziwnie. Nie mam wyrobionego słuchu, ale brzmią trochę jak z intra do Enter Sandman ;) W poprzednich strunach miałem podobny problem ze struną 5. (A) ale wtedy, tak jakby, przekręciłem cały ten szereg strojenia o jeden cykl (nie mam pojęcia jak to poprawnie nazwać: EADGBE>EADGBE i wszystko co pomiędzy) i zaczęła brzmieć poprawnie. Tutaj natomiast struny są już tak naprężone, że nie jest to chyba możliwe, a nie chcę pozrywać. nowe struny to Ernie Ball 10-46. Macie może jakąś radę?

#2 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 24.01.2018 - 15:56

nakrec jakies video najlepiej.

jak dla mnie intro enter sandman brzmi dobrze ;)

propsy za floyda na starcie przygody z gitara. wielu tutaj jezy sie jak tylko przeczyta nazwe ;)

Ten post był edytowany przez Karloff dnia: 24.01.2018 - 16:12

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#3 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.01.2018 - 15:59

wielu sie jeży choć są starymi brzdąkaczami albo dalej nie potrafią tego ogarnąć (!) :P ;)

Ten post był edytowany przez korzo dnia: 24.01.2018 - 16:00

#4 kodzak

• kodzak
    Świeżak

Napisany 24.01.2018 - 17:16

Dobra Panowie. Wygląda na to, że wiele dramatu o nic ;) Tzn. może jak ktoś ma podobny problem to mu to pomoże.

Zluzowałem trochę sprężyny. Mimo, że floyd był poziomo to może sprężyny ciągnęły za mocno. Przy wymianie strun dołożyłem dwie nowe, w zamian jednej starej (teraz w sumie 4), bo były za słabe. 

Dziwna sprawa bo tak jakby przez noc się bardziej spięły i kołeczek którego używałem do blokowania nie wchodził na styk i musiałem minimalnie poluzować. Teraz stroi prawidłowo.

Myślałem, że jak zablokowałem przy główce to już nic się nie ruszy, ale widać błędy świeżaka :)

• Karloff lubi to

#5 Mad220V

• Mad220V
    Dużo gada, mało gra

Napisany 24.01.2018 - 20:54

Ojtamojtam....
  • Eclipse lubi to

#6 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 7.02.2018 - 16:30

zalozylem NYXL.

jeszcze ich nie oceniam, wiem, ze hype is real, ale kurde, bardzo fajnie siedza pod palcami (10-52 w 24 3/4, strojone do D).

zobaczymy jak z ich zrywalnoscia (chociaz nie zrywam strun za bardzo), strojeniem (chociaz gita nie traci stroju :D), wytrzymaloscia na syf i podobno przedluzonym zyciem, plus jakis dodatkowy reklamowy belkot ;)

jak sie gralo latami na ProSteels, to powrot na Niklowane struny robi troche roznicy lewej lapie ;)

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#7 hammerh34d

• hammerh34d
    Gaduła

Napisany 15.02.2018 - 11:26

@Karloff

Heh...
Ostatnio zdjąłem nyxle i założyłem dla jaj kobalty od EB.
Tez fajnie jest ;), jakoś jakby żywiej.

alozylem NYXL.

jeszcze ich nie oceniam, wiem, ze hype is real, ale kurde, bardzo fajnie siedza pod palcami (10-52 w 24 3/4, strojone do D).

zobaczymy jak z ich zrywalnoscia (chociaz nie zrywam strun za bardzo), strojeniem (chociaz gita nie traci stroju :D), wytrzymaloscia na syf i podobno przedluzonym zyciem, plus jakis dodatkowy reklamowy belkot ;)

jak sie gralo latami na ProSteels, to powrot na Niklowane struny robi troche roznicy lewej lapie ;)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników