Skocz do zawartości

Zdjęcie

[NAD] Fender Bassbreaker 15W Combo Blonde Limited Edition

• Zaloguj się
44 odpowiedzi na ten temat

#1 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 19.11.2017 - 20:33

Od jakiegoś czasu poszukiwałem comba. Przede wszystkim piękny z wyglądu, piękny kanał czysty oraz ładny przesterowany, ale nie do rzeźni, tylko bardziej bluesowy, czy do lekkich odmian rocka, z reverbem na pokładzie. No i miało to pasować wyglądem do podajnika  ;) .

Tak wiem, mam Supersonica 60, który to posiada, ale za głośny (trzeba by też jakiś NAD mu zrobić ;) ).

Chodziło mi o combo które nawet w domu można rozkręcić, które będzie dość poręczne i łatwe w transporcie, czyli do pogrania w domu i do szybkiego transportu. Oczywiście miała być Bugera V22 combo, ale prawdę powiedziawszy to jak mam ochotę pograć na V22 to mam do niej bardzo łatwy i szybki dostęp, kolega Mountain ma i zawsze by mi pożyczył, więc czemu by nie spróbować innego wzmacniacza? 

Idąc tym torem od jakiegoś tam czasu przeglądałem sobie różne wzmacniacze, ładne, mniej ładne, różne  :D  :D  :D

Uwagę mego oka, a nawet dwóch przyciągnął wzmacniacz z tematu, więc nazwa wpisana w google, poczytane, na YT ograne, także pomyślałem, że czemu nie, ryzyk fizyk najwyżej sprzedam dalej.

Tak oto wygląda:

baece7159ef76d1d.jpg

a41c4c0ba3354e38.jpg

c614fe1f1650b9d1.jpg

Tak jak w tytule. Jest to Fender Bassbreaker 15W Combo Blonde Limited Edition. W planie podobno ma tego być 1000szt, jaka tam prawda nie wiem, nie istotne.

Specyfikacja wzmacniacza:

Seria: Limited Edition 
Typ: Class A/B 
Wysokość: 44.5 cm 
Szerokość: 49.68 cm
Długość: 26.7 cm
Masa: 18.2 kg 
Głośnik: Celestion® G12H 30W Anniversary Series
Inputs: One - 1/4”
Kanały: One - (with Selectable Amp Voice)
EQ: Bright, Gain, Structure, Bass, Middle, Treble, Master, Reverb Effects: Reverb
Wyjście na dodatkową kolumnę z przełącznikiem 4,8,16 omów

Pętla efektów: Tak
Moc: 15 Watts 
Preamp Lampy: 3 x 12AX7
Power Lampy: 2 x EL84 
Sklejka 19mm
Tolex: Blonde

Kraj produkcji: Meksyk

Od wersji podstawowej, oprócz wyglądu różni się też głośnikiem. W wersji podstawowej stosowano Celestion G12 V-Type 70W.

Pierwsze wrażenie... Kloc! Jak na combo 112 swoje waży, 20kg no ale z racji że duży nie jest łatwiej go nosić niż SS60.

Wykonany dość przyzwoicie. Wszystko równo, ładnie, tolex dobrze przyklejony, grill dość równo ułożony i dobrze naciągnięty. Wizualnie nie ma się czego czepiać.

Pierwsze uruchomienie na cleanie (nazywa się to "Low" na przełaczniku) i banan od ucha do ucha. Jest zajefajnie, bez dwóch zdań, piękny clean, od razu czuć że to Fender, ale nie taki clean jak SS, trochę inny ale charakter bardzo podobny. "Kanał" drugi to pozycja przełącznika "Med". No banan jeszcze większy, tutaj idzie uciągnąć na prawdę wiele, od powiedzmy cleana przez blues po rock. "Kanał" trzeci czyli "High" no i potężny wytrzeszcz oczu... Jeszcze nie słyszałem żeby wzmacniacz z napisem Fender na masce tak łoił. co prawda nie łoi aż tak jak Ironball, ale na prawdę nie wiele mu brakuje. Pełnoprawny rzeźnik jakby nie patrzył.

Wczoraj Bassbreaker był na polu boju u robdruma. Jak niektórzy wiedzą gramy tam trochę razem, także ja na Bassbreakerze i Dżejutelesiu, mountain na Ironballu i Deanie M. Schenker, sporo łoiliśmy i na prawdę nie było wstydu, normalnie ściana gainu.

Uprawialiśmy też dużo "kranczi" i też było miodnie, także zadowolenie pełną gębą.

Ogólnie rzecz ujmując, brzmieniowo jest zajefajnie. Wzmacniacz do tańca i do różańca, uciągnie na prawdę wiele i to samodzielnie, bez żadnych kostek, dopalania, kombinacji. Nic. Wystarczy gitara kabel i on, nic więcej nie trzeba.

Na pokładzie znajduje się reverb. Jest to reverb cyfrowy w stylu "Hall", wystarczający, nie przesadzony, więc nawet po przekręceniu potka na max nadal jest jeszcze używalny, a przy okazji bardzo cichy, praktycznie w ogóle nie szumi, nic. Także nie ma potrzeby podłaczania reverbu z kości, ten wzmacniaczowy w zupełności jest wystarczający.

Equalizer wzmacniacza jest bardzo, ale to bardzo czuły. Minimalne przekręcenie potka powoduje reakcję w tym co wychodzi z głośnika, także można uzyskać na prawdę wiele wiele różnych bardzo dobrych brzmień na każdym "kanale". 

Na uwagę zasługuje również reakcja na instrument/przetworniki. Jak wiecie mam ich kilka, każda inna z różnymi przetwornikami, każda odzywa się inaczej, wyraźnie inaczej, a na MTM-10 i z AHB-2 na pokładzie to i metalcore idzie cisnąć i to bez najmniejszych kompleksów. Pragnę tutaj wspomnieć, że wzmacniacz nie ma tendencji do buczeń, sprzęgania, gwizdania, przy "HIGH" z GAIN nawet na 100%.

Te 15W jest na prawdę głośne. Spokojnie daje radę grać po cichu w domu i ładnie i przyjemnie brzmieć, spokojnie nadaje się na próby i bez najmniejszego problemu przebija się przez szalonego perkusistę (a wczoraj był taki jeden gościnnie Pan 60+ który tak cisnął na perce że nam wszystkim buty spadły z wrażenia). Przy 50% mocy staje się bardzo głośno. Spokojnie napędzie sztuki w tych mniejszych i większych klubach, myślę też że bez najmniejszego problemu pociągnie wesele i to samodzielnie. 

Rodzina Bassbreaker składa się z kilku braci, są to głowy i comba, różnej mocy.

W combach Bassbreaker 15 jest pętla efektów, która w pierwszych wypustach była wadliwa. W modelach "poliftowych" zostało to poprawione fabrycznie. Otóż gniazdo jack "SEND" pętli efektów generowało potężne buczenie wzmacniacza, do tego stopnia że podłączenie efektów dyskwalifikowało wzmacniacz z używania. Fender to poprawił w nowszej serii, a w starszej problem był usuwany przez autoryzowane serwisy.

Zauważcie, na jednym ze zdjęć wyżej, wyraźnie widać gniazda jack pętli efektów. Gniazdo jack "SEND" posiada wewnątrz siebie taki plastikowy ring-tulejkę. Jest to znak że jest to fabrycznie poprawiona pętla. Jest to dodatkowy ekran, który wyeliminował problem związany z buczeniem pętli. Jeżeli Bassbreaker posiada dwa takie same gniazda jack do pętli, znaczy to że wymaga interwencji w serwisie, ponieważ buczenie jest na prawdę duże, na tyle że po podpięciu czegokolwiek w pętlę wzmak nie nadaje się do używania.

Oczywiście żeby nie było tak kolorowo coś jednak musi być nie tak.

Moja sztuka mimo że nówka prosto ze sklepu, też miała ból. Mimo że polift to pętla buczała. Nie chciało mi się wzmaka wysyłać na naprawę, więc postanowiłem że najpierw sam do niego zajrzę. Okazało się że jeden z przewodów masowych miał tak zaciśnięte oczko że miedź w przewodzie została najnormalniej obcięta i na obudowie nie było masy. Szybki akcja, nowe oczko, wzmak nie buczy na pętli  ;) .

Przy okazji zrobiłem kilka fotek z wnętrza wzmacniacza:

49718bb6a0007ff5.jpg 

120b4892aa2cb0fc.jpg

b294ce6d14df14ab.jpg

fbcb8393ec54db26.jpg

3a4ad7d9c72ee2b2.jpg

Są też inne wg mnie wady.

Największa, BRAK OPCJI NA FOOTSWICH!!!! Normalnie kompletna tragedia. Fabrycznie nie ma takiej możliwości. Szkoda ogromna. Jedynie co to pozostaje bawić się przełącznikiem ręcznie (bez skojarzeń  ;) ). Oczywiście jak minie gwarancja to posiedzę nad opcją dorobienia opcji na footswich, powinno się udać, bo pomysł już mam, no ale z racji że jest na gwarancji na razie takiej ingerencji we wzmak nie chcę czynić.

Kolejna wada to mimo wszystko pętla efektów, która co prawda nie buczy, ale dość wyraźnie szumi. Jak widać na zdjęciach nie ma regulacji potencjometrami poziomu pętli, dlatego też fabrycznie została zrobiona na pełną...gwizdek  ;)  , także szum z pętli jest podobny jak szum samego wzmacniacza na "HIGH" na GAIN 100%. Tragedii oczywiście nie ma jest to spokojnie akceptowalne, no ale byłoby jeszcze lepiej jakby tego nie było. To zjawisko powoduje że wzmacniacz staje się bardzo czuły na masę, na zasilanie efektów wpiętych w pętlę. Tutaj zdecydowanie polecam zasilacze separowane, takie "standardowe" raczej odpadają.

To najpoważniejsze wady. Jak jeszcze jakieś się ujawnią, to oczywiście napiszę.

Także teraz taki oto zestaw pieści me uszy w domu, nic więcej (no dobra, jeszcze kabel między gitarą a wzmakiem i prąd z gniazda) nie potrzeba:

2d9e0dc7348dcbe5.jpg

Jak macie jakieś pytania, piszcie, jak tylko będę potrafił na nie odpowiedzieć, to odpowiem.

Specjalne DZIĘKUJĘ dla Kolegi rollingstones'a. raz jeszcze dziękuję za bardzo przyjemną rozmowę.

Ogólnie wzmacniacz polecam, jest na prawdę wart i tych pieniędzy i uwagi. Osobiście uważam że będzie to fenderowski hit na rynku wzmacniaczy.

• Dog, Quatroo, Karloff i 9 inni lubią to

#2 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 19.11.2017 - 21:02

No to już rodzina albinosów w komplecie :)
Fajny zestaw. Grstulacje.
Też mam słabość do takich zestawień kolorystycznych. Przewód zostawiłbym jednak czarny dla kontrastu ;)
  • sebjus lubi to

#3 Kolumbijczyk

• Kolumbijczyk
    Wirtuoz klawiatury
  • z:wierzak

Napisany 19.11.2017 - 21:20

Kolejny wzmacniacz który mi się marzy kupiłeś. Trochę smutek, że to limitowana edycja bo bardzo ładny.
  • sebjus lubi to

Nie tak sobie życie wyobrażałem, miała być sielanka.

#4 yazzgot

• yazzgot
    Stary wyjadacz

Napisany 19.11.2017 - 21:31

Piękny zestaw!! Co tu dużo gadać, same blondyny w domu, jesteś jak gitarowy Hugh Hefner :D :D  :D 

• sebjus and Ernesto lubi to

#5 rocken

• rocken
    Weteran
  • z:W-wa

Napisany 19.11.2017 - 22:48

Ładny mebel!

W ten weekend słyszałem gdzieś w radiu "La bamba" w wykonaniu Los Lobos i chodzi za mną przez cały dzień ten numer. Jakoś tak mi się skojarzyło, że taki zestaw pewnie by to uciągnął i fajnie zabrzmiał w tym numerze. Grałbym ;)

Ten post był edytowany przez rocken dnia: 19.11.2017 - 22:50

• sebjus lubi to
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#6 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury
  • z:3city

Napisany 19.11.2017 - 23:42

Wielkie gratki, to świetne combo. Miałem w wersji normalnej i też było spoko.

Z tą pętla w tym modelu jest lipa fabrycznie. Ale Fender poprawia to w ramach gwarancji. Nie wiem jak tej wersji limited, ale w normalnej oba gniazda Jack od pętli są metalowe. Serwis w ramach usunięcia wady wymienia jedno z nich na plastikowe i coś tam jeszcze poprawiają w bebechach. Musisz poczytać w internetach.
Jak mój wrócił z serwisu po tej akcji serwisowej to bylo znacznie lepiej jeśli chodzi o szumy i buczenie pętli. Właściwie problem został wyeliminowany.

Jestem ciekaw porównania cleana i lekkiego cruncha tego bb15 z twoim ss60.
Dałbyś radę coś nagrać?

Ps. Gdzie kupowałeś?
  • sebjus lubi to

#7 rollingstones

• rollingstones
    Weteran

Napisany 20.11.2017 - 07:04

Gratki Seba. Piękny wzmacniacz. Co ważne faktycznie jest super brzmieniowo. Głośnik jaki masz wydaje się optymalny do tego wzmaka. Ja sam mam obecnie dwa te wzmacniacze. Głowę i combo. Tryb crunch,lub maksymalnie zgainowany clean to dla mnie rewelacja. Bardzo fajny reverb mimo że jest cyfrowy. Jeden z najfajniejszych wzmacniaczy fendera ostatnich lat. Kieruje nas od tweeda do marshalla brzmieniowo.
  • sebjus lubi to

#8 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury
  • z:internetu

Napisany 20.11.2017 - 08:54

Powiem tak - zdjęcie gitary i wzmaka trafiło na mój ekran początkowy telefonu.
A na to trzeba sobie naprawdę zasłużyć.

Bardzo mi robi. Lubię ładne zabawki, obcowanie z ładnymi rzeczami jest jak z ładnymi kobietami. Z tym że kobieta może się trafić głupia, a tu? Chyba wszystko gra...

Gratuluję zakupu.

30da5d3082ae7374a746d8cca8a16767.jpg

Ten post był edytowany przez smerfciamajda dnia: 20.11.2017 - 08:55

• Vladimeer and sebjus lubi to

Mam: gitarę elektryczną podłączoną kablem do małego wzmacniacza cyfrowego. 

Nie mam: umiejętności

#9 cauchy

• cauchy
    Najlepsza Gitara 2013 roku

Napisany 20.11.2017 - 09:02

Brawo Seba! Konsekwencja musi być ;)

Ale powiedz mi jedną rzecz, ta ostatnia fotka.. jak ona u licha została zrobiona?? Sprzęt sprawia wrażenie, jakby "stał", w sensie wzmak stoi a gitara się o niego opiera. A z kolei dywan, czy cokolwiek to jest - że niby "leży" pod sprzętem. Ale podłoga to to nie jest, bo tło za główką gitary byłoby gdzieś daleko, a jest blisko. Dywan na ścianę to też raczej nie jest, bo na czym by stał sprzęt? :P To jak to zrobiłeś? Jakieś zagięcie w przestrzeni? :) ew. masz jakąś kanapę z baaardzo wysokim oparciem, tak wysokim, że stawiasz gitarę i główka jeszcze nie dosięga grzbietu kanapy. Jestem skonfundowany :D

• sebjus lubi to

Gibson Les Paul Standard -> Kemper Powerrack -> Mesa Recto 212 

#10 IrekB

• IrekB
    Weteran

Napisany 20.11.2017 - 09:24

Rzeczywiście zmyślnie pstryknięte i zacny zakup. Gratki!
  • sebjus lubi to
"Ze wszystkich dóbr rzadkich rozum jest dobrem najsprawiedliwiej podzielonym,
bowiem nikt nigdy nie uskarża się na brak rozumu" - M. Montaigne

#11 Somerset

• Somerset
    Gaduła

Napisany 20.11.2017 - 09:25

Pięknie się prezentuje ze stratem, gratuluję i niech ciesz swym brzmieniem. Taki zestaw na Pierwszą Komunię ;)

• sebjus lubi to

#12 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 20.11.2017 - 09:45

Z tą niezbędnością posiadania foot switcha to nie przesadzajmy. U Gilmoura w Pompejach, Hendrixa na Woodstock, Claptona w Hyde Parku, zmieniarki kanałów nie uświadczysz. Vintage Panie, vintage...
Jak działa jamniczek?

#13 sebjus

• sebjus

Napisany 20.11.2017 - 10:35

Łoooo matko.... Dzięki Panowie. Dzięki wielkie za takie miłe komentarze.

@Ernesto - wszystko się zgadza, tak mam kable czarne, zresztą wszystkie jakie mam są czarne, no i żeby pasowały mają złocone końcówki  ;)

@Kolumbijczyk - napisałem co mi Pan ze sklepu powiedział. Jak z tą limited edition będzie to nie wiem. Jak będzie się dobrze sprzedawała to na pewno coś tam zakombinują i nadal będzie dostępny, wiadomo, kasa musi się zgadzać.

@yazzgot - tak na "męsko" to zdecydowanie preferuję brunetki, ale coś w tym jest że gitarowo najbardziej mi siedzą blondynki.

@rocken - zabiorę go na Orion Zlot, to sobie pograsz ile tylko zechcesz, faktem jest że uciągnie na prawdę wiele, także i La Bambę spokojnie da radę, no ale potrzebuje innego gitarzysty (nie mnie  ;)) na pokładzie.

@Segoy - kupowałem w RagTime we Wrocławiu. Postaram się nagrać porównanie SS60 i BB15, ale nie wiem kiedy dam radę to zrobić bo jest kilka warunków koniecznych. Na pewno muszę mieć pustą chatę.

Żeby nagranie było miarodajne to SS60 muszę bujnąć na minimum 4 a najlepiej na 5 poz. volume, a to jest już zajefajnie głośno, więc wiadomo, nie będę katował domowników. Wstępnie SS60 na

Vibroluxie i BB na pewno różnią się wyraźnie, natomiast SS60 na Bassmanie staje się bardzo podobny do BB na cleanie i na "kranczi", ale na "leadzie" BB jest sporo fajniejszy wg mnie. 

@rollingstones - dzięki raz jeszcze za telefoniczną konsultację, faktycznie głośnik wydaje się być bardzo optymalny, chociażby dlatego że BB ma łatwiej ruszyć membraną głośnika 30W niż seryjnym 70W, myślę że tutaj może być zauważalna różnica pomiędzy serią a tą blondynką, bo jak wiadomo, głośnik to ważny element z dużym wpływem na brzmienie. 

W kwestii charakterystyki wzmacniacza i jego brzmienia, pełna zgoda, faktycznie Fender tutaj bardzo się postarał i wróżę tej serii wysoką popularność. Wydaje mi się że jeszcze za wcześnie, bo to dość nowa seria, ale na pewno zdobędzie bardzo wysoką popularność, bo możliwości ogromne i w pełni używalny reverb. Zresztą jest to w pełni samodzielny wzmacniacz. Kto wie, czy jaby Fender nie dał ciała na "dzień dobry" z tą pętlą, to czy by już właśnie teraz nie "pozamiatał" trochę na rynku wzmacniaczy...

@smerfciamajda - no tutaj to żeś Panie pozamiatał w mojej głowie....  :)  Dzięki bardzo. Bardzo mi miło że ten zestaw trafił na pulpit Twojego telefonu. cieszę się że tym zdjęciem mogłem trafić w Twoje "uczucia" zresztą to zdjęcie trafia również w moje uczucia i u mnie też trafiło na pulpit  :D  :D  :D . Powiem Ci że brzmieniowo ten zestaw też "robi".

@cauchy - tak tak, konsekwencja zachowana, bo jak wyżej pisałem gitarowe wersje blond bardzo mi "robią", trafiły w mój gust w samą dziesiątkę. Co do zdjęcia... Nie ma tu za bardzo niczego skomplikowanego. Było tak, postawiłem wzmacniacz na dywanie, oparłem o niego gitarę, następnie (w celu uzyskania odpowiedniego tła) poprosiłem starszego syna żeby podniósł dywan do góry, tak żeby przełamał się zaraz za wzmacniaczem. Tak oto uzyskałem całe tło. Zdjęcia robione Samsungiem Galaxy S8, żadnego cyfrowego tuningu, surowe zdjęcie prosto z telefonu na fotosik, a z fotosika tutaj, ot cała filozofia. Od jakiegoś czasu do gitarowych zdjęć używam właśnie tego dywanu bo bardzo mi się podoba jako tło, mam jeszcze jeden taki sam, tyle że zielony, ale na fotkach nie wychodzi tak dobrze jak ten  ;) .

@IrekB - dziękuję Ireczku, tak bardzo się cieszę, jest to jedna z lepszych moich inwestycji, szczerze polecam. 

@Somerset - tak się składa że swoją pierwszą gitarę kupiłem za pieniądze z I Komunii. Była to Musima, klasyczne pudło. Od tamtego czasu zaczęła się moja przygoda z gitarą. Także ta komunia i inne sakroczynniki ciągną się za mną do dziś. Szkoda tylko że niebiańskie zdolności grajkowe przez prawie 30 wiosen nie przyszły  ;) ale co tam... Jak grać nie umiem, to niech chociaż zestaw wygląda  :D  :D  :D 

@maciurek - uwielbiam czysty czysty, do którego lubię wejść sobie z jakąś koślawą (w moim wykonaniu) improwizacją, często też gramy z kolegami bardzo różne rzeczy i footswich dla mnie jest bardzo ważny. Tutaj po jedne wspólnej próbie bardzo odczułem jego brak, więc dla mnie to bardzo poważna wada, z którą nie omieszkam się nie zmierzyć, a jak się w....ę to oleję gwarancję i jeszcze przed jej końcem wprowadzę we wzmacniacz odpowiednie modyfikacje. 

Dziękuję Panowie raz jeszcze. Na najbliższego Oriona zabiorę go to sobie obadacie ile tylko zechcecie. 

• Somerset lubi to

#14 cauchy

• cauchy

Napisany 20.11.2017 - 10:42

zagadka rozwiązana :D

#15 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 20.11.2017 - 11:21

Cauchy na nic Twoje zestawy fotografika za grube $$$ dopóki nie masz syna ;)

Ten post był edytowany przez Ernesto dnia: 20.11.2017 - 11:22

#16 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 20.11.2017 - 11:53

... Nie ma tu za bardzo niczego skomplikowanego. Było tak, postawiłem wzmacniacz na dywanie, oparłem o niego gitarę, następnie (w celu uzyskania odpowiedniego tła) poprosiłem starszego syna żeby podniósł dywan do góry, tak żeby przełamał się zaraz za wzmacniaczem. Tak oto uzyskałem całe tło. Zdjęcia robione Samsungiem Galaxy S8, żadnego cyfrowego tuningu, surowe zdjęcie prosto z telefonu na fotosik, a z fotosika tutaj, ot cała filozofia. ...

Cauchy na nic Twoje zestawy fotografika za grube $$$ dopóki nie masz syna ;)

Badumm!! Tssss!

Dziękuję za uwagę, dobranoc...

Buhahaha :D Seba pozamiatał :D

#17 grzech

• grzech
    Weteran
  • z:Białystok

Napisany 20.11.2017 - 12:22

Baaaaardzo fajnie to wygląda :) A próbowałeś podpinać jakiś overdrive, skoro tak bardzo brakuje footswitcha? Tak mi się widzi, że z EHX Soul Food by było jeszcze bardziej niebiańsko ;)

#18 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 20.11.2017 - 13:59

Mega komplet.

Supersweet !

Pozdr.

"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#19 czarny83

• czarny83
    Gaduła

Napisany 20.11.2017 - 23:59

Kurcze, Sebastian ja ne nadążam za Twoimi nowymi nabytkami, jak pierwszy raz z Tobą pisałem to miałeś jeszcze Voxa i odniosłem wrażenie, że w zupełności ci wystarcza, A jak jeszcze sobie przypomnę, że pisałeś że nie przepadasz za Fenderami i ich kołkowatymi gryfami... :)

Ten zestaw już nawet pomijając walory brzmieniowe których mu niewątpliwie nie brakuje, to jest po prostu piękny, taką fotkę o bym sobie nawet dał na okładkę płyty jakbym kiedyś nagrywał :D

#20 Elzabek

• Elzabek
    Gaduła

Napisany 21.11.2017 - 00:30

A idź...przez Ciebie zaraz znow bede szukał kolejnej gitary i kolejnego pieca. Juz raz mi narobiłeś ochoty na Engla, a teraz jeszcze to :)Super graty :)

#21 sebjus

• sebjus

Napisany 21.11.2017 - 07:34

No widzisz czarny83... za dużo siedzenia na Forum  :)  :)  :) . Wiesz, nigdzie nie napisałem że lubię Fendera, szczerze powiedziawszy to nadal raczej nie lubię tej firmy, no ale.... Przede wszystkim uwielbiam piękny niczym nie złamany czysty czysty. Na to zawsze zwracałem dużo uwagi i to nie dla tego żeby sobie gitarę nastroić, mam stroik ;) . Nie moja wina że taki czysty mam w SS na Vibroluxie, cóż, trudno  ;) . Bassbreaker to miała być alternatywa dla SS do grania w domu, a że okazał się na prawdę świetnym ampem, też nie moja wina  :P .

Rok temu dałem sobie kolejny raz w życiu "szansę" na strata, nie moja wina że to akurat Fender zrobił gitarę która mnie kompletnie znokautowała wyglądem. Nigdy wcześniej tak długo nie przyzwyczajałem się do kołka, po prostu sprzedawałem "grube gryfy" dalej, teraz już mi bez różnicy, biorę i gram. Kolejna sprawa to że podajnik ma na prawdę świetny set przetworników, pomimo że to single to nie jedna rockowa maszyna klęka. 

Elzabek, Ironball to też jedna z najlepszych moich inwestycji. Na leadzie przy 212 na Eminence V12 trzęsie portkami bardzo konkretnie. Jeden z (jak nie naj) lepszych wzmaków do młocki, tam gdzie 20W lampy wystarczy. 

Tak, w ostatnim czasie było kilka "około-gitarowych" manewrów. Wiadomo, forum, GAS itp itd.  ;)

W każdym bądź razie zaczyna mi się wydawać, że powoli staję się sprzętowo spełniony, albo po prostu zaczynam się starzeć  ;) .  

Co do zdjęcia, to była trochę kwestia przypadku. Ustawiłem graty normalnie na dywanie i jak zerknąłem na tło, to ściana, okno i biurko w tle tak jakoś mi nie pasowały, stąd pomysł na podniesienie dywanu  :)  :)  :)

@grzech'u - tak podłączenie w linię jednej czy kilku kostek znacznie ułatwia sprawę i jest to dobra alternatywa dla braku footswicha, ale... Po kiego grzmota mam stosować cokolwiek, czy to w linii (no może oprócz kaczki i tunera), czy to w pętli, jak wzmacniacz jest pełnowartościową samodzielną maszyną? Dlatego też fabryczny brak możliwości podłączenia footswicha uważam za najpoważniejszą wadę tego wzmacniacza. Z perspektywy tej sytuacji kompletnie nie ogarniam polityki Fendera. 

• rockfun lubi to

#22 czarny83

• czarny83
    Gaduła

Napisany 21.11.2017 - 09:02

Z tym forum to racja, psuje człowieka :)

#23 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 21.11.2017 - 09:51

Czy ktoś z forum kto grał na Twoim stracie potwierdza kołkowatość gryfu w fenderze?
Sebjus czy w hostii są złote progi czy to tylko złudzenie?

#24 sebjus

• sebjus

Napisany 21.11.2017 - 10:08

Kołkowatość potwierdza sam Rysiek. Chłopaki grali, więc moga się wypowiedzieć.

Co do progów sam nie wiem, muszę się przyjrzeć. 

#25 Alchemik

• Alchemik
    Stary wyjadacz
  • z:Kraków / Wadowice

Napisany 21.11.2017 - 10:28

sebjus - masz pożyczony dywan Segoy'a? ;)

Gratuluję zakupu. Clean Bassbreaker'a robi "mnię" robotę.

Takie tam... za remizą...

#26 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 21.11.2017 - 11:48

No piękny zestaw. Gratulacje.

@grzech'u - tak podłączenie w linię jednej czy kilku kostek znacznie ułatwia sprawę i jest to dobra alternatywa dla braku footswicha, ale... Po kiego grzmota mam stosować cokolwiek, czy to w linii (no może oprócz kaczki i tunera), czy to w pętli, jak wzmacniacz jest pełnowartościową samodzielną maszyną? Dlatego też fabryczny brak możliwości podłączenia footswicha uważam za najpoważniejszą wadę tego wzmacniacza. Z perspektywy tej sytuacji kompletnie nie ogarniam polityki Fendera. 

Dokładnie tak samo uważam. Mocno niefortunne żeby taki wzmacniacz nie miał FS.

Are You ready for a good time?

#27 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 13:10

Grałem na zlocie, gryf super, fajny kołek, leży w łapie jak należy.

Ale z tym futsłiczem to dali, absurd jakiś, wyklucza wzmak z użyteczności scenicznej na dzień dobry. Poza tym fajne te BB, ale dla mnie waga 18 kg wyklucza go zupełnie. Dlatego myślę o Blues Junior.

#28 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 14:00

Rzecz w tym, że w tym wzmacniaczu footswitch i tak by się nie sprawdzał za dobrze.

Jedyne co można by przełączać nogą to poziomy gainu: I, II i III

Problem w tym, że moim zdaniem na każdym poziomie zupełnie inaczej trzeba ustawić gain i volume, żeby to grało sensownie.

A więc na czystym gra ładnie, jak gain odkręci się na ok. 70% - wtedy się ładnie nasyca clean.

Ale jak przy takim ustawieniu przełączy się na II poziom gainu to trzeba albo zdjąć trochę gainu albo przynajmniej master volume skręcić bo się ogłuchnie.

Nie wspomnę już o przełączeniu na III przy tak odkręconym gain i volume, jak na czystym.

Więc co z tego, że przełączałoby się to nogą skoro i tak trzeba gałami pokręcić za każdym razem.

A może się mylę?

#29 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 21.11.2017 - 14:35

A może się mylę?

Raczej tak :P 3 kanały, Reverb i jeszcze pętla to aż się prosi. No chyba, że to amp do studia (ale w porządnych mają 15 wzmacniaczy nie mówiąc już o sofcie) :D

#30 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 14:37

Ale grałeś na tym wzmacniaczu?
Bo ja nie piszę tego bo mi się tak wydaje tylko z doświadczenia.
To tak naprawdę nie są trzy kanały. To jest jednokanałowy wzmacniacz.

#31 sebjus

• sebjus

Napisany 21.11.2017 - 14:49

Tak, to jeden kanał, ale i tak wolałbym fs posiadać, dałoby radę z tego sensownie korzystać, odpowiednio wcześniej dobierając sobie ustawienie eq wzmacniacza. 

W każdym bądź razie zmiana charakterystyki gain odbywa się za pomocą przełącznika, więc i najprawdopodobniej fs będzie dało radę zrobić. Pożyjemy zobaczymy.

Można odpowiednio użyć przełacznika i potka vol w gitarze w tym przypadku. Dałoby radę, dało... 

#32 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 21.11.2017 - 15:06

Ale grałeś na tym wzmacniaczu?
Bo ja nie piszę tego bo mi się tak wydaje tylko z doświadczenia.
To tak naprawdę nie są trzy kanały. To jest jednokanałowy wzmacniacz.

1 raz go na oczy widziałem na zdjęciu sebjusa :D Taki np Marshall VM to też teoretycznie 1 kanałowiec, a FS przydaje się chociażby po to żeby wyłączyć reverb ;) Wygląda na konkretna maszynę pętla, wyjścia na zewnętrzną kolumnę, direckt out więc tym bardziej dziwi bo raczej nie stworzony do grania w sypialni.

#33 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 15:11

OK.

Ja miałem ten wzmacniacz przez jakiś czas i podtrzymuję swoją opinię :)

Ale spoko seba, majstuj futsłicza, jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie :)

#34 Vladimeer

• Vladimeer
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 15:16

Seba, fajoski. Graty. Zakładam, że będzie na zlocie?:) chętnie połucham. Nie wwiem po co Ci trzy wzmacniacze + THRka w domu, ale... jak kto lubi:)

Czy ktoś z forum kto grał na Twoim stracie potwierdza kołkowatość gryfu w fenderze?
Sebjus czy w hostii są złote progi czy to tylko złudzenie?

Dzie tam, jak ktoś się ibanezie chował to może mu nie pasić, dla mnie to normalny gryf w zdrowej gitarze. 

"Use the Fork, Luke..."

http://soundcloud.com/vlodi

#35 sever

• sever
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 18:50

@Segoy chyba ma rację, zwłaszcza że miał ten wzmak. Mie wczytywałem się w speckę, tylko ogrywałem na YT. To rzeczywiście jednokanałowiec, z możliwością przełączania charakteru gain. Ale i tak powinna być opcja FS, chociażby na reverb. 

Fak, kupiłbym go, gdyby nie ta waga. Daj znać, jak kostki łyka.

Ten post był edytowany przez sever dnia: 21.11.2017 - 18:54

#36 rollingstones

• rollingstones
    Weteran

Napisany 21.11.2017 - 18:51

Segoy masz absolutna rację. 

#37 sebjus

• sebjus

Napisany 21.11.2017 - 20:15

Vlad, no jak nie jak tak. Oczywiście że na zlot zabiorę.  :)  :)  :) 
Po co mi trzy wzmacniacze i thr?
Już spieszę z wyjaśnieniami...
Ironball do wszelkiej maści szatanów, a 20W pozwala nawet konkretnie to rozkręcić, w domu i poza nim.
SS60, bo kocham ten clean, zresztą całą reszta też jest super, oprócz reverbu. Granie możliwe tylko i wyłacznie jak jestem sam w domu.  :) 
Bassbreaker, bo ma bardzo podobny clean do SS, mniejsza moc, lżejszy, ma mi służyć do grania w domu i poza domem, łatwy transport i użyteczna moc nawet w domu, no i pasuje do podajnika. W praniu wyszło że jest bardzo wszechstronny. Wzmak, kabel, gitara i zestaw gotowy, nic więcej. 
THR służy mi do ćwiczeń. Dość dużo czasu spędzam w pracy, więc ewentualne ćwiczenia czynię późnym wieczorem, albo w nocy jak już reszta rodziny śpi. Nie chcę też podczas ćwiczeń katować się pierdzącym brzmieniem, a thr brzmi super. Dodatkowo ma wbudowane efekty i usb, więc świetna ćwiczebna maszyna, zresztą nie tylko. Ponadto do ćwiczeń lampiaków szkoda, czy to engla czy bb, bo o ss60 nie wspomnę... No i thr również blond a to mój gitarowy kolor.  :P 
O GASie nie wspomnę... bo to oczywista oczywistość.

Nie wiem na ile to "prawdziwe" ale czuję się sprzętowo raczej "spełniony". Praktycznie chyba niczego z ważnych elementów układanki juz mi nie potrzeba. Tak myslę, przynajmniej teraz tak mi się wydaje  :D  :D  :D .

Także chyba czas zacząć ćwiczyć  :)

#38 czarny83

• czarny83
    Gaduła

Napisany 21.11.2017 - 20:39

A co z 6505?

#39 sebjus

• sebjus

Napisany 21.11.2017 - 20:47

6505+HD i 6505MH sprzedane. Przy pomocy  Ironballa, AMT P-Drive i dodatkowego equalizera, jestem w stanie ukręcić niemal dokładnie to co produkowały 6505. Sprawdzone, porównane 1/1. Poza tym Ironball ładniejszy i ma clean  ;)

#40 Vladimeer

• Vladimeer
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 21.11.2017 - 22:43

Ttzeba było jednego Bognera za cały inwentarz kupić i byłoby po sprawie

Ten post był edytowany przez Vladimeer dnia: 21.11.2017 - 22:47

• sebjus lubi to

"Use the Fork, Luke..."

http://soundcloud.com/vlodi

#41 cauchy

• cauchy

Napisany 22.11.2017 - 02:39

Kempera chciałeś rzec :P

#42 sebjus

• sebjus

Napisany 22.11.2017 - 07:09

Nie twierdzę że Kemper zły, ba twierdzę nawet że bardzo dobry, ale ja analog man, wolę bawić się gałkami, a nie wyświetlaczami guzikami itp. Te cyfrowe zabawki raczej nie dla mnie. 

#43 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 22.11.2017 - 07:29

Przejdzie Ci 🤪

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#44 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 23.11.2017 - 10:26

Tak nawiasem. Oglądałem sobie te Bassbreakery i ogrywałem na youtubie i widzę, że jest też 18/30 i 45. I teraz jeszcze większe zdziwko jest FS ale brak pętli.... :D Hehehe hamerykańskie merketingowce ....

Ten post był edytowany przez rockfun dnia: 23.11.2017 - 10:27

#45 Nimfoman

• Nimfoman
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 23.11.2017 - 23:27

Oj tam brak pętli......szczegół. Nie ma cyferek przy potencjometrach ! A jak ktoś lubi grać na 11 ???

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników