Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polscy gitarzyści, ogólne dyskusje.

• Zaloguj się
190 odpowiedzi na ten temat

#51 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 09:53

np. zdzisiek123

Przeoczyłem to "np." :D
Swoją drogą to ile ja się nasłuchałem historyjek o tzw. ludzich showbizu. W normalnych sytuacjach - gdy np. nie przerywa im się obiadu rodzinnego w restauracji itp. reagują normalnie. Jak miałem spotkać Borysewicza to też nie wiedziałem czego się spodziewać, a gość jest spoko chociaż jest też zmęczony takim napadaniem na niego wszędzie gdzie się pojawi.

#52 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 25.10.2017 - 09:58

@samm
Kiedyś tam R. Cichemu pomagałem szukać skradzionego mu Mayonesa F. Chopina. Bardzo miły człowiek.

#53 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon
  • z:Czerwińska

Napisany 25.10.2017 - 10:07

Kompletnie nie pamiętam o co chodzilo, o jakiś multiefekt albo wzmacniacz. To było zaraz na początku istnienia tego forum.

A i tak, ten zdzisiek to przykład, bo nie znam nicku Skawy :)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#54 samm164

• samm164
    Stary wyjadacz

Napisany 25.10.2017 - 10:08

Swoją drogą to ile ja się nasłuchałem historyjek o tzw. ludzich showbizu. W normalnych sytuacjach - gdy np. nie przerywa im się obiadu rodzinnego w restauracji itp. reagują normalnie. Jak miałem spotkać Borysewicza to też nie wiedziałem czego się spodziewać, a gość jest spoko chociaż jest też zmęczony takim napadaniem na niego wszędzie gdzie się pojawi.

Bardzo spoko gość, miałem okazję się parę razy spotkać i porozmawiać z racji tego, że śpiewam w zespole z Michałem Sitarskim, czyli obecnym gitarzystą LP. Zawsze zamieni parę słów, ale raczej nieco wycofany w stosunku do obcych, więc nie jesteśmy kolegami :D Ale mój dobry ziom, niejaki Ukeje, bardzo dobrze się z nim zna i też mówi, że bardzo spoko typ :)

@samm 

Kiedyś tam R. Cichemu pomagałem szukać skradzionego mu Mayonesa F. Chopina. Bardzo miły człowiek.

Tak, pamiętam tę sytuację, udostępniałem te posty też. Udało mu się tę gitarę odzyskać, więc fajnie :)

Edit: właśnie w radiu w pracy leciało LP tak btw :D

Ten post był edytowany przez samm164 dnia: 25.10.2017 - 10:10

#55 Vladi

• Vladi
    5000+

Napisany 25.10.2017 - 10:19

Może dalej Skawa jest wśród nas i ukrywa się pod nickiem....?
Rzucamy propozycje :)
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#56 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 10:28

He, he...
Jak działa jamniczek?

#57 Kris Gee

• Kris Gee
    Najlepsze Gitary 2015 i 2016 roku
  • z:Zimno i mokro

Napisany 25.10.2017 - 10:36

Moj kumpel z Sopotu, ktory jak na normalnego robola przystalo yebie w fabryce w UK i jest z twarzy podobny zupelnie do nikogo ma Skawe w znajomych na fejsie. Skawa co roku w jego urodziny pisze mu na wallu "Zdrowka zycze". No taki z niego gbur normalnie.

#58 Sol

• Sol
    Magister kanapy, w trakcie doktoratu
  • z:Wwa

Napisany 25.10.2017 - 10:43

Rzucamy propozycje :)

Raider!

• Myxu and mixokret lubi to

I’m practically afraid of my amp it’s so fucking loud - Vinnie Stigma

#59 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury
  • z:internetu

Napisany 25.10.2017 - 10:58

Może miał zły dzień, każdy może mieć zły dzień, ja też...

Nic to, nie chciałem urazić Pan Grzegorza i jego fanów, może zbyt ostro wyraziłem swoją opinię.

Podkreślam jeszcze raz, Pan Grzegorz, zresztą mój imiennik, jest dla mnie osobiście fantastycznym gitarzystą i muzykiem. W tym zakresie nie mam nic do zarzucenia, a wręcz przeciwnie jest wzorcem do naśladowania.

I żeby nie było, trzeba mieć dystans do siebie,ale i do wypowiedzi innych. Ja nigdy nie zbliżę się nawet w 10% do jego umiejętności, a on nie zrobi mojej roboty, natomiast on zapewne ma w końcu przewodu pokarmowego moje umiejętności a ja jego grę podziwiam i zazdraszczam. Czy jestem teraz burakiem hipokrytą? Nie sądzę, bo nadal uważam że image, którym się kreuje jest popowo-kryzysowo-pigmejowy, sztuczny po prostu.

Mam: gitarę elektryczną podłączoną kablem do małego wzmacniacza cyfrowego. 

Nie mam: umiejętności

#60 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 12:40

Stawiam na kolegę grzesiekgregory. Łatwiej już chyba nie może być :) Odkryj karty Grzesiek !!!

Ten post był edytowany przez Ernesto dnia: 25.10.2017 - 12:41

#61 sebjus

• sebjus

Napisany 25.10.2017 - 12:44

...

Tak, pamiętam tę sytuację, udostępniałem te posty też. Udało mu się tę gitarę odzyskać, więc fajnie :)

Ja postów nie udostępniałem, zrobiłem co mogłem, inaczej  ;) . Jakby to ująć... skuteczniej :D  :D  :D  

• samm164 lubi to

#62 bans

• bans
    Gaduła

Napisany 25.10.2017 - 13:16

Ktoś spotkał Skawę na jakichś targach, podchodzi i mówi „Panie G miło ze mogę pana spotkać jestem fanem gram na gitarze blablaa. Jakich strun Pan używa w swoim Fendku?” Odpowiedz w tonie głosu i podejścia, typu pędź bizony była jakoś taka: „Nie wiem, chyba metalowych”. Człowiek ten powiedział wtedy ze już Skawy słuchał nie będzie i wzorcem jego już tez nie jest.

Zadał głupie pytanie,dostał odpowiednią odpowiedź i strzelił focha :))) Ty wiesz ilu Skawa takich fanów i ich pytań musiał wysłuchać? No trochę oryginalności, błagam ;)

Wielu kolegów grających przez duże G zrezygnowało pod wpływem hejtu.

No i wiele nie stracili. Charakterystyczną cechą wszelkich forów jest to że z czasem większości ich użytkowników się zaczyna się wydawać że świat np. gitarowy poza forum nie istnieje. Zaręczam że istnieje i jest o wiele większy i ciekawszy niż czasami to jałowe pitolenie ;)

#63 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 25.10.2017 - 13:27

W pomponiku :D Łosowski:
Nie wiedziałem, czy Grzegorz będzie chciał kiedykolwiek wracać do muzyki KOMBI. Wszak odszedł z zespołu, aby grać gitarowego rocka i w niektórych wywiadach po odejściu niezbyt dobrze wyrażał się o kombiowej muzyce.

Pod koniec lat 80-tych widziałem w TV dokument-reportaż z Kombi. Mówił głównie Łosowski, wypowiadał się również za kolegów - zszokowała mnie taka jego wypowiedź (cytat nie dosłowny) - "Muzyka gitarowa odchodzi powoli do przeszłości, przyszłość to elektronika i nowe brzmienia. Moi koledzy (Skawa i Tkaczyk) też już wyrośli z całej tej gitariady". Równie szokujący był dla mnie sposób w jaki w Łosowski odnosił się do Skawińskiego w krótkich scenach z pracy w studio - krótko mówiąc lekceważący i bliski chamstwu. Pan klawiszowiec w reportażu prezentował się jako mega-buc. Gdy niedługo po tym powstał Skawalker, dla mnie było jasne że koledzy dłużej nie mogli wytrzymać z Łosowskim, niezależnie od od klimatów muzycznych granych przez Kombi.

Teraz jakoś nie mogę trafić nigdzie na ten reportaż, pewnie leży gdzieś głeboko w archiwach TVP.

#64 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 13:32

W sumie prawda. Forum to jednakowoż w większości kanapowcy.

A co do Skawy to tak wrzucę, ot:

https://www.youtube....kL2d8tMldGx4dv4

#65 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 16:16

Ze Skawą i Tkaczykiem rozmawiałem na Intermediach we Wrocku \chyba 93 r\ normalni otwarci ludzie, z Łosowskim zetknąłem się jakieś 2 miechy temu przy okazji nagrania zajawki u M. Sierockiego dla Teleexpressu, nagrywaliśmy tego samego dnia - człowiek zamknięty w sobie, a nawet dość odpychający rzekłbym.

#66 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 25.10.2017 - 22:29

@Klawiszowiec to Łosowski? B)

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#67 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 26.10.2017 - 07:01

Tak, i w akcie zesty postanowił rozwalić środowisko gitarowe od środka, zaczynając od pigmeja, największego bastionu gitary elektrycznej wszechświata.

Buhaha, umarłem.

BTW

Nie zdziwiłbym się gdyby było tu zarejestrowanych i "podsłuchiwało" kilku znanych gitarników sceny PL.

#68 kilgore.trout

• kilgore.trout
    Gitarzysta z poszetką
  • z:Kraków

Napisany 26.10.2017 - 07:05

Ja bym się zdziwił ze maja czas na takie pierdoly;)
  • Myxu, rockfun i Kris Gee lubi to
no pain, no gain

#69 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło
  • z:Głogowa

Napisany 26.10.2017 - 07:46

Skawę jakoś tak szczególnie zapamiętałem z ostatniego występu w Antyradiu

• kilgore.trout lubi to

#70 FX

• FX
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 09:43

Skawiński dla mnie to nr 1 polskiej gitary rockowej, głównie za płytę Skawalker (Skawalker). Jego gitarowo-rockowa gra miała najwięcej stylu ze wszystkich znanych mi gitarników polskich , bez problemu rozpoznałem go po 2 nutach w nagraniach Vadera, Acid Drinkers i innych (konkurencyjny w tym sensie może być tu np. Wojtek Pilichowski na basie).

Jasne, Allanem nie jest, ale jak na polskiego rocka to jest naprawdę dobrym gitarzystą. Ma dobre frazowanie, a to nie jest proste, ani oczywiste.

Ten post był edytowany przez FX dnia: 26.10.2017 - 09:49

Nowa płyta Full-X: "An Introduction to Counterpoint":

http://fulara.com/

#71 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 26.10.2017 - 10:06

90fb76e7-b84d-4763-acd5-703e0b8424f0.jpg

he he he,

Klawiszowiec z forum, to nie Łosowski, chciałbym mieć taki dorobek muzyczny jak On,

w bibliotekach jest książka Słodkiego miłego życia, polecam przeczytać,

jest wszystko opisane jak to widział Łosowski,

kombi-slodkiego-milego-zycia-prawdziwa-h

Drugiej książki Królowie życia jeszcze nie czytałem,

wiadomo będzie opisane jak to widział Skawiński i Tkaczyk,

krolowie-zycia-w-iext50868713.jpg

dzisiaj o 14.20 w Polskim Radiu PR1 będzie z nimi wywiad - https://www.google.p...6vxrqyymFl4JrAt

Ten post był edytowany przez Klawiszowiec dnia: 26.10.2017 - 10:19

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, 

#72 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 11:49

Pod koniec lat 80-tych widziałem w TV dokument-reportaż z Kombi. Mówił głównie Łosowski, wypowiadał się również za kolegów - zszokowała mnie taka jego wypowiedź (cytat nie dosłowny) - "Muzyka gitarowa odchodzi powoli do przeszłości, przyszłość to elektronika i nowe brzmienia. Moi koledzy (Skawa i Tkaczyk) też już wyrośli z całej tej gitariady".

No Losowski zupelnie sie pomylil. Elektronika umarla, a gitary trzymaja sie znakomicie.

#73 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło

Napisany 26.10.2017 - 12:08

Na okładce tej książki wyglądają jakby chcieli być bardziej alternativ niż sam Ciechowski. :D

Prawda jak zawsze leży mniej lub bardziej po środku. Bardziej prawdomówny w tych tematach wydawał mi się zawsze Łosowski. 

Jest tak, że panowie bez niego odgrywać będą dożywotnio te same kotlety, a on bez nich nawet jakby stworzył 4 odkrywcze płyty w swoim Kombi to i tak nie będzie nawet ułamka tej charyzmy co z Tkaczykiem i Skawińskim. Żeby znowu wyważyć sukces, charyzmę z kreatywnością musieliby się pogodzić. Z tym, że nigdy się nie pogodzą, bo Skawie i Tkaczykowi jest bardzo wygodnie rżnąć w kółko te same numery, a mają też takiego sporego asa w rękawie, że Skawa jest pierwotnym wokalistą. Łosowski w tym co robią jest im całkowicie zbędny.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 26.10.2017 - 12:52

#74 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 12:20

No Losowski zupelnie sie pomylil. Elektronika umarla, a gitary trzymaja sie znakomicie.

zależy jakie środowisko ludzi,

my tu przeżywamy piękne sprawy gitarowe i jest super,

natomiast większość społeczeństwa jednak słucha muzyki, w której elektronika wiedzie prym,

prostym wskaźnikiem są imprezy, na które chodzą młodzi ludzie do klubów,

tam wszystko jest odtwarzane, a wcześniej było nagrane przez komputer i klawiaturę sterującą, 

dla nich gitary są smędzeniem, liczy się bit ump ump ump ump,

czy imprezy rodzinne typu wesele - klawisze typu samograj robią za cały zespół, elektronicznie zastępują gitarę, bas, perkusję,

komunikaty midi, style, nawet ruszanie gębą w celu udawania wokalu są normalnością,

zespół tradycyjny nie wbije się, bo oczekują identycznego odtworzenia muzyki jaką słuchają,

a nie jakichś dziwolągów za których trzeba więcej zapłacić, więcej zamówić miejsc w lokalu, więcej wypiją,

obecnie nawet elektroniczne samograje są zagrożone, bo rynek powoli dominuje DJ - też elektronika,

#75 Eclipse

• Eclipse
    Wykidajło

Napisany 26.10.2017 - 12:48

Moim ulubionym polskim gitarzystą, który miał do pewnego czasu spory łeb muzyczny na karku był Piotr Luczyk z Kata. Wiedział co jest dobre co nie w te klocki metalowe. Niestety jak to zwykle bywa ponoć charakter do współpracy najtrudniejszy z możliwych, a jak zaczął jeszcze silić się na jakąś kombinarystykę to już całkowicie oderwał się od rzeczywistości.

Takie myślenie zaczął prezentować, że najlepiej wezmę sobie Gillana na wokal, Harrisa z Ironów na bas, na perkę jakiegoś też czołowego perkusistę, walniemy sobie kilka riffów i to zawsze będzie cudowne co nagramy. Nie jest tak, bo musi się przede wszystkim muza zazębiać. Osobiście takie piosenki gdzie schodzi się kupa gwiazd są do posłuchania dla mnie na 1-2 razy. Coś większego krystalizuje tylko w odpowiedniej konfiguracji osobowości.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 26.10.2017 - 13:16

• theremin and Owsik665 lubi to

#76 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 13:12

Już zapowiedział Skawę i Tkaczyka w radio - słuchacie ?

#77 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 13:30

Ani słowem nie powiedzieli o Łosowskim czy Chylińskiej.

Ogólnie wspomnieli o współpracownikach,

Ten post był edytowany przez Klawiszowiec dnia: 26.10.2017 - 15:21

#78 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 26.10.2017 - 14:20

Skawiński dla mnie to nr 1 polskiej gitary rockowej, głównie za płytę Skawalker (Skawalker). Jego gitarowo-rockowa gra miała najwięcej stylu ze wszystkich znanych mi gitarników polskich , bez problemu rozpoznałem go po 2 nutach w nagraniach Vadera, Acid Drinkers i innych (konkurencyjny w tym sensie może być tu np. Wojtek Pilichowski na basie).

Jasne, Allanem nie jest, ale jak na polskiego rocka to jest naprawdę dobrym gitarzystą. Ma dobre frazowanie, a to nie jest proste, ani oczywiste.

co nie znaczy, że nie podkradał pewnych rzeczy Alanowi i Jeffowi Beckowi.

#79 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 14:45

prostym wskaźnikiem są imprezy, na które chodzą młodzi ludzie do klubów,

tam wszystko jest odtwarzane, a wcześniej było nagrane przez komputer i klawiaturę sterującą, 

dla nich gitary są smędzeniem, liczy się bit ump ump ump ump,

czy imprezy rodzinne typu wesele - klawisze typu samograj robią za cały zespół, elektronicznie zastępują gitarę, bas, perkusję,

obecnie nawet elektroniczne samograje są zagrożone, bo rynek powoli dominuje DJ - też elektronika,

Pisalem o mainstreamie, a nie o chalturach.

Najwieksze gwiazdy grajace najwieksze koncerty na swiecie, wswoim  skladzie maja Bebny, bas, gitary, a nie komunikaty midi odtwarzane z komputera.

Ten post był edytowany przez Paul_Black dnia: 26.10.2017 - 14:46

#80 FX

• FX
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 15:36

Krzysztofie: kradnięcie pomysłów nie jest problemem. Problem jest jak ktoś tylko kradnie (zazwyczaj).

Ten post był edytowany przez FX dnia: 26.10.2017 - 19:49

Nowa płyta Full-X: "An Introduction to Counterpoint":

http://fulara.com/

#81 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 15:36

to wiadomo, ale od elektroniki nie uciekniemy,

czy w życiu codziennym - telefony, komputery, telewizory,

czy w życiu gitarowym -  Line6, THR, Kemper, Fractal,

mnie chodzi, że Łosowski swoją wypowiedzią może nawet nieświadomą 

stał się wizjonerem przyszłych czasów muzycznych,

już były na Forum tematy co będzie w kwestii wzmacniaczy - lampowe znikną,

coś jak prawdziwe fortepiany czy pianina - zniknęły z życia klawiszowców i wszystko idzie cyfrowo,

tylko Ostatni Indianie Mohikanie używają powyższych sprzętów, jak wymrą to zakończy się rozdział starych technologii,

#82 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 21:12

Eeeetam....

Nawet sam Losowski na koncertach wrocil do akustycznych bebnow, basu i gitary.

Elektronika sie nie sprawdzila, heheeee... ;)

#83 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 21:24

wrócił, bo nie miał ludzi do nowego składu,

więc syna dał na perkusję, na bas chętną osobę, gitary nie mają,

wokalista brzmieniowo jest podobny do wokalu Skawińskiego,

#84 Paul_Black

• Paul_Black
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 21:30

wrócił, bo nie miał ludzi do nowego składu,

więc syna dał na perkusję, na bas chętną osobę, gitary nie mają,

wokalista brzmieniowo jest podobny do wokalu Skawińskiego,

Ale przeciez bas moglby byc syntezatorowy a bebny grane na padach z samplera, zgodnie z przepowiednia tego pana??? He??? ;)

A gitara??? Prosze!

A Losowski ze swoimi syntezatorkami moze dzis byc postrzegany jak relikt minionej epoki dinozaurow, heheee... ;)

No slabe to jest...

No jednak Skawa i Tkaczyk lepiej jak dla mnie sie plasuje na dzisiejszej scenie.

Dla porownania - bebny z wykonu z lat '80.

Chociaz trzeba przyznac ze w tym wykonaniu jest ta "mlodziencza" energia!

Chociaz i tak najbardziej lubie Kombi z poczatkowego okresu dzialalnosci. Czasy kiedy jeszcze nie "wyrośli z całej tej gitariady". ;)

Elektronika czy gitary - wybor nalezy do Ciebie, heheeee.... ;)

Ten post był edytowany przez Paul_Black dnia: 26.10.2017 - 22:14

#85 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran

Napisany 26.10.2017 - 22:01

aśśie uczepił, 

teraz w końcu znalazł, ale wcześniej grali sami bez gitarzysty,

drugi przykład,

nieżyjący już wokalista Zbigniew Wodecki wcześniej mówił, że klawisze MiniMoog i PolySix to jakiś popierddółki,

a teraz są kultowe klawisze i co, będziemy go wykopywać z grobu ?

to są ludzie jak my, mylący się w sprawach co będzie w przyszłości,

jedno jest pewne :

elektroniki nie sposób zatrzymać - wchodzi, wejdzie, oskubie, wykończy, przekręci, wywróci, zostawi, 

#86 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 26.10.2017 - 22:20

Gitary docelowo nie mają, na tamtym koncercie była okazjonalnie.

Btw. na przytoczonym filmie gra z nimi Wiktor Tatarek, świetny gitarzysta i mega spoko gość :)

Edit:

Ale super gra Łosowski na tym występie z Opola, moim zdaniem to światowy poziom.

Ten post był edytowany przez secondtribe dnia: 26.10.2017 - 22:23

• kubabe lubi to

#87 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 27.10.2017 - 10:07

A wiecie, że Skawiński aplikował do grania u Ozziego?

Warto przeczytać daje wiele dpowiedzi na pytania i zarzuty które padły w tym watku:

http://www.magazyngi...-skawinski.html

Are You ready for a good time?

#88 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.10.2017 - 10:21

Krzysztofie: kradnięcie pomysłów nie jest problemem. Problem jest jak ktoś tylko kradnie (zazwyczaj).

Oczywiście, mnóstwo artystów tak robi. Chciałem tylko stwierdzić, że Skawa nie jest taki całkiem 'oryginalny'.

A wiecie, że Skawiński aplikował do grania u Ozziego?

Warto przeczytać daje wiele dpowiedzi na pytania i zarzuty które padły w tym watku:

http://www.magazyngi...-skawinski.html

wiem, Skawa chwalił się tym na łamach GiTu 20 lat temu. Wysłał zgłoszenie, dostał grzeczną odpowiedź, że zajęte.

Ten post był edytowany przez kryho dnia: 27.10.2017 - 10:22

#89 bans

• bans
    Gaduła

Napisany 27.10.2017 - 11:04

Czyli "otarł się o wielki świat jak maciora o gumofilce wiejskiego inseminatora" ;)

Ten post był edytowany przez bans dnia: 27.10.2017 - 11:07

#90 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 27.10.2017 - 11:08

Wyobraziłem sobie brzmienie strata u Ozzyego. To by nie pasowało.
Jak działa jamniczek?

#91 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.10.2017 - 11:19

"otarł się o wielki świat jak maciora o gumofilce wiejskiego inseminatora" ;)

Klasyk! :D

#92 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 27.10.2017 - 12:07

To coś jak Jan Bo i RHCP tylko że ten dotarł chyba do drugiej tury. Chyba bo nie wiem na pewno.

#93 bans

• bans
    Gaduła

Napisany 27.10.2017 - 12:45

"otarł się o wielki świat jak maciora o gumofilce wiejskiego inseminatora" ;)

Klasyk! :D

Preclowy ;)

#94 Kris Gee

• Kris Gee
    Najlepsze Gitary 2015 i 2016 roku
  • z:Zimno i mokro

Napisany 28.10.2017 - 09:02

https://youtu.be/KEBvAHbjXJk

#95 sebjus

• sebjus

Napisany 28.10.2017 - 09:11

Zależy jakiego strata i w co wpiętego. Wiem natomiast jedno. Strat kompletnie nie pasuje do image Ozziego.

Bez względu na to jakim człowiekiem jest Skawiński, wiem jedno, to jeden z najlepszych brzmieniowo stratograjków nie tylko w PL.

#96 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 28.10.2017 - 10:54

https://youtu.be/KEBvAHbjXJk

No można. Tylko mi chodzi o brzmienie strata Skawy z Sivan albo Modlishki. Wiadomo, że np. na stracie Murray'a to i Slayera można uciągnąć. Grzechu jednak ma ten korzeń popowo-dyskotekowy, który jest nietaktownie daleko od Ozzyego.
Jak działa jamniczek?

#97 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 28.10.2017 - 13:31

IMO ten "korzeń" wynika z jego wokalu.

#98 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 28.10.2017 - 14:08

przemyśl ten dziwny post jeszcze raz i zapuść ozzyego z najlepszym gitarmenem jakiego miał, czyli jake e lee ;)

#99 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 28.10.2017 - 16:11

Mi chodzi o brzmienie stratocastera, a nie o kształt gitary.
Jak działa jamniczek?

#100 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 29.10.2017 - 11:03

Apropos 40-lecia Kombi jeszcze, dobre solo jest (od 11:02):

Ten post był edytowany przez secondtribe dnia: 29.10.2017 - 11:05

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników