Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polscy gitarzyści, ogólne dyskusje.

• Zaloguj się
190 odpowiedzi na ten temat

#1 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 23.10.2017 - 09:05

Co do Skawy i Borysewicza i "popeliny" jaką grają. Kiedyś kupiłem w jakimś Media Markcie płytke JanaBo Miya leżała gdzieś w koszyku na wyprzedaży za 5zeta... Świetna płyta nawet nie wiedziałem wcześniej, że taka wyszła... Potem czytałem wywiad z Borysewiczem o planach JanBO itd i padły krótkie słowa JanBo to projekt dla przyjemności bo do niego "dokłada" (coś w ten deseń w każdym razie sens taki, że nie da się z tego żyć, wydawnictwa i trasy koncertowe nierentowne). I tyle w temacie ambitnej muzyki.

Zawód muzyka to zawód- z czegoś trzeba żyć. W końcu to VWkupił Porsche a TATA Jaguara takie życie :(

Polski rynek to nie USA. Mało prawdopodobne żeby którykolwiek muzyk byłby w stanie utrzymać się ze sprzedaży swoich płyt, czy to Skawa, JB czy Raduli. Nawet na zachodzie wielu, choć nie wszyscy, grają z dobrze sprzedającymi się zespołami bo to pewny pieniądz. Skawę i naszych innych gitarzystów szanuję i rozumiem bo to niestety jedyne rozwiązanie, żeby czasem zrobić coś całkiem od serducha. Kiedyś Skawa gapił się na mnie po koncercie ale byłem wtedy 30 lat młodszy więc może dlatego ;)

#2 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz
  • z:bloku obok

Napisany 23.10.2017 - 09:24

No dokładnie PL to nie USA. No Raduli przygrywa Wyszkoni i dzieki temu może się chwalić gratami. Tak nawiasem słyszałem że autorem hitu tej ostatniej (hit RMF 2017 chyba) jest właśnie Borysewicz :P 

Podejrzewam, że Litza finansowo lepiej zarobił grając w Arce Noego jak w Acidach Flap Jacku i KnŻ razem wziętych :D :D :D

Are You ready for a good time?

#3 Vladi

• Vladi
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 23.10.2017 - 13:57

Pozwolę sobie się nie zgodzić z głosami "że z czegoś trzeba żyć". Jest masa artystów, która grała coś czego nie muszą się wstydzić i nie umarło z głodu w tym kraju. Weźmy np Hey, Kazik, Voo Voo, Lao Che, Fisz, nie mówiąc o nowszej fali N. Przybysz, te wszystkie Organki, Kortezy etc.. i wielu innych których pominąłem teraz. To jest po prostu kwestia gustu niczego innego. Albo artysta ją ma albo nie. Można grać dobry mainstream jeśli się umie.    

• rocken, yazzgot i Sarmata lubi to
"Use the Fork, Luke..."
http://soundcloud.com/vlodi

#4 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 23.10.2017 - 19:07

Taka piosenka sprzed kilkunastu lat mi się skojarzyła  :P  :

https://www.youtube....h?v=rXqE8OwTBxE

#5 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 24.10.2017 - 09:15

Pozwolę sobie się nie zgodzić z głosami "że z czegoś trzeba żyć". Jest masa artystów, która grała coś czego nie muszą się wstydzić i nie umarło z głodu w tym kraju. Weźmy np Hey, Kazik, Voo Voo, Lao Che, Fisz, nie mówiąc o nowszej fali N. Przybysz, te wszystkie Organki, Kortezy etc.. i wielu innych których pominąłem teraz. To jest po prostu kwestia gustu niczego innego. Albo artysta ją ma albo nie. Można grać dobry mainstream jeśli się umie.    

No to przecież i Skawiński i Borysewicz takie rzeczy nagrali. Jak pisałem pecunia non olet (pieniądze nie omlet) :D  a Panowie pewno w szufladzie mają takie numery, że gacie spadają.... No ale przecież ktoś to musi chcieć wydać a w youtuba raczej im nie wypada wrzucać :P

#6 Sol

• Sol
    Magister kanapy, w trakcie doktoratu
  • z:Wwa

Napisany 24.10.2017 - 09:32

Nawet jak wydasz to i tak krążek wyląduje na YT i nikt go nie kupi. Nie te czasy :)

I’m practically afraid of my amp it’s so fucking loud - Vinnie Stigma

#7 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 24.10.2017 - 10:33

No to przecież i Skawiński i Borysewicz takie rzeczy nagrali. Jak pisałem pecunia non olet.

Ale np. taki W. Waglewski pewnie mógłby ale nigdy tak się nie upodlił i żyje, z tego co się orientuję nie najgorzej. Na dobry sprzęt też go stać.

• yazzgot lubi to
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#8 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 10:56

Tak by mógł, że jak kiedyś grał we Wrocławiu przed Lady Pank, to tylko publika czekała aż już sobie pójdzie ;)

#9 Karloff

• Karloff
    Usain Bolt
  • z:Derry, Maine

Napisany 24.10.2017 - 11:01

http://www.terazrock...w-skladzie.html

TREAT PLAYING LIKE IT'S A DISTRACTION FROM YOUR DAY JOB.

#10 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 11:09

Tak by mógł, że jak kiedyś grał we Wrocławiu przed Lady Pank, to tylko publika czekała aż już sobie pójdzie ;)

Ale to świadczy tylko o publice. Naród schamiał do imentu, to nie nowość.

#11 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 11:37

Albo naród schamiał, ale WW gra po prostu słabą muzę. Na dwoje babka wróżyła.

• Slowguitar lubi to

#12 Vladi

• Vladi
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 11:39

Ok, Waglewski nie gra przyjemnej muzy. Ale weź kup bilet na Podsiadlo ? Gdyby grał bo ma przerwę
Chłopak gra pop, ale dobry, ambitny. Tłumy walą drzwiami i oknami. I brawo. IMHO jest świetny. Taka muza dużo bardziej mi jest bliska niż popwynuzenia Skawy... już lepiej dla niego jak rockowca udawał w ONA.

Ten post był edytowany przez Vladimeer dnia: 24.10.2017 - 11:40

• Król Julian lubi to
"Use the Fork, Luke..."

#13 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 11:49

Co prawda to prawda. Tu w zasadzie muszę zaprzeczyć sam sobie trochę, ale istotnie gdzie Podsiadło a gdzie Skawa. Wytwory Kombii nadają się tylko do grilla i to pod warunkiem że zaprosimy rodzinę od strony żony, szwagra i teściową, a ci jak wiadomo nie są zbyt lotni

ONA było całkiem fajne, dobre granie i miało styl.

#14 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca
  • z:Cieszyn

Napisany 24.10.2017 - 12:17

Jeszcze dobrze nie przyzwyczaiłem się do Roberta Bobbiego Zembrzyckiego, który zastępował od grudnia Yankiela, a oni znowu mają nowego gościa :) Szkoda wielka, bo Bobby to był zajefajny wymiatacz - widziałem go dwa razy na koncercie Acid Drinkers w Bielsku i Katowicach.  Gość miał przede wszystkim charyzmę i idealnie pasował do nich. Taki Litza 2.0 i powiew świeżości. A teraz jakiegoś młodego mają znowu :(

I am so freakin' bored, Nothin' to do today, I guess I'll sit around and medicate (medicate)...

#15 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 24.10.2017 - 12:18

No dobra tylko jaki jest target (że tak brzydko napiszę) Skawińskiego, a jaki Podsiadły? Poza tym Podsiadło wygrał XFactora co się z tym wiąże, kasa na promocję  itd . Zobaczymy gdzie będzie Dawid za 10, 15, 30 :D lat oczywiście życzę mu jak najlepiej.

• Ernesto lubi to

#16 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 24.10.2017 - 12:49

Rockfun wyjąłeś mi to z ust. Czy na łysego podsiadlę po 60 będą walić tłumy nastolatek jak dzisiaj.

#17 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury
  • z:internetu

Napisany 24.10.2017 - 13:16

A ja wolę prawdziwego Podsiadłę, który robi co lubi z pasją, niż Skawę, który odcina kupony od starego Kombi i udaje rockmana, farbuje brodę i w tych swoich gejowskich okularach kreuje się na "chujwiekogo", Satrianiego polskiej gitary. Żeby się nie zesrał przypadkiem na jakimś Sylwestrze z Polsatem.

Skawa jest sztuczny do porzygu, nie trawię tego, nie potrafi się zestarzeć. Mam wrażenie, że chciał by grać pod młode dupeczki ale mentalnie dalej jest w latach 80/90.

W ONA była moc, teraz jej nie ma. Dwóch postarzałych Panów chce być cool a nie wychodzi.

Litza też ma swoje lata, a robi co lubi dla siebie i ludzi nie pajacując przy tym i nie farbując brody. Grał mocno z KNŻ czy AD, grał lekko w AN, gra rockowo w LT i wszystko to wychodzi mu dobrze, nie jest przy tym sztuczny i wypacykowany. Nadal ma ten rock'n'rollowy luz i zapał do muzy. Mentalnie przewyższa Skawę o lata świetlne. Zmienił bym zdanie gdyby założył zespół LitzaNaŻywo i zaczął odgrzewać kotlety typu "Tata dilera", który ostatnio słyszałem wczoraj w radio w wykonaniu jakiejś pop-gwiazdeczki i aż stanąłem samochodem na poboczu ze złości albo może z żalu i smutku.

Z jednej strony sceny jest taki Litza, Acidzi, Kazik czy choćby Perfekt którzy swoje już zagrali, zarobili i dalej to robią ale z wrodzoną sobie pasją i luzem.

Z drugiej strony mamy Skawę, Kukiza, Hołdysa czy innych "dziadków" którym się wydaje że mają 18 lat i dalej są piękni i młodzi (albo inteligentni) - nie umniejszając ich dorobku czy umiejętności muzycznych - chcą zaistnieć jako cool goście zamiast przyjąć na klatę i pokazać klasę dżentelmena.

Waglewski - lubię i szanuję, pomimo muzyki trudnej w odbiorze. Nie trawię jego synalków z tym zawodzeniem i ksywkami "z dupy" - Fisz, Emade - co to pani negocjowalnego afektu ma być do pigmeja Pana? Nie znoszę tego nachalnego sposobu, w jaki tatuś promuje synalków, choć rozumiem sens dlaczego to robi bo sam jestem ojcem...

Markowski i Patrycja - fajne i zdrowe podejście, lubię.

Cugowski i synalkowie, znowu Ryba i Pomada mi się kłaniają.

A Litza? Dzieci narobił i z kumplami też dali rady rozkręcić biznes, w taki sposób że wszystkim się podoba (no prawie).

• Król Julian, jjhop, Sarmata i 2 inni lubią to

Mam: gitarę elektryczną podłączoną kablem do małego wzmacniacza cyfrowego. 

Nie mam: umiejętności

#18 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 24.10.2017 - 13:21

Jedno z najbardziej obleśnych zdjęć polskiego showbiznesu. Oczywiście z całym szacunkiem dla p Chylińskiej i p Skawińskiego. Ale co jak co zdjęcie jest kuźwa mocno niesmaczne :P

00050NM5X2G5CAGH-C122-F4.jpg

I am so freakin' bored, Nothin' to do today, I guess I'll sit around and medicate (medicate)...

#19 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 13:34

Musiałeś? Co się zobaczyło się nieodzobaczy.

Trochę czeski metal, z przodu krótko, długo z tyłu i wąsy na przedzie. I ta za mała czapka.

Trochę się dziwię że on dziś nie chodzi w fullcap'ach z tym debilnym płaskim daszkiem - tzw. czapka-kretynka :D

• Vladi lubi to

#20 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 13:43

Zdjęcie faktycznie... i śmieszno i straszno i januszowo. Ale chyba można usprawiedliwić tym że takie były czasy :D

#21 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 24.10.2017 - 13:45

Ale klameczki miłości niczego sobie;-)
Jak działa jamniczek?

#22 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 13:47

uchwyty miłości :D

#23 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 24.10.2017 - 13:54

A teraz popatrzcie na p Skawińskiego i p Chylińską. Odwaleni, odpicowani, w buzi błyszczące białe uzębienie :) Z p Chylińskiej nawet fajna laska się zrobiła :) Jak tak patrzę na to zdjęcie i ich obecnie, to normalnie nie wierzę. Dziś wyglądają 30 lat młodziej niż ponad 20 lat temu :P

Ten post był edytowany przez Quatroo dnia: 24.10.2017 - 13:55

#24 Vladi

• Vladi
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 17:16

No dobra tylko jaki jest target (że tak brzydko napiszę) Skawińskiego, a jaki Podsiadły? Poza tym Podsiadło wygrał XFactora co się z tym wiąże, kasa na promocję  itd . Zobaczymy gdzie będzie Dawid za 10, 15, 30 :D lat oczywiście życzę mu jak najlepiej.

Rockfun wyjąłeś mi to z ust. Czy na łysego podsiadlę po 60 będą walić tłumy nastolatek jak dzisiaj.

Niestety Panowie pamiętam czasy, kiedy Kombi był tam w swojej karierze, gdzie dziś Podsiadło. Niestety na tle ówczesnej muzyki polskiej i zagranicznej pamiętam go razem z Bajmem jako tandetę (zresztą pani Kozidrak też dalej w tym doborowym gronie jest). NIe wiem, dlaczego ale jako dziecko czułem to mimo, że moi rodzice za bardzo nie interesowali się muzyką. Wtedy grały kapele takie polskie jak Maanam, Republika, Kult, Marek Biliński, Lady Pank - tamci dali radę. O zagranicznych nie wspomnę, bo wstyd będzie. Pan Grzegorz jest wybitnym gitarzystą i tyle mam na temat jego twórczości pozytywnego do powiedzenia (jak pisałem przez chwilę wierzyłem w niego w ONA).

Podsiadło może będzie grał jak będzie łysy lub nie? może nie będzie łysy nigdy, kto wie?

Szacunek mam dla twórcy nie po tym jak długo, ale jak dobrze (lub niedobrze) tworzy. 

"Use the Fork, Luke..."

#25 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 24.10.2017 - 17:39

Pomijam to czy ktoś coś farbuje czy nie. Fktem jest, że me & my guitar jest dobre. Nie piosenkowe ale też nie są beznamiętnym popisem umiejętności jak to często w takich wypadkach bywa. Za to go lubię. W kombi czy inne takie nie wchodzę ale daleko mi do pisania o nim w taki sposób jakbym się nim brzydził, a tak odczytałem post smerfa.

Ten post był edytowany przez Ernesto dnia: 24.10.2017 - 17:40

#26 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany 24.10.2017 - 18:55

Przeważnie jak słyszę coś o Kombi przypomina mi się historia jak zespół złożył po jednym z występów w Jarocinie na początku kariery Dżemu propozycję Ryśkowi, aby przeszedł do nich. Trudno powiedzieć co jest bardziej kuriozalne, anegdota czy twórczość Kombi.

• jjhop lubi to
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#27 Dog

• Dog
    Najlepsza Gitara 2017 roku
  • z:Czechowice-Dziedzice

Napisany 24.10.2017 - 19:04

No to się napierniczajcie, ale stare Kombi lubię - z czasów Słodkiego, Miłego Życia, czy Naszego Randez-Vous.

Zaś tego po reaktywacji w ogóle nie biorę pod uwagę. Dla mnie to był zespół przede wszystkim klawiszowy i taki był fajny.

W zeszłym roku byłem na imprezie, gdzie grali do kotleta. 2-3 kawałki i poszedłem do hotelu, bo jakoś mnie to tylko męczyło. 

Ten post był edytowany przez Dog dnia: 24.10.2017 - 19:08

#28 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 24.10.2017 - 19:09

A takie Kombi ?

https://www.youtube....h?v=E-q0_ImhZEI

• Dog, _JohnDoe_, Johness i 1 inny lubią to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#29 Segoy

• Segoy
    Wirtuoz klawiatury
  • z:3city

Napisany 24.10.2017 - 19:16

FiszEmade fajnie grają. Fisz imo wypłynął nie dzięki tacie. Oczywiście pewnie ojcu wiele zawdzięcza - w końcu wychował się z bratem w muzycznej rodzinie. Ale to co robił Fisz jak zadebiutował w szolbiznesie nie miało nic wspólnego z tym co robił WW. To było świeże i rewolucyjne moim zdaniem. Trudne do zaklasyfikowania - myślę że po usłyszeniu pierwszej płyty Fisza polskim hiphopowcom opadły kopary.
Później młodzi Waglewscy robili tysiąc różnych projektów mniej lub bardziej zrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy. 80% z tego nie nadawało się do puszczania w radiu bo było średnio strawne.
Teraz młody Waglewski już nie jest młody - ma swój styl, jest rozpoznawalny i jest cały czas kreatywny i bynajmniej nie mainstreamowy. Nie słucham go zbyt często ale szanuję. Tym samym kompletnie nie zgadzam sie z tym co piszesz Smerf.

Kombi - fakt, zawsze było obciachowe. Nawet jak miałem 12 lat to odbierałem to jako poplelinę.
Skawa, z tego co wiem, jest sympatycznym gościem. Żaden z niego bufon. Na scenie jest świetny (w tym sensie, że full profeska, jak Maryla). Wiem, bo widziałem na żywo na sylwestrze Polsatu :)
A to że się farbuje i dba o wygląd? Co w tym złego. Chłop się świetnie trzyma. Szczupły, zadbany, zdrowo wygląda. Dba o siebie, jak większość kolesi z jego "branży" jak to mawiają. A rokendrolowcem nigdy nie był więc dlaczego niby teraz miałby być? To artysta sceny POP.
Prędzej bym z nim poszedł na piwo niż z Litzą, bo Arki Noego i telewizja Trwam to nie moje rewiry. Trzymam się z daleka.
..
  • Kris Gee lubi to

#30 Dog

• Dog

Napisany 24.10.2017 - 20:11

Z naszych rodzimych zespołów okołorockowych w sumie odrzucał mnie tylko Bajm i Closterkeller. 

Reszta (pomijając jakieś nagrania z Fali, na których prawie nic nie było słychać) zwykle była mniej, lub więcej akceptowalna.

#31 Sol

• Sol

Napisany 24.10.2017 - 20:40

Może uściślijmy jeszcze, że Kombi to głównie zespół Łosowskiego, bo to on go założył i on stworzył większość repertuaru. To trochę uwalnia Skawę od obciachu twórczego związanego z tą muzyką.

Nic natomiast nie usprawiedliwia tego jak później wychujał Łosowskiego i jak połasił się na łatwą kasę pod szyldem Kombii. To było słabe i już.
  • Dog lubi to

#32 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 20:50

Trochę narozrabiałem ale nic to. To nie jest tak ze nie szanuje dorobku artystycznego czy umiejętności. Skawa jest jednym z autorytetów gitary. Mierzi mnie odcinanie na sile kuponów od dorobku innych - właśnie to Kombii. I ten image, dla mnie jest różnica w trzymaniu formy (dobrze) a odmładzaniu sie na siłę. Było by przykro gdyby Skawa skończył jak detektyw R a m zapędy ku temu mam wrażenie. Ale nic to. FishEmade nie trawie i tyle. Bajm popelina dla kobiet ale Beata ma głos fajny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#33 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 24.10.2017 - 22:30

Co jak co, ale gitary w Bajmie są dobre.

#34 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 24.10.2017 - 22:34

Nie wiem co on za świństwo i komu zrobił. Może czegoś nie wiem ale Tkaczyk, Pluta i Skawa tworzyli Kombi przez jakieś 20 lat, wiecej? Większość tekstów tzw. hitów to Tkaczyk albo ktoś z poza nich wszystkich. Część muzyki z tzw. hitów to Łosowski lub tkaczyk/skawa o ile mnie pamięć nie myli. Twarz tego zespołu to skawa w 90% tak jak twarzą o.n.a była w 90% Chylińska. I teraz 3/4 dawnego składu robi powrót z kilkoma kawałkami, ktorych są współautorami i dawnymi wykonawcami pod podobną nazwą ale bez Łosowskiego bo ewidentnie kombii to projekt nie skupiony na klawiszach jak wczesne kombi. Rozumiem, że coś jest na rzeczy ale nie jest to chyba znowu takie świństwo, że ktoś komuś podpierdolił zespół. Ja przynajmniej czuję, że z nazwą to kwestia jest śliska ale to kwestie prawne bo swój wkład w ten zespół mieli duży, a w końcówce lat 80 być może kluczowy.
W Bajmie nie przewinął się czasem Raduli?

#35 Dog

• Dog

Napisany 24.10.2017 - 22:42

Łosowski zszedł ze sceny po tym, jak zachorowała żona a potem sam nie wiem, czy rzeczywiście nie miał możliwości wrócić ze względu na konieczność opieki, czy już się nie lubili z byłymi kolegami z zespołu...

Ten post był edytowany przez Dog dnia: 24.10.2017 - 22:43

#36 Sol

• Sol

Napisany 24.10.2017 - 22:50

http://www.pomponik....nes,nId,2212407

#37 Quatroo

• Quatroo
    Wodolejca

Napisany 24.10.2017 - 23:14

Ja uwielbiam Bajm, bo p Beatka zawsze miała nosa do zajefajnych gitarzystów. ETNA to jeden z lepszych pop rockowych albumów. A taki np. kawałek "Różowa Kula" - https://www.youtube....h?v=Isdar8MYpLI , który wyszedł 2 lata przed moim przyjściem na świat, cały czas jest świeży i zabija świetną produkcją. Ten cały album w sumie brzmi cały czas świeżo, jak by został nie dawno wydany, a to było prawie 35 lat temu.

W Bajmie podoba mi się to, że mają fajnych wioślarzy i sporo aranżacji robią pod gitary.

Ogólnie lubię granie Skawińskiego i jego granie. W Kombii zrobił bardzo fajny album "C.D". Lubię aranżacje, brzmienie wiosła.

Ale najbardziej to sobie cenię oczywiście p Jana Borysewicza. Uwielbiam jego grę, a do kawałków i hiciorów to po prostu ma łeb jak sklep :) Uwielbiam jego solowe albumy, twórczość w Lady Pank i wszystko co wychodzi z jego łap. W sumie Jan Borysewicz to dla mnie kwintesencja polskiej muzyki i samego instrumentu gitarowego :)

#38 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 01:44

czytam niektóre posty i włos sie jeży i nie wierze. co ma pani negocjowalnego afektu wyglad z biegiem czasu image itd. czy co kto lubi do tego wszystkiego? kolesie którzy grają i są na taki etapie i poziomie który wiekszosć z nas nie osiagnie są mieszani z błotem. cebulactwo, zawisć i glupota. a jak ktoś lubi to niech sie ubiera jak chce bo tak mu pasuje i niech sobie farbuje co chce. jakie durne posty, masakra.

może teraz zaczniemy oczerniać któregos, bo załozył modne spodnie, kurtke, czapke, zapuscił brode, moze ma zły sprzęt (modny) do grania? ja nie kumam tego popieprzonego gadania. zestarzej sie i graj tak jak chcesz. powiedzmy sobie jeszcze że bluza z kapturem to po 40 nie wypada tylko trzeba nosić koszule, sweter i spodnie w kant do tego jakieś klapki. WTF?

Ten post był edytowany przez korzo dnia: 25.10.2017 - 02:08

• Quatroo and xnme lubi to

#39 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 05:12

Korzo mamy wolnośc wypowiedzi i wyrażania opinii. Taki jest mój pogląd na ten temat i mam do niego prawo. Nie obrażam nikogo twierdząc ze jest cebulakiem, nie mieszam z błotem, nikomu niczego nie zazdroszczę. Ale mam prawo wyrazić moje niezadowolenie w stosunku do czegoś co mi sie nie podoba. Pan Dariusz Kozakiewicz chodzi łysy w bluzach z kapturem ale na luzie nie tworząc przy tym dziwnej otoczki. Nie rozumiesz sensu wypowiedzi to nie czytaj i tyle.

• bans lubi to

#40 kryho

• kryho
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 08:09

Nic natomiast nie usprawiedliwia tego jak później wychujał Łosowskiego i jak połasił się na łatwą kasę pod szyldem Kombii. To było słabe i już.

słabe jest to plotkarstwo. Nie cierpię jak ludzie powtarzają to co usłyszą. Nie twierdzę, że było inaczej, ale po prostu nie wiem i pewnie nikt z nas nie wie, jak było naprawdę i czy to wszytko było takie zerojedynkowe, więc nie rozgłaszajmy populizmów.

#41 Sol

• Sol

Napisany 25.10.2017 - 08:27

Bazuję na wersji Łosowskiego, która jest w linku parę postów wyżej.

Od siebie dodam, że zawodowo zajmuję się m.in. ochroną znaków towarowych (marek, brandów, jak zwał tak zwał) i numer z dodaniem jednej literki - tak żeby niby się odróżnić a niby nie - jest jednym z najczęstszych z którymi się spotkałem. I jednym z najbardziej czytelnych przykładów czerpania korzyści z cudzej marki, zwanego niekiedy ładnie pasożytowaniem.

Skawa i Tkaczyk mają renomę i znane nazwiska. Naprawdę nie musieli podszywać się pod cudzą markę żeby coś stworzyć i coś zarobić. Widocznie chcieli więcej tego ostatniego. Nie ma sprawy, ale nie zrobili tego w sposób ładny.

#42 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 08:30

Sol po tym co tam przeczytałem słowa piosenki "słodkiego, miłego zycia" brzmią przewrotnie w ustach skawy.
Ciekawe co jest napisane w książce królowie życia, którą wydali tkaczyk i skawa.
Oczywiście fajnie byłoby gdyby na jego wizerunku nie pojawiły się skazy ale tę część jego życia zostawiam dla członków forum kombi czy kombii, a tu skupiam się na gitarze Skawy:)

#43 maciurek

• maciurek
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 08:31

Łosowski znalazł Tkaczyka, a ten polecił Skawińskiego. Ojcem dyrektorem, założycielem Kombi był klawiszowiec i to on ma prawo do nazwy, co jest uczciwe. Szkoda że nie można posłuchać ich razem grających. Życie...
Jak działa jamniczek?

#44 Sol

• Sol

Napisany 25.10.2017 - 08:52

Sol po tym co tam przeczytałem słowa piosenki "słodkiego, miłego zycia" brzmią przewrotnie w ustach skawy.
Ciekawe co jest napisane w książce królowie życia, którą wydali tkaczyk i skawa.
Oczywiście fajnie byłoby gdyby na jego wizerunku nie pojawiły się skazy ale tę część jego życia zostawiam dla członków forum kombi czy kombii, a tu skupiam się na gitarze Skawy:)

Mam podobnie, a ściślej mówiąc Skawa mnie ani ziębi ani grzeje, również pod względem gitarowym.  Ale temat zszedł na Kombi, gdzie wkład twórczy Skawy nie był powalający - przynajmniej według opisów autorstwa na krążkach.  Nie można więc mówić, że to tylko on lub głównie on odpowiadał za charakter tamtej muzyki, w tym jej skoczno-przyjazny charakter (to raczej nie komplement).  Co innego jeżeli chodzi o Kombii.  A jeżeli mówić o Kombii, trudno nie poruszyć powodów dla których ten zespół powstał.

Ale może faktycznie skupmy się na wiosłach, to jakby mniej kontrowersyjne poletko :)

#45 Kwik

• Kwik
    Ostatni Diakon
  • z:Czerwińska

Napisany 25.10.2017 - 08:54

Ja tylko dodam od siebie pewną ciekawostkę :)

Na naszym forum był zalogowany Skawa, tak, ten Skawa :) Tylko pod nic nie sugerującym nickiem np. zdzisiek123. No i w dziale ze sprzętem wypowiedział się pozytywnie na temat jakiegoś urządzenia. Został zjechany przez resztę forum, że smaruje smalcem głupoty, nie zna się, nie ma gustu itp :) No i w ten sposób Skawa zakończył swoją karierę w internetach :)

Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.

#46 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 09:11

A co to za urządzenie było? Może faktycznie się nie zna :D

#47 samm164

• samm164
    Stary wyjadacz

Napisany 25.10.2017 - 09:15

A co powiecie o Robercie Cichym? Niezwykle utalentowany, a przy tym skromny i niesamowicie przyjazny, uśmiechnięty gość :)

#48 Ernesto

• Ernesto
    Weteran

Napisany 25.10.2017 - 09:25

To sie zdzisiek zdziwił pewnie :)
Kurczę w wyszukiwarce nie mogę go zlokalizować.

#49 smerfciamajda

• smerfciamajda
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 25.10.2017 - 09:38

Co to za sprzet był? Może rzeczywiście sypialniany albo endorsment i dlatego opinia Zdziśla nie była brama pod uwagę. W sumie szkoda. Ale z drugiej strony taka historia mi sie przypomina, opowiadał kolega. Ktoś spotkał Skawę na jakichś targach, podchodzi i mówi „Panie G miło ze mogę pana spotkać jestem fanem gram na gitarze blablaa. Jakich strun Pan używa w swoim Fendku?” Odpowiedz w tonie głosu i podejścia, typu pędź bizony była jakoś taka: „Nie wiem, chyba metalowych”. Człowiek ten powiedział wtedy ze już Skawy słuchał nie będzie i wzorcem jego już tez nie jest.

#50 rockfun

• rockfun
    Gawędziarz

Napisany 25.10.2017 - 09:45

Na naszym forum był zalogowany Skawa, tak, ten Skawa :) Tylko pod nic nie sugerującym nickiem np. zdzisiek123.

Też szukałem :D

Wielu kolegów grających przez duże G zrezygnowało pod wpływem hejtu.

Co do kombi/ kombii też nie wiem jak było i w sumie specjalnie mnie to nie interesuje (bo ani kombi ani kombii nie słucham- tyle co radio, Opole, Sopot)  ale uczciwie trzeba powiedzieć, że wkład Skawińskiego i Tkaczyka był co najmniej taki jak Łosowskiego. Kombi to raz brzmienie syntezatorów ale też charakterystyczne bębny ale też wokal Skawy i charakterystyczny bas Tkaczyka...

Nie pierwsze to i nie ostatnie nieeleganckie rozstanie. Smutne dla nas gitarzystów to, że muzyków łatwiej zastąpić jak wokalistę :(

W pomponiku :D Łosowski:

Nie wiedziałem, czy Grzegorz będzie chciał kiedykolwiek wracać do muzyki KOMBI. Wszak odszedł z zespołu, aby grać gitarowego rocka i w niektórych wywiadach po odejściu niezbyt dobrze wyrażał się o kombiowej muzyce.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników