Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ezmix - pytania do użytkowników

• Zaloguj się
4 odpowiedzi na ten temat

#1 xnme

• xnme
    Stary wyjadacz

Napisany 5.10.2017 - 22:28

Heja.

Pytanie do użytkowników Ezmix'a. Może @Raider coś podpowie.

Tak się zastanawiam czy warto kupić.Do tej pory moje doświadczenia z mixem, to więcej teorii niż praktyki i ograniczały się głównie do kompresji i ew equalizacji, w zasadzie wyłącznie wokalu. Jakoś nigdy nie miałem na to czasu i wolałem się skupić na samej stronie muzycznej, ale w końcu kawałek powinien jakoś też brzmieć ;)

Ostatecznie, jak już wypocę te swoje numery (a zostały mi już tylko wokale), to raczej dam całość komuś do zmiksowania i zmasterowania. Ale może warto się trochę też pobawić samemu.

Stąd pytanie, jak ów Ezmix działa. Wiem, że to taki trochę kombajn. I teraz co?

1. Zapinam go na każdy track oddzielnie? Czy są tam jakieś sloty do których wysyłam poszczególne ścieżki?

2. czy presety dla gitar i basu, to tylko symulacje dla DI? czy jak mam nagrane już gotowe brzmienie, to na coś mi się przydadzą?

3 na czym generalnie polega wygoda uzywania Ezmixa, rozumiem, że mamy wszystkie (?) potrzebne efekty w jednym miejscu i od pyty presetów tak?

4.Czy mamy tam compresor z funkcją chain?

5 czy wersja podstawowa ma już wszystko, co najpotrzebniejsze, czy zaraz się okaże, że muszę po dokupować te rozszerzenia do gitar, wokalu i wszystkiego tam po kolei? :)

ufff to chyba tyle. Pracuję w Cubase Elements 9, jakby coś.

Music is The Gate!

#2 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 5.10.2017 - 23:06

1. Zapinasz na każdy oddzielnie - prościej już się nie da. Możesz zapiąć kilka EZMix'ów na jedną ścieżkę.

2. 2x tak - są presety "dające brzmienie" i są takie, które modyfikują już gotowe brzmienie; jest np. preset dla basu "Bark at the moon" (vide charakterystyczne brzmienie basu w kawałku Ozzy'ego), ale to w rozszerzeniu + kompresory, pogłosy itp...

3. Dla mnie polega na tym, że nie trzeba spawać się z symulacją pieca+symulacją kolumny+mody+eq+kompresor+(...), tylko masz preset skonfigurowany tak, żeby brzmiał w miksie, modyfikowany 1-2 gałkami - to jest główna idea EZMix'a. Na gitary nakładam jedynie EQ z Reapera, żeby nieco ściąć dół i zrobić więcej miejsca dla basu oraz ew. reverb.
Głównym problemem, którego nie potrafiłem przezwyciężyć w nagrywaniu z impulsami było ustawienie brzmienia pod miks - ten program robi to za mnie; często jest tak, że osobna ścieżka z EZMix'em brzmi jak kuspko i w życiu nie pomyślałbym, żeby takiego brzmienia użyć... a w miksie brzmi doskonale - i o to tu chodzi, tu jest sedno.

4. Nie bardzo wiem, co masz na myśli. W EZMix nie ma klasycznego kompresora - są presety ustawione pod gotowy miks, a większość z nich zawiera już kompresor, który czasem (nie we wszystkich presetach) można modyfikować jedną gałką "compression".

5. To zależy, co chcesz uzyskać. Używam dwóch efektów, których nie ma w wersji podstawowej - preset "Cut Through the mix" (bardzo przydatny, gdy chcesz uwypuklić jakąś partię grającą na tle ciężkich gitar rytmicznych) oraz "Telephone Vocals" (który nakładam na gitarę, żeby nadać jej brzmienia jak w intro mojego ostatniego utworu). Poza tym wszystko, czego do tej pory używałem jest w wersji podstawowej EZMix2, czyli efekty z jedynki i dwójki - i wg mnie do nagrywania rocka/metalu to w zupełności wystarczy.

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"
Waldemar Łysiak

#3 xnme

• xnme
    Stary wyjadacz

Napisany 5.10.2017 - 23:30

dzięki Raider!  Chyba wypróbuję.

Pytając o kompresor, myślałem, że są tam poszczególne efekty, czyli "teraz dodajemy eq" i pach: ileś tam presetow eq... "teraz dodajemy kompresor" i sru... przeglądam presety kompresora... Czyli tu jest raczej inaczej... biorę preset "na maxa fajne brzmienie gity" i sprawdzam czy mi pasuje w mixie... tak? :)

Music is The Gate!

#4 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 6.10.2017 - 08:19

- dokładnie tak. Cała idea tego programu właśnie na tym polega, żeby nie babrać się w tych łańcuchach efektów.

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"
Waldemar Łysiak

#5 xnme

• xnme
    Stary wyjadacz

Napisany 6.10.2017 - 10:53

dzięki za info!

Music is The Gate!

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników