Skocz do zawartości

Zdjęcie

Avid Eleven Rack

• Zaloguj się
3 odpowiedzi na ten temat

#1 miki736

• miki736
    Świeżak

Napisany 13.09.2017 - 20:11

Cześć,

Chciałbym kupić racka. Gram teraz na razie głównie przez line 6 poda ux1 w guitar rigu, amplitube na sluchawkach ale brzmienia jakie wykręcam już mi nie wystarczają. Myślałem nad wzmacniaczami ale sam mam własny orange całkiem spoko a i tak gram przez interfejs bo wygodniej, lepiej się nagrywa. Albo mogę odpalić sobie backing track jakiś i pograć w nocy po pracy ;) Tylko chciałbym kupić racka bez pro tools (wersja z pro tools kosztuje 8 stów więcej i jest on tylko na rok) i mam pytanie, czy bez pro toolsa dostanę wraz z rackiem jakieś oprogramowanie ? Czy wogóle brzmi to jakoś bez tego programu ? Czy się opłaca ? Pytania głównie kieruję do ludzi już posiadających sprzęt, powiedzcie jak się Wam gra i czy ten pro tools jest niezbędny. No i czy dam radę nagrywać w tym na abletonie chociaż przypuszczam że nie powinno być problemu.

Dzięki

• CharlesMuff lubi to

#2 EooN

• EooN
    Weteran
  • z:Bytom

Napisany 14.09.2017 - 08:56

Wiesz co, na pewno chcesz inwestować w sprzęt, który lata świetności ma już za sobą? Sporo się zmieniło w cyforwych wzmakach od premiery 11r ;)

Nie wiem ile kosztuje nowy 11r, ale nie warto się zainteresować np Helixem LT? 

Albo, robiąc reklamę trochę, kupić ode mnie Atomic Amplifire? :)

Ani do jednego ani do drugiego nie potrzebujesz żadnego konkretnego DAW, oba brzmią super. 

Też gram na słuchawkach, obie wymienione przeze mnie zabawki mam i polecam :)

Jakbyś był zainteresowany Atomiciem to pisz!

EDIT

Już wiem. 2700? Sporo jak za taki stary sprzęt. 

Ten post był edytowany przez EooN dnia: 14.09.2017 - 08:57

#3 NATIOLES

• NATIOLES
    Użytkownik

Napisany 14.09.2017 - 11:48

11r używany bez pro tools możesz kupić za 1600-1800zł. jeśli nie masz zamiaru nosić tego na scenę tylko grać w domu - to pomimo tego że nie jest to najnowsza zabawka - spokojnie daje radę. oczywiście nie musisz tego nagrywać pro toolsem - każdy daw powinien rozpoznać urządzenie po zainstalowaniu. ja mam logicx (wersja testowa:) i po ściągnieńciu sterowników do 11r śmiga super. przede wszystkim mam 0 latencji - co podobno się bardzo często zdarza w innych sprzętach i interfacach. sam eleven rack używany - ma jeszcze 1 zaletę - jest już poustawiany przez kogoś:) Nie ukrywam, że trochę mi zajęło robienie swoich setupów i ogólnie poznanie tego sprzętu. Jeśli chodzi o brzmienie - to jest dobrze. tu masz link do pierwszego mojego nagrania - beż żadnych mixów, wtyczek ulepszeń itp... - 15 minut roboty - nagrane 2 ścieżki gitary 7 strun i jakieś tam małe solo z palców bez przygotowania. wszystko w logic X zrobione pierwszy raz bez znajomości programu świeżo po zainstalowaniu 11r.

https://drive.google...iew?usp=sharing

#4 EooN

• EooN
    Weteran
  • z:Bytom

Napisany 14.09.2017 - 15:20

przede wszystkim mam 0 latencji - co podobno się bardzo często zdarza w innych sprzętach i interfacach.

Opóźnienia słyszysz, kiedy dźwięk z Twojego "wzmiacniacza" musi przejść spowrotem w Twoje uszy ścieżką: wzmacniacz->interfejs->komputer->wyjście z interfejsu (słuchawki czy monitory). 

Większość tych jednostek podłogowych daje Ci możliwość monitorowania sygnału bezpośrednio "w nich", więc latencji nie ma. 

Jeśli używasz interfejsu, który ma "direct monitoring" (czyli bezpośrednio na wyjście audio przekazuje sygnał z tego, co weń wepniesz) to ten problem również nie istnieje - wystarczy podpiąć głośniki czy słuchawki do interfejsu. 

A jeśli mówisz o latencję przy graniu na urządzeniu i odsłuchwianiu bezpośrednio z niego - żaden wyczyn :) Pocket POD też to robi. Zoom G3 też. Helix, Headrush, Boss GT100, Fender Mustang Floor też... :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników