Skocz do zawartości

Zdjęcie

Headrush Pedalboard, mam na testy!

• Zaloguj się
3 odpowiedzi na ten temat

#1 Pneumonia2

• Pneumonia2
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 9.09.2017 - 10:30

Jeżeli ktoś nie siedzi na SS to napisze i tutaj bo jakoś mało o tym sprzęcie w Polsce się mówi a być może kogoś temat ciekawi. Z racji wykonywanego zawodu dostałem możliwość wzięcia na kilka tygodni do testów tego cacka. Pierwsze wrażenie jest takie, że jest pancerny do bólu, dosłownie, bo ciężki strasznie, ponad 8 kg. Podkreślany często aspekt czyli intuicyjna obsługa, naprawdę jest intuicyjna. W zasadzie jeżeli mamy dotykowy tel. czy tablet (ktoś nie ma w tych czasach? :))to od razu bez instrukcji jesteśmy w stanie dość swobodnie zrobić to co chcemy. Być może nie wszyscy wiedzą, headrush to taki mocno przeprojektowany eleven rack w podłodze. Mam w domu 11r ale jeszcze bezpośrednio nie porównywałem bo czasu nie było, słychać jednak na pierwszy rzut ucha, że mają wspólny mianownik. Co się rzuca w uszy od razu to niestety bolączka bramki szumów, równie hardcorowa co w 11r jest. Chociaż tutaj można ją trochę przyjaźniej do reakcji na naszą łapę ustawić, nadal jednak nie jest to bramka którą znamy chociażby z Podów. Można się też przyczepić, że jakoś mało wszystkiego ale prawda jest taka, że i tak za dużo i tylko do pracy studyjnej być może komuś czegoś zabraknie. Nie jestem jeszcze gotów by zrobić jakąś sensowną recenzję, napisać mogę jedynie, że czuć pod łapą "lampę". Naprawdę jest dobrze, próbek z "sztanami" nie nagram bo ani nie umiem ani nie mam odpowiedniej gitary. Całą resztę spróbuje w wolnej chwili bardziej lub mniej udanie zaprezentować. Chwilowo na szybciocha ukręcone takie oto kranczowe demko, gdyż dla mnie to zawsze była bolączka cyfrowych gratów. Tutaj brzmi to na moje ucho mocno zbliżenie do niebieskiego kanału w Bognerze ecstasy i to jest naprawdę dobre!

Ten post był edytowany przez Pneumonia2 dnia: 9.09.2017 - 10:31

• maciurek lubi to

#2 jujo7

• jujo7
    Gaduła

Napisany 11.09.2017 - 09:34

Napisz coś więcej. Jak dla mnie super.

#3 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 12.09.2017 - 06:11

Pneumonia: Czy Headrush jest brzmieniowo skokiem do przodu w porównaniu z Eleven Rack? Czy jest lepszy niż POD HD? Bardzo mnie on interesuje również w kwestii szumów jakie generuje. Co jest nie tak z tą bramką szumów?  Mam co prawda Fractala II i to dobrze brzmiący sprzęt. ale skomplikowany w obsłudze i w rezultacie razem ze sterownikiem nadal kawał grata. A Headrush ma prawie wszystko w jednym (oprócz końcówki mocy). Gdybyś miał taką możliwość, spróbuj jak to działa połączone na cztery kable z jakimś wzmacniaczem, czy wtedy całość nie zaczyna nadmiernie brumić, czy nie tnie sygnału zanadto?    Napisz coś więcej.     

#4 secondtribe

• secondtribe
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 12.09.2017 - 07:37

Faktycznie podobnie do niebieskiego w Bognerze, tylko nieco sterylniej.

A jakby tak nagrać porównanie? :)

Ten post był edytowany przez secondtribe dnia: 12.09.2017 - 07:38

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników