Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skakanka

• Zaloguj się
7 odpowiedzi na ten temat

#1 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 8.09.2017 - 15:11

tak jakiś czas temu zostało nagrane jako skończona kompozycja. wokal tylko zawsze jest problemem do znalezienia. jak oceniacie i co sądzicie? walcie śmiało prosto z mostu ;) 

aha, nagrywane było na szybko na guitar rig a perkusja z drummera także brzmienie, jakość nagrania jest sztuczne, płaskie i plastikowe. więc to nie podlega ocenie bo jak brzmi każdy słyszy. nagramy normalnie i zmiksujemy to będzie inaczej to wyglądało.

http://picosong.com/TrXw/

#2 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.09.2017 - 23:37

chyba nie trafia w gust :P

#3 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 12.09.2017 - 22:24

Kawał dobrego heavy/thrashu, jak dla mnie - szkoda, że wrzuciłeś wersję roboczą, bo przez brzmienie utwór trochę traci, ale broni się jak nic. Fajne gitary w harmonii na tym spokojnym motywie - mocno kojarzy mi się z Testamentem.

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"

Waldemar Łysiak

#4 Rafi24

• Rafi24
    Stary wyjadacz

Napisany 12.09.2017 - 23:29

Pewnie i dobre, ja się nie wypowiem na temat takiego rodzaju muzyki, bo wiem tylko tyle że dobrze się słucha.

#5 Steve Vai

• Steve Vai
    Świeżak

Napisany 13.09.2017 - 07:47

Nie jestem ekspertem w tej stylistyce ale na moje ucho trochę zabrakło lejtmotywu - czegoś, co scalałoby cały utwór. W obecnej postaci to jest trochę tak jakby elementy utworu - riff, późniejsze motywy, solo, wolniejszy fragment etc. - nic nie łączyło melodycznie czy nawet w sensie jakiegoś konceptu rytmicznego (może źle słyszę).

Wiem, że lejtmotyw to jest zgrana technika kompozycyjna, ale jest zgrana właśnie dlatego że często dobrze działa. Może warto popracować nad jakąś permutacją głównego riffu aby gładko przeszedł w dalszą część utworu?

Momentami też wydawało mi się że słyszałem trochę wpływ Schenkera (nie wartościuję, to tylko impresja po przesłuchaniu).

#6 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.09.2017 - 16:37

dzięki za opinie. wszystko wezmę pod uwage razem z chłopakami. steve vai, faktycznie może masz racje. pomyślimy.

#7 EooN

• EooN
    Weteran
  • z:Bytom

Napisany 14.09.2017 - 18:17

Powiem Ci, że też odnoszę wrażenie, że w kawałkowi brakuje "cementu". Szczególnie biorąc pod uwagę długość numeru. Brzmi trochę jak kolekcja pomysłów w jednej tonacji, tempie, nagrana jednym na jednym brzmieniu :)

AAAAALLLLEEEE

Wszystkie części są same w sobie bardzo dobre. Otwierający numer riff (ten gęsto zagrany, szesnastkami?) bardzo mi się podoba, podoba mi się solo i brzmienie w tym fragmencie, a czysty motyw pachnie troszke Alice in Chains. 

Najgorzej wypada "refren"(?), czyli motyw od 4:46 do 4:56. Zanim wejdzie na niego melodia, którą chyba niepotrzebnie tak urywasz, jest taki bardzo prosty - wręcz prostacki. 

Jeśli nie uznajesz numeru za skończony po publikacji, to może poczaruj jeszcze żeby zrobić z tych fajnych części spójny kompozycyjnie numer? Myślę, że warto!

PS. Zaskakująco dobrze mi się takiego grania słucha bez wokalu. Wyobraziłem sobie tu jakieś tulenie koguta w stylu Iron Maiden czy coś - fuj!

Ten post był edytowany przez EooN dnia: 14.09.2017 - 18:18

#8 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 14.09.2017 - 20:29

dzięki za opinie :) chyba trzeba bedzie troche pokombinować z tym wałkiem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników