Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skorupa czy "pianka"? Proszę o radę…

• Zaloguj się
10 odpowiedzi na ten temat

#1 Pooh

• Pooh
    Świeżak

Napisany 2.09.2017 - 11:29

Szanowni,

początkującym zdecydowanie nie jestem, gram od trzydziestu paru lat, głównie na gitarze klasycznej, trochę na akustyku. Wybaczcie mi banalne pozornie pytanie - ale po prawie 25 latach (!) przyszło mi wymienić futerał do klasyka, bo stary już się po prostu rozsypał, a bez sztywnego pudła gitary z domu nie ruszę.

No i mam zagwozdkę - przyglądam się dwom futerałom i zastanawiam, na co postawić.

Pierwszy to Artonus FAGC. Klasyczna "skorupa", pancerny dość… O, taki:

http://www.artonus.pl/fagc.php

Drugi - to Ever Play, na przykład 1501 - piankowy:

http://allegro.pl/fu... ... 03282.html

Normalnie wybrałbym ten drugi - przez ostatnie 25 lat nosiłem gitarę właśnie w "piance" i bardzo sobie to chwaliłem: lżejsze to niż skorupa, lepiej izoluje termicznie. Tyle, że nie bardzo mam zaufanie do marki Ever Play (…kojarzy się z gitarami z Lidla…). Mój dotychczasowy futerał to też był Artonus, mam do nich duże zaufanie - ale teraz tego modelu nie można dostać (są tylko w wersji do akustyka: http://www.artonus.pl/fpgd.php - raz, że za duże, dwa, że drogie).

Co byście doradzili? Może mój brak zaufania do Ever Playa jest bez sensu? Ma ktoś doświadczenia z futerałami tej firmy?

Albo może ktoś może mi poleci inną "sztywną piankę" na gitarę klasyczną, dobrej jakości, ale w cenie max 200 zł (niestety finansowo mam akurat ostry dołek…).

Będę wdzięczny za sugestie.

#2 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 2.09.2017 - 12:16

Wg danych producenta, to te pianki Artonusa ważą tyle samo, co ich sztywny case.

Najpierw spróbowałbym zadzwonić do Artonusa, to polska firma, może został im gdzieś taki stary model albo będą w stanie go zrobić "po kosztach" dla starego i wiernego klienta. Chyba przestali go robić, bo jednak większość klientów wybierało sztywny case zamiast pianki.

#3 aAngel

• aAngel
    Wirtuoz klawiatury
  • z:harmonizowany

Napisany 2.09.2017 - 12:31

Pianka ma przewage nad skorupa jesli chodzi o wygode noszenia i wage. Za to skorupa oprze sie rzucaniu i przypadkowemy nadepnieciu na gitare. Wyboru musisz dokonac sam.

O Everplayu mam takie samo zdanie co Ty. Ale w przypadku pokrowcow do 200zl, mysle ze nie ma co co sie sugerowac do konca marka.

Sadze ze za 200zl znajdziesz super pianke a i niezla skorupe.

Moze cos z tych:

http://allegro.pl/pi...6775480227.html

http://allegro.pl/ga...6930471464.html

http://allegro.pl/fu...6810080679.html

http://allegro.pl/fu...6929585831.html      - ten moze byc lekki i dosc mocny

wybor jest ogromny wlasciwie.

Ten post był edytowany przez aAngel dnia: 2.09.2017 - 12:37

REGIPS - płyta gibsonowo-kartonowa

#4 Pooh

• Pooh
    Świeżak

Napisany 2.09.2017 - 12:41

Najpierw spróbowałbym zadzwonić do Artonusa, to polska firma, może został im gdzieś taki stary model (…)

Kurczę, na to nie wpadłem. To faktycznie dobry pomysł, dzięki za podpowiedź

Pianka ma przewage nad skorupa jesli chodzi o wygode noszenia i wage. Za to skorupa oprze sie rzucaniu i przypadkowemy nadepnieciu na gitare. (…)

Powiem szczerze: jeśli chodzi o noszenie i wagę, to jestem już w takim wieku, że jak przemieszczam się z gitarą gdzieś dalej, to prawie nigdy nie piechotą czy pociągiem, tylko samochodem - więc waga mi nie straszna :-)

Z kolei jeśli chodzi o właściwości ochronne, to z pianką mam jak najlepsze doświadczenia: mój Rodriguez przeżył w niej ćwierć wieku - w tym różne dziwne przygody i wypadki - i jest jak nowy :-)

Ta, którą pokazałeś z Allegro fajna, ale już trochę przekracza mój budżet, kurczę… Ale pomyślę, dzięki.

#5 Eclipse

• Eclipse
    Gawędziarz
  • z:Głogowa

Napisany 2.09.2017 - 12:42

Z tym Everplayem to powielany po forach mit trochę. Mam klasyka z Everplaya już lat kilka i znacznie lepszy w tym przedziale budżetowym niż te klasyki od Fendera, Yamahy C30, czy Hohnery. Znacznie lepiej wykonana i brzmieniowo o 2 klasy lepiej. O pokrowiec tej firmy raczej byłbym spokojny.

Wysłane z mojego X9pro przy użyciu Tapatalka

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 2.09.2017 - 12:44

#6 Pooh

• Pooh
    Świeżak

Napisany 2.09.2017 - 12:45

@Eclipse

Ano, widzisz - dzięki za opinię. Ja raz w życiu miałem w ręku gitarę z Lidla (znajomy dzieciak chciał kupić) - klasyczną odradziłem, ale może nie miałem racji, bo fakt, że nie bardzo znam ten przedział cenowy…

Tak czy owak - zastanowię się, dziękuję.

edit - admin. (cytaty) 

Ten post był edytowany przez administrator dnia: 2.09.2017 - 23:59

#7 Eclipse

• Eclipse
    Gawędziarz
  • z:Głogowa

Napisany 2.09.2017 - 12:45

W Lidlu to i można kupić Yamahę za 100zł. Co z tego jak to jest najgorsza chińszczyzna. Pułap budżetowy to tak z 400zł-500zł miałem na myśli i nie to co produkuje się dla dyskontów. Na prawdę jest ok.

Ten post był edytowany przez Eclipse dnia: 2.09.2017 - 13:27

#8 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 2.09.2017 - 19:23

Artonus.

Pewnie teraz sprowadzają, bo na stronie piszą Chiny.

Miałem od nich futerał skorupę jak jeszcze sami produkowali w miejscowości Trzebinia - 1995 rok,

Na początku wszystko OK, takie coś po środku - dużo lżejszy od lotniczych kolumbryn i sztywniejszy od pokrowców,

po kilkunastu latach nastąpiły takie usterki :

- suwak idący wokół futerału zepsuł się,

- skorupa jest wytrzymała, ale jak ktoś stanie nogą to zapadnie się,

- wewnątrz jest wyklejony gąbką, która starzeje się i zamienia w pył włażący wszędzie do instrumentu,

To wszystko opisałem przygodę z futerałem konkretnej wtedy serii Cases FKL na klawisze,

ale do gitar pewnie robili podobne z podobnych materiałów,

wiadomo to ponad 20 lat i pewnie wszystko uległo zmianie, może stosują lepsze materiały, może robią lepiej.

Ten post był edytowany przez Klawiszowiec dnia: 2.09.2017 - 19:25

Classic Vibe 50 Ltd Candy Apple Red, Yamaha THR10 kremowa, pedalboard Marshall PB8 + wszystkie kostki Marshalla 8 sztuk

#9 Nimfoman

• Nimfoman
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 3.09.2017 - 14:24

A weź jeszcze pod uwagę Trickcase. Seagull sprzedajje w nich swoje akustyki. Genialne! Lekkie, wytrzymałe i estetyczne. 

lg_Seagull+Classical+Deluxe+Acoustic+Gui

#10 Pooh

• Pooh
    Świeżak

Napisany 3.09.2017 - 14:26

Łomattko, a gdzie takiego cudaka można kupić? (I dokładniej obejrzeć, także wnętrze, wymiary etc?)  :)

#11 Nimfoman

• Nimfoman
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 3.09.2017 - 14:27

Sorki   Tric Case to się nazywa. 

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników