Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopałka do modern metalu - overdrive vs clean boost

• Zaloguj się
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Nothing

• Nothing
    Użytkownik

Napisany 1.08.2017 - 12:25

Cześć, pogrywam sobie od czasu do czasu szatany na moim Jet City dopalonym Joyo Vintage Overdrive(kopia ts'a ). Ogólnie brzmienie jak dla mnie jest naprawdę ok, szczególnie jak za taką cenę, ale ostatnio wpadło mi trochę gotówki i myślałem nad kupnem jakiegoś lepszego dopalacza. Kiedyś próbowałem dopalić mój piec Fulltonem OCD i było to zupełnie nie moje brzmienie, zbyt tłuste, mało ataku itp. Zależy mi, aby brzmienie było maksymalnie "tight", "modern", szybkie, dużo ataku i takie tam... Wiecie o co mi chodzi :)

Moje klasyczne ustawienie dopałki to Volume na full, Tone na 7/10 i gain na 0, czyli praktycznie działa to jak clean boost -  i tu rodzi się moje pytanie - czy lepszy w moim wypadku byłby jakiś OD np. ZW-44 overdrive Zakka, albo Maxon OD 808/09 (btw który maxon by lepiej się sprawdzał?), czy może jakiś zwyczajny clean boost? Może Booster od Mooera?

Czy w ogóle usłyszę jakąkolwiek różnice, przy "upgradzie" dopałki? Oraz, jak brzmienie (o ile) będzie się różniło przy dopaleniu clean boostem względem OD? 

Poluję na używkę w okolicach 400zł~, niestety mieszkam na zadupiu, więc jakiekolwiek ogranie nie wchodzi w grę.

#2 jjhop

• jjhop
    Stary wyjadacz

Napisany 1.08.2017 - 12:33

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. za około 200zl kupisz Digitech Bad Monkey i Boss SD-1 (oba!). Któryś z nich Ci podpasuje. Jeśli potrzebujesz dokładniejszej korekcji to TC Spark (pełna wersja - nie mini). Spark uzywany za około 300-350 powinienes kupić. Dobrze się spisuje TC Mojomojo, ale on jakieś zniekształcenia wprowadza od razu.

** rozsiewacz półprawd i manipulator a co gorsza korwinista! fuj! **

#3 acoto

• acoto
    Weteran
  • z:apyziały mongoł

Napisany 1.08.2017 - 13:35

a i tak to wszystko teesy . Zamieniając taniego teesa na drogiego teesa róźnica będzie w długowieczności. Odrobinę innym teesem jest Mad Professor LGW

To czym dopalić i osiągnąć oczekiwane brzmienie zależy od tego co się dopala i z czego. Znaczy się jaki mamy piec i jakie wiosło z jakimi pikapami. Ja przy zmianie wiosła zawsze muszę oddać się gałkologii w podłodze bo nihuhu nic mi nie gra jak bym chciał. Tak więc pisanie, że to na +3 tamto -7 nic nikomu nie podpowie. Niestety wszystko trzeba doświadczyć samemu. Poza całą rodziną TS-ową + little green wonder jest jeszcze fajny Sweet Honey Mad profesora, właściwie robiący to samo co Wampler tweed57. Warto jeszcze spróbować klon Centaur. Generalnie niezbyt wyjące overdrajwy a napewno nie dystorszyny.

edit - admin. 

• jjhop lubi to

http://www.acoto.muzzo.pl
http://www.facebook.com/acoto.music
SPRZEDAM/ZAMIENIĘ :Vantage Avanger310(SDinvader), Ibanez Roadstar RG200

#4 grzech

• grzech
    Weteran
  • z:Białystok

Napisany 3.08.2017 - 21:06

Mam Soul Food'a, fajnie dopala wieksze i mniejsze gainy i praktycznie nie zmienia brzmienia. To kopia Klona.

BTW Czy w celu podbicia tylko i wyłącznie głośności na solo ma sens wrzucanie w petle efektów boostera w stylu LPB-1 albo TC Rush?

#5 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 3.08.2017 - 21:17

Ostatnio dopalalismy 6505 rc boosterem. Fajnie. Pomaga nawet troche opanowac dol wzmaka.

#6 Nothing

• Nothing
    Użytkownik

Napisany 4.08.2017 - 18:03

Wszytko fajnie, ale nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi na moje pytania. Interesuje mnie różnica między przy dopalaniu clean boostem, a overdrivem, o raz co lepiej się sprawdzi przy modern metalu. Chcę, aby mój piecyk dzięki dopałce był "szybszy" i miał mniej tego mulącego dołu, tyle.

#7 Piotr_Soton88

• Piotr_Soton88
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Southampton

Napisany 4.08.2017 - 19:40

No to ja ci napisalem. Idz donsklepu i wyprobuj rc booster i ep booster.

Zreszta rc booster ustawisz tez jako clean booster.

Generalnie swietny efekt. Do roznych zastosowan. Dopala jak dodatkowy kanal we wzmaku, a nie plastikowo jak ds1. Bardziej naturalny.

Tylko nie spodziewaj sie ton gainu.
  • jjhop lubi to

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników