Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fodera bas

• Zaloguj się
10 odpowiedzi na ten temat

#1 bacz-99

• bacz-99
    Świeżak

Napisany 16.06.2017 - 19:48

Czy ktoś miał styczność z gitarami basowymi tej firmy ?

#2 noobgitary

• noobgitary
    Gaduła
  • z:3city

Napisany 17.06.2017 - 04:28

miałem styczność, bardzo drogie...nie stać mnie.

Ten post był edytowany przez noobgitary dnia: 17.06.2017 - 04:28

#3 rollingstones

• rollingstones
    Weteran

Napisany 17.06.2017 - 07:19

.

Ten post był edytowany przez rollingstones dnia: 17.06.2017 - 07:20

#4 bacz-99

• bacz-99
    Świeżak

Napisany 17.06.2017 - 09:17

że są bardzo drogie to wiadomo, ale co uzasadnia tak wysoką cenę ? Co w nich takiego jest że ludzie kupują te gitary.

#5 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 17.06.2017 - 09:32

Ja wiem czy kupują....

To samo co zawsze w bardzo drogich instrumentach...

20% jakości... reszta to legendy, opowieści, marketing i proste a jakże ludzkie dążenie

do kompensowania własnych problemów osobowościowych przez

posiadanie tzw. dóbr luksusowych - wiem bo tak mam.

Pozdr. 

• aciek_l and Slowguitar lubi to
"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#6 Thereminator

• Thereminator
    Wirtuoz klawiatury
  • z:w: y: r: o: l:

Napisany 17.06.2017 - 10:57

Zapytaj na basscity.eu. Tam paru typków ponoć ma fodery.

Karol - człowiek, który podtarł się jeżem

#7 bacz-99

• bacz-99
    Świeżak

Napisany 17.06.2017 - 11:58

Ja wiem czy kupują....

To samo co zawsze w bardzo drogich instrumentach...

20% jakości... reszta to legendy, opowieści, marketing i proste a jakże ludzkie dążenie

do kompensowania własnych problemów osobowościowych przez

posiadanie tzw. dóbr luksusowych - wiem bo tak mam.

Pozdr. 

Problem posiadania bardzo drogich dóbr luksusowych u mnie nie istnieje i nawet jak mnie na nie  stać ! i nie dotyczy to tylko gitar tylko wszelkiej maści przedmiotów.
A Ci co twierdzą że wraz z ceną idzie jakość ( poniekąd mają częściową rację ) można im udowodnić dając replikę danego instrumentu.
I do czasu kiedy człowiek nie wie że to replika słyszy się tekst "a nie mówiłem "  w momencie gdy dowiaduje się że to replika ( na samym wstępie i tak na wierzy )
Dopiero po kilku dniach i upewnieniu się że to rzeczywiście nie jest oryginał  zaczyna próbkować :-)  dlaczego ta gitara którą kupił jest tak droga i dlaczego gra zdecydowanie gorzej (pojęcie względne ) ale jest gorszej jakości.
Niestety tak jest firmy latami pracują na swoją markę i trzeba się z tym pogodzić i trzeba za to płacić ! Wybór końcowy zawsze należy do nas samych  na jaką firmę nas stać i czy ma sens kupienie danej marki.
Mając dużo pieniędzy człowiek trochę inaczej patrzy na świat.Stać mnie, nie chcę mieć problemu z terminami, gwarancją i innymi ciekawostkami które wychodzą w trakcie kupuję markę  znaną, drogą i być może przepłaconą.
Wystarczy zerknąć na stronę http://www.fodera.com/ ( 17 pracowników - może ich być znacznie więcej  ) tyle osób musi się utrzymać z produkcji i sprzedaży.
Firma jest za duża jak na lutniczą i za mała żeby cenami konkurować z potentatami Fender, Ibanez itd.
Firmy wschodzące i mało znane muszą konkurować ceną i jakością z potentatami i markami luksusowymi ale  później jak się dorobią  swojej rozpoznawalnej  marki ceny idą w górę.
Z 20% jakości to raczej przesadziłeś ( chyba że miałeś co innego na myśli )  według mnie gitara jest  wykonana  z najlepszych materiałów przez znakomitych lutników i pracowników ( 100% jakość ) 

Można by się zastanawiać ile gitara mogła by być tańsza wyprodukowana  z identycznych materiałów ale przez mnie znaną firmę ?

Ciekawe  na ile wyceniła by firma  NEXUS  1/2 1/3  ale już za 1/4 raczej nie (15 000 $ ) ( Nigdy się nie zastanawiałem ile osób oprócz właściciela pracuje w firmie Nexus)

Zresztą to chyba złe rozumowanie bo według mnie oni robią basy na tym samym poziomie jakościowym jak nie lepszym z patentami Jacka Kobylskiego.

Czy ktoś się orientuję w jakich cenach są gitary NEXUSA ? poniżej 10 tys raczej nie dostaniemy gitary nowej ?
Foderę miałem  w rękach jeden raz  będąc w sklepie muzycznym na zachodzie europy - nawet nie pamiętam jaki model.
Obok niej wisiał  bas SADOWSKIEGO - dużo tańszy  ale równie drogi i ta  gitara bardziej mnie bardziej zainteresowała.
Na sam koniec, odkąd mam możliwość wykonania  każdej gitary jaka jest na rynku nie mam mani prześladowczej posiadania :-) ( oczywiście trzeba wykluczyć pewne  modele gitar których nie da się skopiować z powodu patentów niemożliwych do skopiowania bez rozebrania gitary na czynniki pierwsze lub z powodu braku części zamiennych a także  wykonywanych ma zlecenie producenta.
Innym problemem jest także brak specjalistycznych narzędzi i ( zbyt drogie lub nieopłacalna inwestycja w te maszyny)  brak niektórych gatunków drewna na rynku lub zbyt drogie i ciężko dostępne.

Zapytaj na basscity.eu. Tam paru typków ponoć ma fodery.

Dzięki.

PS

Niestety trzeba się logować !  Ludziska strasznie komplikują sobie życie.

No nic może kiedyś  się  zarejestruje.

#8 delaa

• delaa
    Weteran
  • z:EPPL

Napisany 17.06.2017 - 12:13

20% jakości to raczej przesadziłeś ( chyba że miałeś co innego na myśli )  według mnie gitara jest  wykonana  z najlepszych materiałów przez znakomitych lutników i pracowników ( 100% jakość )

Zupełnie jak Gibson ;-)

A Nexus .... hm... dla mnie to ta sama forma marketingu co to:

http://www.tophifi.p...CFRPPsgod_CoKHQZ

Pozdr.

Ten post był edytowany przez delaa dnia: 17.06.2017 - 12:13

"W heavy metalu nie chodzi o to żeby było poprawnie, chodzi o to żeby były eksplozje, lasery i gołe dziwki..." [kilgore.trout]
YOUTUBE: DeLaa Fargis
Other stuff:https://soundcloud.c...elaa-2/sets/one http://www.facebook.com/delaafargis

#9 bacz-99

• bacz-99
    Świeżak

Napisany 18.06.2017 - 09:11

20% jakości to raczej przesadziłeś ( chyba że miałeś co innego na myśli )  według mnie gitara jest  wykonana  z najlepszych materiałów przez znakomitych lutników i pracowników ( 100% jakość )

Zupełnie jak Gibson ;-)

A Nexus .... hm... dla mnie to ta sama forma marketingu co to:

http://www.tophifi.p...CFRPPsgod_CoKHQZ

Pozdr.

Z takich kabelków również  się śmieję :-)

Mam wiedzę na tyle dużą żeby coś takiego zrobić za 10- 20-30  krotnie mniejsze pieniądze !

A teraz pytanie ! dlaczego ludzie chodzą do adwokatów i płacą bardzo duże pieniądze ? a wystarczy tylko przeczytać parę kodeksów pracy, karnych itd. przecież to wszystko jest dostępne.

Dlaczego ludzie  ludzie płacą lekarzom za wizyty po 200 zł ? 

Dlaczego ludzie płacą lutnikom za repliki Gibsonów więcej  niż nowe  oryginały a można kupić używanego oryginała za powiedzmy 4k ?  a można i samemu wystrugać replikę Gibsona który kosztuje 25K za 2-3K

Dałeś linka i a nie jest to takie proste ja Tobie się wydaję.

Mam kolegę który zarabia 30K na miesiąc i według Ciebie ma się użerać  szukając latami dobrze grającej gitary ?? Wsiada w samolot, leci do Londynu ma do dyspozycji 50 Gibsonów na wieszaku, wybiera i nawet nie pyta o cenę.

Dla mnie to wyrzucone pieniądze, ale dla niego ?? co ma oglądać wiosełko   za 1000 zł które  gra prawie tak samo ? on woli Gibsona bo mu się bardziej podoba gra lepiej może trochę ale jakie to ma znaczenie.

Stać go .W skarpecie ma  chomikować pieniądze ? 

Widocznie ja i TY jesteśmy biedakami że nas nie stać na NEXUSA ( mi zresztą do niczego Nexus nie jest potrzebny bo za mniejsze pieniądze mam dużo lepszego i jakiego chcę )

#10 Slowguitar

• Slowguitar
    Gaduła

Napisany 21.06.2017 - 10:55

Anthony Jackson miał styczność - da się na tym coś tam ugrać - stwierdził po jakimś czasie: https://www.youtube....h?v=smJ3rTg4bh4

#11 Raider

• Raider
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 13.09.2017 - 13:38

Towar luksusowy - dla 99,9% słuchaczy nie będzie miało znaczenia, czy to Fodera, czy nie.

Tak przy okazji - Wooten gra i być może gdybym usłyszał go na żywo, zmieniłbym zdanie, ale na nagraniach brzmi ciulowo.

"polityczna poprawność, dżuma naszych czasów"

Waldemar Łysiak

1 Użytkowników czyta ten temat

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników

slash1