Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gitarowa Wielka Gra

• Zaloguj się
3853 odpowiedzi na ten temat

#3851 rocken

• rocken
    Wirtuoz klawiatury
  • z:W-wa

Napisany Wczoraj, 08:55

Pisarza znam. Zresztą jest wśród muzyków dość popularny. Chyba wiem o jaką substancję chodzi, ale z konkretnym utworem jakiegoś gitarzysty nie za bardzo mogę skojarzyć.

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis

#3852 yogge

• yogge
    Weteran

Napisany Wczoraj, 13:38

?

#3853 kilgore.trout

• kilgore.trout
    Smalec alfa
  • z:Kraków

Napisany Wczoraj, 17:06

Otóż to. Kilgore Trout to niespełniony pisarz science fiction, postać która przewija się w kilku powieściach Kurta Vonneguta. Dwie najbardziej uznane powieści to „Rzeźnia numer 5” i „Kocia kołyska”. Fabuła tej ostatniej kręci się wokół wynalazcy bomby atomowej, który również odkrył nowa formę lodu, zwaną lód-9, który nie topnieje w temperaturze pokojowej.

Joe Satriani nagrał utwór Ice 9 na płycie Surfing with Alinę.
no pain, no gain

#3854 yogge

• yogge
    Weteran

Napisany Wczoraj, 19:47

No to zostańmy na moment przy pisarzach i muzyce.

Album koncepcyjny, w sferze tekstowej, jest zbiorem notatek pewnego blisko trzydziestoletniego pisarza, kompletnie niezadowolonego ze swojego życia. Pisarz jest alkoholikiem, ma za sobą nieudane małżeństwo, nieudaną karierę w muzyce komercyjnej, a w zespole narastają coraz większe wewnętrzne konflikty i spór z menadżerem. Tryb życia w ciągłej trasie, w wiecznych hotelach, z krótkimi przerwami na nagrywanie materiału, prowadzi do coraz częstszych odwiedzin w barach, knajpach, upijaniu się, lamentowaniu nad sobą i nie rokuje dobrze na przyszłość.

Pisarz jest postacią fikcyjną.

Pytanie brzmi - jak ma na imię pisarz, jak nazywa się ów album koncepcyjny oraz, który z bardzo rzadko (moim zdaniem niesłusznie) wspominanych na naszym forum gitarzystów zagrał na wspomnianym albumie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników