Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wiem co chcę grać, czy ten sprzęt będzie odpowiedni?

• Zaloguj się
20 odpowiedzi na ten temat

#1 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 14:19

Witajcie

Wiem co chcę grać. W zasadzie wszystko co chcę Wam powiedzieć mieści się w tych dwóch utworach poniżej. Wiem, że na zdjęciu jest sprzęt wart więcej niż moje auto wraz z kompletem zimówek, ale chodzi mi o dookreślenie czego mam szukać aby sie do tego zbliżyć. Podobno ma Fendera Stratocastera Custom Shop 1964 (mam nadzieję, że nie przekręciłem), Tube Screamer i Tube Factory.

https://www.youtube....h?v=FmLxF1hyCos

https://www.youtube....h?v=tquC1Yg0Z_s

Załóżmy, że mogę kupić używki tak do około 1300-1500zł (łącznie gitara + piec).
Nie oczekuję cudów, ale koleś w Riffie na Yamaha 012 + Mustang I z miejsca zbliżył się bardzo do tego.

Gitary, które wybrałem:
- Yamaha 112V (HSS)
- Squier Standard HSS albo SSS (podobno ten droższy HSS jest gorszy w opinii ludzi)
- jakieś sugestie?

Piece: (będę grał w zasadzie w mieszkaniu, a na wesele będę raz potrzebował sobie stanąc gdzieś obok i rozłożyć sprzęt na jeden utwór w ramach niespodzianki, więc powinny ich moce starczyć raczej)
- Fender Mustang I
- Peavey Vypyr Vip 1
- Vox 20VT+
- Roland Cube 20 GX
Jakich ustawień mógł użyć ten koleś? Jakiś przester na wzmacniaczu wystarczy? Delay, Gain i gotowe?

#2 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 10.01.2017 - 19:00

Z gitar warto rozważyć jeszcze vintage v6 i v52 - imo obie brzmią zdecydowanie lepiej niż yamaha v112, którą sam posiadałem.
Z piecy, które wymieniłeś wziąłbym peavay lub rolanda. Peavay ma masę efektów, które w przyszłości pomogą dookreślić Ci co Tobie bardziej odpowiada i w co zainwestować.

#3 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 19:15

Tego Vintage V6 także brałem pod uwagę i w sumie nie skreśliłem. Nie wymieniłem go w zasadzie tylko dlatego, że co rusz pojawiała się opinia, że egzemplarze (stare czy nowe) od początku są albo świetnie zrobione, albo już się za nimi coś ciągnie odkąd powstały i trochę z nimi loteria. Przy 112V po prostu zwróciła moja uwagę pewna stałość w opinii o nich. I tak bym pewnie brał ze sobą kogoś obeznanego żeby ograł ją przy mnie.

Czy piec ma jakieś ogromne znaczenie jeżeli chcę wydobywać ze sprzętu zbliżone dźwięki jak te z powyższych linków? Nie wiem, załóżmy np. Mustang wcale się nie nadaje bo w tych utworach są wysokie dźwięki, a on zaczyna np. charczeć? Albo inne typowe cechy tych wymienionych, które z miejsca nie dadzą mi grać tak jak na nagraniu?

#4 DaNail

• DaNail
    Weteran

Napisany 10.01.2017 - 19:19

Gitary jakościowo dość zbliżone, ja bym się może skłaniał ku Yamasze. A ze wzmacniaczy zdecydowanie Cube 20GX.

Will Is The Power!

#5 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 10.01.2017 - 20:11

Yamahy faktycznie można brać w ciemno ale jako były posiadacz v112 i trzech różnych vintage'ów wolałbym vintage'a bo lepiej brzmi - trzeba tylko poszukać albo zamówić w necie i ewentualnie w ciągu 2 tygodni odesłać jeśli będzie coś nie tak. Miałem też rolanda i tego peavay'a i wolałbym vip1 bo ma więcej efektów i jednocześnie brzmi co najmniej tak dobrze jak roland na czystych.
Co do uzyskania dokładnie tej barwy- na peavay'u bardziej się do tego zbliżysz bo tam jest więcej wszystkiego - dużo więcej.

#6 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 22:32

OK, czyli coś już wiem :D Widzę, że bardziej polecacie Peavey i Rolanda, a o pozostałych cisza, więc przy nich zostanę/ W międzyczasie myślałem jeszcze czy nie pójść po prostu w kierunku ich większych braci: Peavey Vip 2 i ROland Cube 40GX. Podobno 8 cali są na tyle małe, że może mi popierdywać na sali weselnej, a w domu i tak można ściszyć i będzie grał tak jak te 20Watowe.

Czyli jeszcze ta gitara została. Wiadomo, że najlepiej ograć, ale jak się nie umie jeszcze grać, a jest się cholernym perfekcjonistą to nic dziwnego, że tyle mi schodzi z wyborem, bo nie mam zamiaru wymieniać jej po chwili, a jednak wyszkolić się na niej.

Rozglądam się po aukcjach w miarę z mojego rejonu, ale póki co cisza. Będzie trzeba cisnąc w okolice Wawy bo widzę tam najbliżej odemnie na Polskę coś się pokazało z Vintage V6 albo Pac 112V.

Co do tych V52/62 to obejrzałem właśnie filmiki jakieś i brzmi to świetnie. Tylko czy dla nowicjusza Telecaster jest ok? Piszą ludzie, że to dla wprawionych.

Jeszcze apropos tej Yamahy. Czy ten rozłączany humbucker faktycznie będzie brzmiał jak single?

#7 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 10.01.2017 - 22:54

Humbucker w 112 brzmi średnio nawet jak go nie rozłączysz:-) Nie używałem tego rozłączenia więc Ci nie podpowiem.
Telecaster jest tak samo odpowiedni jak wszystko inne. Na pierwszą gitarę wybrałbym to co jest wygodne zwyczajnie - nawet v100 mimo, że szukasz strato podobnych. Ja na pierwszą gitarę koniecznie chciałem les paula, a w sklepie zdecydowałem sie na 112 bo mi dobrze leżała w rękach.

#8 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 23:02

Przymierzę jedną i drugą i wygodniejsza będzie ta w układzie HH. Ino jak to się ma do tych dźwięków z nagrania, które chcę osiągnąć? :) Chyba taki układ nie da rady. Albo ten podział na H i S to taki symboliczny i wszystko da się na wszystkim ostatecznie zagrać jakoś.

PS. Namotałeś tymi Telecasterami :D siedzę i oglądam od godziny :P

#9 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 10.01.2017 - 23:16

Nie wiem jakie masz doświadczenie z gitarami ale na początku liczy się wygoda bardziej od podziału na humbuckery i single. To moja opinia. Ja gdy kupowałem gitarę to nawet nie specjalnie czułem różnicę pomiędzy pickupami. Na obu układach zbliżysz się do tego brzmienia - jak zdobędziesz doświadczenie to i tak wszystko sprzedasz:-) Tego telecastera ogrywałem i twierdzę, że brzmiał świetnie podobnie jak każdy vintage - miałem v100 z humbuckerami, minihumbuckerami i z p90 - każde wiosło z charakterem, a najbardziej pasował mi właśnie goldtop z p90 ale ważył ponad 5kg i był fatalnie wyważony - tylko dlatego już go nie mam.

#10 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 23:24

Moje doświadczenie to jeden utwór (4 akordy) zagrany dla Żony na pożyczonej gitarze klasycznej :D No to by było na tyle :D

Postanowiłem, że zrobię niespodziankę bratu i przyszłej bratowej i zagram im na elektryku na wesel ten pierwszy utwór z pierwszego posta i ogólnie bardzo chcę sie nauczyć później grać więc to nie jednorazowy zryw :) długo mnie do tego ciągnie i to chyba dobra okazja i motywacja żeby szybko się nauczyć grać.

Zatem poszerzyła się lista gitar do wymacania w sklepie chociaż VIntage V6 i ogólnie Vintage to nie widziałem wcale w Lublinie.

• grzesiekgregory lubi to

#11 Ernesto

• Ernesto
    Stary wyjadacz

Napisany 10.01.2017 - 23:31

W Lublinie byłem kiedyś w hurtowniamuzyczna.pl i tam mieli v100afd w dobrej cenie. Zadzwoń do nich może mają coś.

#12 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 10.01.2017 - 23:37

Byłem tam właśnie, jako mój pierwszy sklep. Dwóch kolesi za ladą, kawały sobie opowiadają, nikt nie podszedł jak kręciłem się po sklepie 10 minut, podszedłem spytać czy mogą pomóc, to powiedział jeden, że za chwilę przyjdzie. Przyszedł po kolejnych 5 minutach. Zupełnie od niechcenia coś powiedział w dwie minuty i poszedł w cholerę bo uznał, że się nagadał. Sprzętu żadnego ani dotknąć, ani nic nie zdjął. Olewka totalna. W Riffie z kolei bardzo spoko był facet. Miał plakietkę kierownik, był bardzo ogarnięty, to właśnie on na Pac 012 + Fender Mustang się tak zbliżył do tego co chciałem. Powiedział co i jak i do niego bym pewnie wrócił.

Posłucham i tego V100 :) nie ma co się zamykać na nowości

#13 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 11.01.2017 - 09:58

Nie mogę znaleźć przycisku "edytuj poprzedniego posta", więc będzie jeden pod drugim.

Znalazłem jeszcze takie cudo w jakiejś dziwnie niskiej cenie. W sensie wyjściował 1900zł a po obniżce w GC 1200zł.

http://guitarcenter....ltd-st-203-mblk (esp ltd st 203). Mało o niej widzę w necie.

#14 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 11.01.2017 - 11:29

ale przy tej ESP nie piszą, że mają - musiałbyś dzwonić,

jeżeli brak i na zamówienie, to będziesz czekał miesiącami, na końcu pewnie przeproszą, że brak,

odnośnie wygody to ograłem trochę gitar mających korpusy różnego kształtu :

najwygodniejsze są Yamahy i  kształtu Stratocastera, 

najmniej wygodne to kształtu Superstrata z ostrą krawędzią, kształtu Gibsona, Telecastera,

Fender Squier Classic Vibe 50s Candy Apple Red, pedalboard Marshall PB8 + wszystkie kostki Marshall 8 sztuk , combo VHT Ultra

#15 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 11.01.2017 - 13:16

Dwóch kolesi za ladą, kawały sobie opowiadają, nikt nie podszedł jak kręciłem się po sklepie 10 minut, podszedłem spytać czy mogą pomóc, to powiedział jeden, że za chwilę przyjdzie. Przyszedł po kolejnych 5 minutach. Zupełnie od niechcenia coś powiedział w dwie minuty i poszedł w cholerę bo uznał, że się nagadał. Sprzętu żadnego ani dotknąć, ani nic nie zdjął. Olewka totalna.

No, to niestety standard w krajowych sklepach muzycznych, przynajmniej do niedawna. W Poznaniu celował w tym kiedyś, w poprzedniej lokalizacji r'n'r oraz Studio 36. Większych gburów ze świecą szukać.

Obecnie w r'n' jest spoko ekipa a to s36 przestałem zaglądać lata temu.

Dziś w aucie: Uriah Heep "Into The Wild"
http://www.youtube.c...machinetheband/

#16 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 12.01.2017 - 14:29

Fajnie, że wspomnieliście o tej wygodzie. Myślałem, że to bez znaczenia dla muzyka i jak się osłucha jak ktoś inny gra to można zamawiać w ciemno. Fajnie by było mieć nowy egzemplarz ze sklepu, ale jakoś przekonuje mnie bardziej myśl, że jak już ktoś gra parę lat, gwarancja się skończyła i nie wyszło nic złego z gitary to i nie powinno być źle później.

Jak nazwalibyście te dźwięki z nagrań? Wysokie, mięsiste niemięsiste, z dołem, górą. Różne czytam opisy. Tak jakby chcieć słowami opisać ten dźwięk.

#17 TTU

• TTU
    Wirtuoz klawiatury
  • z:Wrocław

Napisany 12.01.2017 - 14:56

Brzmienie jak brzmienie, rzecz gustu, dla mnie takie sobie, nie ma się czym podniecać, IMO za dużo w nim gainu - gość przełącza pickupy z gryfowego na mostkowy i ledwie słychać różnicę. To przykład marnotrawstwa pieniędzy, jeżeli ten strat to rzeczywiście jakiś Custom Shop - wydać ponad 2 tys dolarów i gitara brzmi tak jak gitara za $150. Może to kwestia nagrania i w realu brzmi to dużo lepiej, IMO tak czy owak nie ma o czym gadać, ani silić się na audiofilskie opisy.

#18 Klawiszowiec

• Klawiszowiec
    Weteran
  • z:Dąbrowa Górnicza

Napisany 12.01.2017 - 15:12

jesteś początkujący czyli patrz na wygodę i ładność gitary,

na profesjonalne brzmienie przyjdzie czas z latami

osobiście nie przeżywałbym zbytnio, brałbym taką i grał :

Yamaha%20Pacifica%20112VM%20RM.jpg?pID=2

link do sklepu, w zestawie nawet masz kabel i pokrowiec za grosze - http://guitarcenter....cifica-112vm-rm

Ten post był edytowany przez Klawiszowiec dnia: 12.01.2017 - 15:14

Fender Squier Classic Vibe 50s Candy Apple Red, pedalboard Marshall PB8 + wszystkie kostki Marshall 8 sztuk , combo VHT Ultra

#19 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 12.01.2017 - 15:43

Dzięki za pomoc wszystkim. Pomogliście mi bardzo na początku tej drogi :)

#20 grizzly21r

• grizzly21r
    Świeżak

Napisany 12.01.2017 - 18:36

Akurat niedaleko mnie ktoś wystawił 

https://www.olx.pl/o...html#5c2f62ce66 Vintage V6 używaną, jakaś poprzerabiana

#21 korzo

• korzo
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 12.01.2017 - 23:20

Znalazłem jeszcze takie cudo w jakiejś dziwnie niskiej cenie. W sensie wyjściował 1900zł a po obniżce w GC 1200zł.

http://guitarcenter....ltd-st-203-mblk (esp ltd st 203). Mało o niej widzę w necie.

z takim ltd akurat sie bawiłem i przerabiałem. tylko, że wersja z floydrose special. bardzo dobre i fajne wiosło, solidnie wykonane. made in vietnam ale polecam. teraz w ogóle jest mnóstwo tanich gitar, które po tuningu można śmiało katować do woli. nie trzeba wcale wybierać w drogich instrumentach. świetne "konie robocze" i przy odrobinie wkładu gitary do wieloletniego użytku. nie tylko ltd ofkorz.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników