Skocz do zawartości

Zdjęcie

pedal ekspresji z włącznikiem

• Zaloguj się
1 odpowiedzi

#1 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 30.12.2016 - 09:52

Witam, Koledzy spece od elektroniki i bardzo proszę o pomoc i poradę.
Wymyśliłem sobie, żeby sprawniej używać efektów Fractala przez sterownik midi i pedaly ekspresji, te ostatnie zredukować z dwóch do jednego. Podobnie jak w procesorach Boss GT czy POD HD chcę to tak urządzić, żeby jeden pedal ekpresji był dwufunkcyjny: volume/wah (lub inne efekty sterowane pedalem). Zawsze Volume ma być jednak jedną z funkcjonalności.
Przerobiłem jedną kaczkę według poniższego, wymyślonego przeze mnie  schematu. Jedno z wyjść jest kierowane na wejście pedal 1 w sterowniku, drugie na pedal 2. Sterownik ma oczywiście poustawiane właściwie komunikaty midi CC i wartości dla nich. O ile ładnie się pedal przełącza, działa "volume" i kaczka (W trybie autoengage) to pojawił się dziwny uboczny skutek. Mianowicie po wyłączeniu kaczki i przejściu w tryb volume potencjometry tonu w gitarze zaczęły mi uruchamiać aktywację kaczki. To oczywiście dyskwalifikuje takie rozwiązanie, bo całość zrobiła się nieprzewidywalna. 
Czy moglibyście mi poradzić jak się uporać z takim problemem? Nie jestem elektronikiem i nie ogarniam tych zagadnień.

https://www.dropbox....iew=schemat.jpg

#2 spawel

• spawel
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 30.12.2016 - 23:00

Brakujący schemat:

20161230_081644.jpg

Problem udało mi się rozwiązać inaczej więc temat w sumie nieaktualny.  

Ten post był edytowany przez spawel dnia: 31.12.2016 - 08:39

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników