Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Gitara elektryczna na początek

• Zaloguj się
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Damiss24

• Damiss24
    Świeżak

Napisany 22.12.2016 - 21:04

Witam, od niedawna zacząłem się nieco bardziej interesować tym tematem i postanowiłem odłożyć trochę pieniędzy na gitare elektryczna. Z racji, ze nigdy wczesniej z nią, ani z jakąkolwiek gitarą styczności nie miałem chciałem prosić o pomoc przy wyborze. Chciałbym grać utwory wykonawców typu Avenged Sevenfold, Dragonforce, Asking Alexandria, Pierce The Veil, Iron Maiden, System of a Down, Slipknot, ogólnie w tym kierunku. Moglibyście podać dwie różne? Jedna w przedziale cenowym do okoł 600zł, jeżeli jest taka możliwość, a druga do 1100zł. Z góry wielkie dzięki. 

#2 Jakub Łączyński

• Jakub Łączyński
    Gaduła

Napisany 25.12.2016 - 16:56

No to tak na pewno będziesz się rozglądał za gitarami z przetwornikami typu humbucker (podwójne cewki). Zablokowany mostek musi być bo nie widzę tego jak przestrajasz się z drop D do drop A rozkręcając FR poza tym za tę cenę tylko stały mostek wchodzi w grę. Jak jest ze wzmacniaczem? Planujesz grać na razie bez a potem dokupić? To lepsze wyjście niż kupując za to 1100 zł gitarę i wzmacniacz ;) 

No więc tak, rozglądaj się za używkami bo naprawdę warto. Sam gram na używanych gitarach i nie zauważam żadnej różnicy a zaoszczędziłem na tym bardzo dużo pieniędzy. 

Ogólnie to mogę polecić Ci marki, które uważam, że są dość spoko na początek

- Epiphone

- Jackson

- LTD (podfirma ESP)

- Ibanez

- Schecter

Ja wyszukałem coś takiego

http://allegro.pl/gi...6651613063.html

http://allegro.pl/ep...6558132344.html (na takiej samej uczyłem się grać i z wielkim żalem ją sprzedawałem bo naprawdę jest to dobrze wykonana gitara)

http://allegro.pl/sc...6655704194.html

Tyle mogę pomóc jak coś to pisz :)

p.s. zaznaczam, że nie jestem jakimś profesjonalistą i mogłem gdzieś popełnić błąd choć myślę, że moja wiedza jest wystarczająca, więc proszę o poprawienie mnie jak coś ;)

Wesołych!

• Damiss24 lubi to

#3 sebjus

• sebjus
    Najlepsza Gitara 2016 roku
  • z:Warszawa

Napisany 25.12.2016 - 17:19

Nie lepiej jednego porządnego Jacksona z MiJ np DK2T? Zamiast dwóch słabszych...

#4 Jenot

• Jenot
    Stary wyjadacz
  • z:Wrocław / A Coruña

Napisany 25.12.2016 - 20:52

Nie lepiej jednego porządnego Jacksona z MiJ np DK2T? Zamiast dwóch słabszych...

Ale to chodziło raczej o podanie przykładów w dwóch półkach cenowych. Przynajmniej tak mi się wydaję, bo inaczej sensu nie widzę.

• Damiss24 lubi to

#5 Damiss24

• Damiss24
    Świeżak

Napisany 27.12.2016 - 22:11

A Harley Benton? Znajomy od 2 lat również na gitarze gra i poleca, tak samo spytałem w jakimś losowym sklepie muzycznym i również polecany na początek? Z góry dzięki za odpowiedź, bardziej chyba zaufam forumowiczom w końcowym rozrachunku. 

Tak jak pisałem, nie wiem jak sprawa z wzmacniaczami wygląda itp. dlatego proszę o jakiekolwiek rady. Raczej z wzmacniaczem bym już w zestawie kupował. 

#6 Demonologyy

• Demonologyy
    Użytkownik

Napisany 27.12.2016 - 22:41

Harley Benton to mniejsze zło. Są lepsze od Vision, Skyway itp., ale z Yamaszką Pacificą przegrywa raczej. Warto się jednak używanymi gitarami zainteresować.

• Damiss24 lubi to

#7 Damiss24

• Damiss24
    Świeżak

Napisany 27.12.2016 - 23:45

Używaną mam raczej zamiar kupić, pytałem tych "ekspertów" z ciekawości. Zależy mi tylko na grze, obdarcia, czy coś to malutki problem. Także podsumowując jaka gitara na początek najlepsza? Na początek, ale szczerze to chciałbym przez noo 2 lata na niej pograć, a nie po 12 miesiącach wymienić. Jaka marka, model, whatever, najlepiej pełna nazwa, żeby wyszukać na allegro czy facebookowych grupach, dać ogłoszenie i w końcu zacząć grać. :D 

Ale tak jak wcześniej pisałem, jak już ogarnę podstawy, to głównie chciałbym się bawić grając nutki podane wyżej, podanych wyżej zespołów(w pierwszym poście).

#8 Demonologyy

• Demonologyy
    Użytkownik

Napisany 28.12.2016 - 12:35

Skąd zamierzasz się uczyć? Jakieś internetowe kursy? Sam szukam źródeł, bo nauczyciel odpada :/

#9 Jakub Łączyński

• Jakub Łączyński
    Gaduła

Napisany 28.12.2016 - 15:06

Co do uczenia sie do mogę powiedzieć na swoim przykładzie

Uczysz się piosenek, które lubisz i które chętnie grasz + uczysz się z tutoriali na youtube różnych rzeczy

U mnie duża rolę odegrały filmiki Roba Chapmana dzięki którym zrozumiałem na czym polega granie na gitarze, polecam :D

• Damiss24 lubi to

#10 Damiss24

• Damiss24
    Świeżak

Napisany 28.12.2016 - 16:12

Taki mam zamiar właśnie, ale wracając do tematu, którą gitarę? :D Czy Harley Benton SC550 się nada, czy są lepsze w podobnej cenie, jaka marka najlepsza jest jeżeli chodzi o gitary i które mam wybrać chociażby w przyszłości. To mnie najbardziej interesuje. W pierwszym poście podałem właśnie zespoły, których utworów mam się zamiar uczyć. Już odpowiedź jedną dostałem, ale liczę na wiecej. :D Z góry wielkie dzięki jeszcze raz.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników