Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Set SSH do Squiera Strata

• Zaloguj się
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Olka Bocheńska

• Olka Bocheńska
    Świeżak
  • z:Kraków

Napisany 12.12.2016 - 14:00

Cześć i czołem! :)

Temat mielony miliard razy do znudzenia, ale czuję się jak dziecko we mgle, więc wołam o pomoc ;)

Mam od lat 10ciu Squiera Stratocastera Deluxe QMT, obecnie siedzi w nim secik SH-2/SH-4. Ale coś mnie wzięło ostatnio na przemeblowania w bebechach. SD miałyby polecieć do Les Paula, a Strat... No właśnie. Jaki set?

Mam wolnego pickguarda do układu SSS i zastanawiam się nad wpakowaniem dwóch singli i mini humba. Brzmienie SH-4 mi odpowiada, więc najbardziej sensownym wyborem wydawałby się JB JR, ale ciekawie też wygląda Hot Rails. Czy ktoś z Was ma jakieś porównanie między tymi dwoma pickupami? Jakie są różnice między nimi? Co byście wybrali na moim miejscu?

No i single? Tu to już w ogóle nie mam pojęcia co się nadaje. SD SSL-5? SSL-1? A może w ogóle zejść z SD na rzecz innej marki? Co byście mi polecili? Zupełnie nie siedzę w temacie i nawet nie wiem od czego zacząć poszukiwania.

Jeśli chodzi o jakieś wyznaczniki brzmieniowe, to chyba nie mam. Po prostu mnie wzięło na spróbowanie takiego typowo stratowego, bluesującego soundu. Dorastam?  :blink: 

W kwestii kosztów to najlepiej żeby dało się wyhaczyć jakieś używki w okolicach 200zł/szt.

#2 kilgore.trout

• kilgore.trout
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.12.2016 - 09:07

Ja miałem kiedyś JB Jr w Squierze i byłem z niego zadowolony. Nie miałem "dużego" JB więc nie wiem jak się ma jeden do drugiego. Nie miałem też Hot Railsów, ale z tego co słyszałem w internetach to Hot Railsy są mocniejsze. JB Jr to taki typowy rockowy humbucker. Do śmierć metalu raczej nie będzie idealny. Spodziewałem się że piekielnie mocnego sygnału, a okazało się że jest mniej więcej porównywalny z fabrycznymi singlami w Squierze. I dobrze.

Z małych humbuckerów miałem jeszcze Choppera od DiMarzio. Był to ciekawy pickup, mimo że humbucker, brzmieniowo zachowywałtrochę charakteru singla.

Singlów środkowego i gryfowego nie wymieniałem więc się nie wypowiem.
no pain, no gain

#3 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 13.12.2016 - 16:06

ale ciekawie też wygląda Hot Rails. Czy ktoś z Was ma jakieś porównanie między tymi dwoma pickupami?

Hot rails nie jest w ogóle ciekawy - ot, taka spawarka dla ubogich. Typowo gimbusowy pipak, który z dobrym soundem nie ma nic wspólnego.

Ze stajni SD polecam L'59 - jako minihumb jest po prostu boski, do tego stopnia że kiedyś miałem go w dwóch różnych Tele.

Dziś w aucie: Metallica "Garage, Inc Revisited"
http://www.youtube.c...machinetheband/

#4 Olka Bocheńska

• Olka Bocheńska
    Świeżak

Napisany 14.12.2016 - 08:59

Panowie, dzięki za odpowiedź!

Hot rails totalnie odpada po tym co mówicie. Wybór zostaje między JB JR a L'59 :) ogrywanie na jutubie - czas start ^_^

Cały czas jednak nie wiem co z singlami - ktoś coś? :rolleyes:

#5 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 14.12.2016 - 10:00

Fralin, Lollar, Kinman. Cokolwiek wybierzesz, będzie bardzo dobre.

Tylko kurde, zastanowiłbym się - w końcu to Squier (bez urazy). Podwoisz wartość gitary za pomocą elektroniki.

Takie mocne upgrade'owanie jest nieco dyskusyjne.

#6 cauchy

• cauchy
    Najlepsza Gitara 2013 roku
  • z:Warszawa

Napisany 14.12.2016 - 10:08

Mam od lat 10ciu Squiera Stratocastera Deluxe QMT, obecnie siedzi w nim secik SH-2/SH-4. Ale coś mnie wzięło ostatnio na przemeblowania w bebechach. SD miałyby polecieć do Les Paula, a Strat... 

Masz dobry set, a chcesz kombinować.. jeśli szukasz zmiany brzmienia, jakości, to kup nową gitarę :) Sh2/Sh4 do LP to raczej nie jest dobry pomysł. To świetny duet, ale niekoniecznie do LP. Zauważ, że LP wyposażonych w ten set prawie nie ma, zwykle japońskie/koreanskie kopie LPków. 

kupa sprzętu, zero talentu

#7 Myxu

• Myxu
    The Fracture

Napisany 14.12.2016 - 10:24

Sh2/Sh4 do LP to raczej nie jest dobry pomysł. To świetny duet, ale niekoniecznie do LP. Zauważ, że LP wyposażonych w ten set prawie nie ma, zwykle japońskie/koreanskie kopie LPków. 

Powiedział fan Toola :D

Jeśli chodzi o single, to w widełkach 200-250/sztukę chodzą używki BKP - jeśli Ci się nie śpieszy to można się zaczaić.

Wszystko z grup vintage i vintage hot Cię usatysfakcjonuje, tak podejrzewam, a z własnych doświadczeń mogę gorąco polecić Mothers Milki.

No talent, no musical ability... No musical training required...
The Fracture (band)

#8 Olka Bocheńska

• Olka Bocheńska
    Świeżak

Napisany 14.12.2016 - 11:34

Fralin, Lollar, Kinman. Cokolwiek wybierzesz, będzie bardzo dobre.

Tylko kurde, zastanowiłbym się - w końcu to Squier (bez urazy). Podwoisz wartość gitary za pomocą elektroniki.

Takie mocne upgrade'owanie jest nieco dyskusyjne.

Wartość elektroniki to sobie mocno podniosłam zmieniając stockowe single na set SH ;) ta gitara ma u mnie dożywocie, także pobawić się mogę, chcę i lubię.

Mam od lat 10ciu Squiera Stratocastera Deluxe QMT, obecnie siedzi w nim secik SH-2/SH-4. Ale coś mnie wzięło ostatnio na przemeblowania w bebechach. SD miałyby polecieć do Les Paula, a Strat... 

Masz dobry set, a chcesz kombinować.. jeśli szukasz zmiany brzmienia, jakości, to kup nową gitarę :)

sponio, ale dasz hajs na nową? ;) chcę kombinować, bo mam ochotę na zmianę. Mam w Squierze SH-2/SH-4, w Epi LP Merlin Eclipse/EMG-81 i w Epi LP MKH-7 EMG-81/85. W zasadie mam 3 wiosła o podobnym spektrum brzmieniowym. Po co kupować nową, skoro ten zestaw można urozmaicić? Zwłaszcza jeśli możliwości finansowe są ograniczone raczej do zakupu nowych pickupów.

Myxu - dzięki za konkretną odpowiedź. Wybadam co i jak :) generalnie to mi się nie spieszy. Jak zjadę do domu na święta to rozbebeszę Squierka i LP, pozmieniam pickupy, popatrzę co jak brzmi i z czym i będę się decydować, co na co zamienić. :)

#9 cauchy

• cauchy

Napisany 14.12.2016 - 12:00

Mam w Squierze SH-2/SH-4, w Epi LP Merlin Eclipse/EMG-81 i w Epi LP MKH-7 EMG-81/85. 

I w Epi niech tak zostanie :D :D jedynie ze Skwarkiem bym zakombinował żeby dać mu single bo się aż o to prosi :)

#10 Olka Bocheńska

• Olka Bocheńska
    Świeżak

Napisany 14.12.2016 - 12:46

Mam w Squierze SH-2/SH-4, w Epi LP Merlin Eclipse/EMG-81 i w Epi LP MKH-7 EMG-81/85. 

I w Epi niech tak zostanie :D :D

wkurzają mnie ostatnio aktywy  :D  korci mnie, żeby zakombinować właśnie z SH do LP, jak nie będzie to grało tak jak chcę to wrócę do aktywów. Ale merlina i tak muszę pożegnać, bo jest różnica w sygnale z EMG i nie brzmią razem fajnie :angry:

#11 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 14.12.2016 - 13:37

Obstawiam że brak układu dopasowującego:

lowrider_instrukcja_montazu.jpg

#12 cauchy

• cauchy

Napisany 14.12.2016 - 13:45

No spoko, kombinuj, nic tak nie poszerza sprzetowych horyzontow jak samemu sie przekonac ;)

#13 Myxu

• Myxu
    The Fracture

Napisany 14.12.2016 - 17:01

Eclipse jest aktywem Królu wiec nie w tym powinien leżeć problem...
No talent, no musical ability... No musical training required...
The Fracture (band)

#14 Król Julian

• Król Julian
    Wirtuoz klawiatury

Napisany 15.12.2016 - 10:30

Jak nie w tym to nie wiem.

#15 Mayo

• Mayo
    Weteran
  • z:okolice Olsztyna

Napisany 18.12.2016 - 10:39

Jak nie w tym to nie wiem.

W odległości od strun, albo złym połączeniu. A lowridera, konkretnie z Eclipse mam w Stratocasterze wraz z dwoma pasywnymi singlami i poziomy sygnałów są idealne.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników